Tartalmak létrehozásához (vagy Regisztráció) szükséges.

Megélhetés, létminimum, nyomor.

nemember, szerintem önkormányzat szociális osztályon. 

Mobid, keress itt egy telefonszámot, és hívd fel őket! 

http://www.onyf.hu/?module=institutes&action=mainmenu&imname=ugyfelszolgalatok

Van ingyenes szám is: 06 80 204 884

Elvileg a rendszeres szociális járadékra még van esélyem, csak annyira félek az ügyintézéstől, meg nem tudom hova kéne fordulnom, mit kellene csinálnom, hogy egyelőre ezügyben még nincs előrelépés... De majd ennek utánajárunk most.

Idézet tőle: Luciann

"december 14-én volt a vizsgálatom egyébként és január végén kaptam kézhez a határozatot."-Akkor ezek szerint voltál már. Mi állt abban a határozatban? 

de nem jan-1töl van a törvény? mert az orvosi vizsgálat maga 2011 decemberben volt. a határozat meg januári. nem értem.

a határozat szerint (2012 jan.23-i dátummal) 2013 decemberében kell mennem felülvizsgálatra, és a leszázalékolási papiron is ez van.

most akkor miért kellett kérnem a felülvizsgálatot önként márciusban?

és akkor mikor lesz a következö felülvizsgálat? a határozat szerint értem, csak nem tudom hogy arra vonatkozik-e a jan.1töl érvénybe lépett törvény, hogy bármikor kaphatok behivót.

 

lehet hogy kicsit zavaros, de én sem értem.

Zsolt, és miből élsz? 😮 :(((

Mobid, én sem tudom, hogy van ez, de biztos nem véletlenül van most agyonbonyolítva. Nekem tavasszal lejárt a rehabom, időben előtte beadtam az újat, aug. 21-én vizsgáltak felül, azóta jött egy levél, hogy "kérem-e", arra is válaszoltam, hogy igen, most a határozatot várom. Telefonon érdeklődtem, azt mondták, már kész a határozat, de olyan nagy a kupi, hogy nagy késéssel küldik ki, így a folyósítónak is. Azt is mondta, hogy nagyon csalódott leszek az összeget illetően, de konkrétat telefonba nem mondhat, és fellegbbezni nincs mód. Itt állok március óta egy fillér nélkül. Ennyi. nagyon kevés helyről lehet tájékozódni, szerintem arra játszanak, hogy már magán az ügyintézésen elbukjanak az érintettek.

"december 14-én volt a vizsgálatom egyébként és január végén kaptam kézhez a határozatot."-Akkor ezek szerint voltál már. Mi állt abban a határozatban? 

Idézet tőle: Zsolt2097

Mobid, neked mikor esedékes, vagy volt már felülvizsgálat?

Zsolt, nem volt még... és nem tudom, mikor lesz, bizonytalan az egész, ezen izgulok hónapok óta :((( a határozat szerint 2013 december, de azt ugye felülirta az új törvény és hogy le kellett adnom a kérelmet, hogy vizsgáljanak felül. december 14-én volt a vizsgálatom egyébként és január végén kaptam kézhez a határozatot.

vagy rosszul tudok valami?

nemember, rendszeres szociális segélyt sem kaphatsz? 😮

Éntőlem elvették a rokkantnyugdíj 15%-át, és abból még 10% nyugdíjjárulékot vonnak. :(((

Pedig-állítólag-nem is vagyunk jogosoltak öregségi nyugdíjra. :(((

Mobid, neked mikor esedékes, vagy volt már felülvizsgálat?

Zsolt, ez egy nagyon rossz hir :(((

én ráadásul gyógyithatatlan is vagyok sok más emberrel együttvéve... nem értem miért kellene bárminek változnia esetemben, most még csak nem is dolgozom (a vizsgálatkor dolgoztam).

már mióta próbáltam másokat keresni, akik voltak már felülvizsgálaton pszihés betegséggel. de ezek szerint ugyanaz a helyzet, mint a fizikailag rokkantakkal: elveszik az ellátás egy részét. Most nagyon szomorú lettem, mintha nem lett volna elég a mai napból még ez is :((

Nemember, ennek rendesen utánajártál? Biztosan így van?

