Tartalmak létrehozásához (vagy Regisztráció) szükséges.

Szomorkodó hely

Idézet tőle: babarczyeszter

Igyekszem ovatosan kozeliteni a dologhoz. Ezek szerint volt p. szkiz diagod. Arra kaphattad a gyogyszert. Vitatod, hogy p. szkizo lennel, de apad.ugy latta jonak, ha ezt a diagot kapod? Miert?

 Az első diagom nem paranoid skizofrénia,azt utólag kaptam 2001-ben.1996 ban mentem orvoshoz havonta-kéthetente történő éjszakai, pár pillanatig tartó vízuális halluk miatt.Ezt követte az  étkezési zavar,majd 98-ban kaptam a borderline pszichózis diagot,amikor katonának akartak elvinni.2001-ben mivel még mindig nem dolgoztam ,szüleim úgy döntöttek,hogy akkor leszázalékolás lesz.A pszichiáterem mondta,hogy ő majd ír olyan papírt amivel elsőre levéglegesítenek.Ezért kaptam a paranoid diagot,de sosem véglegesítettek le.Ezért apám minden évben adott 100 ezer forintot egészen 2007-ig a dokinak.Ez nem volt így lefektetve,ez olyan természetes volt.Az orvos hatalmánál fogva megtehette,apám felső szinten dolgozozott az ONYF-nél ,ezért mindenbe belelátott,nekem csak írni kellett a nevemet mindenhova,én semmit nem intéztem ....tehát 2001 őszétől 2007 januárig szedtem a leponexet...ez végzetes hiba volt...2007 januárjában a fehérvérsejt számom  egyik napról a másikra leesett,igaz előtte is voltak már ilyen visszatérő rosszulléteim meg hányinger,de akkor mikor lement a fehérvérsejt számom (mint utólag a labor kimutta ) én három napig nem birtam kikelni az ágyból és 39 fokos lázam volt....Akkor mindent abba kellett hagyni,és onnantól kezdve már csak egy szenvedés az egész..most fáradok,meg elveszett egy hsz em amit most gépeltem,úgyhogy most újra kellene írnom,de majd legközelebb..talán....

Igyekszem ovatosan kozeliteni a dologhoz. Ezek szerint volt p. szkiz diagod. Arra kaphattad a gyogyszert. Vitatod, hogy p. szkizo lennel, de apad.ugy latta jonak, ha ezt a diagot kapod? Miert?

lényegtelen, én senkit nem hitegettem, vagy akkor nagyon félreértett, a hitegetés másról szól, szóval félreértett

indítványozom, hogy az adminok hozzanak létre egy "bulvár" topikot, ahol remekül meg lehetne vitatni hosszú oldalakon keresztül, hogy ki mekkora kurva, ki kire féltékeny, ki kit borított ki, persze szigorúan amolyan kertévés színvonalon. ez már csak azért is jó volna mert másutt (például itt) nem kéne ilyen faszságokat olvasni...

Várjál, az a baj, hogy lemaradtál valamiről: egy férfi panaszkodós blogot indított rólad(vagyis felsorolt pár nicket, sztem a tiedet is-tehát akire panaszkodott, ilyen  és ilyen neveken futott itt), én is láttam, azóta törölte vagy törölve lett. 

na vajon ezt miért nem tudom törölni???..

És kit borítottam ki??? Mit utalgatsz feleslegesen?

miért nem mersz priviben válaszolni? érdekes

.

Kedves Eszter, sztem szólj rá CatEye-re is mert félreérthető dolgokat írt rólam, én mivel empatikus ember vagyok törlöm a hozzászólásom, a többi már az ő lelkiismeretén múlik.

Látom válaszolni priviben már nincs merszed.

nem borítottam ki senkit, aki ilyet írt, sztem nagy sértettség van benne, de arról nem én tehetek, és én mondom, a legtöbb férfi azért ócsárolja a nőket, mert önmagával van baja, szóval milyen valós féltékenységről beszélsz???...de amúgy nem is érdekel, azt hiszed te rólad nincs másoknak meg a véleményük, mondjuk Csetniknek vagy mondhatnék mást is akár.

minden állításom igaz,ezért mikor kórházba kerültem ceglédre,akkor letelefonált Pestről  a kezelőorvosomnak és mondta,hogy csináljanak ki..

első viziten ott állt előttem az összes osztályos orvos,és ennyit mondott a szemembe nevetve:

NA ITT VAN AZ A BETEG,AKI FELJELENTETTE A PSZICHIÁTERÉT

Idézet tőle: babarczyeszter

Admin minőségemben: Dorena, Keleti Oldal és Csetnik, a hangvételetek nem megfelelő, és akkor finom voltam. Próbáljatok meg udvariasan szólni másokhoz, vagy forduljatok egy kicsit a boxzsák irányába. 

Keleti Oldal: minden tudományra vonatkozó állítást célszerű tudományos szakirodalommal alátámasztani. Tudomásom szerint az erőszakos bűncselekmények zömét nem skizofrén, vagy korábban antipszichotikumot szedő, emberek követik el, sőt, ritka, hogy mentális beteg erőszakos bűncselekményt követ el. 

Az alkohol és a droghasználat hajlamosít az erőszakra egyeseket, a családon belüli erőszak eseteiben gyakran játszik szerepet alkohol, de az előre megfontolt gyilkosságokat épelméjűek szokták elkövetni. 

Az antipszichotikumoknak kellemetlen mellékhatásaik vannak, és erős az elvonási tünet. Ezért nem indokolt alvászavarra adni. Ahogy morfin-származék gyógyszert sem célszerű fájdalomra felírni (mint most Amerikában elterjedt), mert egyesek függők lesznek. 

