Tartalmak létrehozásához (vagy Regisztráció) szükséges.

DÜHÖNGŐ 2

Igen.

Idézet tőle: Kiscsillag

A border mellé v helyette kaptad?

Tőlem kérded?

 

A border mellé v helyette kaptad?

Idézet tőle: sarah08

Ja, azt kifelejtettem, 25 éves vagyok

Köszi. 🙂 

Akkor 3 év különbséggel kaptad meg a b betűs diagokat. 

Én 38 évesen kaptam a bordit és 44 évesen a bipol-t. Most 45 vagyok.

Idézet tőle: sarah08

Nem tudom, mobilról most össze-vissza keveri a szavakat :/ azt akartam, hogy ha még jobban lenyom, akkor annak nem lesz jó vége.

Ezért is csodálkoztam az AP-n, de azt mondta, a fázisprofilaktikum jó bipolra és borderre is. Meg hogy a lamolep nem jó hipomániára. Én meg tudom, hogy amíg nem jöttek változások az életembe, addig elvoltam vele. Nem tökéletesen, de jobban. 

Most asszem nem értek valamit.

Fázisprofilaktikum = hangulatstabi. 

https://bura.hu/szakmai-informaciok/gyogyszerek/hangulatstabilizalok

Antipszichotikumok:

https://bura.hu/szakmai-informaciok/gyogyszerek/antipszichotikumok

Most ugyanarról beszélünk vagy teljesen másról? 🙂

Nekem is van bordi és bipol diagom, szóval érdekel a téma. 

 

 

Ja, azt kifelejtettem, 25 éves vagyok

Ööö... Nem tudom, mobilról most össze-vissza keveri a szavakat :/ azt akartam, hogy ha még jobban lenyom, akkor annak nem lesz jó vége.

Ezért is csodálkoztam az AP-n, de azt mondta, a fázisprofilaktikum jó bipolra és borderre is. Meg hogy a lamolep nem jó hipomániára. Én meg tudom, hogy amíg nem jöttek változások az életembe, addig elvoltam vele. Nem tökéletesen, de jobban. 

Idézet tőle: sarah08

Idézet tőle: dopamin

De nem bizony felborul minden rendszer, nem tudnád a főnökkel egyeztetni valahogy hogy hétvégén legyél szabad mondjuk legalább minden második héten?

Ha abbahagyod a gyógyszerezést munka mellet akkor pár héten belül kiürül de mi lesz veled? Ugyanakkor hatni is csak pontosan  folyamatosan szedve fog.Ha meg ennyire nem stimmel kell kérni az átert hogy állítsatok valamit még be.

Én mikor abbahagytam a tabikat egy hét alatt teljesen lefagytam nem tudtam még mozdulni sem a wc-re is rettenetesen nehezen indultam el az agyam járt hogy mit kell tenni de a testem nem ment. Igaz nekem nincs bipol diganózisom csak ezt tapasztaltam

Mióta küszködsz ezzel?

Minden második hétvége szabad, szerintem "fizikailag" inkább a váltások viselnek meg. Az egyedüllét meg érzelmileg.

Eddig használt, amíg nem jött az új munka, az állítólagos hízás miatt hagytam abba. Én látom magamon, mérleg nem,de már ott voltam, hogy direkt állította át az előző dokim 😀 szánalmas, tudom. A régi szerint lamoleptől nem hízhatok, az új szerint igen. Most aripriprazolt akar adni,mert az jó a hipomániára is. Arra viszont nem fogok váltani, egyrészt a mellékhatások miatt, másrészt meg mert nekem a hipománia a kevesebb. Ha lenyomja azt elősznnak szerintem nem lesz jó végr

14 évesen voltam először áternél, 22 évesen mondták a bordert, idén januárban a bipolt, májusban mindkettőt. 

Most hány éves vagy? 🙂

"Ha lenyomja azt elősznnak szerintem nem lesz jó végr"

Itt mit akartál írni?

A lamolep hangulatstabilizáló, abból még nyugodtan lehet próbálni másikat is.

Az abilify antipszichotikum

https://bura.hu/node/11

"Antidepresszánsokat általában depresszió, egyes evészavarok és bizonyos típusú szorongás esetén szokás felírni. Az antipszichotikumokat pszichózis esetén (amikor az érintett nem tudja elválasztani a valós és a csak képzeletében létező dolgokat), skizofréniában, skizoaffektív zavarnál, mánia esetén, bipoláris zavarban és egyes súlyos szorongásos kórképekben alkalmazzák. Hangulatkiegyenlítőket bipoláris (mániás) depresszióban és néhány más depresszió-fajtában írnak fel, altatót és nyugtatót pedig súlyos álmatlanság és szorongás esetén."

