Tartalmak létrehozásához (vagy Regisztráció) szükséges.

Terápia

Idézet tőle: Avana

Sztem ha van rá keret, érdemes csoporttal kiegészíteni...legalábbis most úgy érzem, többre mentem a csoporttal, mintha mondjuk sűrítettük volna az egyénit(bele se fért volna anyagilag).

Én úgy éreztem a cikk elolvasása után, hogy egy IGAZÁN jó szakember kellene (és nem csoport), aki végre egyszerre tud nagyon empatikus ÉS nagyon határozott lenni. Olyan terapot szeretnék, aki idősebb nálam, de nem nagyon idős. És akiből árad valami életöröm, valami pozitív, valami jó minta. Határozottan jó lenne, ha vallásos lenne (azaz látna értelmet az életben), de ebből direktben semmit nem hozna fel. Szóval van elvárás bőven. Ja, és rendeljen közel hozzám!!! (Hahaha.) És legyen ingyen!!! (Hahaha.)

Idézet tőle: Kamionos

Málna, én egyszer kiszámoltam, hogy mennyit költöttem egyetlen aterre. Kb 7százezer forintot hagytam nála, heti egyszeri alkalom 10ezer volt. Még nem voltam "családos"...

És mellélőtt!!!

Szóval ha találsz egy jót ami ingyen van tedd össze két kezed, mert simán benne van a pakliban, hogy a drágább lő mellé. És járj tovább szerintem is.

Ritka mint a fehérholló ahogy telik az idő, hogy ami tbs az jó is. Legyen az fogorvos, belgyógyász, urológus, gyerekorvos, mindegy. És tényleg mindig előlről kezdeni akárhova mész és akkor egyhelyben toporogsz, vagy rosszabbul lehetsz. Az is kellemetlen, mikor rajtad kivül álló okok miatt kell váltani, a kényszer ezt hozza, aztán gyözzük összelapátolni rá a fedezetet. 🙁

K., tuladjonképpen nem igazán jó. Szeretek hozzá járni, de előre nem haladunk egy tapodtat sem. És fogalmam sincs, hogy mit rontok el. Mert azért hat terápia... (jó, az első és a mostani igazából segítő beszélgetés). Valamire jutni kellett volna. 

Idézet tőle: Erci

Idézet tőle: Málna

Most komolyan. Menjek el egy 7. terápiára?? Úgy érzem, hogy a mostani terapom tök jó, de ugye neki nincs PT végzettsége (nyilván ez annyira nem is fontos, de nekem mégis). És 3 éve járok hozzá és ingyen van ... Most menjek el megint egy új helyre, ráadásul fizessek 8-10 e forintokat hetente? Plusz ugye nem tudok elmenni akárhova (csak a közvetlen környékre). 

Jó volt az a cikk, amit betettem pár napja. Jól leírja az analtikus és a kognitív viselkedésterápia közötti különbséget és ugyanakkor azt, hogy nem igazán a módszer a lényeg, hanem a terap és a páciens közti kapcsolat.

Lehet, hogy terápia ellenálló vagyok??

Nyugodtan menj el a 7. terápiára. Általában senkinek nem az első egy-kettő válik be, mert nincs annyira szerencséje. Én is jó sok módszert kipróbáltam hogy eldöntsem, mi a leghatékonyabb nekem. Anno. Mert hogy ez eltérő. A terápia hatékonyságát pedig 100%-ban befolyásolja a páciens és a terapeuta kapcsolata, együttmüködési képessége, ha ez kevés, akkor kidobott idő, pénz, és szenvedés. Minden új terápiában elölről kell kezdeni a munkát, szóval érdemes minél hamarabb azt megtalálni, ami valóban építő, és amellett kitartani ebben a hosszú foyamatban. 
 

Erci, köszönöm a válaszod. Kicsit meglepett. Azt hittem, butaságnak fog tűnni egy hetedik terápia. 

Málna, én egyszer kiszámoltam, hogy mennyit költöttem egyetlen aterre. Kb 7százezer forintot hagytam nála, heti egyszeri alkalom 10ezer volt. Még nem voltam "családos"...

És mellélőtt!!!

Szóval ha találsz egy jót ami ingyen van tedd össze két kezed, mert simán benne van a pakliban, hogy a drágább lő mellé. És járj tovább szerintem is.