Ha egy orvos pusztán alvászavarra antipszichotikumot írt fel, és ezzel tönkrevágta az életed, akkor azt az orvost célszerű feljelenteni, hogy másnak ne árthasson. Ez nem gyakorlat egyébként normális esetben. Ha viszont valaki paranoid, vagy hangokat hall, és ezért nem képes normálisan élni, az antipszichotikum viszont elmulasztja ezt a tünetet, akkor valószínűleg megérni beszedni (a minimális, már ható mennyiségben).

kedves Eszter! és olyan szerinted van,hogy valakit leállítanak több év szedés után egy antipszichóról? Lehetséges ez? Szerintem adnak helyette másikat,nekem ez a tapasztalatom...

Az imei-t azért hoztam példának,mert azt próbálják meg az emberekbe sulykolni,hogy a gyógyszer a nyugalom záloga.Ha nem akar szedni ,akkor szuri havonta,az a tuti.Hogy én ezt hányszor hallottam már...Kórházban voltam és már enni sem tudtam ,mindent kihánytam a zárton gyógyszerosztáskor mert valami volt velem,és könyörögtem ,hogy ne adjanak gyógyszert,anélkül is jól vagyok,és mikor látták hogy hányok,jöttek egy haloperidol injekcióval büntetni.Utána meg biztos ami biztos kaptam egy depo injekciót is,nehogy fickándozzak meg kombináljak....úgy hidd el ,hogy jött egyszer a kórházi zártos nővér egy edénnyel,amiben a gyógyszer volt,és törte szét mozsárral,hogy ne tudjam még véletlenül sem kiköpni...és mondta nekem ,idézem: MOST JÓL MEGTÖRLEK

És igen,nekem van p. sk diagom,amit éjszakai vízuális hallukra kaptam amik havonta kéthavonta jöttek elő tizenévesen .Ennyi.Hangot egyszer hallottam félálomban kimerülten az utcán egy padon ülve fél mp-ig, egyszer.És elköltöztünk otthonról,és nem tudtam megszokni az új helyet ahova mentünk ,és aludni sem tudtam emiatt.Kóboroltam az utcán,leépültem fizikailag.Sosem voltam agresszív mielőtt szedni kezdtem a leponex-et..sosem...Ennyi volt.És akkor jött az a pszichiáter,és megegyezett apámmal ,hogy ír papírt,hogy ne kelljen dolgoznom.És írt egy olyan papírt amit már nem fogok tudni levakarni magamról.6 évig mindig folyt a vetítés a felülvizsgálatokon.És az apám is tudta ezt,ő készített fel mit mondjak ,hogyan viselkedjek?

Ezért mentem a rendőrségre később,ahogy mondod,és a végén még nekem lett bajom az egészből.Ekkor kerültem kapcsolatba a CCHR hungary-vel akik felajánlották a jogi lépéseket,de én inkább az ORFK-hoz mentem egy csomó bizonyítékkal! Mert volt ilyen,különben szóba sem álltak volna velem.Mondta a vizsgáló nyomozó,hogy arra való tekintettel ,hogy a bizonyítékok súlya érezhető,ezért figyelmen kívül hagyják a skizofrének tanuvallomás tételének kizáró okát,és tovább folyik a kihallgatás....Most hívtam nemrég fel az illetékes nyomozó hatóságot az aktákért,de már nincsenek meg,úgyhogy a sírba viszem a titkot.Mivel a pszichiáterem anyagi hátrányt okozott a magyar államnak,ezért kisebb értékre elkövetett csalás megalapozott gyanúja volt a nyomozati anyagban....Aztán tudod mi lett ebből?HOGY ÉN VEZETTEM FÉLRE MINDENKIT....

S. Eleonora pszichiáter írt nekem fiktív szakvéleményt apám ráhatására 2001-ben ,és még egy alkalommal,összesen 400-500 ezer ft körüli összeget kapott ezért.Ezek tények és számok. itt a bescannelt rendőrségi irat,csak itt mivel magamat jelentettem fel,ezért én gyanusítottként vagyok megemlítve..

http://keptarhely.eu/view.php?file=20161221v00k1yxwp.png

kérem ne töröljék innen a nevet,ha kell leírom az enyémet is.( j.gábor 39 éves)

köszönöm.

Pedig mostanság divatos lett alvászavarnál antipszichotikumot(kevés ketilept) szedetni. Inkább ez (szerintük), mint a nyugtató vagy az altató, amit emelgetni kellene egy idő után, memóriazavart okozhat.  Nem kellemetlenebbek az elvonási tünetek, mint ezeknél és a mellékhatások is dózisfüggőek.

 

 

 

 

Szia Gábor!

A Búrán pont ilyen dolgokat szoktunk leírni -- ezért van ez a hely. És ezért anonim mindenki rajtam kívül.

Drukkolok neked/nektek, hogy ne forduljon hatalmi harcba a kapcsolatotok. 

Admin minőségemben: Dorena, Keleti Oldal és Csetnik, a hangvételetek nem megfelelő, és akkor finom voltam. Próbáljatok meg udvariasan szólni másokhoz, vagy forduljatok egy kicsit a boxzsák irányába. 

Keleti Oldal: minden tudományra vonatkozó állítást célszerű tudományos szakirodalommal alátámasztani. Tudomásom szerint az erőszakos bűncselekmények zömét nem skizofrén, vagy korábban antipszichotikumot szedő, emberek követik el, sőt, ritka, hogy mentális beteg erőszakos bűncselekményt követ el. 