 

Idézet tőle: dopamin

De nem bizony felborul minden rendszer, nem tudnád a főnökkel egyeztetni valahogy hogy hétvégén legyél szabad mondjuk legalább minden második héten?

Ha abbahagyod a gyógyszerezést munka mellet akkor pár héten belül kiürül de mi lesz veled? Ugyanakkor hatni is csak pontosan  folyamatosan szedve fog.Ha meg ennyire nem stimmel kell kérni az átert hogy állítsatok valamit még be.

Én mikor abbahagytam a tabikat egy hét alatt teljesen lefagytam nem tudtam még mozdulni sem a wc-re is rettenetesen nehezen indultam el az agyam járt hogy mit kell tenni de a testem nem ment. Igaz nekem nincs bipol diganózisom csak ezt tapasztaltam

Mióta küszködsz ezzel?

Minden második hétvége szabad, szerintem "fizikailag" inkább a váltások viselnek meg. Az egyedüllét meg érzelmileg.

Eddig használt, amíg nem jött az új munka, az állítólagos hízás miatt hagytam abba. Én látom magamon, mérleg nem,de már ott voltam, hogy direkt állította át az előző dokim 😀 szánalmas, tudom. A régi szerint lamoleptől nem hízhatok, az új szerint igen. Most aripriprazolt akar adni,mert az jó a hipomániára is. Arra viszont nem fogok váltani, egyrészt a mellékhatások miatt, másrészt meg mert nekem a hipománia a kevesebb. Ha lenyomja azt elősznnak szerintem nem lesz jó végr

14 évesen voltam először áternél, 22 évesen mondták a bordert, idén januárban a bipolt, májusban mindkettőt. 

Idézet tőle: kharzak

BEKÉPZELT GECI NŐK, MINDEGYIK EGY PÉNZÉHES PARAZITA AKIT CSAK AKKOR BASZHATSZ MEG HA VAN PÉNZED , HA MÁR NINCS PÉNZED EGYIK SE ÁLL SZÓBA VELED VÁLOGATNAK AZ ELVÁRÁSOK AZ EGEKIG MI A FASZ KÉPZELNEK MAGUKRÓL? TELI VAGYOK SPERMÁVAL ÉS NINCS KINEK KIADNOM MAGAMBÓL

verd ki

De nem bizony felborul minden rendszer, nem tudnád a főnökkel egyeztetni valahogy hogy hétvégén legyél szabad mondjuk legalább minden második héten?

Ha abbahagyod a gyógyszerezést munka mellet akkor pár héten belül kiürül de mi lesz veled? Ugyanakkor hatni is csak pontosan  folyamatosan szedve fog.Ha meg ennyire nem stimmel kell kérni az átert hogy állítsatok valamit még be.

Én mikor abbahagytam a tabikat egy hét alatt teljesen lefagytam nem tudtam még mozdulni sem a wc-re is rettenetesen nehezen indultam el az agyam járt hogy mit kell tenni de a testem nem ment. Igaz nekem nincs bipol diganózisom csak ezt tapasztaltam

Mióta küszködsz ezzel?

Január óta szedem kisebb megszakításokkal. Kb 2 hónappal ezelőttig a nagy ingadozásokra jó volt, a "lent" sokkal kevesebbszer jött elő és nem durván, a hipomán is általában csak annyira, amit még a környezet tolerált. A nem hangulati zavarokon tényleg nem sokat segített, de már így is sokkal jobb volt (azért is kezdtem el újra és újra szedni).

Mh: 1 éve szeretném ezt csinálni, a kollégák normálisak, elég elismert hely cégen belül. Viszont műszakos és azóta érzem magam sokkal rosszabbul, azóta nem/alig hat a lamolep (a lentekre se), amióta elkezdtem. A hétvégém nem mindig szabad, cserébe hétköznapok igen, amikor egyedül vagyok otthon, ami alapból kikészít hosszú távon. Nyilván a hosszabb szünetekben szülők is számítanak a segítségemre, én viszont legalább ezt szeretném a párommal kihasználni. Alig látjuk egymást, a folyamatos magányérzésemre tökéletes... Most az erőtlen depressziós és a kevert váltakozik, egyre több paranoiával.

Plusz áter is azt mondta, hogy ez az éjszaka-nappal 12 óra nem éppen javallott az ilyeneknek.

BEKÉPZELT GECI NŐK, MINDEGYIK EGY PÉNZÉHES PARAZITA AKIT CSAK AKKOR BASZHATSZ MEG HA VAN PÉNZED , HA MÁR NINCS PÉNZED EGYIK SE ÁLL SZÓBA VELED VÁLOGATNAK AZ ELVÁRÁSOK AZ EGEKIG MI A FASZ KÉPZELNEK MAGUKRÓL? TELI VAGYOK SPERMÁVAL ÉS NINCS KINEK KIADNOM MAGAMBÓL

Idézet tőle: sarah08

Miért nem áll már le az agyam? Mindenen túlvagyok ami eddig kicsit is használt és most még egyre rosszabb is. Pörög és szétmegy és már én se tudom követni csak legyen már vége

A gyógyszeremet megint abbahagyom mert lófaszt se ér, szerdán felmondok aztán majd lesz vhogy... Leszarom, minden szar, sose lesz ez élhető

Nézd, a hangulatstabik közül a lamolep nem mindenkinek jó. Nekem pl. egyáltalán nem volt jó. 