Nekem 68%-os egészségkárosodást állapitottak meg (fene sem tudja mi alapján), és mivel már gyerekkorom óta vagyok beteg, még nem dolgoztam, ebből kifolyólag semmi nem jár nekem az államtól, egyedül édesanyámra számithatok, ha ő nem lesz már, én utcára kerülök...

Idézet tőle: Mobid2

Luciann, idén voltál felülvizsgálaton mikor elvettek az ellátásodból? mert mindenki ezzel riogat és olvasom a hirekben is ez van. Valahogy már csak Mengele törvénynek nevezik, hogy irtják a rokkantakat.

én sem dolgozom, net nélkül teljesen el lennék vágva a külvilágtól :S

Akikről én tudok (személyesen, nem mendemondákból), azoknak kivétel nélkül csökkent az ellátásuk, még abban az esetben is, ha rosszabbodott az állapotuk. Általában az eddigi ellátás 2/3-át, felét kapják. Teljesen új, átláthatatlan számítási rendszer van. Azt hirdették, hogy aki valóban beteg, annak fillérre ugyanannyi marad a járandósága, és nincs félnivalója, de ez egy szemenszedett hazugság. A Mengele-törvény nagyon találó elnevezés. Azt hiszem Korozs Lajostól származik, aki a rokkantnyugdíjasokat vette a védelmébe, és így jellemezte az új rendszert az ATV egyik műsorában.

3/46-kor csináltam tejbedarát. Most ettem ma először. Ezt is meg lehet szokni. Koplalni éppenséggel nem kell. Élnek ennél rosszabul is emberek. Gyerekekkel 🙁 Én például nem szoktam pénzt kölcsön kérni. Megtanultam addig nyújtózkodni, amíg a takaró ér. Januártól kapok annyi nyugdíj emelést, hogy nem 200,-, hanem 300,-Ft fog jutni napi kajára. Én ennek is örülök. 🙂 De állítólag nagyon meg fognak emelkedni az élelmiszer árak. 😮

Igen, Mobid. Április 19-én voltam. 50%-os rokkant voltam, annyi is maradtam. Ez már tényleg "Mengele...", amit a rokkantakkal művelnek. 🙁 Nem mindenki "vette" a nyugdíját. 🙁 Bennünket halálra szánnak. Én is itt vagyok a legfontosabb gyógyszerek nélkül. Meg nagyon sokan. 🙁

Luciann, idén voltál felülvizsgálaton mikor elvettek az ellátásodból? mert mindenki ezzel riogat és olvasom a hirekben is ez van. Valahogy már csak Mengele törvénynek nevezik, hogy irtják a rokkantakat.

én sem dolgozom, net nélkül teljesen el lennék vágva a külvilágtól :S

Idézet tőle: babarczyeszter

Békességes hetet nektek, ne bántsátok egymást!

Pont ma gondolkodtam arról, hogy mi jelentősen visszavettünk az ételre költött pénzből, de a netre költött pénzből alig, vajon hányan vannak még ilyenek...

Még ha nem dolgozik is valaki, a kommunikáció fontosabb lehet néha, mint egy rántotthús.

Köszönjük, Eszter! Szép hetet neked is! 🙂

Idézet tőle: atti

Nem  sértődni kell,majd alakul.Kicsit több toleranciát,aztán belejössz.

Igyekszem. 🙂  (Az az ideális, ha ez oda-vissza működik. 🙂 )

Idézet tőle: lola

Nem kell elmenned Luciann,nem írok többet.Ide legalábbis nem.Nyugodtan írj csak.

