Tartalmak létrehozásához (vagy Regisztráció) szükséges.

Megélhetés, létminimum, nyomor.

A munkaügyi egy katasztrófa, egy sóhivatal, egy operett díszlet olyan emberekkel, akiknek fogalmuk nincs arról, hogy mi zajlik az életben, a munkaerőpiacon.

És mindebbe úniós millárdokat ölnek.

 

...

csak pár mondatot szeretnék a munkaügyi központról.

mindig is utáltam oda menni, de kötelező volt időnként. segíteni semmit se tudtak, viszont kellemesen lenéző hangulat uralkodik ott.. márciusban már átkerültem szoc. segélyre egészségügyi indokkal. azóta nem kötelező járni a munkaügyre; nem is mentem-- utoljára talán decemberben v. januárban voltam. és ami a röhej: pár hete kaptam egy értesítést az ügyintézőmtől, hogy az augusztus 13-ai találkozónkon nem tud fogadni, legyek szíves később menni. persze nem mentem sehova, hisz meg se beszéltünk semmit, nem is találkoztunk, stb. hogy honnan vette ezt az időpont-megbeszélést, fogalmam sincs. vártam, mikor jön rá, h én már több mint fél éve nem jelentem meg, de más történt. tegnap kaptam egy levelet tőle, amiben leírja, hogy mivel 13-án nem tudott fogadni, menjek szept 25-én x órára, sorszámom ennyi-meg-ennyi.

szóval: fél éve nem voltam bent, semmiféle időpontot nem beszéltünk meg, és mindezt észre se vette. csak kíváncsi lennék, végül is milyen munkát végeznek itt? honnan veszik a "megbeszélt" időpontokat? mi értelme így az egésznek? mást kivágnak FHT-ről azért, mert egy héttel később megy munkaügyre, mint a megbeszélt időpont. úgyszégyen , ahogy van.

Idézet tőle: roboman

semmi baj, én most ittam el 5 nap alatt 30 ezret

oh, nálunk elmenne egy nap alatt... de niiiincs

Ez tök logikus lenne...

Érdekes, hogy épp Svájcban támogatják a legtöbben, ott lesz is róla népszavazás.

 

http://www.fovarosi-hirhatar.hu/hir/alapjovedelem-feltetel-nelkul-mindenkinek-jar

semmi baj, én most ittam el 5 nap alatt 30 ezret

Van itt valaki esetleg, aki építész, vagy hasonló területen mozog, és hozzáfér a szabványokhoz? Sürgősen végre kéne hajtanom egy kis átalakítást, a lehető legegyszerűbb. sajátkezűleg is kivitelezhető megoldást keresem.

Az MSZ 845:2010 vagy 2012-re lenne szükségem, illetve egy részletére. Megvenni nem tudom, több,mint 10 000 Ft...

🙁

majdnem eltaknyoltam a konyhába menet (mert ugye nincs mindenhol működő villanykörte), mondok is: ba' föl a qrva anyádat!
Úgy érzem, erősen slágergyanús vagyok... 

🙂 talált, süllyedt!

Na, tegnap végre egész jó kedvünk volt... Erre a lányom lakásában azt mondta a bojlerbe vezető flexibilis cső: Jó kedvetek van? nesztek, szétdurranok! A Niagara-vízesés (víz-csatorna díjastul) még semmi, de olyan hülyén van megcsinálva az egész, hogy onnan keresztül jön mind a két lakásba a víz... Egy régi haverom megpróbálta összegányolni (tartott úgy két percig), aztán megpróbáltuk kiiktatni a bojlert (ami lehetetlen), így legalább nincs vizünk, mert venni nincs miből, szerezni meg nem tudtunk egy darab rohadt flexi csövet. Azért néhány fazéknyi vasas vizet sikerült félretenni.
Hurrá, itt a nyár!!! 

az egyik trafikban, ahol évtizedekig ebből éltek, és nem kapták meg az engedélyt...

Számolgathatunk, de a lényeg, ha 10 % az árrés, akkor a boldog tarfiktulaj felvesz pár alkalmazottat, és tisztán megvan neki havi 3-400 000. Viszont ha 3-4 %, akkor kénytelen beülni a trafikjába, választhat, hogy ott melózik, vagy tüdőgyógyász, énekes vagy bármi más eredeti szakmáját folytaja-e! :))))

Idézet tőle: Kleó

indult, én már alá is írtam...

