Tartalmak létrehozásához (vagy Regisztráció) szükséges.

Megélhetés, létminimum, nyomor.

Idézet tőle: jelenlét

1-2 hétig nekem sem volt melegvizem, meg akkor még a szoba is 5-8 fokos volt (na az már kemény), mókás volt lábosból "fürdeni":D

Ezt a "fürdést" ismerem. LOL :D!!!

Szép vasárnapot kívánok nektek! 🙂 Jelentem, szobában 12-13 fok van. 🙁 Azt hiszem, megyek az ágyba. 🙁 

"szegény embernek nincs pénze, ezért lehet közlekedni a városban, és meglincselik egymást és az ellenőrt a bérletkérdésen az emberek a BKV-n. 😉 :-S

Háromnegyede szállt le a buszmegállóba a 7E-nek mert valaki elől elüvöltötte magát közterület felügyelők (ami nyílván aló volt a többségnek, hogy "közterület fenntartók") a megállóban. - komoly. Hát Csak három negyed bliccet úgy, hogy inkább egy jegy kezelése helyet is inkább várt egy következő járatott."

 

jó éjt Luciann:)

Elköszönök, mert ma még nem aludtam semmit. 🙁 

Idézet tőle: jelenlét

Idézet tőle: Kleó

nálam melegebb van... de több cucc rajtam, és nyáron ha estére lemegy 38-ról 23-ra, FÁZOM

mit nem adnék 23-ért:D

Télen volt nálam 23 is, amíg volt fám. Izzadtam, mint a ló!!!  😮 

Idézet tőle: jelenlét

Idézet tőle: Luciann

Idézet tőle: jelenlét

nalam most ennyit mutat a homero, de a labam le van fagyva papucsban, gondolom nincs mindenhol 15 a szobaban

Nálam 15 fok van. Úgy nézek ki, mint egy csöves. 😀 Annyi rongy van rajtam. 🙂 

😀 dettó, pulóver, cipő:D

BUNDÁS KABÁT!!! 🙂 

most nekem is begyünne...

Idézet tőle: Kleó

nálam melegebb van... de több cucc rajtam, és nyáron ha estére lemegy 38-ról 23-ra, FÁZOM

mit nem adnék 23-ért:D

nálam melegebb van... de több cucc rajtam, és nyáron ha estére lemegy 38-ról 23-ra, FÁZOM

Idézet tőle: Luciann

Idézet tőle: jelenlét

nalam most ennyit mutat a homero, de a labam le van fagyva papucsban, gondolom nincs mindenhol 15 a szobaban

Nálam 15 fok van. Úgy nézek ki, mint egy csöves. 😀 Annyi rongy van rajtam. 🙂 

😀 dettó, pulóver, cipő:D

Idézet tőle: lola

de nyáron nehogy nyavajgást olvassak,hogy nem bírjátok a meleget...:))

Simán hideg víz! (y) Jobban elviselem a kánikulát. 🙂 

Idézet tőle: jelenlét

nalam most ennyit mutat a homero, de a labam le van fagyva papucsban, gondolom nincs mindenhol 15 a szobaban

Nálam 15 fok van. Úgy nézek ki, mint egy csöves. 😀 Annyi rongy van rajtam. 🙂 

én nem szeretem a végleteket, reméljük nem lesz 40 fok:D

de nyáron nehogy nyavajgást olvassak,hogy nem bírjátok a meleget...:))

http://www.webbeteg.hu/cikkek/legzoszervi_betegseg/2811/homerseklet-paratartalom-a-lakasban

viszont 15 fokban mar lehet tevekenykedni, alatta nem tul jo huzamosabb ideig

nalam most ennyit mutat a homero, de a labam le van fagyva papucsban, gondolom nincs mindenhol 15 a szobaban

15

Szerintetek minimum hány fokot érdemes tartani a lakásban, hogy később ne adódjanak ebből egyészségügyi problémák? 

na meg amikor süt a nap, akkor menj ki töltődni:)

már csak 1-2 hét

3 réteg takaró, pulóver, melegítő, ha látod a lehelleted, akkor az arcod is tedd a takaró alá:D nekem bevállt:)

Látom, elég sokat írtatok. 🙂 Majd visszaolvasok. 🙂 

Idézet tőle: Zsolt2097

Idézet tőle: Luciann

FÁZOM!!! 15 fok van a szobában, és 2 napra elegendő tüzelőm van. 🙁 

 

Nincs valami alternatíva??

