Tartalmak létrehozásához (vagy Regisztráció) szükséges.

Megélhetés, létminimum, nyomor.

Ez a különböző jogcím nem egy helyről származik. Még csak nem is egy kerületből. Simán kijátszható hidd el nekem.  Nem nagy lóvé az a 31/kopf de itt azt írják, hogy huszonezreket kapnak, ha kapnak egyáltalán valamit. Tehát ahhoz képest jó. Főleg ha azt nézzük okosabbak ezek szerint...

Idézet tőle: Brendon

A cigányok ebből élnek. Különböző jogcímeken kapnak egy rakat segélyt. Itt lakik nem messze egy család (8-an laknak egy garzonban) s 250 ezer a havi segély+családi pótlék bevételük. Mikor nem olyan rég szociális szférában melózgattam, akkor láttam ezt+azt..

 

250 : 8 = 31 ezer per fő. Nagy lóvé! abból aztán lehet nagy lábon élni! a családi pótlékot meg az is megkapja, aki havi 1 milliót keres.

Különböző jogcímeken már régen nem lehet segélyt kapni, az egyik kizárja a másikat.

viszont a képviselők számla nélkül, "bemondásra" kapnak havi több százezret költségtérítésként, ennek az eltörlésére született egy javaslat, de ez volt azgegyetlen, amiben 100 %.ban geyetértettek, hogy elutasítják. 🙂

A cigányok ebből élnek. Különböző jogcímeken kapnak egy rakat segélyt. Itt lakik nem messze egy család (8-an laknak egy garzonban) s 250 ezer a havi segély+családi pótlék bevételük. Mikor nem olyan rég szociális szférában melózgattam, akkor láttam ezt+azt..

Idézet tőle: Brendon

Idézet tőle: lola

Hát én lefejeznék valakit valamilyen hivatalban ha ilyet mernének csinálni,hogy egy vasat sem kapnék...annyiféle segély van ám és hozzájárulás stb,amit szándékosan el sem mondanak,nekem egy részeg testületi tag mondta el egyszer ezeket..csak nem jár utána senki,mert mindenki megalázva érzi magát.Akik Audival járnak és tele vannak aranyakkal,nálunk ők is kapnak segélyt....

Kérdezz meg egy cigányt. Kap vagy 5 különböző jogcímű segélyt...  Mindegyik, egytől-egyig

 

mennyi az a segély pontosan? 22 ezer? és a fehérember nem kap annyit? Felénk azok kérnek ingyenes ebédet, akik luxusterepjárón vizsik a gyereket iskolába reggelentente, de papíron minimálbéren élnek.

Idézet tőle: lola

Hát én ezt nem értem..Nem fordultok a családsegítőkhöz vagy nem tudom...május eleje óta 0 ft? Ezt azért hogyan?Valamennyi pénzt kell hogy kapjon mindenki valahonnan..

Nem, Lola, mindenki úgy döglik éhen, ahogy akar. NINCS semmi, a mengele törvény óta! Én ezt nem egy részeg önkormányzati alkalmazottól tudom, hanem egy tőlem távol élő, jogot, államigazgatásit végzett, praktizáló ismerősömtől. Néha azt gondolom, hogy tényleg arra játszanak, hogy minél több ember dögöljön éhen, vagy fagyjon meg, ahogy erre van is példa.

Jesszus,hol laksz Te?:)) Na de viccet félretéve,igen akiknek meg szükségük van rá tényleg,ők nem kapnak semmit,és ezt nem veszi észre senki sajnos mert ha bemegy valaki ordibálva az önkormányzathoz 12 gyerekkel,egyből elé tolnak 6 nyomtatványt...csak húzzanak el onnan.

Idézet tőle: lola

Jaj de tudtam...nem bírtad ki..felétek csak a cigányoknak van Audijuk és aranyak a nyakukba?:))

Igen 

Jaj de tudtam...nem bírtad ki..felétek csak a cigányoknak van Audijuk és aranyak a nyakukba?:))

Idézet tőle: lola

Hát én lefejeznék valakit valamilyen hivatalban ha ilyet mernének csinálni,hogy egy vasat sem kapnék...annyiféle segély van ám és hozzájárulás stb,amit szándékosan el sem mondanak,nekem egy részeg testületi tag mondta el egyszer ezeket..csak nem jár utána senki,mert mindenki megalázva érzi magát.Akik Audival járnak és tele vannak aranyakkal,nálunk ők is kapnak segélyt....