Minden jókat kívánok Neked. 🙂

Zsolt2097:"Azok az emberek- köztük én is -, akik ilyen problémákkal küzdenek, talán érthetően elkeseredettek és indulatosak, főleg ha olyanok osztják az észt, akiknek még életükben nem kellett két fűszálat se keresztbe tenniük, hogy egy jó meleg szobából, teli hassal netezhessenek."-Igen, nagyon elkeserítő. 🙁 Főleg a helyzettel szembeni tehetetlenség :(, és az amúgyis instabil lekiállapot csak tovább romlik. 🙁

Idézet tőle: Mobid2

én meg közlöm, szolgálatilag hogy a fiamnak van apja, csak épp nem akar tudni róla.

Sajnálom. 🙁

Na, megjöttem. 🙂 Mobid, nem sok. Mielött elvettek a rehab járadékomból, nekem is megvolt a napi 700,-és közös költséget is fizettem, meg az összes rezsit, bankhitelt. Most a közös elmarad jövő év szeptemberig. Ebből még bajom lehet. 

Idézet tőle: babarczyeszter

Még ha nem dolgozik is valaki, a kommunikáció fontosabb lehet néha, mint egy rántotthús.

 

Akkor a legfontosabb a net, ha valaki nem dolgozik!!! A munka eleve kapocs a világgal, munkanélküliként a net szinte az egyetlen köldökzsinór, hogy szinten maradjon az ember.

ha igy számoljuk, nekem kb 600HUF a keret a napi étkezésre. Ebböl pl ma reggel ittam egy fehérjeshake-et, ami 250UF, vizzel. Ez volt a reggeli. Nem mondom, ebböl ehettem volna pár zsömlét is, de az az étrendembe nem fér bele, csak teljes kiörlésüt eszem, aminek 70HUF darabja. Most ez vajon luxus vagy nem?

Idézet tőle: Nofretete

Sziasztok

Szerintem , hogy a net manapság már nem luxus hanem alap...kezdjük ezt a témát túlspilázni!!!Szerintem engedjük el ezt ,,,amúgy is csak sértődés volt belőle.....

Nofre, kedves! Értékelem a békítő szándékot, de mégis, mi a fészkes fenéről kéne ebben a topikban beszélgetni, ha nem arról, hogy az anyagi nehézségeket hogyan éljük túl, mi az, amiről lemongdhatunk, és mi az, amit a végsőkig meg kell tartanunk?????

Csevegjünk arról, hogy kinél mi lesz a fincsi vacsi, mert az olyan "aranyos meg békés" ?

Azok az emberek- köztük én is -, akik ilyen problémákkal küzdenek, talán érthetően elkeseredettek és indulatosak, főleg ha olyanok osztják az észt, akiknek még életükben nem kellett két fűszálat se keresztbe tenniük, hogy egy jó meleg szobából, teli hassal netezhessenek.

Békességes hetet nektek, ne bántsátok egymást!

Pont ma gondolkodtam arról, hogy mi jelentősen visszavettünk az ételre költött pénzből, de a netre költött pénzből alig, vajon hányan vannak még ilyenek...

Még ha nem dolgozik is valaki, a kommunikáció fontosabb lehet néha, mint egy rántotthús.

Békességes hetet nektek, ne bántsátok egymást!

Pont ma gondolkodtam arról, hogy mi jelentősen visszavettünk az ételre költött pénzből, de a netre költött pénzből alig, vajon hányan vannak még ilyenek...

Még ha nem dolgozik is valaki, a kommunikáció fontosabb lehet néha, mint egy rántotthús.

Sziasztok

Szerintem , hogy a net manapság már nem luxus hanem alap...kezdjük ezt a témát túlspilázni!!!Szerintem engedjük el ezt ,,,amúgy is csak sértődés volt belőle.....

Klassz!

Lassan mar igy viszonyodunk egymashoz ezen az egesz bolygon . Ezt nevezik betegsegnek ? Kimerito .

Idézet tőle: nemember

én inkább éheznék és fagyoskodnék, minthogy net nélkül maradjak... beteges, tudom...

