Tartalmak létrehozásához (vagy Regisztráció) szükséges.

DÜHÖNGŐ 2

Idézet tőle: Liliána2.0

A szörnyis dologra nem térek ki, mert ... nem.

Ha ennyire nem tetszenek nektek a mostani búrás tagok, akkor miért vagytok itt?

Ez KISSÉ sérelmes, h bezzeg a régi búrások...

 

azt mondd meg nekem kérlek,h szinte tudatlanul miért kell mindenbe belekotyogni? a szörnyis dolodra nem térsz ki..ne is..tudod miért? mert nincs itt h hozzászóljon,így nem lenne fer előhozni....nem arról volt szó,h bezzeg a régi búrások,hanem hogy hol vannak,s mennyivel jobb volt anno...vagy az engedélyed nélkül nosztalgiázni sem lehet???  mostmár tényleg szakadjál le rólam,mert kurvára kezdem unni!!!

Hozzáteszem, ezt úgy mondom, h voltam régi búrás én is...

A szörnyis dologra nem térek ki, mert ... nem.

Ha ennyire nem tetszenek nektek a mostani búrás tagok, akkor miért vagytok itt?

Ez KISSÉ sérelmes, h bezzeg a régi búrások...

Idézet tőle: Zsolt2

Idézet tőle: crazy

hol a jó büdös picsában van a régi búra, ahol voltak emberek???mégegyszer EMBEREK....inkább éjszakáznék újra,a sok hülye miatt, de ez a szarság már nem az!!!!

 

Ezen én is szoktam gondolkodni. Valószínűleg elmenekültek, vagy legaláb is takarékra tették magukat és legfeljebb csak be-benéznek néha. Gyomor kell ehhez. 😉

 

igazuk is van bassza meg!!!!! de remélem rendben vannak! szörnyit is nagyon hiányolom,de úgy amblock mindenkit!

Idézet tőle: crazy

hol a jó büdös picsában van a régi búra, ahol voltak emberek???mégegyszer EMBEREK....inkább éjszakáznék újra,a sok hülye miatt, de ez a szarság már nem az!!!!

 

Ezen én is szoktam gondolkodni. Valószínűleg elmenekültek, vagy legaláb is takarékra tették magukat és legfeljebb csak be-benéznek néha. Gyomor kell ehhez. 😉

hol a jó büdös picsában van a régi búra, ahol voltak emberek???mégegyszer EMBEREK....inkább éjszakáznék újra,a sok hülye miatt, de ez a szarság már nem az!!!!

😀

Idézet tőle: Columbo

Mondtam,hogy nem folytatjuk a vitát.Moderáltam a videót,mert célzás volt.

Semmi probléma, de egyébként nem IGAZÁN volt célzás. 

Pár napja találtam ezt a klipet és úgy éreztem, kicsit ide illik. 

(Most a pár napja is moderálva lesz? 🙂 Csak kéééérdem. 🙂 )

Mondtam,hogy nem folytatjuk a vitát.Moderáltam a videót,mert célzás volt.

Le szeretném szögezni nyilvánosan, mert nagyon elég volt ebből az egészből, amit sikerült itt magam köré vonzanom, ugyanis van elég bajom a való életben is, hogy:
 semmi közöm nincs Crazy-nickhez! Nincs hozzá közöm, nem ismerem őt személyesen, fogalmam nincs, ki ő, egyszerűen regisztrálásomkor az első ember lett, akibe belé tudtam kapaszkodni, itt a Búrán virtuálisan, és csalódást okozott. Ennyi a történésem vele. Egyben remélem, hogy jól van, nem állt szándékomban elüldözni őt innen!

És nem, nincs több nickem, csak ez az egy. Még ha hihetetlen is lehet ez emberek számára.

Lelkisegély és épülésem reményében regisztráltam az oldalra, befogadó közösségre volt szükségem, nem virtuális teleregényben részt venni, volt elég drámában már részem életem során

Őszintén remélem, az érintettek képesek elfogadni végre a fentieket!

Mhely határidőt szabott a suli elvégzésére. Ha nem teljesítem felmond(hat). 