Az alkohol és a droghasználat hajlamosít az erőszakra egyeseket, a családon belüli erőszak eseteiben gyakran játszik szerepet alkohol, de az előre megfontolt gyilkosságokat épelméjűek szokták elkövetni. 

Az antipszichotikumoknak kellemetlen mellékhatásaik vannak, és erős az elvonási tünet. Ezért nem indokolt alvászavarra adni. Ahogy morfin-származék gyógyszert sem célszerű fájdalomra felírni (mint most Amerikában elterjedt), mert egyesek függők lesznek. 

Ha egy orvos pusztán alvászavarra antipszichotikumot írt fel, és ezzel tönkrevágta az életed, akkor azt az orvost célszerű feljelenteni, hogy másnak ne árthasson. Ez nem gyakorlat egyébként normális esetben. Ha viszont valaki paranoid, vagy hangokat hall, és ezért nem képes normálisan élni, az antipszichotikum viszont elmulasztja ezt a tünetet, akkor valószínűleg megérni beszedni (a minimális, már ható mennyiségben).

Fúúúú, emberek... Ennyi véleményt! Köszönöm mindet, majd még elmélkedem rajtuk, egyelőre örülök ha tudom mi bajom. Huh... köszi mindenkinek 🙂

Szia Eszter!

Köszönöm hozzászólásodat a problémámhoz, talán a te álláspontoddal tudok a leginkább azonosulni. 

Valóban jól, látod és mindannyian jól látjátok, hogy egy párkapcsolati problméma húzódik meg a helyzet mögött, ami most épp ebben a kérdésben manifesztálódik. Ma a gyógyszerkísérlet, holnap más miatt...

Pontosan ez az, ami azt a hatást és azokat az érzéseket kiváltotta bennem, amiket leírtam. Hogy magamba zuhantam és lent vagyok most, nagyon lent. 

De itt a feladat, menni kell és csinálni tovább, mert egy kapcsolat két emberen múlik. Csak vajon tudom-e meddig érdemes menni, meddig tart vissza még az önkontroll. 

Bocsánat, nem ismeritek, nem ismerhetitek a hátterünket és a történetünket. Nem is szabadna ilyenekről írnom itt.

Csak még egyszer köszönöm a hozzászólásokat. A témát illetően pedig elnézést, hogy ilyen nagy vitát indítottam el vele egyfelől egyes emberek között. 🙁 

A feladat adott, tudom a dolgom, bízom benne én is, hogy hosszú távon nem hagy nyomot ez az egész. Rövid távon már hagyott sajnos...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Idézet tőle: Dorena

szőke hercegnő:)))))...beszarok:))))....ki tudja még milyen hercegnő:)))...Cateye ne haragudj a kérdésemért, de  miért raksz fel magadról képeket? Talán ismerkedési szándékkal??? mert nekem ez jön le....na pusssszi

Kedves Dorena,

Azért rakok fel képet, mert nem szeretek arctalanul levelezni, vállalom magam. Azt hiszem nem titok, hogy férjem van és ikergyermekeim, így távol áll tőlem a párkapcsolat céljából való ismerkedés, és szexpartnert sem keresek. Úgy látom nálad viszont a féltékenység valós kórisme.:)  Rám még nem panaszkodtak itt külön blogon, hogy zavart magatartásommal kiborítottam beteg fiúkat....

Idézet tőle: Keleti Oldal

Idézet tőle: Kleó

Cat Eye írta: " ...  az elkövetők mentálisan egészségesnek és ép értelműnek tekintett személyek" - igen, tekintett. De lehet-e ép ésszel mentálisan egészségesnek tekinteni pl. egy gyilkost vagy más személyt súlyosan bántalmazót?

Másik hsz.-edre: igen, sokféle magatartásformát patologizálnak, pl. nemrég olvastam, hogy szem.zavaros az is, aki túlságosan "nyuszi" (félénk). Itt nincs megállás, és ugye következhet a gyógyszerezés.

igen,ez amúgy tényleg így van,ezek az emberek (pszichiáterek ) valósággal élet-halál urai a munkahelyükön belül,és ez félelmetes.Én egyszerűen nem tudom elfelejteni pl. egy igazságügyi orvosszakértő nő szemét amikor meghallgatáson voltam egy bűncselekmény kapcsán (amit nem én követtem el,de tanúként kellett jelen lennem),és beszélt hozzám,és én frankón úgy éreztem magam,mintha egy horror filmben lennék valami végtelenül gonosz ember karmaiban...és halál félelem ült rám attól az 50 kilós sovány hosszú őszhajú embert látva....a szemükben van valami .

Azt csinálnak veled, amit akarnak. Nekem is van igazságügyi elmeorvos-szakértői élményem, "saját" ügyben. A nagyon antipatikus doki írt rólam 11 oldalt, így is négyszer közöltem, hogy nem válaszolok, mert nem a tárgyhoz tartozik. És ezek után semelyik betegségemet nem vette figyelembe, szerinte csak az volt a bajom, hogy ittam.

Kedves Csetnik!A személyeskedő,gyalázkodó részt töröltem a hozzászólásodból.