 

Egyáltalán nem. A net nagyon fontos. Én a szakmámmal tartom ezen a csatornán a kapcsolatot, tájékozódom a változásokról, az engem érintő hírekről, itt érem el a barátaim, egy csomó dolgot el lehet intézni, szóval a net bőven meghozza az árát, a legutolsó lenne, amiről lemondanék. Munkát keresni is leginkább ezen a csatornán lehet, ha már arról van szó. De ha kell egy űrlap, és nem kell érte elutaznom egy hivatalig a legközelebbi városba, máris az útiköltségen megvan egy havi előfizetés ára.

A net a mai világban nem luxus, hanem fontos vonatkoztatási pont. Nem véletlen, hogy normális országokban a net-előfizetés a munkanélküli és egyéb segélyek része!

én meg közlöm, szolgálatilag hogy a fiamnak van apja, csak épp nem akar tudni róla.

Nem kell elmenned Luciann,nem írok többet.Ide legalábbis nem.Nyugodtan írj csak.

http://www.youtube.com/watch?v=MVBkIGQBYKY&feature=share

Még valami: Az agresszív viselkedéssel csak elriasztjátok azokat a beteg embereket, akiknek ez a fórum lehetne a menedékük! ("Annyit sem jelentesz nekem, mint szarban a vitamin."-lola.)

Idézet tőle: atti

Hát nekem megérnél még kettő zsák krumplit is.(bocs)nem akarlak mérlegelni.Nem szabad ennyire alulmérnie az embernek magát.Amit meg deila ír el kell fogadni!Tiszta őszinte gondolkodás,meg egy zsák szeretet.Innettől,ha még egy provokációs sor jön le,én alázom meg a felet.De nem akarok fenyegetőzni.Béka van(nem sokáig),így hát legyen béke.

"én alázom meg a felet..."-Ja, nem tudtam, hogy ez a búra erről szól. 😮 Én mentem! További gyógyulást kívánok az arra vágyóknak! 🙂 🙂 🙂 

(Némelyik embert megkedveltem.) 🙁 Pá! 

Idézet tőle: delia0

én is úgy látom, az öngyilkos topik után, h beléd szeretne kötni...

Több mint 2 év alatt nem kötöttem bele senkibe, pedig sokmindent olvastam itt a fórumon. Csak azt jeleztem, hogy látom, vannak máshol is konfliktusai, nem csak itt. Persze, mindig "A másik fél a hibás." 🙂 

attinál a pont ..vita lezárva:D 

én is úgy látom, az öngyilkos topik után, h beléd szeretne kötni...

Atti,én nem háborúzok,látod ha belenézel az öngyilkos topicba,hogy ő idéz engem megint,amit ki nem állhatok mert én tudom miket és mikor és kinek írok.Egyébként én meg amúgy sem érek nemhogy egy zsák krumplit , de még egy darabot sem.ÉN olyat tudnék írni most ide hogy kiverné a biztosítékot de nem teszem,miattatok,amiatt az 5-6-7, és 1 ember miatt,akiket szeretek,és magukra vennék ők is valszínűleg.

"Süt rólad a keserűség,..." (lola) MÉGIS MI SÜSSÖN??? 😮 Állandó öngyilkossági gondolataim vannak. Azért vagyok itt, és nem nevetgélni jöttem. Arra ott a facebook. 🙂 De oda mégsem írhatom, hogy legszivesebben meghalnék. Ám úgy látom, hogy háborítatlanul ide sem. 😮

Nofre, mert a netről való kérdés már eleve SÉRTŐEN volt feltéve. 🙂 Amúgy a napi ÉTELRE jut 200,-Ft. 😮 Figyelmesebben kéne "olvasgatni". 😮

