Tartalmak létrehozásához (vagy Regisztráció) szükséges.

Megélhetés, létminimum, nyomor.

Hasonló szitu, de az "ex" van olyan rendes, hogy 2 havonta hoz egy zsák kutyatápot, ami azért nagyon rendes dolog tőle.

🙂

igen, egyedül élek. a kutyáimat és macskáimat az exemmel közösen fogadtuk be. őt már nem érdekli, mi van velük.(kicsit kavarom itt a dolgokat az állatos topikkal, de szorosan összetartoznak)

Idézet tőle: Vpollard

 

 leszázalékolást fölösleges kérni, mert nincs elég munkaviszony.

Nem tudom követni a sok változást, de mintha ez most már nem számítana. Ennek nézz utána!

Egyedül élsz?

Idézet tőle: Zsolt2097

Idézet tőle: nadese

 

Úgy tűnik, a fórumozók többségének (még..) nem húsbavágó kérdések ezek - hála istennek! Az tényleg nagyon jó,ha az ember érzi, hogy nincs egyedül a bajaival, sokat segít, ugyanakkor elég nehéz ezekről a mindennapi gondokról beszélni. Aki tudja, az úgyis tudja, aki nem, az meg nem is nagyon érti, hogy milyen idegőrlő, gyilkos dolog a létbizonytalanság, a visszafordíthatatlan lecsúszástól való félelelem.

A net pedig létszükség, ha bajban vagy. Összekapcsol a világgal, nem maradsz le a szakmádtól, tudsz tájékozódni, tanulni, és munkát keresni is szinte már csak itt lehet.

Zsolt, minden szavaddal egyetértek. télen nem írtam ide, csak olvastam, és az is sokat jelentett, hogy láttam, másoknak is vannak hasonló nehézségei.én alapból 6 fokos lakásban csináltam végig a téli  hónapokat, egy szobát tudtam fűteni  estefelé, 15 fokra, de 9 órakor ki kellett kapcsolnom a konvektort, mert nem túl biztonságos. nem gondoltam, hogy túlélem a telet egyáltalán. volt, hogy minden bélelés ellenére befújta a havat a szél a szobámba. még egy telet nem vállalok be így, bár nem tudom, ez mit jelent. egy ócska házban lakom, szoc. segélyen, az állapotom szerint dolgozni nem tudok, leszázalékolást fölösleges kérni, mert nincs elég munkaviszony. szerintem sokan vannak hasonló helyzetben. a net pedig valóban létszükséglet,-- ha nem lenne, már nem élnék.

ez ismerős...

Volt 2000 Ft még három hétre, és elittam teganap, mert nem bírom már elviselni azt a nyomást amit okoznak, képtelen vagyok ezzel a bántalmazsással együtt élni. Nincs kivel megbeszélni, teljesen egyedül állok, és nincs egy ember akinek hasonló gondja lenne, nem szól hozzám senki egy szót sem, és már nem bírom tovább az elszigeteltsége, sé azt hogy azt mondják nekem a fememben, hogy nem lesz munkám soha és nem lesz életem, nem bírom tovább, meg akarok halni, nem akarok ezzel tovább együtt élni,nem akarok így élni, nem akarom, hogy elvegyék az erőm, hogy már magam ellátni sem tudom ez miatt, nem takaírok, nem megyek ki a lakásból mert gyötörnek egész nap és éjszaka is, meg akarok halni, nem akarok tovább élni.

Egyébként - ha visszaolvasol - volt olyan szakasz is, amikor egészen kézzelfogható, gyakorlati tanácsok is elhangzottak itt a "túlélésre" vonatkozóan. 🙂

(főleg a fagyos időszakban)

Zsolt Te hülye vagy?

Vagy politikus?

Vagy szakember?

Egyik sem mentség.

Idézet tőle: nadese

Új vagyok..s látom, nem nagyon pörög a fórum sajna.. Pedig itt jól ki lehetne magunkat panaszkodni.. legalább látná az ember, nincs egyedül.. bár az is igaz, hogy már netet se fizet az, aki az amúgy is sok terhet visel.. Tudjuk, van egy pont az egyéni gondoknál, amikor már elfogy az erő még a kommunikációra is.. hm..