A modulzárokat a képzési idő alatt kell megcsinálni. Ha nem sikerül új képzésre kell beíratkozni. Asszem ezt jogszabály határozza meg, nem a suli kompetenciája. Ha minden modulzáró sikerül, a tanfolyamot záró vizsgákat 1 éven belül kell megcsinálni. Munkáltató ezt az 1 évet szűkítette le. Az első vizsgalehetőségig adott határidőt. Talán egy pótvizsgát enged, ha kérelmezem. Azt még nem tudom, hogy erre honnan lesz pénzem. Kb 60 ezer Ft a pótvizsga díja. 

Lassan már programon kell gyakorolni, ezt csak úgy lehet ha ott vagyok. A hiányzást max magántanárral lehetne pótolni (nem elég egy fénymásolt jegyzet), erre nincs pénzem.

A terappal akkor van gond, ha nem dolgozok vagy sokat vagyok táppénzen mert akkor nem tudom fizetni. Vagy ha rosszul vagyok és emiatt nem tudok elmenni. A megbeszélt időpont előtti 3 napban lemondás esetén is fizetni kell. Akkor is ha önhibámon kívül nem tudok elmenni (pl láz v túlórára köteleznek)

Az előrébb vihetne, ha a kontrollok napjára betegszabim lehetne és nem az éves szabim fogyasztom. Orvosi vizsgálatra elvileg kellene kapnom táppénzes papírt. Ebben az esetben vizsga előtt is tudnék szabit kivenni. Ha nem engednek el kontrollra (volt rá példa és a dokim nagyon dühös volt rám, azt mondta h együttműködés hiányában semmilyen kezelés nem való nekem..arról viszont baromira nem en tehettem h nem engedtek el), akkor azt tudom tenni, hogy engedély nélkül megyek el. 

Eddig jutottam és itt leállok. Terap szerint egy még nem létező problémára felesleges megoldást keresni. Döntenem sem kell most, ráérek ezzel. 

Drága Kiscsillag csak kezd el szervezd meg a fejedben hogyan mehet a 3 egyűtt és a kezelésed irányítsad a terapeutának meg kell értenie hogy dolgozni kell a munkahelyet meg kell tartani az iskola hmm nem tudom nem tudsz kialakítani olyan lehetőséget hogy valaki esetleg akár a tanárod vagy osztálytársaid elküldjék a jegyzeteiket  vagy pl skypon átbeszélgetnétek valamelyik osztálytársaddal amikor  esetleg nem tudsz elmenni ? szerintem az iskolával is lehet beszélni hogy kell neked ez a fajta segítség

mert akármi miatt de orvoshoz is folyamatosan járnod kell kezelésre és dolgoznod is én csak ötletelek én így szoktam megoldani többször vizsgahalasztási kérelemmel is éltem és a pótvizsga sem okozott bennem tragédiát csak kiválasztottam melyiket engedjem el melyikből tudok felkészülni akár egyedül is pótvizsgára és harcoltam mindig ha úgy éreztem semmit nem tudok és nem készültem akkor is bementem és legtöbször megúsztam kettessel még ezt is ha nem hát megbuktam szar ügy de javítható

Idézet tőle: roxy

Idézet tőle: Kiscsillag

Rohadt kurva élet, ami úgy időzít, hogy véletlenül se tudjak örülni annak, aminek örülhetnék. A várva várt kezelésem sulival ütközik. Az egyikre köteleztek, a másikon az életem múlik. 

X felkúrta az agyam. Másét is. Ugyanazzal. 

Csillag, ezt meg kell tudnod oldani. A suli várhat... Az életed nem.

Racionálisan nézve a kezelés a fontosabb. A vágyam (hogy meglegyen ez a végzettség) és a félelmem attól, hogy kirúgnak (ha sokat hiányzok vagy nem tudom a sulit elvégetni) és nem tudok megélni amellett szól, hogy el se kezdjen. Raadásul, ha nem dolgozok terápiára sem tudok járni, gyszert nem szedhetek.  Mind3-at akarom (munka, suli, kezelés) és valszeg együtt próbálom.

Ennek az a kockázata, hogy szétszednek. Mhely rámnyomja az elvárást, a dokim azt, hogy rendesen járjak kontrollra (munkaidőben), beszedjem a gyszert.