 

H O L ?????

A dohányzási mennyiség nekem nagyon változó. 🙂 Egy átlagos napomon, amikor dolgozok pl akkor kb 25-30 szál megy el egy nap alatt.:) De ha tesóméknál vagyok, ott nincs terasz se, még a lépcsőházból is ki kell menni, ha cigizni akarok, ott kb. 10-13 szál. De ha elmegyek hétvégén egy kicsit lazulgatni, iszogatni, akkor 50 szálat is elszívok simán. 🙂

Idézet tőle: Zsolt2097

Hogy mit fizetünk a cigi árában, az itt látható:

 

http://www.napi.hu/magyar_gazdasag/megfizetnek_a_cigarettazok_ime_az_adoterhek.549946.html

 

Most a boltos haszna 30 Ft körül van. (= 4%, de ez nem tiszta haszon!) A felemelt "nemzeti trafikos" árréssel (10%) ez 100-120 Ft lesz, ami már igen jó biznisznek számít!

Állítólag indul népszavazási kezdeményezés, hogy ez ne lehessen 3,3 %-nál több, de ahogy ismerem magunkat, ebből nem lesz semmi. Pedig ez borítaná az egész mutyit, egyszer lázár jános arcárólis is lefagyhatna a cinikus mosoly...  :)))

indult, én már alá is írtam...

Idézet tőle: Mobid2

Egy csomag dohány 3napra elég és kb annyi mint egy doboz cigi ára. Eddig naponta min egy dobozzal szívtam, most van ez.

Nekem ez a harmadát jelenti.

Én kiszámoltam, nekem 2,5 olcsóbb ha töltöm. 🙂

Vazze, ne adj ötleteket mert megcsinálják...

A takarékszövetkezetek és a szerencsejátékok lenyúlása folyamatban, és csiripelnek a verebek arról hogy az alkohol és a gyógyszerpiac lesz a következő. Az üzemanyag várható színezése sem véletlen.

Na számoljunk egy kicsit. Mondjuk a felnőtt lakosság 30%-a dohányzik. Az ugyi 2.400.000 ember. Napi egy dobozzal, 800Ft/dobozos árral és 8% haszonnal: 153.600.000Ft. Van ötezer trafik, ez napi 30.720Ft-ra jön ki. 25 munkanappal beszorozva havi 768.000Ft. Ebből lejön a trafik rezsije és esetleges bérleti költsége, az alkalmazott utáni járulékok, szja, egyebek. 35% járulék és adóköltséggel számolva 499.200Ft. Rezsi, bérleti díj legyen 220.000Ft, egyéb költségekre számoljunk még  -100 ezret, az tisztán annyi mint trafikonként 179 ezer 200 Ft.

Nem adtuk hozzá az egyéb árusítható termékeket, és ez (enyhén szólva) egy elég hevenyészett számítás.

Leszokni a cigiről számtalan okból szerencsés dolog. De ha holnaptól szappant és fogkefét is csak a "nemzeti tisztaság boltjában" lehet kapni, akkor miről szokunk le???

Hogy mit fizetünk a cigi árában, az itt látható:

 

http://www.napi.hu/magyar_gazdasag/megfizetnek_a_cigarettazok_ime_az_adoterhek.549946.html

 

Most a boltos haszna 30 Ft körül van. (= 4%, de ez nem tiszta haszon!) A felemelt "nemzeti trafikos" árréssel (10%) ez 100-120 Ft lesz, ami már igen jó biznisznek számít!

Állítólag indul népszavazási kezdeményezés, hogy ez ne lehessen 3,3 %-nál több, de ahogy ismerem magunkat, ebből nem lesz semmi. Pedig ez borítaná az egész mutyit, egyszer lázár jános arcárólis is lefagyhatna a cinikus mosoly...  :)))

ha már lúd, legyen liba!

Nem egészen. Jövedéki adó, ÁFA, felfogom úgy hogy adót mindenkinek kell fizetni mindenre. No de hogy a haszonkulcs is, amit meg fognak emelni? Azt elkúrták kiscsikó korukban.