Ritka mint a fehérholló ahogy telik az idő, hogy ami tbs az jó is. Legyen az fogorvos, belgyógyász, urológus, gyerekorvos, mindegy. És tényleg mindig előlről kezdeni akárhova mész és akkor egyhelyben toporogsz, vagy rosszabbul lehetsz. Az is kellemetlen, mikor rajtad kivül álló okok miatt kell váltani, a kényszer ezt hozza, aztán gyözzük összelapátolni rá a fedezetet. 🙁

"kedvencem", hogy van terap, akinél az első óra drágább..:D

(Bocs, ez csak úgy feljött  most.)

 

Idézet tőle: Málna

Most komolyan. Menjek el egy 7. terápiára?? Úgy érzem, hogy a mostani terapom tök jó, de ugye neki nincs PT végzettsége (nyilván ez annyira nem is fontos, de nekem mégis). És 3 éve járok hozzá és ingyen van ... Most menjek el megint egy új helyre, ráadásul fizessek 8-10 e forintokat hetente? Plusz ugye nem tudok elmenni akárhova (csak a közvetlen környékre). 

Jó volt az a cikk, amit betettem pár napja. Jól leírja az analtikus és a kognitív viselkedésterápia közötti különbséget és ugyanakkor azt, hogy nem igazán a módszer a lényeg, hanem a terap és a páciens közti kapcsolat.

Lehet, hogy terápia ellenálló vagyok??

Nyugodtan menj el a 7. terápiára. Általában senkinek nem az első egy-kettő válik be, mert nincs annyira szerencséje. Én is jó sok módszert kipróbáltam hogy eldöntsem, mi a leghatékonyabb nekem. Anno. Mert hogy ez eltérő. A terápia hatékonyságát pedig 100%-ban befolyásolja a páciens és a terapeuta kapcsolata, együttmüködési képessége, ha ez kevés, akkor kidobott idő, pénz, és szenvedés. Minden új terápiában elölről kell kezdeni a munkát, szóval érdemes minél hamarabb azt megtalálni, ami valóban építő, és amellett kitartani ebben a hosszú foyamatban. 
 

Sztem ha van rá keret, érdemes csoporttal kiegészíteni...legalábbis most úgy érzem, többre mentem a csoporttal, mintha mondjuk sűrítettük volna az egyénit(bele se fért volna anyagilag).

Szerintem hosszabb terápiáknál összemosódnak a módszerek.

Most komolyan. Menjek el egy 7. terápiára?? Úgy érzem, hogy a mostani terapom tök jó, de ugye neki nincs PT végzettsége (nyilván ez annyira nem is fontos, de nekem mégis). És 3 éve járok hozzá és ingyen van ... Most menjek el megint egy új helyre, ráadásul fizessek 8-10 e forintokat hetente? Plusz ugye nem tudok elmenni akárhova (csak a közvetlen környékre). 

Jó volt az a cikk, amit betettem pár napja. Jól leírja az analtikus és a kognitív viselkedésterápia közötti különbséget és ugyanakkor azt, hogy nem igazán a módszer a lényeg, hanem a terap és a páciens közti kapcsolat.

Lehet, hogy terápia ellenálló vagyok??

 ,,

Többféle művészeti ágat(vagy kézműveskedős tevékenységet) kipróbáltam- mikor nem hivatalos, annak tekintett művészetterápiára jártam, hanem simán csak XY dolgot megismerni, nem volt kevésbé hazsnos, mint a "hivatalos, SOTE-s művészetterápia", ahol össze-vissza maszatoltunk(mondjuk én szeretek maszatolni, csak ehhez nem kell irányítás :D) és nem is beszéltük meg utána, mit miért alkottunk, nem volt koncepció,  szóval a sima alkotási folyamathoz képest nem érzékeltem különbséget, sőt, a mérleg utóbbiak javára billen, mert beletettem otthoni gyakorlást, lelkesedést(és az oktatók is)..

 

Sztem előfordul, hogy valamit egyszer csak megértesz, "leesik, miről van szó" és "nagy belátásnak" tűnhet, pedig sok éves terápia ágyazott meg neki.

Igen, sajnos tényleg nagyon-nagyon sok idő!

De csinálni kell, ez a dolgunk.

Mármint, ha van lehetőség terápiára.

Idézet tőle: Róka

Jó cikk nagyon Málna, de én sem olvastam végig.

Nagyon hosszú!smiley

Örülök, Róka! Nekem is nagyon tetszik. Már elolvastam és nem találtam benne hibát. 🙂 Ez óriási dolog. 

Ezt erősítik meg a neurolögiai kutatások is. Hogy újra lehet huzalozni kvazi az agyat csak lassu folyamat es sok tapasztalás kell hozzá.  Szóval pl hogy valaki mennyire rasszista az is változtatható. Csak nem meggyőzéssel vagy belátással, hanem konkrét élményekkel pl. Legalábbis én pont a rasszizmussal kapcsolatban olvastam. De ebből indult ki az egész, hogy változtatható e a gondolkodás és ha igen hogyan.