Idézet tőle: Csetnik

Elnézést Colombo,mindenbe belepofázok,de ha valamit butaságként érzékelnek az antennáim,kényszerűen belepofázok. Elnézést mégegyszer. Na megyek zsákolni ki a kertbe.(van egy boxzsák a fenyőfán) A másik zsákolásfajta elmarad............:D

Hidegbe a legjobb,meg amikor esik az eső,akkor érzem magam férfnak,harcosnak. Itt a picsámat meresztem,olyan szar. Nem vagyok túl jól passzban,azért írok ide ilyen sokat.

menjél zsákolni a hóba vagy inkább elégíts ki egy hóembert orálisan,most annak van a szezonja 🙂       (:) 🙂 )

Idézet tőle: CatEye

Idézet tőle: Kleó

Cat Eye írta: " ...  az elkövetők mentálisan egészségesnek és ép értelműnek tekintett személyek" - igen, tekintett. De lehet-e ép ésszel mentálisan egészségesnek tekinteni pl. egy gyilkost vagy más személyt súlyosan bántalmazót?

Másik hsz.-edre: igen, sokféle magatartásformát patologizálnak, pl. nemrég olvastam, hogy szem.zavaros az is, aki túlságosan "nyuszi" (félénk). Itt nincs megállás, és ugye következhet a gyógyszerezés.

Húú Kleó ez sok kérdést felvet. Gondolom büntethetőség szempontjából azt nézik, hogy beszámítható-e,tisztában volt-e tettének súlyával. Ebből a szempontból jobb ha annak tartják, mert leültetik. A legtöbb bűnelkövető aluliskolázott, gyakran összemossák ezt a mentális beteg kórképpel egyébként, szerintem ez nem azonos.

Sok bűncselekményt alkoholos, drogos befolyásoltság alatt követnek el. Ezek pszichiátriai kórképek? 

Persze hogy büntethetőség szempontjából nézik, és ahogy mondod, jobb ha "beszámítható", mert leültetik, de akkor sem lehet normális. Az aluliskolázott sajnos sokszor együtt jár egy kis szellemi visszamaradottsággal.

Jó kérdés, mert az alkohol okozta dependencia szindróma pl. betegség. De nem ment föl semmiféle felelősség alól. A drog is függőség, és mint ilyen, betegség.

Elnézést Colombo,mindenbe belepofázok,de ha valamit butaságként érzékelnek az antennáim,kényszerűen belepofázok. Elnézést mégegyszer. Na megyek zsákolni ki a kertbe.(van egy boxzsák a fenyőfán) A másik zsákolásfajta elmarad............:D

Hidegbe a legjobb,meg amikor esik az eső,akkor érzem magam férfnak,harcosnak. Itt a picsámat meresztem,olyan szar. Nem vagyok túl jól passzban,azért írok ide ilyen sokat.

Törpilla leszel a csajom? 🙂

elnézést, de tessék ide költőzni: https://bura.hu/forum/beszelgessunk/veszekedesek-vitak-egyez

nem akartok összejönni?:)))))

Idézet tőle: Kleó

Cat Eye írta: " ...  az elkövetők mentálisan egészségesnek és ép értelműnek tekintett személyek" - igen, tekintett. De lehet-e ép ésszel mentálisan egészségesnek tekinteni pl. egy gyilkost vagy más személyt súlyosan bántalmazót?

Másik hsz.-edre: igen, sokféle magatartásformát patologizálnak, pl. nemrég olvastam, hogy szem.zavaros az is, aki túlságosan "nyuszi" (félénk). Itt nincs megállás, és ugye következhet a gyógyszerezés.

Húú Kleó ez sok kérdést felvet. Gondolom büntethetőség szempontjából azt nézik, hogy beszámítható-e,tisztában volt-e tettének súlyával. Ebből a szempontból jobb ha annak tartják, mert leültetik. A legtöbb bűnelkövető aluliskolázott, gyakran összemossák ezt a mentális beteg kórképpel egyébként, szerintem ez nem azonos.

Sok bűncselekményt alkoholos, drogos befolyásoltság alatt követnek el. Ezek pszichiátriai kórképek? 

Idézet tőle: Kleó

Cat Eye írta: " ...  az elkövetők mentálisan egészségesnek és ép értelműnek tekintett személyek" - igen, tekintett. De lehet-e ép ésszel mentálisan egészségesnek tekinteni pl. egy gyilkost vagy más személyt súlyosan bántalmazót?

Másik hsz.-edre: igen, sokféle magatartásformát patologizálnak, pl. nemrég olvastam, hogy szem.zavaros az is, aki túlságosan "nyuszi" (félénk). Itt nincs megállás, és ugye következhet a gyógyszerezés.

igen,ez amúgy tényleg így van,ezek az emberek (pszichiáterek ) valósággal élet-halál urai a munkahelyükön belül,és ez félelmetes.Én egyszerűen nem tudom elfelejteni pl. egy igazságügyi orvosszakértő nő szemét amikor meghallgatáson voltam egy bűncselekmény kapcsán (amit nem én követtem el,de tanúként kellett jelen lennem),és beszélt hozzám,és én frankón úgy éreztem magam,mintha egy horror filmben lennék valami végtelenül gonosz ember karmaiban...és halál félelem ült rám attól az 50 kilós sovány hosszú őszhajú embert látva....a szemükben van valami .

Lányok gyerünk tépjétek szét a srácot,ez már kihívás a részéről nem vettétek az adást?:)

Csetnik!!!!!angry

szőke hercegnő:)))))...beszarok:))))....ki tudja még milyen hercegnő:)))...Cateye ne haragudj a kérdésemért, de  miért raksz fel magadról képeket? Talán ismerkedési szándékkal??? mert nekem ez jön le....na pusssszi

Cat Eye írta: " ...  az elkövetők mentálisan egészségesnek és ép értelműnek tekintett személyek" - igen, tekintett. De lehet-e ép ésszel mentálisan egészségesnek tekinteni pl. egy gyilkost vagy más személyt súlyosan bántalmazót?