Kérdezz meg egy cigányt. Kap vagy 5 különböző jogcímű segélyt...  Mindegyik, egytől-egyig

Hát én lefejeznék valakit valamilyen hivatalban ha ilyet mernének csinálni,hogy egy vasat sem kapnék...annyiféle segély van ám és hozzájárulás stb,amit szándékosan el sem mondanak,nekem egy részeg testületi tag mondta el egyszer ezeket..csak nem jár utána senki,mert mindenki megalázva érzi magát.Akik Audival járnak és tele vannak aranyakkal,nálunk ők is kapnak segélyt....

 "május eleje óta nem láttam egy fillért sem, pedig megállapították a rokkantellátást..."-Zsolt te most lettél rokkant? Én kapom folyamatosan, csak aug. 1-től 15700,-al kevesebbet. Áprilisban voltam felülvizsgálaton. 20 éve vagyok rokkant. Lehet, hogy majd utólag egyben fogod megkapni? 😮

Hát én ezt nem értem..Nem fordultok a családsegítőkhöz vagy nem tudom...május eleje óta 0 ft? Ezt azért hogyan?Valamennyi pénzt kell hogy kapjon mindenki valahonnan..

Már az ország fele nyomorog!

"Hihetetlen méreteket kezd ölteni Magyarországon, főleg vidéken a szegénység és a nyomor! Miközben a kormányzat tántoríthatatlanul ragaszkodik szegény-ellenes politikájához, igazságtalan adórendszeréhez, és karcsúsító szociálpolitikájához, illetve elküldi a mostani kölcsönöknél sokkal kedvezőbb hitelt nyújtani kész IMF delegációját, a KSH Statisztikai tükör című kiadvá

nya alapján az ország majdnem fele gyakorlatilag nyomorog vagy nélkülözésben él!

A szegénységet és nyomort több mutató alapján lehet vizsgálni. Általában a legtöbb híradás megelégszik azzal a statisztikai számmal, hogy hányan élnek a szegénységi küszöb alatt. A szám riasztó, mert 1,4 millió emberről beszélünk, azaz jelenleg majd másfél millió honfitársunknak tengődik kevesebb összegből, mint 62 ezer forint. Azonban ez az adat megtévesztő, mert „kifelejti” azokat, akik ugyan valamivel több pénzből élnek, mégis nyomorogni kénytelenek egyéb tényezők miatt. Ezért dolgozták ki az „anyagi depriváció” fogalmát, mely lényegesen jobban rávilágít a valós helyzetre. Ez alapján további tömegek sorolhatóak a szegények közé. Körülbelül 2 millió magyarról mondható el, hogy szó szerint nyomorog, és másik 2 millió ember sorolható a több szempontból nélkülözők táborába.

Az anyagi deprivációt (megfosztottságot) kilenc szempont alapján mérik:

a hiteltörlesztéssel vagy lakással kapcsolatos hátralék
telefon megléte vagy hiánya
színes tévé megléte vagy hiánya
mosógép megléte vagy hiánya
autó megléte vagy hiánya
kétnaponta fogyasztott húsétel
fűtés folyamatossága
váratlan kiadások lehetségesek, vagy nem
évi egyhetes üdülésre telik vagy nem
Anyagilag depriváltnak számít az, aki ezek közül legalább hármat pénzügyi okok miatt nélkülöz. A KSH tavaly tavasszal készült vizsgálata szerint a magyar lakosság 42,2 százaléka nélkülöz legalább három tételt: ez az eredmény pedig 2,3 százalékponttal magasabb, mint a 2010-es. A KSH nyilvántartja a súlyos anyagi deprivációt is (ekkor a kilencből legalább négy tétel hiányzik), ez a lakosság 23,1 százalékáról mondható el. Ennél a mutatónál a romlás 2010-óta 3% pontot ér el.

Megfelelő mennyiségű húsételt 2 millió 860 ezren, a megfelelő fűtést pedig 1 millió 154 ezren voltak kénytelenek nélkülözni. 2011-ben több mint 400 ezer gyerek, 880 ezer 18–64 éves felnőtt és közel 70 ezer 65 évesnél idősebb ember élt a szegénységi küszöb (havi nettó 62 ezer forint) alatt.