A kontrollok miatt tanulásra nem jut szabi. A végén kiborulhatok és dolgozni sem tudok és a kezelést sem tudom végigcsinálni, jővedelem híján a terápiát sem tudom folytarni. Ennél sokkal pozitívabb végkimenetel is lehetséges. Előfordulhat, hogy kevés mellékhatás lesz és nem romlik sokat az állapotom. 

köszönöm szépen. elküldöm. megpróbálok kbékülni vele.(ha lehet)

.

 

 

.

 

 

Idézet tőle: Kiscsillag

Rohadt kurva élet, ami úgy időzít, hogy véletlenül se tudjak örülni annak, aminek örülhetnék. A várva várt kezelésem sulival ütközik. Az egyikre köteleztek, a másikon az életem múlik. 

X felkúrta az agyam. Másét is. Ugyanazzal. 

Csillag, ezt meg kell tudnod oldani. A suli várhat... Az életed nem.

Törekszek rá. Ha nem megy, vágok. Az is fontos, hogy jól v jobban legyek.

éppen olvasom nagyon jó és jól csinálod de most aztán copás vAN TÉNYLEG örülök hogy nem vagdalsz a hegek miatt

Részletek a blogomban. Sírvanevetős.

Egy másodpercig láttam itt bent Red -et írtam rá privit

Idézet tőle: dopamin

küld el nekik vagy idézz ebből a versből ezt a videót nekem készitették egyébként

 

.

Nagyon találó.

küld el nekik vagy idézz ebből a versből ezt a videót nekem készitették egyébként

 

Rohadt kurva élet, ami úgy időzít, hogy véletlenül se tudjak örülni annak, aminek örülhetnék. A várva várt kezelésem sulival ütközik. Az egyikre köteleztek, a másikon az életem múlik. 

X felkúrta az agyam. Másét is. Ugyanazzal. 

Jó, OK!

A) mindenki ijedjen meg, mert ezzzz nagggyon ijjjesztőőőőőő

B) higgyjük azt, hogy vicc, DE NEM AZ

C) ismét megérettünk a pusztulásra, mint mikor bárányt klónoztak

D) fogadjuk el, ez a jövő

F) MIAF_SZ??? tejóég.

https://www.smalljoys.net/future-has-come-alive-first-robot-citizen-in-the-world/

(ui, a videót is az alján, mert az ... az aztán.... no comment, ilyen ÁLLAT PEDIG NINCS)

IRL magán,nem Búrás ismeretségek

Kezd nagyon elegem lenni a jópofizó, csontig nyaló ,de ha már baj van, elsőként lelépő  lelépés közben köpönyegét kifordító

lesz belőle ész osztó előítéletekkel és szűklátókörűséggel csak a saját igazságát elfogadó egészséges!!! személyekből.Basszus.Mágnesként vonzom őket..

 Be kellene már fognom a számat,és nem konfrontálódnom velük,csak azt szajkózni amit hallani akarnak, mosolyogni és bólogatni.Velük nem lehet vitázni,érvelni,hiába való próbálkozás,,csak azért, mert,nem értem mi történt hírtelen , hiszen eddig...mire ez a nagy ellentétes fordulat,és azt merem mondani, bocs de nekem más a véleményem és inkább segíteni kellene neki ,mint elítélni".

Hallgatni kell,mert az ilyen ember számára ez véresrongy, az első adódó alkalommal bosszúból hátba döf.

De azt belátom,a hiba nem bennük ,hanem bennem van.

.

 

Idézet tőle: try

reszketni az idegtől a Búrán, itteni események hatására, na az az igazi

Kábé. Na de gyűjtöttem infót és megírtam a krízis topikban.

reszketni az idegtől a Búrán, itteni események hatására, na az az igazi

még fiatal 🙂

Idézet tőle: akbar

Roxy, kiscsillag köszönöm. Majd ez is megoldódik. Csak nagyon nem kellett. De legalább e-személyit kapok majd,amiben már az összes többi kártya adata "benne lesz". Csak iszonyú sok utánajárás igényel.Plusz új bérlet és igazoló okmány. Nem nagyon szokták az elveszett iratokat visszaadni,mert nagyon vissza lehet velük élni. Ezért kell ilyenkor a rendőrségen bejelenteni,hogy elveszett.

Értem.

Két exem is visszakapta az összes iratát.

Remélem, neked is így lesz.