Úgy tűnik, a fórumozók többségének (még..) nem húsbavágó kérdések ezek - hála istennek! Az tényleg nagyon jó,ha az ember érzi, hogy nincs egyedül a bajaival, sokat segít, ugyanakkor elég nehéz ezekről a mindennapi gondokról beszélni. Aki tudja, az úgyis tudja, aki nem, az meg nem is nagyon érti, hogy milyen idegőrlő, gyilkos dolog a létbizonytalanság, a visszafordíthatatlan lecsúszástól való félelelem.

A net pedig létszükség, ha bajban vagy. Összekapcsol a világgal, nem maradsz le a szakmádtól, tudsz tájékozódni, tanulni, és munkát keresni is szinte már csak itt lehet.

Új vagyok..s látom, nem nagyon pörög a fórum sajna.. Pedig itt jól ki lehetne magunkat panaszkodni.. legalább látná az ember, nincs egyedül.. bár az is igaz, hogy már netet se fizet az, aki az amúgy is sok terhet visel.. Tudjuk, van egy pont az egyéni gondoknál, amikor már elfogy az erő még a kommunikációra is.. hm..

Idézet tőle: Luciann

Idézet tőle: nadese

Ja... örülök, hogy üdvözölsz:) ..ilyen pici dolgok is segítenek!!! Sőt, az embernek nem is kell több általában, mint egy jókedvű üdvözlés...Köszönöm Neked is..

Szép napot kívánok mindenkinek! 🙂 Hajnalban ébredtem. Vettem be egy kis gyogyit. Megyek, visszafekszem. 🙂 Én 58 éves egyedülálló nő vagyok. Rehab ellátásból "élek". 🙁 

 

Detto.. csak én nem kapok semmit, meg nem is fogok az impertinens elhízott ingyenélő hivatalnok nyanyák szerint...

Idézet tőle: Luciann

Idézet tőle: nadese

Idézet tőle: Zsolt2097

Idézet tőle: nadese

Engem is leszázalékolhattak volna, mivel soha nem voltam képes elfogadni, hogy egy munkahelyen töltsem állandó megalázások közt az egész napomat havi két fillérért. Véglegesen (burn aut) kiégtem kb. 40 évesen, akkor azt mondtam: ezt nem csinálom tovább.. Nyugdíjam persze nem lesz... 

 

De akkor miből élsz? (Persze csak ha nem vagyok indiszkrét!)

 

Élni nem, max. vegetálok. A téli hideget már megszoktam.. Amugy mindig tudtam, h baj lesz, már 30 éve.. ugyhogy amig munkám volt, mindent félretettem, nem utaztam külföldre, nem ráztam a rongyot, kocsit letettem már akkor stb. A fogytán levő tartalék ugye... :S ... volt tervem a jövőre nézve, dolgoztam is érte eleget, de most látható, h abból sem lehet már megélni... elnézést a rébuszokért.. de a neten nem lehet..

A telek nálam is kemények. Minden ősszel meg akarok halni. 🙁 

Szia Luciann,

Ha házban élsz, akkor irigyellek érte, mert szerintem a természet sokmindenért kárpótol...fával fűtenék csak 1 szobát...én társasházban élek, a szomszéd vmit melegít, de alattam üres a lakás, azóta hidegebb van..A hideget meg lehet szokni, sőt egészséges..igaz 14 fok alatt már nem igazán kellemes..5 pokróc, 4 pulóver ilyenek vannak. Elég röhejes, nem? Most képzeld el, ha így akarnék ismerkedni:D

üdv, és szép napot vagy legalább is szebbet...