Hihetetlen számadatok, hihetetlen tények. Magyarország Európa utolsó 5 országába került ezekkel a számokkal. Hozzá kell tennünk, a jelenlegi Fidesz-rezsim segélyezést csökkentő politikája folyamatosan ront a helyzeten! A nyomort gyarapítja a 300 ezer közmunkás, és a 0,5 millió regisztrált illetve további 0,5 millió regisztrálatlan munkanélküli! A magyarság helyzete, életszínvonala folyamatosan romlik."

Nekem is van segítségem. Sokszor kapok kaját a szüleimtől, ha anyám szól, hogy van valami, amit elvihetek. Ő - bár igen idős- főz szinte naponta, néha túl nagy adagot.

Csak idős rokonaim vannak, ki jobb, ki kevésbé jó anyagi körülmények közt, néha adnak munkát. nagy nehezen megtanulták, hogy nem kell idegent keresni, ha van valami elrendezni való, amit olcsóbban is megúszhatnak, mint ha idegent hívnak. sok mindenhez értek, szerencsére srác koromtól mániákus szerszámgyűjtő vagyok, el tudok intézni ezt-azt.

Tulajdonképpen ebből élek, május eleje óta nem láttam egy fillért sem, pedig megállapították a rokkantellátást...

lola, semmi rosszat nem írtál. Hát, nem nagyon van. Az ember elmagányosodik. Jóindulatú idegenek előbb segítenek, mint a "család". Bár a lányom- akinek 3 gyereke van, és főállású anya havi 26500,-Ft-ból, és a vőm fizetéséből deviza hitelt tiltanak- nemrég megigérte, hogy nov. 12-én ad fel egy csomagot szép új téli kabáttal, amit kapott, de neki nagy. Meg még keres otthol nekem való meleg cipőt, amit a legnagyobb unoka kinőtt, és még küld 5000,-Ft-os Tescó élelmiszer utalványt. 

Meg az önkormányzat néha néha valamicskét. 

Tudom,azt írtam hogy nem írok ide többet,de muszály megkérdeznem,hát senki nincs aki segítene nektek??Gyerek,testvér,rokon ,barát,bárki,akinek feltűnne,hogy itt a tél és Ti ilyen helyzetben vagytok?Ez elszomorító..

Idézet tőle: Luciann

Zsolt, én még az idén nem gyújtottam be.

Luciann, ez egy északkeleti kitettségű, nyirkos, százéves kőház, a nyári kánikulában sincs 20 foknál melegebb bent. Ami nagyon praktikus volt annakidején, hiszen hűvösen tartani nehezebb volt, mint melegíteni télen. Egyébként én is 16 fokot szoktam tartani, az az a hőmérséklet, mikor még mozognak az ember ujjai, és nem süpped hideg-apátiába.

Sokmindent begyűjtöttem, kiszáradt gyümölcsfától kezdve bontott kerítésig, remélem, egy időre elég lesz.

Kiscsillag, 37 év alatt már én is voltam itt-ott, és az a tapasztalatom, hogy utána ugyanabba a milliőbe csöppen vissza az ember, ami megbetegíti. 🙁 Persze most nekem a tél miatt jó lenne???  Még habozok. 

Zsolt, én még az idén nem gyújtottam be. Maradt tavalyról tüzelőm, de spórolok vele. Nálam a fűtésidény december-január-február, és akkor is csak délután gyújtok be. Este 13 fokban feküdtem le, és annyiban is keltem. Ruhában alszom. Alul 1 paplan, fölül 2 paplan, és fázott a lábam. Fel kellett kelnem. Elővettem a meleg téli kötött lábszárvédőt, és azt is felvettem alváshoz. Ma süt a nap. Idesüt az ablakra. Ettől 3 fokot melegedett a szoba. Most 16 fok van bent. Jó pihenést Neked! 🙂

A nyári alkalmi munkákból lett valamennyi tüzifám, hazahoztam minden használható fadarabot. Begyújtottam a kályhába, mert napok óta nem alaudtam, és így meggyötörve nagyon fázós vagyok. Tök jólesik a meleg! A ruháknak is jót fog tenni, kinyitogattam a szekrényeket. Tiszta luxus. 🙂

Próbálok aludni, pótolni, aztán ha kialudtam magam, felmelegítek egy konzervet.