Már odalett írva az elnézést, ami fölött elsiklottál.

Idézet tőle: Wanderer Ági

s elképzelésed van,h mi legyen a második? bár fura,h csak neked nincs

Uma Thurman második keresztneve Karuna. Ez tetszik. Meg az Adeline. Azért nem kaptam másodikat, mert az első "annyira szép, hogy felesleges lett volna második".

🙂

Roxy, kiscsillag köszönöm. Majd ez is megoldódik. Csak nagyon nem kellett. De legalább e-személyit kapok majd,amiben már az összes többi kártya adata "benne lesz". Csak iszonyú sok utánajárás igényel.Plusz új bérlet és igazoló okmány. Nem nagyon szokták az elveszett iratokat visszaadni,mert nagyon vissza lehet velük élni. Ezért kell ilyenkor a rendőrségen bejelenteni,hogy elveszett.

Akkor nem szóltam. Elnézést.

Idézet tőle: Wanderer Ági

Roxy, téged orvos mikor látott utoljára? 😀 B pont... 😀

🙂

Nem olyan rég... 🙂

Én hittem és hiszek abban, hogy a nevünk valahogy jellemez minket.

Rengeteget gondolkoztam azon, hogy mi legyen a második keresztnevem (apámnak, anyámnak, tesómnak van, csak nekem nincs). De egyik sem olyan szép, mint az, ami van. 

 

 

Idézet tőle: Evelyn28

Állítsad már le magad.

Nyugalom van. Ági csak hülyéskedik.

Állítsad már le magad.

Akbar!

Sajnálom. Remélem visszajuttatják. 

Idézet tőle: akbar

Szegedi utazásom meghozta "gyümölcsét". Minden iratomat elhagytam valahol. Őrjöngök a dühtòl.MINDENT elvesztettem. Én barom állat egy helyen tartottam mindent. Ha nem lesz meg, MINDENT pótolhatok. Iszonyat sok pénz és utána járás. Plusz bejelenteni a rendőrségen. Mindjárt szétb@szok mindentangryangryangryangryangry

Annyi kib@szott bajom van,miért nem lehet valami gond nélkül,rendben???????

Nagyon sajnálom. 

A) Általában vissza szokták küldeni az iratokat, tehát várj még pár (jó pár) napot. A Magyar Posta csúcsrajáratva próbálja abszolválni a karácsony miatti megnövekedett ügyfélforgalmát...

B) Nem akarsz nevet változtatni? 1. Új keresztnév? 2. Esetleg még egy keresztnevet felvenni, ha csak egy van? Azt olvastam egyszer, hogy a zsidó kultúrkörben ha valaki nagyon nagy bajban van, érdemes megváltoztatnia a nevét...

(Jártam 3 évvel ezelőtt egy önkéntes képzésre. Talán 10-en voltunk. Ezen a kétszer két hétvégén tartott képzésen éppen két nő változtatta meg a nevét, az egyik "leadta" az egyik keresztnevét, a másik egy új keresztnevet vett fel.)

Tudom, hogy a B) pont most nem vigasztal, de gondolj kérlek az A) pontra...

 

Szegedi utazásom meghozta "gyümölcsét". Minden iratomat elhagytam valahol. Őrjöngök a dühtòl.MINDENT elvesztettem. Én barom állat egy helyen tartottam mindent. Ha nem lesz meg, MINDENT pótolhatok. Iszonyat sok pénz és utána járás. Plusz bejelenteni a rendőrségen. Mindjárt szétb@szok mindentangryangryangryangryangry

Annyi kib@szott bajom van,miért nem lehet valami gond nélkül,rendben???????

Hiába maradtam otthon pénteken...a tegnapi egész napos üvöltését sem bírtam. Képtelen vagyok így aludni, pihenni, regenerálódni. Most sem tudtam suliba menni. 

Normál adag gyszer mellett nem tudok a zajban, üvöltés mellett aludni, ha kiütöm magam nem tudok felkelni. 

 

Ez nem kérdéses. Neki is komplex a pszichés problémája. Erre én úgy védekezek (lenti helyzetben mondjuk nem volt erre példa, hisz meg sem kérdezett), hogy aránytalanul nagy mértékben alkalmazkodok, az igényem háttérbe kerül. (pszichológiai teszt elemzés hozta ezt ki) Gyakorlatilag is ez van. 