Nem sok van. Bekapcsolhatnám a szobában lévő villanytűzhelyet, de azt csak megszívnám.

Most még van egy napra való fám, de még egy hétig ilyen idő lesz. Van sok papír hulladék, ami szinte csak begyújtásra jó, de arra kiváló. Az villámgyorsan leégne. Aztán lehet még minél több időt ágyban eltölteni, mert ott legalább meleg van. Meg van az, hogy elviselem beöltözve a 13-15 fokot. Az izületeim bánni fogják. 🙁  

5-8 fok??? mi vagy te, fóka???

de ilyenkor legalább érzi az ember, hogy mekkora áldás egy kád melegvíz!:D

mondjuk a fürdőben még mindig ilyen 5-8 fok van max, izgalmas úgy a használata

1-2 hétig nekem sem volt melegvizem, meg akkor még a szoba is 5-8 fokos volt (na az már kemény), mókás volt lábosból "fürdeni":D

már csak hetek kérdése és jön a melegebb idő:)

nem önálló, az adalékanyag mennyiségétől függ... fűtőérték nuku, de ugyanúgy pörög az óra...

szerinte az előző kormányok miatt kénytelen a vitya ezekre... ő aztán semmiről nem tehet, örökölte a helyzetet, és csak a régiek akarják ráfogni, blablabla

Nálam nemigen van forró víz, mert az is gázzal megy, és önálló, hol leforráz, hol hideg. Ez a modern technika, valahogy szabályozza önmagát, de fogalmam sincs, hogy mi alapján.

Én 1 szobát fűtök fával, azért a meleg átmegy a másikba is. jobb, mint egy cserépkányha, mert nem sugározza a hőt, hanem a levegőt melegíti.

 

Narancs köd? Miért?

 

Szép dolog a reszicsökkentés, de gázt már alig használok, a fára meg nincs. Azért jó volt az a gázár támogatás, amit 1000 m3-ig adtak. Az a rászorulóknak segítség volt. Ha jól emlékszem, 90 FT/m3 130 helyett. Ennyiből majdnem fűteni lehet egy kisebb lakást, de az úszómedencére már nem elég. Első dolguk volt megszüntetni. Persze helyette bevezették a lakhatási támogatást, de arra meg szinte senki nem jogosult.

ja, apám szerint ez a szoba túl meleg... ő napi 2-2 órát fűt Hérával (nem egész a fél lakást), hát, a húsz fok sosincs meg... és járkál meg dörzsöli a kezét (elitisk.-igh. meg egyetemi adjunktus volt :DDD) ráadásul ő még mindig és lebeszélhetetlenül narancssárga ködben lebeg...

az 1. férjemék lezárják a hn lakást, a többit fűtik, az anyós belgyógyász főorvos volt

van

de a fürdőszobán nincs

2 kályhát elgagyiztunk

itt a kéményjárat, 1 közfalbontás, a 2 szobát simán ki tudnám fűteni...

anyáméknál van egy fölös fatüzelésű kályha, de nem adják, meg kb. 150 lepedő lenne átrakatni, 2 év alatt behozná... csak hát miből?

az egyik barátnőm évek óta nem fűt, megtanulta egy idős asszonytól: kád forró víz, és hamar megtanul az ember qrvagyorsan levetkőzni meg fölöltözni... itt ez sem megy, mert villanybojler, és az elmű akkor ad áramot, amikor kedve (fölöslege) van, úgyh nem tudni, mennyi és mennyire meleg az a víz...

a kisszobát (háló) fölfűtöm, de a gázszámlán nagyon érezni, ez sincs szigetelve, a 2 szoba hozzáépítés, a konyhában car a konvektor meg az ablak zárása

a másik barátném (akinek a férje néhány éve még több mint tíz alkalmazottal dolgozott!), kiszámolta, meddig kell kihúzni csak a kandallófűtéssel, h utána már csak akkor kapcsolják ki a gázt (amit úgysem tudnak kifizetni), amikor már meleg lesz...

