Tartalmak létrehozásához (vagy Regisztráció) szükséges.

Megélhetés, létminimum, nyomor.

Luciann, nálunk is volt mindig valami kis ennivaló, de ha azt nézzük, hogy gyerek fejjel volt amikor egész nap csak egyszer ettem az már valamilyen szinten éhezés. Eddig még szerencsére az én gyermekeimnek ezt nem kellett megtapasztalniuk, mert ha többször nem is de napi négyszer mindig esznek és főtt ételt is mindig tudtam nekik adni. Inkább éhezek én napokig mint hogy nekik kelljen akár egyszer is. Bár most nem tudom hogyan leszünk, mert most aztán már tényleg semmink nincs 🙁
Az öröm az egészben, hogy ma mondták a fiaim, hogy holnaptól valami oknál kifolyólag újra ingyen kapnak ebédet az iskolában.
Nálunk sokszor van hogy napokig paprikáskrumpli van ebédre, vagy épp csak annyi zsemle ami a gyerekeknek elég.
Édesanyámat is nagyon sokszor a szülei segítették ki anyagilag, vagy éppen ételt hoztak nekünk. Hogy őszinte legyek néha már vártam a szombat délutánokat amikor meglátogattuk a nagyszülőket, mert azokon a napokon jutott nekünk egy kicsivel több élelem.
Édesanyám sajnos nem tudott a rokkantnyugdíj mellett dolgozni.
A pszichiátertől is a szoc. fóbiám miatt félek.
Ma is csak egyszer ettem, már szédölgök az éhségtől. És valószínű holnaptól már napi egyszer sem tudok enni.

Juanita, az én gyerekeim nem éheztek, de sokszor volt vajas kenyér, vagy pirított dara. 🙁 Állandó kölcsön kéregetésből álltam ki. 🙁 Másodállást vállaltam, ha volt mit. A pszychiátertől nem kell félni!!! 🙂 CSAK ŐSZINTÉN!!! 🙂 Mindent mondj el! 🙂

Idézet tőle: Nofretete

Szia ! Üdv a "csapatban,, én is hasonló cipőben járok bár sajnos velem nem lehet itt a kisfiam 🙁 "hosszú,, történet..Én is gyakran éhezem , nagyon keveset eszem 1nap ezért szinte álló nap remegek , szédelgek ..Szorongásos depresszióm van néhol agorafóbiám is , legyengültem ma sem tudtam elmenni pszichiáterhez , h eltereljem az éhségről a figyelmet vasalgattam , pakolgattam és feladtam 1 hirdetést eladok 1 szörmekabátot , remélem sikerül abból a pénzből kihúznám a hosszú hétvégén...Kemény ez akár honnan nézzük:((( Kitartást neked!!! 

 

Szia Nofretete!

Neked is köszönöm szépen a válaszodat! A délelőtt folyamán elolvastam minden hozzászólást ebben a témában és nagyon elszomorított amiket olvastam itt rólatok, hogy ti is mennyit szenvedtek 🙁
Sajnálom, hogy veled nem lehet ott a kisfiad 🙁 hidd el én is minden nap attól rettegek nehogy elvegyék tőlünk a nyomorúságos életünk miatt 🙁
A szédülés nálam is jelen szokott lenni, meg ez mellett még sok más tünet is. Még gyerekkoromban volt egyszer amikor el is ájultam az éhségtől.
Nem lehet könnyű szorongásos depresszióval sem együtt élni. Én is nagyon sokszor érzem magam levertnek, gyengének, vannak napok amikor egyáltalán nincs kedvem még felkelni sem. Te jársz pszichiáterhez? Én már néhány éve gyötröm magam, hogy el kellene már mennem egy pszichiáterhez, de eddig sosem mertem időpontot kérni a telefonálás miatt 🙁 Azonban kb. 2 hete rászántam magam és november közepén megyek először hozzá. Eléggé félek, hogy mi lesz ott.
Én aztán bármit csinálhatok, ha éhes vagyok arról semmi nem tereli el a figyelmem. Vannak napok amikor egész jól bírom a koplalást, de vannak olyanok is amikor már kínomban sírok.
Remélem sikerül vevőt találnod a szőrmekabátra! Én akárhogy is nézem már nincs mit eladnunk, ha csak nem válunk meg már ettől a számítógéptől is vagy esetleg még a két mobiltól, amit végképp nem szívesen adnék el, mert ha ne adj isten baj van csak azon tudom utolérni a párom.

Szia Luciann!

