Tartalmak létrehozásához (vagy Regisztráció) szükséges.

Illatok, hangulatok

Igazán köszi a segítséget! 😀

Van egy nagyon égető problémám.
Mivel egy jó hosszú ideig jártam bonyolult fogászati kezelésre, naponta ötször kellett fogat mosnom. 
És egyszerűen már pánik jön rám, ha fogkefét látok.
Nem vagyok igénytelen, szeretem a tisztaságot, az illatokat, ahogy innen kitűnhet.
Mindenféle módszerekkel próbálkoztam, csak hogy ne kelljen nyulkálni a számban. A rágót is utálom sajnos, meg ezeket a mentolos akármiket.
Van esetleg valami fűszer vagy ilyesmi szerintetek, ami helyettesítő lenne?
Tudom, a lepedéket valahogy le kellene dörgölni 🙁
Keleten valami gyökeret rágnak... már lassan ide jutok. 🙁
Most fogporral mostam meg, de nagyon csikorgós. És hát van egy ilyen "perverzióm" is, ha ettem valami finomat, annak az ízét még szeretem tovább is érezni a számban. De van önkritikám, ha büdös, azt érzem.

Idézet tőle: Charlie Firpo

Tán szultán is leszek egyszer. 😀

Leendő szultán háremet keres.
Egész alakos, hastáncos képpel jelentkezni a szerkesztőségben.

Tán szultán is leszek egyszer. 😀

Idézet tőle: Charlie Firpo

Mai választás: ASDAAF MAJD AL SULTAN.

Ez azt jelenti, hogy most még csak asdaaf vagy de majd szultán leszel tőle? 🙂

Most nyertem egy narancshéjas testápolót. Na, nem is tudom leírni, de mindenhova kenném.
És a szilárd dolgok amúgy jobbak hajmosásra, aszongyák.
Akinek zsíros haja van, annak a mosószappan rendebrakja.
Habzik, tisztít, mi kell még?

Mai választás: ASDAAF MAJD AL SULTAN.

Fejjegyek: füst, dohány

Szívjegyek: bors, tömjén, mirha, sáfrány

Alapjegyek: fenyő, gyanták, borostyán, cédrus

Ez valami zseniális, bársony borítású doboz és üveg. Illatban/tartósságban meg ilyeneket szagolgattam anno a Neroliban, csak ehhez képest 10szeres áron.

Be kéne írni a topic címébe a "Szagok"-at is... Fú, amikor vadnyesedéket vettünk a kutyáknak (jó nekik, szeretik is), na már most, én csak főzve adtam nekik húst. Na, hát az a nem teljesen friss vadhús... Volt bukéja.

De te legalább elmentél mindenhova dolgozni és csináltad rendesen, nem nyavajogtál. K.rva ritka ám ez a mai világban és nagyon becsülendő. Ezért mondom én mindig azt, hogy munka az mindig van, csak aki túlságosan válogatós az magára vessen. Bár ezt más esetekben szokták mondani, de most viccesen ideillik, hogy a pénznek nincs szaga. 🙂

Fúú, ne is mondd, két nap főzés után egyszerűen semmivel nem tudtam magamról lemosni azt a zsíros tehéngyomorszagot...3 hétig tartott, utána átkerültem máshová, de ezután legalább még 2 nap, intenzív tusolással, meg 2 Baba szappannal eltűnt...hát, mindegy, van legalább kajaiparból is tapasztalatom...amikor meg a fonalfeldolgozóban kaptam munkát, ott meg az agyonillatosított olaszok idegesítették a szaglószervemet...

Amikor a büdös légfrissítő keveredik a finom sz.rszaggal! Hmmm.

Azt szintén nem bírom, nagyon keveset használok mosásnál...korábban dolgoztam spraytöltő üzemben, és mikor azokat a borzalmas légfrissítőket töltögették flakonba, ott aztán voltak durva szagok...ezek után meg átmentem a konzervgyárba, ott meg a pacalfőzést bízták rám, napi 2 tonna pacal, disznóbőrrel, 3 nagy üstben, zárt térben, 97% levegő páratartalom, és +46°C hőmérséklet...gondold el, micsoda erőszak volt ez az orromnak, de hát kellett a pénz...

Idézet tőle: Charlie Firpo

Jó volt a hangulatom buli után, csak lefeküdtem és jött a hullámvasút... 😀

Aha, épphogy elérted az utolsó ágyat, és már indult is!

Sensodyne. Persze qrva drága.

Nekem még az is túl mentolos...

Jó volt a hangulatom buli után, csak lefeküdtem és jött a hullámvasút... 😀

A meridol a legjobb, csak nagyon drága.

Nekem valami olyan fogkrém kéne, ami nem kifejezetten mentolos, mert azt utálom, de a nagyon gyógynövényest is.
Van citromos fogpor, csak az csiszatolja a zománcot, mert talkumos.

Rengeteg füstölőm van.Néha gyújtok egy gyertyát és egy füstölőt aztán üldögélek a sötétben.