Szedtem lítiumot és convulexet (vannak fent a búrán topijaik), ezek kiválóan leszedtek a hipomániáról. A lítium tényleg nagyon jó gyógyszernek számít.

Sajnos egy-két gyógyszer szedésével még sehol nem vagy (bocs). Rengeteget kell vacakolni, nem heteket, hanem hónapokat, éveket. De nem kell/nem szabad feladni.

Sajnálom, hogy nem vagy jól és amíg nem leszel jobban, addig a terápiát sem kell hajtani.

Mh. témát kicsit át tudod gondolni és le tudod írni, hogy mi szól ellene és mi szól mellette?

 

Sarah, mióta szeded a gyógyszered?

Miért nem áll már le az agyam? Mindenen túlvagyok ami eddig kicsit is használt és most még egyre rosszabb is. Pörög és szétmegy és már én se tudom követni csak legyen már vége

A gyógyszeremet megint abbahagyom mert lófaszt se ér, szerdán felmondok aztán majd lesz vhogy... Leszarom, minden szar, sose lesz ez élhető

Priviben.

szia Kiscsillag!

Kifejted mi az A B C D E és hogy függenek össze és hogy nem lehet egyiket sem elkezdeni? Nagyon érdekes szövevénynek hangzik.

Kurvára elegem van abból, hogy A problémámra/tünetemre/betegségemre keresem a megoldást, de az nem lehetséges B problémám miatt. C-re is keresem, de B miatt azt sem lehet. D problémámat viszont A miatt nem lehet. E-t B miatt nem lehet. És még sorolhatnám. Mindegyik megoldható, kezelhető lenne normál esetben...csak nálam mindig van egy kizáró ok.

Úgy érzem, hogy ezekkel baromira magamra maradtam. Nem arról van szó, hogy azt mondják, h induljak el egy úton, próbáljak ezt-vagy azt és az nem megy. Mert azt lehetne erőltetni, ezerszer is újra próbálni, kis lépésenként haladni.

Hanem azt mondják, h passz, nem tudom. Ezzel nem sokat lehet kezdeni. De mèg mindig jobb, mint egy hozzá nem értő okoskodása. Ami jó esetben ugyanúgy nem visz előre, rossz esetben fel is kúrja az agyam a faszságával..

Rohadt kurva élet, ami mindig kicsesz velem.

Idézet tőle: rhiannon-roxána2.0

Idézet tőle: Jolán

Mi van, elindítottam egy lavinát? Leszbibárt mindenkinek! 🙂 (bár a fiúknak nemtudommit). Én most pár hete nem voltam, de amikor megyek, akkor is csak a sarokban iszom a koktélom és rajzolom a képregényem. Elég szánalmasnak nézhetek ki, de én már annak is örülök, hogy alkotok végre. A férjem kb. sejti, hogy hova megyek (amióta egyszer megnézte a képtegényt), de nem szoktam konkrétan elmondani. Ez egy kicsit fura így, tudom.

Igen, egy csodálatos mozgalmat indítottál útjára, Jolán!! Leszbi- és melegbárt mindenkinek!

Amúgy nem tudom, tudjátok-e, de minden embert egy mondjuk egytől tízig, inkább jobb lesz egytől százig skálán kell elképzelni, egyik végpont lenne a totál hetero-, másik végpont a totál homoszexuális. Nos, senki nincs a végponton. 

Nekem is tetszettek egy időben nők, konkrét személyek, de ezt majd a szexualitás topikban tovább írom. 

Én is így tudom, de már nem hangoztatom mert ezzel eddig senki nem értett egyet. 

Sztem sokan azért gondolják h teljesen a heteró végponton vannak mert észre sem merik venni, h nem. Minél nyitottabb és kevésbé ragaszkodik valaki a társadalmilag elfogadotthoz, annál jobban feltűnik neki, h nincs a végponton. 

Idézet tőle: Jolán

Mi van, elindítottam egy lavinát? Leszbibárt mindenkinek! 🙂 (bár a fiúknak nemtudommit). Én most pár hete nem voltam, de amikor megyek, akkor is csak a sarokban iszom a koktélom és rajzolom a képregényem. Elég szánalmasnak nézhetek ki, de én már annak is örülök, hogy alkotok végre. A férjem kb. sejti, hogy hova megyek (amióta egyszer megnézte a képtegényt), de nem szoktam konkrétan elmondani. Ez egy kicsit fura így, tudom.