Most meg üvölt és vitatja hogy bármi gond lenne azzal, h éjjel mem lehett aludni mellette, azt sem érti h miért fontos, h pihenjek. Érthetetlen számára, hogy iskolába bejárni nincs energiám...és nem is erti h miközben bebaszva csesztet miérr nem tudok aludni.

Idézet tőle: Kiscsillag

Az is nagy kihívás, hogy dogozni járjak. Kimerültség miatt 1 hónapja suliban sem voltam. Szombaton kellene mennen. nagyon szertnék bemenni. 

Volt, h képten voltam elmenni, màskor azért nem merten bemenni mert fèltem, hogy ha csak 1 napom lesz pihenni, a köv hetetn nem tudom végigdgozni és az mèg nygyobb baj, mntha suiba nem járok.

Anyu lakàsfelújításr szerette volna, titokban megszervezte, ehelyet azt mondta h szabin lesz, nagytakarít, kevesebb házimunka jut rám, jobban tudok pihenn. Ennek örúltem, làttam rá esélyt, h most vègre tudjak suliba menni . 

Mikor hazajöttem azt hittem, h rossz lakàsba nyitottam be. Arra jöttem haza, h az egész lakás fel van forgatva, itt ügyködnek, be is fogtak.

Èjjel 1-kor még mosott, egy helyiségben van a mosógèp azzal, ahol alszok.) Vettem be 1 mg nyugtatót, h zajban is tudjak aludni. centrifugára gxszerrel id felébredek. De így sem ment. Éffèl után aludtam el, és utána még 2 órát ébren volt éjjel. Szinte alig aludtam.

Vsn egy zaj szint, am mellett toxikus (de nem halálos) adag mellett tudok csak aludni. 

Reggel elaludtam, hànytam. Nem tudtam bemenni dolgozni. Tàppenzhez pszichó dokitól kell papít vennem, de oda sincs erőm elmenni ès utána házidokival kiírtatnj magam. Muszáj kipihnnem magam annyira, h holnap suliba menjek. A papírokért rohangálàs nekem nem segít 

Most még nagyobb a zaj, bútorok tologatàsa, porszívó, stb.

Vettem be reggel altatót, nyugtatót, de mèg minig nem tudok aludni. Ha sehogy sem megy jön majd a tíz-30 frontin. ágyúdörgést is átalszom. 

Elegem van, mert nagyon sokat küzdök , h dolgozi tudjak, iskolàban vizsgákon àtcsússzak. És a családom figyelmen kívül hagyja h én olyan szarul vagyok, h ha nem tudok pihenni/aludni munkaképtelen leszek ...

Pont leszarta, h fontos h pihenjek. És valszeg így terápiára és/vagy a másik fizetős vizgálatra se tudok menni, elköltötte a pénzt...

Anyu most sír, azt mondta h felakasztáná megát legszívesebben, nem akart kiszúrni. Nem akart kiszúrni velem  

Fèlti az állàsom mert valszeg igazolatlan hiànyzásom lesz és fegyelmit is kaphatok, csesztethetnek a hiányzásért, lustaságnak veszik és a kèpembe tolják h megbízhatatlan vagyok.

Én legszívesebben egy kést szúrnék a hasamba, mert már annyira besokalltam attól, h sok éve és sok féle módon nehezíti meg h dolgozzak v tanuljak v jól érezzem magam 

Elfogyott a küzdőerőm. Arra vágyok h meghaljak. Valszeg egyszer meg is teszem. 

 

 

Azt hiába mondanám,hogy költözz el, vagy aludj máshol,barátnő,ismerős  .Nehezen kivitelezhető.

De, hogy anyukádnak szintén pszichiátriai kezelésre lenne szüksége,  az szerintem nem kérdés,hanem megállapítás.   

Az is nagy kihívás, hogy dogozni járjak. Kimerültség miatt 1 hónapja suliban sem voltam. Szombaton kellene mennen. nagyon szertnék bemenni. 

Volt, h képten voltam elmenni, màskor azért nem merten bemenni mert fèltem, hogy ha csak 1 napom lesz pihenni, a köv hetetn nem tudom végigdgozni és az mèg nygyobb baj, mntha suiba nem járok.