Idézet tőle: nadese

Idézet tőle: Zsolt2097

Idézet tőle: nadese

Engem is leszázalékolhattak volna, mivel soha nem voltam képes elfogadni, hogy egy munkahelyen töltsem állandó megalázások közt az egész napomat havi két fillérért. Véglegesen (burn aut) kiégtem kb. 40 évesen, akkor azt mondtam: ezt nem csinálom tovább.. Nyugdíjam persze nem lesz... 

 

De akkor miből élsz? (Persze csak ha nem vagyok indiszkrét!)

 

Élni nem, max. vegetálok. A téli hideget már megszoktam.. Amugy mindig tudtam, h baj lesz, már 30 éve.. ugyhogy amig munkám volt, mindent félretettem, nem utaztam külföldre, nem ráztam a rongyot, kocsit letettem már akkor stb. A fogytán levő tartalék ugye... :S ... volt tervem a jövőre nézve, dolgoztam is érte eleget, de most látható, h abból sem lehet már megélni... elnézést a rébuszokért.. de a neten nem lehet..

A telek nálam is kemények. Minden ősszel meg akarok halni. 🙁 

Idézet tőle: nadese

Ja... örülök, hogy üdvözölsz:) ..ilyen pici dolgok is segítenek!!! Sőt, az embernek nem is kell több általában, mint egy jókedvű üdvözlés...Köszönöm Neked is..

Szép napot kívánok mindenkinek! 🙂 Hajnalban ébredtem. Vettem be egy kis gyogyit. Megyek, visszafekszem. 🙂 Én 58 éves egyedülálló nő vagyok. Rehab ellátásból "élek". 🙁 

Inkább kitöröltem ezt a soromat.. inkább kellemes estét Mindenkinek! Visszafelé olvasgatok, kivel mi a helyzet...

Idézet tőle: Zsolt2097

Idézet tőle: nadese

Engem is leszázalékolhattak volna, mivel soha nem voltam képes elfogadni, hogy egy munkahelyen töltsem állandó megalázások közt az egész napomat havi két fillérért. Véglegesen (burn aut) kiégtem kb. 40 évesen, akkor azt mondtam: ezt nem csinálom tovább.. Nyugdíjam persze nem lesz... 

 

De akkor miből élsz? (Persze csak ha nem vagyok indiszkrét!)

 

Élni nem, max. vegetálok. A téli hideget már megszoktam.. Amugy mindig tudtam, h baj lesz, már 30 éve.. ugyhogy amig munkám volt, mindent félretettem, nem utaztam külföldre, nem ráztam a rongyot, kocsit letettem már akkor stb. A fogytán levő tartalék ugye... :S ... volt tervem a jövőre nézve, dolgoztam is érte eleget, de most látható, h abból sem lehet már megélni... elnézést a rébuszokért.. de a neten nem lehet..

Idézet tőle: nadese

Engem is leszázalékolhattak volna, mivel soha nem voltam képes elfogadni, hogy egy munkahelyen töltsem állandó megalázások közt az egész napomat havi két fillérért. Véglegesen (burn aut) kiégtem kb. 40 évesen, akkor azt mondtam: ezt nem csinálom tovább.. Nyugdíjam persze nem lesz... 

 

De akkor miből élsz? (Persze csak ha nem vagyok indiszkrét!)

Engem is leszázalékolhattak volna, mivel soha nem voltam képes elfogadni, hogy egy munkahelyen töltsem állandó megalázások közt az egész napomat havi két fillérért. Véglegesen (burn aut) kiégtem kb. 40 évesen, akkor azt mondtam: ezt nem csinálom tovább.. Nyugdíjam persze nem lesz... 

Idézet tőle: diohejban

nadese

ki miről álmodik. csak rossz amikor az álmaidat nem tudod teljesiteni, netán mert máshoz, normákhoz kell igazodni, mert tényleg ahogy te is irod ez nem egy leányálom a mai korban,és sokszor már vállalni se meri magát az ember olyannak amilyen, vagy amilyen szeretne lenni. Most én arról álmodom hogy normálisan tudjak aludni,időben felkellni és normálisan elaludni, aki sokat alszik, keveset él.