:DDDDDD hajrá 24. óra!:)

eddig is övék volt a rajta lévő rengeteg adófajta...

sajnos én beküldök másokat +venni 🙂

Időnként én is szívogattam, régóta kacérkodtam a végleges leszokás gondolatával. Az utolsó lökést az adta meg, hogy én egy ilyen lefóliázott fideszes bűnarlangba be nem teszem a lábam, ezek rajtam egy forintot nem fognak keresni. Nem is szívtam el egy szálat se azóta.

Köszönöm Viktor!

 

😛

és ez már csökkentett adag!

Idézet tőle: Kleó

 

igaz, nekem csak 2 napra elég egy csomag dohány, de fele annyiba kerül, mint a cigi

 

 

irigyellek a fegyelmezett mértéktartásodért! 🙂

azt gyártani is lehet, mint... 😮

Lehet kapni plusz szűrőt is, hüvelybevalót.

Nekem pl a szénszűrős hüvely van, de pluszt nem vettem, elég ez.

szivarka hüvelybe, amikor először mondták, nem esett le, hogy miért, most már kezd derengeni...

Idézet tőle: Zsolt2097

Van, aki a szivarkát teszi hüvelybe, a szűrő miatt.

 

Én többször kipróbáltam, egy csomag dohányból 40, max 45 szálat lehet tölteni. Persze lehet lazábban, de drágább kicsit + hüvely.

 

A töltőt nagyon régen vettem, nem emlékszem az árára.

ha a szivarkából kiveszed a dohányt, és betöltöd, több cigi jön ki belüle...

1200-ért már jó tologatós töltőt lehet venni, tulajdonképp egyszeri befektetés!

nem nehéz tölteni se a régi fajtával, se az újjal

igaz, nekem csak 2 napra elég egy csomag dohány, de fele annyiba kerül, mint a cigi

mondjuk tegnap hárman három csomaggal elszívtunk, na, jó, hajnalig...

Van, aki a szivarkát teszi hüvelybe, a szűrő miatt.

 

Én többször kipróbáltam, egy csomag dohányból 40, max 45 szálat lehet tölteni. Persze lehet lazábban, de drágább kicsit + hüvely.

 

A töltőt nagyon régen vettem, nem emlékszem az árára.

Idézet tőle: roboman

Én is szeretnék megtanulni tölteni, de ehhez az 1-hez béna vagyok, el kell ismernem. Ma is csak szivarkát vettem (Fecske, 400 Ft). Csodák csodájára a Fecske szivarkától nem fáj a fejem.

A töltő ezer forint volt, de a vaterán 300. Hagyományos.

Van róla oktató videó a youtube-on, rá kell keresni, cigaretta töltés vagy valami ilyesmi. Én onnan tanultam meg. Ja igen, 200db hüvely 320HUF. Megéri szerintem!

Egy csomag dohány 3napra elég és kb annyi mint egy doboz cigi ára. Eddig naponta min egy dobozzal szívtam, most van ez.

Nekem ez a harmadát jelenti.

Én is szeretnék megtanulni tölteni, de ehhez az 1-hez béna vagyok, el kell ismernem. Ma is csak szivarkát vettem (Fecske, 400 Ft). Csodák csodájára a Fecske szivarkától nem fáj a fejem.

Idézet tőle: Mobid2

A cigi töltéssel harmadára csökkent a rá költött pénz. Ez is valami...

 

Jól számoltál? Egy csomag dohány ára valamivel több, mint 1 doboz cigié, és kb 2 dobozzal lehet sodorni belőle. Szóval nálam fele. Persze az is sokat számít!

A cigi töltéssel harmadára csökkent a rá költött pénz. Ez is valami...

Jó, igazad van,hagyjuk Thürmeréket.

 

Azt viszont látni kell, hogy aki a kondér közeébe kerül egy következmények nélküli országban, az ott is marad! Akkor is, ha a pártja a süllyesztőbe megy. Amennyi kapcsolatot, szívességet, kéz kezet mos lekötelezettséget össze tud harácsolni néhány év alatt, az egy életre elég! Ne a hivatalos fizukból induljunk ki, hanem a sok egyéb "mellékesből". Egy  New-York-i sztárügyvéd, plasztikai sebész nem keres annyit, mint egy magyar poilitikus, csak az "egyéb juttatásikból" megélne egy nyomorult falu. és mindez törvényes, tehát marad is, csak egy forradalom juttatná őket a méltó helyre, de ugyebár jobb a békesség.