Anyu lakàsfelújításr szerette volna, titokban megszervezte, ehelyet azt mondta h szabin lesz, nagytakarít, kevesebb házimunka jut rám, jobban tudok pihenn. Ennek örúltem, làttam rá esélyt, h most vègre tudjak suliba menni . 

Mikor hazajöttem azt hittem, h rossz lakàsba nyitottam be. Arra jöttem haza, h az egész lakás fel van forgatva, itt ügyködnek, be is fogtak.

Èjjel 1-kor még mosott, egy helyiségben van a mosógèp azzal, ahol alszok.) Vettem be 1 mg nyugtatót, h zajban is tudjak aludni. centrifugára gxszerrel id felébredek. De így sem ment. Éffèl után aludtam el, és utána még 2 órát ébren volt éjjel. Szinte alig aludtam.

Vsn egy zaj szint, am mellett toxikus (de nem halálos) adag mellett tudok csak aludni. 

Reggel elaludtam, hànytam. Nem tudtam bemenni dolgozni. Tàppenzhez pszichó dokitól kell papít vennem, de oda sincs erőm elmenni ès utána házidokival kiírtatnj magam. Muszáj kipihnnem magam annyira, h holnap suliba menjek. A papírokért rohangálàs nekem nem segít 

Most még nagyobb a zaj, bútorok tologatàsa, porszívó, stb.

Vettem be reggel altatót, nyugtatót, de mèg minig nem tudok aludni. Ha sehogy sem megy jön majd a tíz-30 frontin. ágyúdörgést is átalszom. 

Elegem van, mert nagyon sokat küzdök , h dolgozi tudjak, iskolàban vizsgákon àtcsússzak. És a családom figyelmen kívül hagyja h én olyan szarul vagyok, h ha nem tudok pihenni/aludni munkaképtelen leszek ...

Pont leszarta, h fontos h pihenjek. És valszeg így terápiára és/vagy a másik fizetős vizgálatra se tudok menni, elköltötte a pénzt...

Anyu most sír, azt mondta h felakasztáná megát legszívesebben, nem akart kiszúrni. Nem akart kiszúrni velem  

Fèlti az állàsom mert valszeg igazolatlan hiànyzásom lesz és fegyelmit is kaphatok, csesztethetnek a hiányzásért, lustaságnak veszik és a kèpembe tolják h megbízhatatlan vagyok.

Én legszívesebben egy kést szúrnék a hasamba, mert már annyira besokalltam attól, h sok éve és sok féle módon nehezíti meg h dolgozzak v tanuljak v jól érezzem magam 

Elfogyott a küzdőerőm. Arra vágyok h meghaljak. Valszeg egyszer meg is teszem. 

 

Idézet tőle: sarah08

Idézet tőle: rhiannon-roxána2.0

Köszi, kezd körvonalazódni. Az abilify nem hangulatstabi, hanem antipszichotikum. 

http://www.hazipatika.com/gyogyszerkereso/termek/abilify_30_mg_tabletta/14390

"Az ABILIFY hatóanyaga az aripiprazol, és az úgynevezett antipszichotikumok csoportjába tartozik."

Topikja itt a búrán: https://bura.hu/szakmai-informaciok/gyogyszerek/antipszichotikumok/aripiprazol-abilify .

Igen, itt is utánanéztem meg tőle is kérdeztem, hogy AP minek? Még azt is, hogy akkor most kapok egy újabb diagot és pszichotikus is vagyok? 😀 

Aztán nyilván utánaolvastam és tényleg vannak olyan cikkek, hogy jó bipolra és borderre is, viszont a hangulatstabik az elsőszámúak (köztük is állítólag a lamotrigine hatóanyagúak). De ahogy olvasgatlak Titeket, mindenkinek más jó. És én nem akarok kísérletezgetni, amikor a Lamoleppel hónapokig sokkal jobban voltam. Az ok, hogy most nem, de én max egy AD-t tudnék elképzelni mellé (a régi dokim akart is adni, csak ki se váltottam, mert szintén a hízástól féltem). Aztán jobban is lettem és úgy tűnt, nem is kell. Ha visszamegyek mondjuk jövő héten, akkor rákérdezek, hátha használna. 