Én futni akarok, az fiatalon még egészséges, de vannak akik a lassú mozgások elhivatottjai, mint jóga, csi kung, én biciklizni szeretek a legjobban, de szeretek eljárni sétálni is.

Én mindig szivesen éltem volna vidéken, akár tanyán is, de mondjuk kisvárosban, csak nem olyan könnyű már ott elhelyezkedni a mezőgazdaságon kivűl, hisz az ottaniaknak sincs munkája,sokaknak, kevesebb tanár kell, a bolti eladó végzettséggel meg nem lehet reménykedni hogy majd pont egy kis faluban te fogsz kelleni 100 km-ről.De mondjuk foliásban dolgozni, tehenet tartani ilyesmik az szerintem még kivitelezhető, illetve én mindig gondoltam valami távmunkára(pl. informatikai). Szerintem jobb mint nincstelenül csavarogni a világban.Amig van fedél az ember feje felett és van mit ennie addig sok helyen lehet szép és boldog életet élni, nem kell a mai rohanó világ sugalta elvárásokra hallgatni.

 

Diohejban!

 

A bicikli is nagyon kellemes.. Az enyém ellopták tavaly:)))) .... meg egy barátom, amig be voltam rugva, a pénzemet is..- 😀

Idézet tőle: Zsolt2097

Idézet tőle: nadese

KedvesZsolt2097, igen, tudom, h illuzió.. meg egyedül nőként, nem leányálom az se..de legalább a természet..ami megnyugtató hatású, a napfény, a szél.. esetleg vízpart.. jó lenne.:)

 

Nem akartam kedvedet szegni, csak tudni kell, hogy a mezőgazdaság csak nagyban működik, mint jövedelemforrás. De ettől eletkintve nagyon meg tudom érteni a vágyaidat.

 

Most épp hol, a fővárosban?

 

Szia Zsolt2097!

Ülök a gépnél és a k..csekkeket készülök befizetni, elindulni, ha megnyugodtam kissé..:((- már majdnem mindentől megszabadultam, szerencsére a gáz sincs bekötve nálam..de még így is sok.. Terveim szerint mindentől megszabulok.. 

Ja... örülök, hogy üdvözölsz:) ..ilyen pici dolgok is segítenek!!! Sőt, az embernek nem is kell több általában, mint egy jókedvű üdvözlés...Köszönöm Neked is..

Szia Luciann, nincs semmi az adatlapomon.. ha beszélgetünk, vmennyire megismerjük egymást.... 47 éves nő vagyok..szerencsére nem nyanyás...Igen, sok a baj.. És nehéz írni, mert a saját bajunk nem szokott másokat érdekelni, és sajnos ez az emberi természettel együtt jár. Nehéz elfogadni, de így van.. Konkrétumokat se nagyon akarok írni, ki tudja, milyen bűnöző leskelődik itt is...fekínálva esetleg a "lelki segitséget"... vigyázni kell a neten...

Idézet tőle: nadese

Üdvözlöm az itt fórumozókat! Új vagyok. A gondjaim régiek... nem tudom, mennyit fogok fórumozni itt.. először írok.

Szakmám van, de nincs munka. Váltani sem lehet, mert máshol sincs. Segítség nincs, a barátok lekoptak... Már nem tudom hány évtizede élek, de szerintem sokan...félelemben, napról, napra.

Persze nyugtatót szedek. Meg antidepresszánst. 

🙁

nadese

Szia! Üdvözölek! Itt mindenkinek megvan a maga baja. 🙁 Jó helyre jöttél. 🙂 Hány éves vagy? (Mindjárt megnézem az adatlapodat. 🙂 )

Idézet tőle: nadese

KedvesZsolt2097, igen, tudom, h illuzió.. meg egyedül nőként, nem leányálom az se..de legalább a természet..ami megnyugtató hatású, a napfény, a szél.. esetleg vízpart.. jó lenne.:)

 

Nem akartam kedvedet szegni, csak tudni kell, hogy a mezőgazdaság csak nagyban működik, mint jövedelemforrás. De ettől eletkintve nagyon meg tudom érteni a vágyaidat.