 

Köszönöm szépen a kedves szavakat 🙂

Gondolom, hogy nehéz lehetett neked egyedül felnevelni a gyermekeidet rokkantnyugdíjból. Ismerem az érzést, hiszen az én édesanyám is egyedül nevelt fel engem és a testvéreimet szintén rokkantnyugdíjból. Gyerekként is sokszor mellőznünk kellett mindent, volt, amikor nem volt semmit sem ennünk. Ebben nőttem fel és ebben vagyunk most is 🙁

A nagyobbik fiú 14 éves, ő a párom előző kapcsolatából született és mi neveljük közösen, a kisebbik fiú pedig 11 éves, ő közös gyermek a párommal.
A párom targoncásként dolgozik egy gyárban három műszakban, sokszor túlórákat is bevállal, ma is éppen este 6-ig dolgozik 🙁 Igen, ez a lakás önkormányzati, és hát sajnos elég sok a tartozásunk.

Idézet tőle: Zsolt2097

Ugyanakkor ez a nap nevezetes arról is, hogy ma jelentették be az újabb megszorító csomagot. :))))

 

http://atv.hu/belfold/20121017_a_nem_megszoritas_kormanya

Tudom. :((( Kérdés, hogy ez a rokkantakat mennyire fogja érinteni. 🙂

Emiatt a tetű kormány miatt tartunk ott, ahol: 

http://poldi.blog.hu/2012/10/17/a_kormany_az_eu-kilepest_kesziti_elo?utm_source=bloghu_megosztas&utm_medium=facebook&utm_ca

Nofre, a nem evéstől vagy legyengülve? 😮 Jobbulást kívánok! 🙂

Szia Luciann

Örülök hogy neked sikerült kimozdulnod , sajnos nagyon rosszul vagyok , levagyok gyengűlve és nagyon erősen vérzek , ilyen állapotban nem tudtam elmenni..:((((

Szia, Nofre! 😀 Téged is lehet látni? 🙂 Azért a pszychiáterhez elmehettél volna. 😮 Én már kezdek ráállni, hogy du. 5-6 órakor eszem először, és utoljára. Ma mértem magam, 1 kilót fogytam. 🙂 Ez majd csak akkor fog problémát jelenteni, ha beesik az arcom, és 10 évvel öregebbnek fogok kinézni, mint amennyi vagyok. 🙂

Ugyanakkor ez a nap nevezetes arról is, hogy ma jelentették be az újabb megszorító csomagot. :))))

 

http://atv.hu/belfold/20121017_a_nem_megszoritas_kormanya

Idézet tőle: Juanita1980

Sziasztok!

Ma találtam rá erre a fórumra és ezen a topikon egyből megakadt a szemem, hiszen én is ebben a cipőben járok, mint azok akik ide írtak.

Szociális fóbiám van hosszú évek óta, emiatt egyáltalán nem tudok elhelyezkedni egy munkahelyen sem és mivel életemben nem dolgoztam még egy napot sem, így sajnos semmilyen jövedelmem nincs is. Párom jövedelméből (amiből rengeteg letiltás van tartozásokra) és a családi pótlékból próbálunk éldegélni több-kevesebb sikerrel négyen 🙁 Rengeteg adósság van a nyakunkon. Eddig minden évben többször is adtam be kérelmeket segélyekre, de idén már ezeket is megvonták tőlünk. A lakhatásunk is kérdéses, mivel a lakás nem saját tulajdonú 🙁

Nagyon sokszor csak annyi ennivaló van itthon, amit a gyerekeknek tudunk biztosítani, mi a párommal csak napi egyszer eszünk valami kis ételt. Sokszor nehezen bírom, mert alapból alacsony a vércukrom (hipoglikémia) és az orvos szerint napi 6x kellene ennem és beleértve sok gyümölcsöt. De ez persze lehetetlen. Új ruhákra nem telik nekünk sem. Mindenünk ami volt, kicsinyenként a párom eladta őket. Nincs már se tévénk, se videónk, se dvd lejátszó, a laptopot is eladtuk, már csak ez az egy számítógépünk maradt amiről most éppen írok ide 🙂 Ez az egy szórakozása maradt a családnak, hiszen a gyerekek is már csak ezen tudják élvezni néha napján a meséket 🙁

Nem tudom hova fog vezetni így a sors 🙁

Szia ! Üdv a "csapatban,, én is hasonló cipőben járok bár sajnos velem nem lehet itt a kisfiam 🙁 "hosszú,, történet..Én is gyakran éhezem , nagyon keveset eszem 1nap ezért szinte álló nap remegek , szédelgek ..Szorongásos depresszióm van néhol agorafóbiám is , legyengültem ma sem tudtam elmenni pszichiáterhez , h eltereljem az éhségről a figyelmet vasalgattam , pakolgattam és feladtam 1 hirdetést eladok 1 szörmekabátot , remélem sikerül abból a pénzből kihúznám a hosszú hétvégén...Kemény ez akár honnan nézzük:((( Kitartást neked!!! 