Igen, egy csodálatos mozgalmat indítottál útjára, Jolán!! Leszbi- és melegbárt mindenkinek!

Amúgy nem tudom, tudjátok-e, de minden embert egy mondjuk egytől tízig, inkább jobb lesz egytől százig skálán kell elképzelni, egyik végpont lenne a totál hetero-, másik végpont a totál homoszexuális. Nos, senki nincs a végponton. 

Nekem is tetszettek egy időben nők, konkrét személyek, de ezt majd a szexualitás topikban tovább írom. 

Mi van, elindítottam egy lavinát? Leszbibárt mindenkinek! 🙂 (bár a fiúknak nemtudommit). Én most pár hete nem voltam, de amikor megyek, akkor is csak a sarokban iszom a koktélom és rajzolom a képregényem. Elég szánalmasnak nézhetek ki, de én már annak is örülök, hogy alkotok végre. A férjem kb. sejti, hogy hova megyek (amióta egyszer megnézte a képtegényt), de nem szoktam konkrétan elmondani. Ez egy kicsit fura így, tudom.

Idézet tőle: rhiannon-roxána2.0

Idézet tőle: Kleó

Ott nekem nincs szocfóbom, csak emberundorom.

A bárban vagy a mh-en?

A mh.-en. Bárban szocfób.

Na, még hágott is...

Idézet tőle: Kiscsillag

Idézet tőle: Kleó

Idézet tőle: Kiscsillag

Kapcsolati problémákra pár es bárterápiára. 

terá-pia

bár-terá-pia

... tejóég ... a hangulat a tetőfokára hágott ... 🙂

Idézet tőle: Kleó

Ott nekem nincs szocfóbom, csak emberundorom.

A bárban vagy a mh-en?

Najugye

Jaaaa!!!!!

Parrot! Ne legyen üldözésid, mh.-ekről van szó.

Nem.

Kiscsillag,most kire gondolsz?...Hülye ,aki okos?Rám?

Idézet tőle: Kleó

Idézet tőle: parrot

Melyik bárban van egy vendég?S leszbi vagy vegyes?

A Búra-bárban van 1 vendég...

Sajnos a neme és szexuális orientációja ismeretlen.

Idézet tőle: Kiscsillag

Idézet tőle: Kleó

Ott nekem nincs szocfóbom, csak emberundorom.

Nekem sokszor mind2. És a fejem is fogom a sok okos/gyogyóstól. Sokszor mem értem, hogy lehet ennyire hülye, aki okos. 

Nagyon hülyék tudnak lenni intelligens, okos emberek. Idegesítő.

Idézet tőle: Kleó

Idézet tőle: Kiscsillag

Kapcsolati problémákra pár es bárterápiára. 

terá-pia

bár-terá-pia

Idézet tőle: parrot

Melyik bárban van egy vendég?S leszbi vagy vegyes?

A Búra-bárban van 1 vendég...

Idézet tőle: Kiscsillag

Kapcsolati problémákra pár es bárterápiára. 

terá-pia

Melyik bárban van egy vendég?S leszbi vagy vegyes?

Idézet tőle: Kleó

Ott nekem nincs szocfóbom, csak emberundorom.

Nekem sokszor mind2. És a fejem is fogom a sok okos/gyogyóstól. Sokszor mem értem, hogy lehet ennyire hülye, aki okos. 

Kapcsolati problémákra pár es bárterápiára. Jolánt mindenhova küldtük.

Már csak 1 vendég...

Ott nekem nincs szocfóbom, csak emberundorom.

Lassan az újakat nemcsak orvoshoz és lógushoz küldjük, hanem bárba is. Ismerkedni. 

Idézet tőle: Kleó

Ma, én nem nyomom el, ezért is vagyok arra alkalmatlan, hogy olyasmit dolgozzak, ahol emberekkel kell foglalkozni.

Én a szoc. fób miatt a borderes vonásaim ellenére eléggé visszafogott vagyok mhelyi környezetben. 

Ez egy mozgalom lesz 😉

Menjen! 🙂

Mindenki menjen bárba! 😀

Ja,én írtam ellaugh

Ma, én nem nyomom el, ezért is vagyok arra alkalmatlan, hogy olyasmit dolgozzak, ahol emberekkel kell foglalkozni.

Gondolom 51-en olvassák az oldalt.

Ide alapból jó készség szükséges, igyekszek kipaszírozni magamból. Nem üvöltjük le x,y,z  fejét, de sokszor sokan a szétb@sz az ideg állapotában vagyunk, amit elnyomunk. Súrlódások azért vannak, nyugtatót is sokan szednek....igyekszünk magunkban tartani a feszkót.

 

Mijazaz 51 vendég?!