 

zsiag marcell? hát, burokban született gyerkőc, de neki se lehet gondja élete végéig. ha neki megy (bevallott) másfél millóból, akkor talán lehet 47 ezerből is, csak szerényebben. De neki már nem lesz életében anyagi gondja, az biztos.

"Vagy itt van ez a Zsiga Marcell"

soha életemben nem leszek képes felfogni Zsiga Marcell PUSZTA LÉNYÉT

Én pont fordítva látom: Thürmeréket aztán végképp nem lehet bizniszpolitizálással vádolni. évente összejönnek, Thürmer mond egy rövid beszédet, picit pityeregnek Kádár János sírjánál, és ennyi. Nincs tömegbázisuk, többé-kevésbé 20 éve ugyanazt (vagy majdnem ugyanazt) mondják, csodálkoznék ha ebben az anyagi haszonszerzés, vagy az abban való reménykedés lenne a lényeg.

Ami számomra döbbenetes és érthetetlen: újságírók, publicisták, közgazdászok, művészek teszik félre szakmai hitelességüket és emberi tartásukat azért, hogy a kormánypropagandát szajkózzák és megideologizálják. Én azt nem értem, hogy nem gondolnak arra, hogy semmi sem tart örökké,  a NER-nek is vége szakad egyszer. És ha nem akarnak emigrálni, ezeknek az embereknek utána is a szomszédaik, ismerőseik, szakmabeli kollegáik szemébe kell nézni.

Vagy itt van ez a Zsiga Marcell, akinek a házáig leaszfaltozták az utat. Az igazi baj nem is ez, hanem az, hogy láthatóan ebben semmi furcsát nem találnak. Abban sem találnak semmi rendkívülit hogy elkötelezett jobboldaliak nyertek trafikokat, és erről hangfelvétel is van. Sőt, ez szerintük így normális, és az a mocskos rohadt balliberális sajtó fújta fel az egészet. Az is tök rendben van hogy a miniszterelnök házától kb 100m-re építenek egy megalomán fotballstadiont 3,8 milliárd forintból (úgy könnyebb elképzelni a számot ha azt mondom: 3.800 millió), és minden bizonnyal az is normális, hogy a mezőkövesdi futballcsapat 400 milliót kap, de nem is akárhonnan, hanem a rendkívüli kormányzati intézkedésekre félretett alapból (miközben a miniszterelnök önfennartó felsőoktatásról beszél). Összehasonlításképpen: a dél pesti sürgősségi centrum 2011-ben 10 milliárdból épült.

Hát ez egy ilyen ország most.

Az alábbi két video már rendkívül súlyos helyzetről árulkodik:

http://www.youtube.com/watch?v=OYj9_2j6vOs

Természetesen nem Thürmerékre gondoltam! :))))

Vannak modern baloldali irányzatok, akik már az omladozó kapitalizmus utáni megoldásokon, zöld utakban gondolkodnak, olyan társadalomba, ahol a jólét nem a lecsúszott rétegek és a természeti erőforrások kihasználásából fakad. Tudom, ez még elég futurisztikus, de valahol el kell kezdeni.

 

Thürmerék ugyanúgy, ahogy a másik szélsőség, számomra nem egyebek, mint a bizniszegyházak. Politizálnak, kielégítik az istenadta nép gyűlöletigényét, mert máshoz nem értenek és abból jól megélnek ők is meg a pereputtyuk. Ha belegondolok, hogy 8 év képviselőség után akár nyugdíba is vonulhat a képviselő bárhány évesen, nem is kevéssel, már megérte eladni a lelkét.

Idézet tőle: 24.óra

 

http://greczy.blog.hu/2012/06/12/rakosi_47_orban_12

basszus, kirázott a hideg!

Szélsőbal?
Nézd meg miket mond Thürmer Gyula és miket mond Orbán. Retorikájában összeér a kettő. Az eltérés annyi, hogy Thürmer vörös ingben van, következetes önmagához, és meggyőződésből mondja a sok sületlenséget.

De alább itt van egy beszéd a régmúltból, tegyél mellé egy Orbán beszédet, egészen döbbenetes eredményre fogsz jutni.

 

http://greczy.blog.hu/2012/06/12/rakosi_47_orban_12

24.óra, jókat írtál!