Október 17-ét az ENSZ Közgyűlése 1992-ben nyilvánította A Szegénység Elleni Küzdelem Világnapjának, Magyarországon 1996-tól emlékeznek meg róla.

És aki a legtöbbet tett a szegényekért, elesettekért,Teréz anya. 1979. október 17.-én kapott Béke Nobel-díjat.

Voltam ma a városban. Személyi igazolványt csináltattam, mert lejárt. Már az is 1500,-Ft. 😮

(Meg is fájdult a derekam a sétától.) Visszafele bementem a Tescóba. Vettem egy legolcsóbb margarint, és savanyú káposztát. Ez lesz a vitamin, és a tápanyag télen. 400,-Ft volt. 🙂 Magában a tejbedara, meg a tej+kenyér kicsit uncsi. 🙂 Szép napos idő van kint. 🙂

Lonely:"Azért vannak alternatívák, mint például öngyilkosság, vagy elmegyógyintézet..."-Az én kilátásaim sem jobbak. A szociális otthon most havi 83-86000,-Ft. Azt nem fogják az én gyerekeim fizetni. 🙁

Szia, Juanita! Hát akkor én köszöntelek a fórumon! 🙂 Amiket leírtál, sokmindenben magamra ismertem. 🙁 Nekem már nincsnek kiskorú gyerekeim, de nagyon nehezen neveltem fel őket egyedül, rokkantnyugdíjból. Én is már minden mozdíthatót eladtam, csak ez a számítógép maradt. 

Hány évesek a gyerekek? Párod mit dolgozik? Önkormányzati lakásban laktok? 

Sziasztok!

Ma találtam rá erre a fórumra és ezen a topikon egyből megakadt a szemem, hiszen én is ebben a cipőben járok, mint azok akik ide írtak.

Szociális fóbiám van hosszú évek óta, emiatt egyáltalán nem tudok elhelyezkedni egy munkahelyen sem és mivel életemben nem dolgoztam még egy napot sem, így sajnos semmilyen jövedelmem nincs is. Párom jövedelméből (amiből rengeteg letiltás van tartozásokra) és a családi pótlékból próbálunk éldegélni több-kevesebb sikerrel négyen 🙁 Rengeteg adósság van a nyakunkon. Eddig minden évben többször is adtam be kérelmeket segélyekre, de idén már ezeket is megvonták tőlünk. A lakhatásunk is kérdéses, mivel a lakás nem saját tulajdonú 🙁

Nagyon sokszor csak annyi ennivaló van itthon, amit a gyerekeknek tudunk biztosítani, mi a párommal csak napi egyszer eszünk valami kis ételt. Sokszor nehezen bírom, mert alapból alacsony a vércukrom (hipoglikémia) és az orvos szerint napi 6x kellene ennem és beleértve sok gyümölcsöt. De ez persze lehetetlen. Új ruhákra nem telik nekünk sem. Mindenünk ami volt, kicsinyenként a párom eladta őket. Nincs már se tévénk, se videónk, se dvd lejátszó, a laptopot is eladtuk, már csak ez az egy számítógépünk maradt amiről most éppen írok ide 🙂 Ez az egy szórakozása maradt a családnak, hiszen a gyerekek is már csak ezen tudják élvezni néha napján a meséket 🙁

Nem tudom hova fog vezetni így a sors 🙁

Én kaptam egy levelet válaszborítékkal, hogy küldjem vissza. Meg is tettem. Nem mertem volna használni. 🙁 Nem tudta a jobb kéz, mit csinált a bal. 🙁

Én idén, még télen voltam 90%ossal egy temetésen, ha nem lett volna, el se tudok menni. utána kaptam egy újat, de akkor azt el lehet dobni?

Luciann, igen, elég drága az utazás is, pont holnap kell mennem a fövárosba ügyet intézni.

Zsolt, az már nem érvényes, én úgy tudom, mert próbálkoztam vele és szóltak, hogy már nem jó. de én év elején kaptam... azóta semmi.

Budapesttől 50-60 percre, egy kis faluban lakom.

Az a 90%os utazási iagzolvány amit idén kaptunk (amin van néhány pecséthely) már nem használható???? Mikortól? És akkor minek postázták ki?