Ott nemcsak buddhista szentély-illat van, ami a szúnyogűző füstölőben is... Tewrewk kocsmában jártál már?

Illatok, hangulatok ... 🙂

Simán avonos.

Nem szabad erőltetni a dolgokat, akkor ki kell hányni az ablakon. Nekem már párszor sikerült a negyedikről. 😀

Beleszippantani egy fasírtos - oldalas illatú hajba, hm.

Na, azt imádtam a legjobban, mikor a szomszéd a szobai dohányfüstöt összepamacsolta valami légfrissítővel, és ez hajnali négykor a nyitott ablakon keresztül hányingerrel ébresztett... 🙁

Idézet tőle: Charlie Firpo

Régen rengeteget füstölőztem minden féle illatban, nagyon jó rá relaxálni. Parfümökben is imádom a füstösebb-keleties illatokat. 🙂

Én kifejezetten émelygek a füstölőtől. Az indiai boltokat nagyon szeretném, ha nem ez a buké fogadna.
Az IK*Ában a volt férjemmel konkrétan ki kellett kerülni a gyertyás szekciót, mert bekábult.
Mondjuk reggel 8-kor a szomszéd hagymaszaga, illetve a kávé a csukott ablakon keresztül sem igazán derít fel.
De most egy kis oldalas jó lenne, ha a hajam nem szívná fel az aromákat 🙂

Vagy légfrissítő.

Idézet tőle: Kleó

Fasírt-füstölő? Sült oldalas-illatgyertya?

 

😀

Ez konkrétan milyen termékben van így meg?

Régen rengeteget füstölőztem minden féle illatban, nagyon jó rá relaxálni. Parfümökben is imádom a füstösebb-keleties illatokat. 🙂

Idézet tőle: Kleó

Fasírt-füstölő? 

Ez alkoholtesztnek is megfelelne ismét. Kimondani, leírni.
A füstölt fasírt kösznem 🙂

Krémben most az avokádó és a méz.

Fasírt-füstölő? Sült oldalas-illatgyertya?

Adjunk be petíciót, hogy kérjük vissza az Óceán fogkrémet és az eredeti Fa szappant.
Meg az Amot, meg az Atlantikot is.

Nekem most fasírt vagy sült oldalas illat kellene.

Gyújtok egy vanilia-cherry illatú füstölőt és olvasok egy könyvet.

Idézet tőle: Kiscsillag

Krémben a kakaóvaj illatú a kedvencem. 

Nekem a shea és az argán.

A mospór adta tisztaság-illatot is szeretem, de az öblítő viszont sokszor nagyon erőszakos.

Az alapozó illatát, púder illatú izzadásgátló illatát is szeretem.

Krémben a kakaóvaj illatú a kedvencem. 

dupla volt

Nagyon érzékeny vagyok a szagokra, bele is őrülnék, ha covides lennék és elmenne a szaglásom.
És igen, vannak az embereknek saját illataik, amik alapján vagy szimpatikusak, vagy nem. És ez ha illatszeren, ápoltságon is átérződik, az jó. Én most itt nem az erős veríték vagy fokhagyma aromára gondolok.
Ha egy parfüm mindenkin ugyanolyan illatú, az nem jó minőségű.

Az olcsóbbakkal az a baj, hogy bűzbombává kell változni ahhoz, hogy 1-2 óra múlva is érezni lehessen.

Más:

Nem kaptam hogyományos párologtatós mécses tartót (alulra gyertya kell, melegíti az illóolajos vízet, ami párolog), így végül vettem "modernebbet". Nem kell hozzá gyertya, de ugyanúgy illóolajat párologtat. (Sok olyan van, amihez nem illóolaj kell. Olyat nem akartam).

Ismerem ezt az avonos parfümöt, az tényleg finom illatú. 🙂 Egyébként sok parfümöt gyártanak szándékosan nagyon erősre és tartósra. Az általam említett Montale-Black aoud pl 2 fújás és 10 méterről érezni, a ruhádon meg több nap után is. Így nézve nem is drága 20 ezerért egy 50 milis üveggel. 🙂

Nekem nem csak a szintetikusság nem tetszik, hanem a töménység sem. Mikor már valami nagyon messziről érződik, az már nekem nem jó. Volt egy munkahelyem, ahol olaszokkal dolgoztunk együtt, hát, azok valami borzalmasan büdösek voltak nekem, a többieknek meg pl. bejött az a tömény parfümszag...a volt élettársam Avon Far Away parfümöt használt, annak is ilyen szintetikus illata volt, viszont az nem volt tömény, legalább is Ő nem használta töményen, hanem éppen csak annyira, hogy olyan fél méterről enyhén érződött, ha meg elsétált előttem, akkor néhány másodpercig éreztem utána, de nem tovább...jó volt az illata, szóval nekem valami ilyesmi az elfogadható, nem magával az illatszerrel van a bajom, hanem hogy túlzásba viszik sokan, bár az is igaz, hogy a legtöbbnek az illata sem jó. Kb. mint a smink, mikor vakolókanállal festik magukat, és nem is látszik semmi az igazi arcukból.