Másik hsz.-edre: igen, sokféle magatartásformát patologizálnak, pl. nemrég olvastam, hogy szem.zavaros az is, aki túlságosan "nyuszi" (félénk). Itt nincs megállás, és ugye következhet a gyógyszerezés.

Idézet tőle: Csetnik

vérésarany.

Nem kell feltétlenül laikus embernek a véleményét színigazságnak feltüntetni. Cateye beteg,súlyos depressziós a hölgyike,egyéb baja is van,ugyanolyan beteg,mint itt más ember.

Egyébként,az Én véleményem szerint mentális betegség bőven lehet büncselekmény indikációja,hisz akkor értelmét veszítené az igazságügyi orvosok drága munkája,vagy az IMEI-nek nevezett,beteg bűnözőknek fenntartott,zárt kórház.

Nemde,Cateye?

A rossz gyógyszerelés igenis lehet indikációja egy bűncselekménynek,mert ha te ténylegesen szakember lennél,és egy kezelhetetlen,agresszív beteged lenne,aki úton-útfélén elhagyja a gyógyszereit,majd agresszívvá válik,egy ilyen alkalomkor pedig elkövet valamit,akkor azt minek tulajdonítod bankos kisasszony?

Akkor tán az igazságügyi orvosszakértők -akik,valljuk be,nem átlagos pszichiáterek/pszichológusok,a bérezés szempontjából sem - miért dolgoznak,és alkotnak szakvéleményt? Miért lehetséges,hogy egyes mentális beteget nem lehet büntetni?

A szakzsargonoddal élve,elnézésed kérem pénzügyér kisasszony,de amit oda írtál,egy bóvli-kategóriás nettó hülyeség.

Nekem ez a véleményem.Kérdezd meg a pszichiáteredet,Cateye.

Csetnik!

Én egy szóval sem mondtam,hogy nem kell szankcionálni a szélsőséges magatartást mutató mentális betegeket! SŐT!

falun laktam kiskoromban,volt ott kettő-három falu bolondja,de soha senkit nem láttam ,hogy bántottak volna.A helyzet és a körülmények váltják ki az esetek DÖNTŐ többségében az agresszív reakciót!

Az ,meg tény,hogy a tudatmódosító szerek miatt felborult agyműködés kiszámíthatatlan reakciókat vált ki a szer használójából.Ha Mondjuk Orbán Viktort egy évig antipszichotikummal kezelnék,és egyik napról a másikra elhagyatnák vele,megvonnák tőle azt,akkor vszínű dührohamai lennének,vagy öngyilkosságot kísérelne meg.

Én mikor elkezdtem alvásproblémákra antipszichotikumot szedni,akkor egy magamnak való ,zárkózott,befelé forduló ,néha indulatos ember voltam ,aki életében nem ártott senkinek... 6 év után mikor abba kellett hagynom belgyógyászati problémák miatt a pszichiátriai szereket,olyan mélyrepülés kezdődött nálam ,hogy még most sem nagyon tértem magamhoz...azt hiszem nincs előttem olyan kórkép amire ne lenne némi rálátásom...büszke vagyok arra,hogy eljutottam a tudathasadásig..egy kurva alvásproblémából  6 év felesleges antipszichotikum szedés miatt..

Azt is elmondtam már,hogy talán én látom egysíkúan a rendszert,lehet.

.És itt sokaktól látom leírva,hogy akkor mégis hogyan álljak le a napi nullaegészöt (!!!) 0,5 mg rivotrilról????????????

hogyan ? ahogy rászoktattak

én biztos vagyok abban,hogy aminek van értelme az értelmet fog nyerni akármikor és akárhol,csak nem mindegy milyen  áron..

és itt én úgy látom ,hogy a pszichiátria EGYETLEN DOLGOT TUD JELENLEG adni :

az IDŐ-t tolja ki,a problémákat odázza el,próbálja feledtetni,bódult éjszakákat és tompa nappalokat adva a szerek élvezőinek.

lehet vitatkozni,itt vagyok.

majd próbálok kevesebb lelki ráhatással ,és több személyes élménnyel szolgálni alátámasztandó a mondandómat

szerintem ezért van ez a fórum

most abban a kib.szott helyzetben van a magyar egészségügy,hogy a faroknak kell csóválni a kutyát? a betegek kezdik már gyógyszerelni egymást,és terápiát javasolnak itt???? nem morbid  az egész?

A másik dolog, hogy a pszichiátria gumi tudomány. OLyan diagnózis nincs, hogy kezelhetetlen agresszív beteg. A diagnózisok is folyamatosan változnak, kit nevezünk pszichiátriai betegnek? Beteg pl.az Asperger szindrómás vagy a magatartászavaros ember? Vagy beteg a kényszerevő, vagy a bőrtépkedő? A homoszexuális vagy a transznemű?

Mindenkire rá lehet már sütni, hogy pszi beteg. A pszichiátria növekvő számban megjelenő viselkedést patologizál, és sokszor ezzel szükségtelenül gyógyszeres kezelésre ítéli ezeket az állapotokat. Még a pszichiáterek közt sincs egyetértés, a besorolást illetően sem.

Csetnik,

Ez a hangnem nem tetszik. A szakmám nem tudom milyen párhuzamban van az itt leírtakkal. Vegyél vissza, jó?

Továbbra is állítom, hogy a mentális betegség nem feltétlenül indikáció a bűncselekményekre. 