Hát ez majd eldől a személyes beszélgetésnél, ha sor kerül rá. Már eleget telefonálgattam. 😀 Te jól érezted magad ott? 🙂 A terápia után jobban lettél? 🙂

Telefonáltam ma is a Thalassába. Nem kell hétvégén elhagyni az intézetet. Megkérdeztem, és vidékiek is mehetnek. Engem ez azért még érdekelt. 🙂 Szép napot kívánok minden erre járónak. 🙂

Üdvhadsereg, igen. 🙂 Na, annak a vezetője már hallani sem szeretne rólam.:D A találkozás után írtam neki emailt, amire már nem válaszolt. 🙂

Tudom, melyikre gondolsz, csak nem jut eszembe a neve. Két éve voltam ott is jelentkezni. Fel is vettek volna. Időpontom is volt, de tartozott egy csaj pénzzel, és nem adta meg. Zsebpénz nélkül meg nem mertem elindulni. Nem számított, hogy van lakásom. Mondtam, hogy télen jégverem. 

Az a csaj megint tartozik már nyár óta. Nem kevéssel. Lassan törlesztgeti. Én akkora nagy marha vagyok!!! Ez a nő mindig le tud szedni. 😮

http://www.tunderhegy.hu/

Ide kell beuteló. A másikba nem kell. 🙂

Nem tudom, hol van Tündérhegy. Irány a google! 😀

"Arra viszont számítani kell h. nem kell, illetve nem is lehet minden hétvégét bent tölteni. Gondolom az utazási költség nem kevés..."-Nagyon drága. Ez így akkor nem okés. 😮

Luciann, ez sztem nagyon jó ötlet!

Kiscsillag: "Nem ismerlek, így nem tudom, h. van e lehetőséged arra, h. egy terápiás helyre elmenj "gyógyulni" télen. Thalassában, Tündérhegyen több hónapos terápiák vannak, közben meg tudsz spórolni, hiszen etetnek, fűtenek rád." Telefonáltam nekik. Jó messze van tőlem. Budapest XXII. k. , én pedig Baranya megyében lakom. Egy hétem egyszer lehet menni személyes megbeszélésre. Az életkorom nem akadály. Hát, meglátom. Ez már a semminél több. 🙂

Kiscsillag:  "Középkorú rehabilitációs járadékos egyedülálló nő egészségügyi végzettséggel és gyakorlattal beteg ápolást, gyermek felügyeletet vállalna ott lakással. Elsősorban Dél-Dunántúlon. Tel:..." Egészségügyben dolgoztam. Ott most itt helyben telített a létszám. 

Rehab járadék mellett hivatalosan nem lehet, csak ahová ők küldenek ugyanannyi pénzért. 

A telefonban az az első kérdés, hogy hol lakom. 🙁 Még eddig nem próbáltam meg hazudni. 🙁

Fontos elárulni, hogy hol laksz, mikor munkát keresel?

Egyébként magánembernek is dolgozhatsz hivatalosan ún. "egyszerűsített foglalkoztatás" keretében, ez még jól is jöhet, ha össze tudsz gyűjteni 30 munkanapot.

Bár nem is tudom, hogy a jelenlegi felállásban lehet-e rehab járadék mellett bármilyen kereseted. Régen lehetett, csak ha meghaladott 3 hónap átlagában egy összeget, akkor szüneteltették átmenetileg.

Szerettem volna dolgozni. Hirdetgettem is. Amint meghallják telefonban, hogy rossz környéken élek, már nem is kellek. (Erről még nem írtam, mert hosszú.)

Most is adtam fel hirdetéseket online: "Középkorú rehabilitációs járadékos egyedülálló nő egészségügyi végzettséggel és gyakorlattal beteg ápolást, gyermek felügyeletet vállalna ott lakással. Elsősorban Dél-Dunántúlon. Tel:..." Most várok.  

Nincs, és ez is csak 20 férőhelyes. Azért felháborító!!! Sokkal többnek kéne lennie. 

Beszéltem már telefonon Pécsett a hajléktalan főnökkel. Tavaly télen mehettem volna, amikor ítéletidő volt. Nem volt kedvem hozzá. Féltem, hogy meglopnak, lejmolnak. Szedett-vedett népség. 🙁 Azért köszi. 🙂

Idézet tőle: Nofretete

Szia Luciann 

Izgatottan vagyok ezerrel bele kéne fognom a dolgokba , de erősebb lett a kávé is jól bedobogtatta a szívem alig alig bírok jobban lenni, h lesz így főzöcskézés meg ilyenek nem tudom:D Te hogy vagy jól aludtál?