Én is attól félek, hogy ha kormányváltás lesz, akkor egy részt az újak nyakába hull minden mocsok, amit ezek előidéztek, másrészt nem tudnak majd kormányozni az állandó ellenzéki gáncsoskodástól, aljas furkálástól. (ahogy ez a zelmútnyócévbe is volt.)

 

Lehet, hogy egy épeszű, radikális szélsőbal tudna itt rendet tenni? (Szigorúan demokratikus, de kemény eszközökkel.) Csak sajnos ilyen nálunk nincs, ellentétben a szomszédos országokkal.

egyetértek, jól megfogalmaztad.

Hát példul Fodor Gábor.

Meg azért tudnék néhány nevet mondani, akik valami egészen más színvonalat visznek mint ezek a görények.

Létezhetne más is.

A politikai jobboldalon a Fidesz, és személyesen Orbán Viktor módszeresen egyenként darálta be az összes létező pártot. A régi konzervatívokból akiket tudott megvett kilóra, meg lehet nézni, a Fidesz tele van bukott ex MDF és exkisgazda tagokkal, mi több, rendszerváltás előtti MSzMP-sekkel. A hatalomért bárhova képesek odaállni!

A baloldalon meg megy a töketlenkedés, a szerencsétlenkedés. Most éppen azt csinálják, hogy néha leülnek egy asztalhoz, megvakarják egymás fejét, kijelentik hogy kell az összefogás és tovább üzengetnek egymásnak a médiában.

Orbán Viktor meg röhög a markába, hogy hogy megvezeti ezeket a szerencsétleneket. Persze azért akadnak homokszemcsék a fogaskerekek között, de úgy tűnik hogy hiába trafikmutyi és földmutyi, hiába válik nyilvánvalóvá napról napra hogy korrupt, utolsó hétpróbás gátlástalan gazemberek egytől egyig, állítják, hogy a zemberek érdekében teszik mindezt és ők amúgy mennyire becsületesek. Nyilvánvaló, hogy a hatalmi mámor olyannyira úrrá lett rajtuk, hogy az erkölcsi és morális gátakat egyáltalán nem képesek érezékelni. Na nem baj, csinálják csak. Ez lesz végül a vesztük, persze ha netán mégis nyerne a baloldal, akkor felébrednek újraszámolást fognak követelni, meg felgyújtják Budapestet, mert ugye az csakis csalás lehet. Bezzeg amikor ők nyernek, akkor a nép őket demokratikusan megválasztja. Fülkeforradalom, meg társadalmi szerződés, nemzeti együttműködés, ez kell ide! Rohadékok!

Na hát na hát...

Én mindig azt mondtam -- akármilyen nehéz is volt itt -- hogy sosem mennék el innen, mert akármi is van, itt születtem, itt jártam iskolában, itt pihennek a szüleim, ez a hazám. Ezért nem hagynám el tartósan soha.

Na de most, hogy a hazámat a jelenlegi kormányzó párt (sőt: egy személy konkrétan) reprezentálja és Ő a nemzeti tudatot, a magyarsághoz és a nemzethez tartozás érzését kisajátítja magának, kezdem úgy érezni, hogy ha nem lennék ilyen vén fasz és egy kicsit jobban beszélnék "külföldiül" elhagynám a hazámat. Most már az első bekezdésben foglaltakra való tekintet nélkül megtehetném, mert hát a haza is elhagyott engem. Itt most nem gondolkodni tudó, tehetséges emberekre van szükség, hanem droidokra, szavazógépekre, lefizethető és megvásárolható engedelmes alattvalókra, akik mennek bégetni a békemenetre.

 

Amikor látom a híradóban, hogy kedvenc miniszterelnököm naponta hugyozik bele a zongorába, hecceli a népet az Unijó meg a multik ellen, látom hogy hogyan járatja le az országot, hogyan dagonyázik abban a mérhetetlen erkölcsi és morális züllésben ami itt zajlik, hogyan tapsolnak el milliárdokat a "magyarország jobban teljesít" kampányra, látom hogy esik vissza a születések száma és látom hogyan menekül mindenki aki tud, látom hogy az emberek félnek elmondani a véleményüket, szűnnek meg a munkahelyek, menekül ki a tőke és a képzett munakerő, megy a mérhetetlen öntömjénezés. Dől a közpénzen eltartott közmádiából hogy mindenről ami rossz ebben az országban, a kommunisták tehetnek meg azok a rohadt imperialisták.