Magyarországon az erőszakos bűncselekmények vizsgált esetek legalább háromnegyedében az elkövetők mentálisan egészségesnek és ép értelműnek tekintett személyek.

A legtöbb kutatás arra talál bizonyítékot, hogy a mentális zavarokkal, pszichiátriai diagnózissal élő személyek nem hajlamosabbak erőszakos cselekmények elkövetésére, mint az átlagos polgárok. A pszichiátriai betegség egyáltalán nem hajlamosít erőszakos cselekmények elkövetésére. Ritka kivételt ezalól azok a súlyosan skizofrén betegek jelentik, akik súlyosan drogfüggők, és semmilyen kezelést nem kapnak.

Van a pszichiátriának egy olyan ága, hogy forenzikus pszichiátria, elmeállapot megfigyelés, ahol a bűncselekményt elkövetőket figyelik meg, hogy van-e mentális betegségük és hogy az elkövetés pillanatában tiszta volt-e a tudatuk. A statisztikák szerint hangsúlyozom, hogy az elkövetők 3/4-e tiszta tudatú, nem beteg.

 

 

 

 

 

Az eredeti hsz(Keleti Oldalé) pont nem úton-útfélen gyógyszereket elhagyókra utalt.

Eléggé túltoltad ezt.

 

a hangnemen talán állíthatnál egy kicsit...

vérésarany.

Egyébként,az Én véleményem szerint mentális betegség bőven lehet büncselekmény indikációja,hisz akkor értelmét veszítené az igazságügyi orvosok drága munkája,vagy az IMEI-nek nevezett,beteg bűnözőknek fenntartott,zárt kórház.

Nemde,Cateye?

A rossz gyógyszerelés igenis lehet indikációja egy bűncselekménynek,mert ha te ténylegesen szakember lennél,és egy kezelhetetlen,agresszív beteged lenne,aki úton-útfélén elhagyja a gyógyszereit,majd agresszívvá válik,egy ilyen alkalomkor pedig elkövet valamit,akkor azt minek tulajdonítod bankos kisasszony?

Akkor tán az igazságügyi orvosszakértők -akik,valljuk be,nem átlagos pszichiáterek/pszichológusok,a bérezés szempontjából sem - miért dolgoznak,és alkotnak szakvéleményt? Miért lehetséges,hogy egyes mentális beteget nem lehet büntetni?

A szakzsargonoddal élve,elnézésed kérem pénzügyér kisasszony,de amit oda írtál,egy bóvli-kategóriás nettó hülyeség.

Nekem ez a véleményem.Kérdezd meg a pszichiáteredet,Cateye.

Köszönöm, CatEye! Megnyugodtam. Úgy vélem ilyen személyiségjegyekkel nem rendelkezem. Kicsit aggódtam, mert én ilyen aggódós vagyok. (Más meg szeplős) Köszönöm még egyszer!

Idézet tőle: vérésarany

Elnézést, hogy belerondítok a vitába, de egy cseppet paranoiás vagyok. Aggódom Keleti Oldal írása után. Néha én is produkálok skizofréniához hasonló tüneteket. Mitől függ, hogy valaki eljut odáig hogy bűncslekményeket kövessen el? Tényleg csupán a hosszas gyógyszeres kezelés hatása? Nem személyiségfüggő a dolog?

Önmagában a skizofrénia és a rossz gyógyszerezés nem indikáció a bűncselekmények elkövetésére. Azért mert néha felbukkan a hírekben 1-1 ilyen eset, a sok-sok mentálisan egészséges által elkövetett bűncselekmények mellett, ez nem mérvadó.

Én úgy gondolom, hogy a bűncselekmények elkövetőinek személyiségjegyei speciálisak.

 

Elnézést, hogy belerondítok a vitába, de egy cseppet paranoiás vagyok. Aggódom Keleti Oldal írása után. Néha én is produkálok skizofréniához hasonló tüneteket. Mitől függ, hogy valaki eljut odáig hogy bűncslekményeket kövessen el? Tényleg csupán a hosszas gyógyszeres kezelés hatása? Nem személyiségfüggő a dolog?

Nem tudom a búrával mi történik...szedik az előírt gyógyszereket 🙂

Ritkán szoktam volt hozzászólni témákhoz és ritkán olvasom mostanság a fórumokat, de ez most megérintett. A skizofréniás tüneteket átéltem (halluk, hanghallások stb.) életemben először és remélem utoljára...és későn jutottam dokihoz...és igen a gyógyszerek segítenek. Most már elhagytam, átmeneti volt és alacsony dózisban 50mg és késöbb 100mg Seroquel XR. Halucinációkkal a zsebembe mentem vissza dolgozni, ember feletti energiákkal. Hiszem, hogy kellenek a gyógyszerek, de mindegy mennyi az annyi és ennél SOKKAL FONTOSABB az emberi kapcsolatok!!! A barátságok, a család minden...ez az ami szerintem az igazi terápia, meg akinek mákja van (mert ma már ez szinte privilégium) egy megértő és szerető pár. Ennyit gondolok most, és fenntartom a jogot, hogy meggondoljam magam. 🙂

Ritkán szoktam volt hozzászólni témákhoz és ritkán olvasom mostanság a fórumokat, de ez most megérintett. A skizofréniás tüneteket átéltem (halluk, hanghallások stb.) életemben először és remélem utoljára...és későn jutottam dokihoz...és igen a gyógyszerek segítenek. Most már elhagytam, átmeneti volt és alacsony dózisban 50mg és késöbb 100mg Seroquel XR. Halucinációkkal a zsebembe mentem vissza dolgozni, ember feletti energiákkal. Hiszem, hogy kellenek a gyógyszerek, de mindegy mennyi az annyi és ennél SOKKAL FONTOSABB az emberi kapcsolatok!!! A barátságok, a család minden...ez az ami szerintem az igazi terápia, meg akinek mákja van (mert ma már ez szinte privilégium) egy megértő és szerető pár. Ennyit gondolok most, és fenntartom a jogot, hogy meggondoljam magam. 🙂

Idézet tőle: babarczyeszter

Szia Gábor!