Én este már nagyon stresszesen aludtam és keveset ilyenkor már minden bajom van :))))

Legyen szép napod!:) puszi

Gondolok Rád! 🙂

Kiscsillag, köszi az ötletet! Engem már nem terápiálnak. 57 éves vagyok. Rehab járadék, és antidepresszánsok váltogatása. Ez minden. (20 éve %-oltak le.)

Sziasztok! Visszaolvastam, de nincs kedvem írni semmit. 🙁 Szép napot kívánok minden erre járónak! 🙂

Gyikocska, koszonom hogy tamogatod az otletem. Meg egyenlore en sem tudom hogyan lenne 'megvalosithato'. Szerintem kezdetnek ez igy jo, hogy leirjuk az elkepzeleseinket stb.. aztan majd alakul a dolog. 😉 Remeljuk mindenkihez eljut az 'uzenet' es talan paran reagalnak majd. 🙂 

Sziasztok.

Elszállt minden, amit előbb írtam!

Harmony, én támogatom a kezdeményezésedet, csak nem tudom hogy kell ehhez hozzáfogni...

Nekem vannak "kinott", de jo allapotu cuccaim, szivesen tudnék nektek küldeni pl. leggings, pulcsit...stb. Ha jól emlékszem, 40-es méretem volt még nemrég.

Most itthon vagyok, de kint is vannak cuccaim, majd szétnézek. Ha esetleg leírnátok, hogy mire van nagyon szükségetek, az jó kiindulási pont lenne. Remélem nem veszitek ezt rossz néven.

Par okosodni vagyo szakamber aki talan tehetosebb is mint az ide irogato vergodo atlag , talan segithetne . No de nehogymaaaaaa !!!!!!!

Megkovulhet mindeki itt vagy az ehsegtol vagy a hidegtol nem szamit . Majd elolvassa valaki a veszjelzeseket , ha valaki ir dolgozatot vagy tanulmanyt a nyomor lelektani hatasarol ...D

Ugyan mar .... milyen kozossegrol beszelunk ? 

Szia Luciann 

Izgatottan vagyok ezerrel bele kéne fognom a dolgokba , de erősebb lett a kávé is jól bedobogtatta a szívem alig alig bírok jobban lenni, h lesz így főzöcskézés meg ilyenek nem tudom:D Te hogy vagy jól aludtál?

Én este már nagyon stresszesen aludtam és keveset ilyenkor már minden bajom van :))))

Legyen szép napod!:) puszi

Idézet tőle: Nagyabaj

Sziasztok MIndenki

Sajnos, hogy egy ilyen oldalon kell találkoznunk, de ilyen a sors. Amint látom máshol is vannak súlyos gondok, nem csak nálunk. Egy kicsit jó róla beszélni, mert különben beleőrülök már ebbe a rengeteg problémába. Ha akartok írni, akkor itt vagyok!

 

Sziasztok

Köszi. Rendes vagy! 😀 😀 😀 

Szia, Nofre!:) Te hogy vagy? 🙂

"Jó lenne esetleg valamiféle gyűjtést szervezni itt a burán,..."-harmony, Te nagyon jó lélek vagy 🙂 , de nem ebből a célból hoztam létre a topicot. Másrészt kevesen gondolkodnak úgy, mint te. 🙂 Harmadrészt, nem hiszem, hogy ide jómódú emberek járnak. 🙂

Nagyabaj, írjál magadról! Hátha úgy könnyebb. 🙂

Sziasztok MIndenki

Sajnos, hogy egy ilyen oldalon kell találkoznunk, de ilyen a sors. Amint látom máshol is vannak súlyos gondok, nem csak nálunk. Egy kicsit jó róla beszélni, mert különben beleőrülök már ebbe a rengeteg problémába. Ha akartok írni, akkor itt vagyok!

 

Sziasztok

Nofre, nagyon jólesik amit írtál, köszönöm. 🙂 Én ugyanolyan vagyok itt mint bárki, szerintem mindenki így gondolkozik, hogy szeretne segíteni, csak nem mindenki tud. 

Szép napot neked is! 🙂

Szia Harmony

Meghatott a kedvességed , te 1 nagyon jó lelkű lány vagy !!Örülök , hogy írásaid olvasva "ismerhetlek,, téged , sokat segít és segített nekem az hogy ilyen jólelkű emberek vesznek itt körül , mint amilyen te is vagy:) Remélem jól vagy puszi és nagyon szép napot kívánok neked!

Üdv Nofre

🙂 Jó éjszakát!