Nálam ez úgy kezdődött, hogy az első nagy szerelmem és barátnőm aki már akkor parfümmániás volt Karácsonyra ajándékozott nekem egy "tejesdobozos" Diesel parfümöt (Diesel plus plus masculine, a mai napig imádom az illatát, csak már hosszú évek óta nem gyártják). Előtte abszolút hidegen hagyott az egész, de azzal megindított a lejtőn. 🙂 Azóta kb. 90 fajta parfümöt használtam az 1500Ft-tól a 120 ezer Forintos luxus parfümig és azt kell, hogy mondjam megértelek. A Douglas-os mass market designer parfümök között rengeteg a nagyon szintetikus ami az érzékeny orrúakat zavarhatja. Ezzel szemben ott van pl. A Neroli luxusparfüméria ahol niche parfümöket árulnak. Már az egész enteriőr is más ahogy belépsz. Nekem sokkoló volt a különbség, az ottani illatok döntő többsége teljesen természetesnek hat, ha mondjuk egy rózsa illatú parfümöt nézek, akkor ha megszagolom tényleg olyan, mintha valódi élő rózsát szagolnék (montale black aoud, bár ott a rózsa mellett más is van). Nem csak parfümöket kapni ott, nagyon ajánlott bolt, ha valaki megengedheti magának. Inkább minőségiből legyen kevesebb, mint olcsó szintetikusból sok. 🙂

Én feromon érzékeny vagyok, szóval nem kedvelem az erős vegyszerszagot. Az jó tud lenni, mikor valakin mondjuk 30 centi távolságból érződik valami kis enyhe illat, és közben érzem a természetes szagát is. Nem az izzadtságra, vagy valami hasonlóra gondolok, hanem mindenkinek van egy érdekes, egyedi szaga, amit sokan pl. nem is éreznek, vagy nem veszik észre, de nagyon sok ember meg megpróbálja magát ilyen vegyszerfelhőbe bújtatni, ami rám olyan hatással van, mint a Raid a szúnyogra...van pl. egy munkatársam, akinek valami eszméletlen jó feromonjai vannak, annyi szerencsém volt eddig, hogy mindig csak úgy beszéltünk egymással, hogy valami volt előttem, vagy az asztal, vagy konyhapult, vagy egy fémhajlítógép, vagy hasonló, ami deréktól lefelé takar, mert nem egyszer volt olyan, hogy majdnem kiszakadt a gatyám beszélgetés közben...a többiek meg mindig jókat röhögtek rajtam, meg bszogattak ezzel, meg igazából nem értik, hogy mit érzek, hiába mondom, hogy ez nem a parfüm, vagy hasonló...na, ma megtört ez a varázs, éppen nem a szokott posztomon álltam, hanem pont a műhely közepén jött oda hozzám, volt némi kis papírmunka, arról beszéltünk...kicsit megijedtem, mikor a hátam mögül megszólított, felé kellett fordulnom, és persze attól féltem, hogy baj lesz odalent, de erre kb. majdnem a hányinger fogott el, olyan rohadt tömény vegyszerszag áradt róla, hogy valami borzalmas...nem tudom, hogy mi volt, beszéltünk kb. két percet, aztán odament a főnökömhöz, hát, odébb kellett állnom, mert húzta maga után a levegőben azt a cseresznyés hígítószagot, vagy nem is tudom minek leírni, de utána vagy 5 percig még érződött a levegőben...odajön a főnök, így vicceskedni akart, hogy „na, mi van, hogy tetszik a kis csatakancád új parfümje, elég vadító, nem..?”...mondom neki, hogy majdnem beokádtam tőle, erre ilyen tök hülyén néz rám, nem értette, de amúgy mások is mondták, hogy fúú, de jó kis parfüm, meg ilyenek...hááát, mit mondjak...nekem Baba szappan, meg Nivea Fresh Ocean dezodor van a palettámon...illatosítani maximum a lakásban szoktam egy kis illóolajjal, pl. fahéj vagy ópium olajat használok, de nem gyertyával, hanem a radiátoron van egy üvegben, így lassan párolog.

Idézet tőle: Kleó

Matiriban már keveredik a kölni- és piaszag. 😀

Húha, aztán melyik győz? 😀

Megjött az új Lattafa parfümöm (khaltaat al arabia silver), ez is nagyon király, gyümölcsös, édeskés, púderes egy kicsit, ezek az arabok nagyon tudnak valamit, hogy olcsón ilyen minőséget állítanak elő, a csomagolásról és  az üvegéről nem is beszélve, gyönyörű mindkettő.

 

Vanília is oké. De akarok párologtatós sólámpát!!! És itt van szemben a biobolt is..

Idézet tőle: bartika

Vanilía illatú gyertya.

Ez is jól hangzik!