Kösz, hogy megírtad a történeted.

A többiekkel ellentétben én nem gondolom, hogy "kísérletezzenek máson". Természetesen van kockázata a gyógyszerkutatásban való részvételnek, de szerintem kicsi a nyereséghez képest, amit akár az egyén, akár a tudomány -- és más egyének -- élvezhetnek. 

Keleti Oldal kirohanásával sem értek egyet. Vannak hatásos gyógyszerek, és rajtam segítettek, ami nem zárja ki, hogy van, akin nem segítenek (például személyiségzavaron kevésbé segít a gyógyszer). Mindig mérlegelni kell a nyereséget a mellékhatásokkal szemben. Így én szoktam váltani, ha valamilyen mellékhatástól szeretnék megszabadulni, mert akadályozza az életem. 

De abban egyetértek a többiekkel, hogy ez egy párkapcsolati ügy, aminek nyilván van egy háttere és története, amit mi nem ismerünk. Valamiért nagyon félt téged a feleséged. Talán kicsit féltékeny a pszichiáterre (előfordul az ilyesmi). Remélem, hogy hosszabb távon ez az eset nem zavar be a kapcsolatotokba!

Kedves Eszter!

Én csak az skizofréniáról  írtam,ott amit írtál az nincsen az orvosi gyakorlatban! Nincsen mérlegelés,minden betegnek egyaránt megelőlegezik a bizalmatlanságot,és a társadalmat védve leszedálnak mindenkit akit elérnek,és lehet.Ezt lehet szépíteni,lehet megmagyarázni.A depresszióhoz nem értek.Nagyon súlyos problémának tartom,nem szeretném elbagatellízálni a helyzetet..

.Biztosan vannak módszerek,más módszerek is mint amiket most felsorakoztatnak a szakembereknek nevezett valakik.Visszatérek az aduászra: semmit nem tudunk az agyban zajló valós jelenidejű folyamatokról tudomásom szerint.Ezt szakembertől hallottam.Semmit nem tudunk azokról a mechanizmusokról,vagy letagadjuk azokat,amelyek egy pszichés tünetet(!!!!!) kezelve elindulnak a szervezet több részében.Mert elindulnak.Mindenki tudja miről beszélek senki nem akarja érteni ,mert így kényelmes. haldokló beteget leveszik a gépről ,ha már látják,hogy menthetetlen.Egy skizofrént nem illet meg a nyugodt halál.Ezt én két szememmel láttam,tapasztaltam.

A pszichiáterek hozzállása  olyan mint mikor a liberálisok lázadnak a menekültpolitika ellen,de nem fogadják be a házukba a hajléktalanokat.Kérdésem: tegye fel a kezét az a pszichiáter akinek gyereke pszichés beteg,és otthon ápolja! Nagyon kíváncsi lennék egy ilyen emberre.

Kishitűek,gyávák ,és Önző emberek nem viszik előre az emberiséget.
 nem kellene mást tenni,mint visszamenni 100 évet és megnézni hogy hány örjöngő pszichopata elmebeteg járkált köztünk potenciális veszélyt jelentve a társadalomra?

Mert azok a skizofrén bűnelkövetők akikről a média előszeretettel ír és tudósít alkalomadtán ,ők általában hosszan tartó kezelés után válnak állattá,fordulnak ki önmagukból.Ismerek egy konkrét hírhedt esetet ,amikor az IMEI-ben majd egy évtizedig kezelt beteg nő kb. három héttel a szabadulása után olyan bűncselekmény követett el,hogy már soha nem lesz köztünk (szerencsére) ,de amit a pszichiáter szakértők a szabadulásakor megállapítottak,hogy "gyógyult",az három hét után súlyos tévedésnek bizonyult.És itt NEM LEHET A GYÓGYKEZELÉS MEGTAGADÁSÁRÓL  beszélni,mert vszínű hogy nem tabletta formájában kapta a kezelést az illető(és vannak erről kutatások,hogy akik tudatmódosító szereken élnek hosszú ideig,azok kiszámíthatatlan viselkedést produkálnak nagy valószínűséggel azok elhagyásakor, VAGY ANÉLKÜL ,hogy elhagynák a szereket...

van érv ,és ellenérv,és itt elég kevés ember meri vállalni az érveit,de az utolsó érv az,hogy az emberséges bánásmód kijárna mindenkinek.És hangsúlyozom nekem nem a pszichiátria intézményével van gondom,hanem a módszerekkel.

és van egy megérzésem,látok valamit.

100 év múlva úgy fogunk visszatekinteni az 1950-es évektől elindult világméretű antipszichotikum őrületre ,mint az ember legsötétebb korszakára a náci haláltáborok után.

Semmivel nem különb egyik a másikánál.

érted? NEM LESZNEK ANTIPSZICHOTIKUMOK.

Szia Gábor!

Kösz, hogy megírtad a történeted.

A többiekkel ellentétben én nem gondolom, hogy "kísérletezzenek máson". Természetesen van kockázata a gyógyszerkutatásban való részvételnek, de szerintem kicsi a nyereséghez képest, amit akár az egyén, akár a tudomány -- és más egyének -- élvezhetnek. 