Mobid, nekem van Pesten 4-5 hónapos unokám, akit még személyesen nem is láttam, mert 7-8000,-Ft lenne az utiköltség. Csak a fészre tesz fel a lányom képeket, meg tegnap egy rövid videót. Van két nagyobb testvér is. 3 éves Marci a kedvencem, aki mindig vár... 🙁 Múlt héten beszéltem vele telefonon. 🙂 Nagyon aranyos volt. 🙂

90%-ossal látogattam őket, de elvették. 🙁

Köszi, Zsolt! Ezzel van tele a fészbuk oldalam. 🙁 Gyomorforgató!!! 🙁 Nem válaszoltál a kérdésemre, hogy laksz? 🙂 De ha nem akarsz, azt is tiszteletben tartom. 🙂

Egy kis adalék, hogy mire költi a kormány azt a pénzt, amit a szegényektől elrabol:

http://hvg.hu/itthon/20121016_A_Szazadveg_az_utolso_fillert_is_elkolti#

Idézet tőle: Luciann

Mobid, még tényleg nagyon fiatal vagy. 🙂 Mennyi idős a kisfiad? 🙂

a kicsi 15hónapos...

Mobid, még tényleg nagyon fiatal vagy. 🙂 Mennyi idős a kisfiad? 🙂

Idézet tőle: Luciann

Mobid, sok sikert kívánok Neked mindehhez! 🙂

köszönöm, biztos vagyok benne, hogy van megoldás, csak ki kell várni meg kell találni. Még csak 32 éves vagyok, elöttem remélhetöleg még legalább ennyi idö van, úgyhogy össze kell szedjem magam.

Zsolt, és Te hol élsz? 🙂

Mobid, sok sikert kívánok Neked mindehhez! 🙂

én azt gondolom, ennek az egyetlen módja, a túlélésnek mármint, hogy legyen egy terv és az ember ne essen kétségbe akármi van, higgadtnak kell maradni... ismerem a kétségbeesést, mikor a sokadik állásra sem vettek fel, hiába tudok angolul ha senki nem akar tölem tanulni, vagy németül akár, valahogy ez a kinzó várakozás sem szabad hogy felöröljön. Nekem fel kell valahogy ebböl nevelnem a fiam, még nem tudom biztosan hogy, vagyis vannak ötleteim és folyamatosan és más anyukákkal próbálok barátkozni, akikröl kiderül, nem állnak sokkal jobban. Tippek mint pl a turiból öltöztetni magam és a fiam, olcsóbb és kevesebb étel, kisebb fütés és lemondani a "luxusnak számitó" dolgokról. És mindeközben képesnek kell lenni a szeretetre, a megértésre, a boldogságra, ez az ami nehéz.

Rivotril nem erős .Én nappal 3-4 tbl. 05,mg-os Ftontin, este 0,5 tbl Gerodorm. Antidepiket száműztem. 🙁

Kb 6 , 7 órát alszom de rivivel

Jobbulást kívánok, Nofre! 🙁 Nálam a hideg még csak most kezdődik. 🙁 Tél közepén 10-12 fok, és azt már NEM BÍROM!!! :(((

A fél tbl altatóval általában jól alszom. Te tudsz aludni? 

Szia Luciann..

Sajnos nem mondanám hogy jól vagyok előjött megint a vérzészavarom , hajnal 6.kor keltem ágynemű lepedőcsere , szóval bosszúsan indult a reggel remélem a gyógyszer helyrehoz , mérges vagyok mert múlthéten voltam nődokinál és minden rendben volt , most pénz sincs hogy időpontot kérjek mert ha esetleg felírna mást nem tudnám kiváltani itt is borult az idő lyukas cipőben mentem el tejért vannak gondok , már ideglevezetésképpen felporszívóztam és feltöröltem...(

És te hogy vagy jól aludtál? Látom amit írtál h hideg van a lakásodban:(

Üdv, Nofre! 😀 Hogy vagy? 🙂

Nálam kint hűvös van. Esik az eső. A szoba is hideg, pedig még 19 fok van bent. Már fázom itt a gép elött ülni. 🙁 Föl kell vennem a meleg köntöst a ruha tetejére. 🙁

Lonely, akkor ezek szerint addig vagy biztonságban, amíg a szüleid élnek? 😮

Gaby, azért az a beázás enyhén szólva is "bosszantó" lehet... 🙁 Örülök, hogy másban nem szenvedsz hiányt. 🙂

Sziasztok! Szép napot kívánok! 🙂 Mindenkit visszaolvastam... 🙂 Zsolt, én nem bízom abban, hogy ez a kormány békés úton leváltható. 🙁

Loney, azért ne aggódj, a helyzet rövid időn belül megoldódhat. Az lehet, hogy az EU szintet még sokáig nem érjük el, de ha megszűnik ez a mostani "elitista diktatúra", ahol ellenségnek tekintik a szegényeket, betegeket, egyéb rászorulókat, és nem ilyen dilettáns móson vezetik majd az országot, akkor azért van esély rá, hogy aki nem teljes éertékű munkavállaló, annak se kelljen éhen halnia, kapjon orvosi ellátást stb.