Szia Lola 

Tudom , h nem nekem szól a kiírásod , csak azért reagálnék 1 mondattal mert a netre miből jut kérdésed számomra is kicsit bántó volt..Van aki úgy gondolkodik a rezsi mindennek előtt nem baj ha utánna kenyérre sem lesz:( Velem pl januárba a párommal közös "hibából, , közös gondunk lett amiért én visszazuhantam a mélybe ami a depimet illeti és most amíg úgy mond nem leszek munkaképes ő tart el, egyébként volt ez már fordítva is ...egyszer fenn egyszer lenn most ő segít mert neki megy jobban...Nálunk a net pl nem drága 2ezer ft 1hónapban a wifi mert a házban többen fizetünk 1 szolgáltatást mert a szomszédnak is mi adjuk a netet de ha párom azt mondaná ő ezt nem fizeti be mert ő nem használja azt a pénzt én is kifizetném nem érdekelne ha 1hétig éheznék mert én kb 1hétig vagyok el 2000ft.ból de ha nem lenne netem felerősödnének az öngyilkos gondolataim ..agórafóbiám is van alig alig mozdulok ki minden szórakozást a net tesz ki...Én nem megbántani akarlak csak ez a tegnapi beszólás hogy netre miből futja nekem is rosszul esett. 

Kedves Luciann! Akinek kell,az ismer engem,pl. Atti,Delia,nemember,Lm,Pottom stb,nekem nem számít más véleménye,és ők tudják rólam amit kell.Én nem sűrűn írok már ide,de azt nem hagyom hogy lejárass itt.Süt rólad a keserűség,amit rajtam vezetsz le,pedig én csak megkérdeztem hogy hogyan telik netre ha napi 200 ft a keret? De hát mivel attól kezdve csak támadsz még priviben is ezért nem érdekel ,én nem szeretnék ide olyan dolgokat írni amivel másoknak csalódást okoznék.Van elég bajom enélkül is.Sőt! Erre se reagálj ha kibírod,de szerintem nem fogod.Minden jót neked!Részemről téma lezárva.

Szia Luciann

Köszi:) Nem tudom tegnap olyan furcsa zavart volt a fejem nagyon fájt , meg sokat megszédültem de ma már kicsivel jobb.Decemberig nem fűtessz? az elég kemény Ha barátom haza jön minimumra álítattgom a fűtést mert az sok szokott lenni és nem akarom , h többlet kiadása legyen miattam .. Nagyon szégyenlem , h ennyire rávagyok utalva , h a rezsibe nem tudok beszállni 🙁  , mindig attól félek , h besokal és kidob , nem könnyű a betegségem a fóbiáim kibírni nagyon félek h magamra hagy , de bár ezt sosem érezteti velem de mégis félek , félek a téltől h megemelkedik a gázszámla , h még többe fogok kerülni:( 

Szia, Nofre! 🙂 Hát igen. 🙁 Ezen én is nagyon meg vagyok lepődve. 😮 Jobb napot kívánok Neked, mint a tegnapi volt! 🙂 Én csak fázom, pedig még csak 18 fok van a szobában. 🙂 (Decemberig nem szoktam begyújtani.)

Jó reggelt mindenkinek!!!

Szomorúan olvasom , hogy bár itt mindenkinek megvan a maga baja de mégis jól esik ha a másikat bánthatja , beszólogathat...Nem jobb lenne békében ? Én nem szólok bele itt a balhékba van elég bajom , tegnap is olyan zavart voltam , rémálmok is gyötörnek , olvasgatni néha beszélgetni jövök ide , hogy elterelődjenek a gondolataim a nyomorult helyzetemről...

Mindenkinek szép napot kívánok! 🙂

Idézet tőle: lola

Ne sértegess priviben,én ennél cifrábbakat fogok írni.Ide. Nem is ismersz.Én békénhagytalak,Szállj le rólam.Hogy bennem nincs jóság ? Lehet.Az az én bajom.

Bizony, az nagy baj!!! 😮 Nem sértegettelek. 😮 A "cifrábbakat" már megmutattad. :((( Elhiszem neked. Nyilván jól "szórakozol"...??? 😮 Az adatlapunkon szoktunk bemutatkozni... 🙂 🙂 🙂