 

Most épp hol, a fővárosban?

ja! 30 éves dg.-m: a környezeti szituatív tényezők nem explorálhatók...

Idézet tőle: Kleó

a hibás mindenért én vagyok... mert nem tekertem a nyakamra a köldökzsinórt

áh, ez nem probléma, ezzel szoktam anyámékat vigasztalni (nehogy véletlenül 1x magukba is nézzenek)

Kleo! Sose tudni, másnap jó hír is jöhet. Ne ezen gyötrődj, h minek élsz... Inkább pici feladatokat megoldani..mindig egy keveset.. És olvass jó könyvet este, az igazolja mindig, h nem mi vagyunk a "hülyék"...

Tegnap megint sanaxra ittam-- eredmény: semmire nem emléxem, szereztem megint pár ellenséget a kriminális mailekkel, amiket ilyenkor irogatok..Totális dühkitörés..beolvasok mindenkinek.. Pedig megfogadtam, h nem iszom többet. 🙁

Diohejban! Az egészség..igen, az a legfontosabb.. A sport jót tesz a depinek is.. kis kocogás, vagy séta..esetleg tornára menni.. De mostanában én se szánom rá magam...Időhiányra hivatkozom, pedig nem sok mindent csinálok:S

Kedves Diohejban, köszönöm neked is a részvétedet..Már ennyi is nagyon sokat számít nekem.. 

KedvesZsolt2097, igen, tudom, h illuzió.. meg egyedül nőként, nem leányálom az se..de legalább a természet..ami megnyugtató hatású, a napfény, a szél.. esetleg vízpart.. jó lenne.:)

Idézet tőle: nadese

a legjobb az lenne: ha vidéken egy kis földön megtermelném a betevőt, és kész...

 

Na, ilyet is csak egy városi mondhat. :)))))))

És az ingatlanadót, a TB díjat, villanyszámlát, víz és csatornadíjat, nadrágot, inget ültetnéd vagy dugványoznád?  😀

Hidd el, kicsiben, háztájiban termelni inkább hobbi, mint takarékos megoldás.

Szóval pokoli... a legjobb az lenne: ha vidéken egy kis földön megtermelném a betevőt, és kész... de itt a betonvárosban..áá.. ne mondják nekem, hogy egy embernek az élete azzal teljen el, hogy havi 60 ezerért üljön mondjuk a pénztárban napi 14 órát.. Együttérzek mindenkivel itt.. És köszönöm a smájlit, az együttérzést.

Elolvastam az egész világirodalmat, az összes pszichologiai szakkönyvet. Tudom, hogy szinte mindenki csak mutatja "kint", h nagyszerűen van és az is jellemző az emberekre: nem mondanak magukról rossz hírt..De hiába minden tudás.. Ha nincs egzisztenciális biztonság, akkor ..... teljesen mindegy ki mekkora szakértő... 

🙁

Üdvözlöm az itt fórumozókat! Új vagyok. A gondjaim régiek... nem tudom, mennyit fogok fórumozni itt.. először írok.

Szakmám van, de nincs munka. Váltani sem lehet, mert máshol sincs. Segítség nincs, a barátok lekoptak... Már nem tudom hány évtizede élek, de szerintem sokan...félelemben, napról, napra.

Persze nyugtatót szedek. Meg antidepresszánst. 

🙁

nadese

lekéstem róla...

Idézet tőle: Kleó

a hibás mindenért én vagyok... mert nem tekertem a nyakamra a köldökzsinórt

Te még mindig meg akarsz halni? 😮 🙂 

a hibás mindenért én vagyok... mert nem tekertem a nyakamra a köldökzsinórt

Idézet tőle: jelenlét

Luciann néha még ide nézek:) és köszi, jól esik. Remélem jobban leszel hamarosan.

Szia! 🙂 Köszönöm. Igyekszem. 🙂 

Luciann néha még ide nézek:) és köszi, jól esik. Remélem jobban leszel hamarosan.