Keleti Oldal kirohanásával sem értek egyet. Vannak hatásos gyógyszerek, és rajtam segítettek, ami nem zárja ki, hogy van, akin nem segítenek (például személyiségzavaron kevésbé segít a gyógyszer). Mindig mérlegelni kell a nyereséget a mellékhatásokkal szemben. Így én szoktam váltani, ha valamilyen mellékhatástól szeretnék megszabadulni, mert akadályozza az életem. 

De abban egyetértek a többiekkel, hogy ez egy párkapcsolati ügy, aminek nyilván van egy háttere és története, amit mi nem ismerünk. Valamiért nagyon félt téged a feleséged. Talán kicsit féltékeny a pszichiáterre (előfordul az ilyesmi). Remélem, hogy hosszabb távon ez az eset nem zavar be a kapcsolatotokba!

Idézet tőle: Keleti Oldal

Idézet tőle: why

Kedves Gabor!

Biztos vagyok benne, hogy sokat tesztelik a gyszert mielőtt embereken is kipróbáljak.

DE: véleményem szerint a leggondosabb vizsgálat esetén is előfordulhat, h nem várt mellékhatást vagy szövödményt tapasztalnak a kísérleti fázisban. Ugyanez frissen piacra dobott gyszernél is legetséges.

Van olyan gyszer, amit sok év után vontak ki a forgalomból mert kiderült, hogy hosszabb ideig történő szedés esetén komoly egészségkárosodást okozhat.

Szerintem mindkettőtök szempontjait meg lehet érteni.

 

Szia! Te milyen gyógyszert szedsz a problémáidra ,mi vált be nálad?

Nálam semmi.Nem ismerek jó gyógyszert.És a cateye álal említett gyógyszercsaládba tartozó szinte összes hatóanyagot teszteltem magamon ,vagyis tesztelték rajtam,és ezek után személyes tapasztalataim ( 20 év) után MÁR SENKINEK SEMMILYEN  gyógyszert nem MEREK  ajánlani.És amit meg írnak az úgy hazugság ahogy van,hogy kivonják a forgalomból a pszichiátriai gyógyszert..( ha  hosszabb ideig történő szedés esetén komoly egészségkárosodást okozhat.).tényleg,ne írjunk már olyat ami nem fedi a valóságot...itt van egy érdek szféra,akik tűzzel vassal próbálják igazolni az elméleteiket,pont a cariprazine miatt alakult ki egy vita korábban egy fórumban ,és amiket ott olvastam a szakmabelik részéről,az egyszerűen kritikátlan ..( az összes antipszichotikum  a -kisebb rossz- elvén működik, EGYIK SEM JÓ)

kísérletezzenek magukon...

Nem azt írtam, hogy kivonják a forgalomból, hanem azt hogy volt, amit kivontak. (pl Ridol)

Feltételezem, hogy előny-hasznon elven működik ez. A sugárkezelés is árt a szervezetnek, mégis alkalmazzák...hiszen a rákos sejtek pusztítása van annyira fontos, hogy az ártó mellékhatást vállalja a beteg.

Idézet tőle: CatEye

Idézet tőle: parrot

Gábor!Te is érzed valahol,hogy itt párkapcsolati probléma van.Most a gyógyszerkisérlet,holnap más miatt.sad

Sajnos én is ezt érzem.

 

Keleti Oldal, 

A carprazine skizofrénia és bipoláris depresszió mániás szakaszának kezelésére lett fejlesztve. Most 2 klinikai vizsgálatot is folytattak major depresszió kezelésére, de mivel egyiken megbukott (nem mutatott jobb eredményt mint a placebo), nem tudták major depresszióra törzskönyvezni. NAgy csalódás volt, és anyagi veszteség is, de nem adják fel, jön újabb klinikai vizsgálat, mert 2 sikeres kell a törzskönyvezéshez. Úgyis keresztülviszik, bármennyire is hatástalan.:(

Szia!igen,az utolsó mondat jól tükrözi az elmúlt 60 év pszichiátriáját....

Akkor idézek egy gyógyszerkutató (?) fórum-hozzászólásából (elszólásából)...

"Az a téma, hogy a kérdező vagy egy közeli hozzátartozója beteg, és nem akaródzik elfogadni neki, hogy a szkizofrénia egy progresszív betegség, aminek a tüneteit enyhíteni lehet, de egyelőre gyógyítani nem, és ugyanúgy elhanyagolt, kiégett hajléktalanként fogja végezni 60-70 évesen ő vagy ez a rokon, mint a többi szkizofrén.

Jó pár pszichiátert, pszichoterapeutát ismerve, és gyógyszerkutatásban dolgozó emberként mondhatom, hogy a szomorú valóság az, a jelenleg ezekkel a módszerekkel tudunk segíteni, más eszköz nincs a kezünkben. A pszichoterápia nem segít a hallucinációk megszüntetésében, a gyógyszereknek sok a mellékhatása, ráadásul a rendszer annyira hiányos, annyira stigmatizál, hogy a mentális betegek magukra maradnak a társadalomban, pedig védett házakkal, nekik szánt munkahellyel sokat javulna az állapotuk. Ezt az államnak és a társadalomnak kell pótolni, nem a gyógyszergyáraknak, ők ugyanis nem értenek ehhez. Néhány nappali kórház és alapítvány ebben részt vesz, de ez messze kevés. Mondom, ennyit lehet tenni 2016-ban. "

minden le van írva...

(csak nem itt)