Szoritast erzek a mellkasomba mikor olvaslak benneteket . A falat sem izlik annyira mikor ezekre a sorokra gondolok . Meg tudom venni azt a termeket amit meg tudok enni , mert nem eszek meg barmit meg akkor is ha kicsivel magasabb  az ara . Nincsnek ruha problemaim de a cipoket nyuzom ,  mindig plusz koltseg mikor cipot kell venni . A  lakas  mar teljesen azik   egesz ejjel a lavorba csepegett be a viz esos  nyari napokon (inkabb omlott ddd.) Olyan is  volt , hogy ejjel esett es nem ebredtem meg a szonyeg pedig reggelre tiszta viz lett . Ezek nem olyan nagy gondok azt hiszem, mert nem kell faznom es nem kell eheznem  .Sok az adossag is de valahogy  mindig elrendezodik . Nagyon sok dolog fontos lenne amire nem telik  , gyogyszerek vitaminok, erositok ,olyan ruhak amelyek nekem igazan tetszenek de ez sem  tragedia .Egy panaszos szo is nevetseges  lenne reszemrol az itt leirtakhoz kepest ( amit leirtam pusztan csak tenyek voltak )Kivanok neketek jo egeszseget es  kitartast . Az ilyen embereket csak tisztelni tudom es ok azok akikre igazan felnezek . Ami bennetek rejlik  megprobaltasokkal kovezett uton , az nem mas mint az eletet birtoklo hatalom .

Idézet tőle: nemember

Milyen, mit jelent az h háztartási munka?

 

Egyszerűsített foglalkoztatás, hivatalos nevén. Ezt cégnek, vállalkozónak stb is lehet végezni, de magánembernek is. Például kerti munka, vagy akármilyen ház körüli tevékenység. Reggel neten vagy telefonon be kell jelenteni a NAV-nak, és kész. a munkavállalónak semmi további teendője nincsen, nincs adóbevallás, vagy hasonló. ilyenből is összejöhet a 30 nap.

Milyen, mit jelent az h háztartási munka? Azt hol jegyzik? Mi alapján? Nekem egyetlen napom sincs, sehogy se... Egyelőre. És nem is vagyok alkalmas munkára... Hamarabb kötnék ki zárton megint, minthogy ledolgozom a harminc napot...

Jó éjt, Mobid! Én 36 hónapra kaptam meg most. 60 évesen még műcsőre mehetek. :(((

Inkább igyekezz intézkedni! 😀

Mobid, én is azt mondom, mihamarabb telefonálj. a papírjaidon talán van közvetlen szám az ügyintéződhoz.

 

nemember, az biztos, hogy szoc. segélyt az kaphat, akinek van 30 munkanapja az elmúlt évben. ez lehet akár háztartási munka is, az APEH (NAV) felé kell bejelenteni. Próbálj így 30 napot összeszedni! Próbálok keresni valamit erről.

állitólag évente fognak felülvizsgálni... :S

na, elteszem magam holnapra, és igyekszem ezeken többet nem gondolkodni.

jó éjt.

Az mindegy Mobid, vizsgálnak ezek tetőtől talpig. Én már hétszer voltam 20 év alatt. 

Luciann, köszi, majd átböngészem megint ezt a fránya jogszabályt.

most megtaláltam, nagy nehezen, és tulképp hiába aggódom, 2013decemberig mindneképp ki fognak vizsgálni. szerintem nem változott semmi... és remélem ugyanahhoz az orvoshoz kell visszamenni, az rendes volt (de hogy fizikailag minek vizsgált meg, nem értettem, nem a fizikumommal van a baj).

Nekem a pszychiátriai diagnózista 40%-ot adtak, de erre jött még rá más is. Így lett 58, az-az 50. 😮 Lefele kerekítettek. 😮 

Ajaj, Zsolt!  🙁 De akkor nemsokára megkapod a határozatot. A nem túl jó hírrel. 🙁

Idézet tőle: Luciann

Zsolt, és miből élsz? 😮 :(((

Egyelőre a minimális tartalékaimat élem fel, eladogatok dolgokat. Régebben volt alkalmi munkavállalás (5000 Ft/nap + 1000 közteher), de "tündérországban" olyan szarul megy mindén, hogy idén már egyetlen nap se volt ilyen.