Idézet tőle: jelenlét

viszlát búra

Ne veszekedjetek, és MARADJÁL!!! Kérlek szépen!!! 🙂 Ezt a témát én indítottam. 🙂 Ne menj el! 🙂 Sajnos a visszaolvasásokhoz fáradt az agyam. Még az íráshoz is! 🙁 

egyszerűen csak nincs kedvem beszélgetni...ennyi az egész, nem vagy hibás semmiben. és nem hiszem,h te lennél itt a legbetegebb.

A kurva jó lesz, és a többi is eltűnhetne  a francba, mert munkaképtelenné tettek és még ki is röhögnek.

Nem találom ezt viccesnek, amit velem művelnek. Egzisztenciálisan ellehetetlenítenek éhezem és közben ezek itt szórakoznak.

Byron Katie: Is it true? rohadtul ajánlom mindenki figyelmébe és tényleg ez az utolsó amit írtam ide

Idézet tőle: Kleó

szia, Gaby!

elmondhatnám, h én is dolgoztam hónapokig súlyos depivel

de nem ez a lényeg: jelenlét nem érti meg (nem akarja), h más a helyzete a munkaerőpiacon egy harminc-egynéhány éves ffnak, mint egy 52. éves nőnek, alapjában

:((((((((((((((((((((((

viszlát búra

hosszú

felejtsétek el az egészet:D

Szia Cleo

Jelenletnek most ilyenje van . Mint latom nincs jol.

Szia jelenlet!

Leragott csont mar , a nem vagyunk egyformak okosito kozhely ,de azonos mercek szerint neml lehet megitelni embereket . Azt irtad ,hogy edesapad rakosan dolgozott ,edesanyad pedig az ideosszeomlasai utan sem allt meg .Valoszinuleg ,ket nagyon eros jellemrol van szo , de az  is lehet , belebetegedtek abba ,hogy mindenaron eros jellemek akartak maradni.....nem tudhatom

Az emberek kozott nem arnyaltnyi kulonbsegek vannak , rengeteg kuonbozo belso mechanizmus iranyit minket  Termesztesen lehet sok rosszul mukodo dolgon valtoztatni ha van akarat ,de az semmikeppen nem jelenti azt ,hogy az ember egy teljesen mas szemelyiseg lesz . Nem egyeznek a tureskuszobeink sem ,mig edesanyad hajtott az ideogosszeomlas szelen ,addig a masik ember  ki sem mer lepni a lakasbol.,vagy annyira szorong ,hogy meg sem bir szolalni egy munkahelyen,,vagy a depresszio annyira faradeknnya teszi ,hogy a fizikai es szellemi teher sokat ronthat az allapotan .Nagyon kemeny evek munkaja felhozni ezeknek az embereknek magukat egy olyan szintre ,ami lehetove teszi a munkavallalast . Magyarorszag sem egy joleti allam ,oriasi a verseny a munkaeropiacon .Ezeknek az embereket nagyon kellene tamogatni ,mert egyfajta hatranyban vannak a tobbiekhez  kepest , es nem csupan a mentalisa gondokkal kuzkodokrol beszelek .Van akinek egy szalmaszal is eleg lenne ,hogy megkapaszkdjon ,van akinek  a beton oszlop sem lenne eleg ,ez szinten az egyentol fugg .Sajnos a kritikaval nem nagyon lehet segiteni senkin ,legfeljebb az erzeknyebbeket  jobban lelehet huzni ,hogy a te szavaiddal eljek. Nagyon kritikus vagyok  en is ,de valogatok ,azert  eloszor megprobalom felmerni ki mennyit bir el , a szemetseget nem tudom egyenlore toleralni senkinel..... ezt ne celzasnak vedd .

szia, Gaby!

elmondhatnám, h én is dolgoztam hónapokig súlyos depivel

de nem ez a lényeg: jelenlét nem érti meg (nem akarja), h más a helyzete a munkaerőpiacon egy harminc-egynéhány éves ffnak, mint egy 52. éves nőnek, alapjában