Azt, hogy a kevertre mi jó, arról fogalmam sincs (gyógyszerezés terén nagyon kezdő vagyok). 

Menjünk át a bipol1 vagy bipol2 topikba, Eszter (B.) bizonyára tud nekünk segíteni. 

Idézet tőle: rhiannon-roxána2.0

Köszi, kezd körvonalazódni. Az abilify nem hangulatstabi, hanem antipszichotikum. 

http://www.hazipatika.com/gyogyszerkereso/termek/abilify_30_mg_tabletta/14390

"Az ABILIFY hatóanyaga az aripiprazol, és az úgynevezett antipszichotikumok csoportjába tartozik."

Topikja itt a búrán: https://bura.hu/szakmai-informaciok/gyogyszerek/antipszichotikumok/aripiprazol-abilify .

Igen, itt is utánanéztem meg tőle is kérdeztem, hogy AP minek? Még azt is, hogy akkor most kapok egy újabb diagot és pszichotikus is vagyok? 😀 

Aztán nyilván utánaolvastam és tényleg vannak olyan cikkek, hogy jó bipolra és borderre is, viszont a hangulatstabik az elsőszámúak (köztük is állítólag a lamotrigine hatóanyagúak). De ahogy olvasgatlak Titeket, mindenkinek más jó. És én nem akarok kísérletezgetni, amikor a Lamoleppel hónapokig sokkal jobban voltam. Az ok, hogy most nem, de én max egy AD-t tudnék elképzelni mellé (a régi dokim akart is adni, csak ki se váltottam, mert szintén a hízástól féltem). Aztán jobban is lettem és úgy tűnt, nem is kell. Ha visszamegyek mondjuk jövő héten, akkor rákérdezek, hátha használna. 

Azt, hogy a kevertre mi jó, arról fogalmam sincs (gyógyszerezés terén nagyon kezdő vagyok). 

.

Idézet tőle: sarah08

Idézet tőle: rhiannon-roxána2.0

Most asszem nem értek valamit.

Fázisprofilaktikum = hangulatstabi. 

https://bura.hu/szakmai-informaciok/gyogyszerek/hangulatstabilizalok

Antipszichotikumok:

https://bura.hu/szakmai-informaciok/gyogyszerek/antipszichotikumok

Most ugyanarról beszélünk vagy teljesen másról? 🙂

Nekem is van bordi és bipol diagom, szóval érdekel a téma. 

Azt mondta, az AP (legalábbis az aripriprazol), az fázisprofilaktikum. Tehát jó bipolra és borderre. (Hipo)mániás epizódokra leginkább, de nem fogok tőle "lesüllyedni" sem. Ahogy utánaolvastam, sokszor üressé teszi az embert, ami főleg bordernél nem szerencsés. Faszom se akar még többször ürességet érezni az életben. Meg a mellékhatásai...

 

Köszi, kezd körvonalazódni. Az abilify nem hangulatstabi, hanem antipszichotikum. 

http://www.hazipatika.com/gyogyszerkereso/termek/abilify_30_mg_tabletta/14390

"Az ABILIFY hatóanyaga az aripiprazol, és az úgynevezett antipszichotikumok csoportjába tartozik."

Topikja itt a búrán: https://bura.hu/szakmai-informaciok/gyogyszerek/antipszichotikumok/aripiprazol-abilify .

Idézet tőle: rhiannon-roxána2.0

Most asszem nem értek valamit.

Fázisprofilaktikum = hangulatstabi. 

https://bura.hu/szakmai-informaciok/gyogyszerek/hangulatstabilizalok

Antipszichotikumok:

https://bura.hu/szakmai-informaciok/gyogyszerek/antipszichotikumok

Most ugyanarról beszélünk vagy teljesen másról? 🙂

Nekem is van bordi és bipol diagom, szóval érdekel a téma. 

Azt mondta, az AP (legalábbis az aripriprazol), az fázisprofilaktikum. Tehát jó bipolra és borderre. (Hipo)mániás epizódokra leginkább, de nem fogok tőle "lesüllyedni" sem. Ahogy utánaolvastam, sokszor üressé teszi az embert, ami főleg bordernél nem szerencsés. Faszom se akar még többször ürességet érezni az életben. Meg a mellékhatásai...

 

Mellé.