EZ A MAI MAGYARORSZÁG, HUJ, HUJ, HAJRÁ!!!

 

Kéményed van? Elvileg lehetne fatüzelésű kályhád?

Ha én nem veszem meg annak idején ezt a "Kamino" vaskandallót, már megfagytam volna.

 

Tegnap 12 fokban fürödtem, igaz, előtte dolgoztam, és az esős, hűvös idő ellenére nagyon kimelegedtem, így ki lehetett bírni, de kis idő után már kapkodtam magamra a polárpulcsikat, az biztos.

Reggel viszont iszonyú hidegben fölkelni, akkor a mosakodás hőstett. 🙂

na, 15-ben tisztálkodni lehetetlen... én olykor idebenn a konyhában a kesztyűn is spekulálok

és basszus, van egy csomó fám, de hogy tegyem a konvektorokba? már gondoltam arra is, h 1szerűen fölgyújtom a parkettát, és hordom rá a fát... de így inkább áttranszportálnám neked... kapcs. ford., Köbüki; de még ez nem megy sajnos...

15 fok valahol választóvonal. Persze fel lehet öltözni, ki lehet bírni, de nekem ilyenkor már úgy fázik a kezem, hogy nem tudok írni, csak betűket rajzolni. És ez alatt már elkezdenek dohosodni a ruhák a szekrényben, de még a könyvek is, penészedik a fal, lecsapódik mindenre a nedvesség. Szóval valamennyit fűteni kell, mert minden tönkremegy az ember körül.

Lehet persze, hogy egy modernebb épületben ez nem olyan súlyos, de az enyém egy 112 éves terméskő épület, nehéz felmelegíteni, ha egyszer kihűlt, és száraz soha nem lesz. régebben, (míg volt munkám) gondolkodtam a szigetelésen, de kiderült, hogy semmi garancia nincs arra, hogy jó lesz (talán még nedvesedés szempontjából rosszabb is!) és annyiba kerülne, mint 100 évre való tüzifa. Most meg azt sem tudom, hogy miből fogom megcsinálni azokat a dolgokat, amiket a nagytudású kéményseprő előírt szeptemberig.

:((((

nem függ a vérnyomástól, sem a súlytól...

nálam a fürdőszobában van 15, egy kis elekotronyos hősugi, akkora villanyszámlát csinál, h na... de az ántibiotika sem lenne olcsóbb, fene az érzékeny melegebb éghajlati alkatomat (ja, a vérkeringésem is rendben van, vizsgálták, a pajzsmirigymóködés is), aszonta házidokinéni: alkati

de az említett szobán kívül azért még élhetetlen a helyzet:D

még jó, hogy a magasabb vérnyomásúak táborához tartozom és kevésbé fázok, mint egy alacsonyabb

egy szoba olajradiatorostol 15 fok, a tobbi 10 vagy meg kevesebb:)

jöhetne a jó idő ja én is 10-15 fokban vagyok:D

:DDDD

2-3 kilovattos hkályha alatt lazán el vannak, kb, 50 fokon.

Bár amikor a sügyüle szolgáló lány apáméknál a (kinyítot sütőbe vágodó, az ajtajára ugrott, annak rúgos szerkezette meg bevágodott, macskáról így számolt be) az ünneplő tömmeggel a valós tény közölte, kicsit félreérthetően, megsült a macska , volt még okádás is bőven.  Ment volna rá macska a friss sült husra. Rajta vesztet, meg a hús is.

Megélhetés, létminimum, nyomor. A magyarok min. 2/3 átéli. :(((

:DDD

És a szőrünk is melegít.

a macskák testhőmérséklete magasabb...

én pill. egy hálóingben ülök itt 17 fok van. nem értem.

én 20-ban 4 rétegben vagyok, akkor tán a kezem sem fázik... a muteréknál tavaly télen, amikor ugye ott laktam, 16 volt, hát fölnyomtam a Hérát, mint tinikoromban ugyanott...