Jó cikk nagyon Málna, de én sem olvastam végig.

Nagyon hosszú!smiley

"A dinamikusan orientált terápiák többnyire sokáig (évekig) tartanak, és inkább olyan esetekre valók, amikor nem egy konkrét tünetet akarunk meggyógyítani, hanem a személyiség egészén szeretnénk változtatni, ha az emberi kapcsolatokkal, az érzelmekkel van probléma, vagy éppen mélyebb önismeretre vágyik az illető."

 

 

Idézet tőle: Málna

Érdekes cikknek tűnik, nem olvastam végig.

http://index.hu/tudomany/2014/10/03/pszichoterapia/

 

"A valódi változás vagy gyógyulás

a modern szemlélet szerint nem a nagy belátások, hanem a fokozatos, lassú átíródás következménye."

Én is ebben hiszek.

Érdekes cikknek tűnik, nem olvastam végig.

http://index.hu/tudomany/2014/10/03/pszichoterapia/

Nosh, rendkívül népszerű topikomba közkívánatra írok a művésztterápiáról egy-két mondatot. 

Van több ága: képzőművészetterápia (rajz, festés, agyagozás), biblioterápia (szövegek olvasása és beszélgetés róluk, ide tartozik a meseterápia), zeneterápia (zenehallgatás vagy zenélés), mozgásterápia. 

Egyébként a Tündérhegyen két jó dolog volt: a (képző)műv.terápia és az aerobik. 🙂 

 

 

Ingyenes terápiás lehetőségek. Hátha valakit érdekel. Budapesten vannak, de az első országos ellátást biztosít. A második átalakulóban lehet és nem tudom, hogy ki járhat oda. 

1.

Betegellátás

http://semmelweis.hu/klinikai-pszichologia/munkatarsaink/

2. 

http://magtud.semmelweis.hu/

Semmelweis Egyetem Magatartástudományi Intézet 
Pszichoszomatikus Szakrendelő

http://magtud.semmelweis.hu/reszlegek/pszichoterapia-es-pszichoszomatika

Továbbra is gondolkodom a csoportterápián. Mivel a magán ingyen van, ez a csoportterápia meg nem túl drága és KÖZEL van, hát talán el lehetne menni. Majd meglátom.

Mostmár kiírtam az eddigi tapasztalatok alapján, az infókat, balra blokkba.

Jaj, Krisz, jól megküzdöttem ezzel a búra csevejjel és mire jutottam? Semmire. Egyelőre. 

Most kidőlök és kúrálom magam.

Málna néni! CSÓKOLOM!

 

Nagyon jónak tűnik! Egyéni és csoportterápia.

http://www.elevo.net/

A terapom ezt javasolta (Vadaskertben van). Jól hangzik szerintem.

http://www.vadaskertalapitvany.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=114&Itemid=223&lang=hu

THE SHOW MUST GO ON! 😀

 

Élő STÚDIÓ Beszélgetések megtekinthetőek ma is:

 

https://bura.hu/radio

 

 

Gyertek csatlakozzatok!

 

laugh

kattints a rádióra hallhatsz engem ha érdekel miket vakerálok itt magamaban mert senki nbem jön .... 😀

köszi jól 😉

Szia Krisz!

Én most bezuhanok a szétesőfélben levő ágyba és fújom az orrom. 🙂

Jól vagy? 

Málna! Egy Terápiás csevej? 😀

Jobbulást! (Mint tudjuk, a nátha fertőzéstől és nem "megfázástól" van. Bocs. 🙂 )

Bakker, én is fújom az orrom, tegnap semmi bajom nem volt, ráadásul harisnyában is voltam, semmi felfázási lehetőség.

Köszönöm! Most csak tüsszögök. 🙂 Nem is értem, hogy működnek ezek a betegségek. Hogy lehet, hogy pár óra leforgása alatt az arcüregem elkezd fájni, begyulladni, aztán másnapra jobban leszek? Fura.

Idézet tőle: Krisz

nátha gyere te is

Krisz, ez telitalálat volt. 🙂 Tegnap délben tüsszentettem egyet, délután hármat, estére úgy fájt az arcüregem, hogy ... nagyon. 

Éjszaka állítólag nyöszörögtem meg jajgattam, párom belém diktált egy fájdalomcsillapítót. Hál' istennek. Most jobban vagyok.

Idézet tőle: bosszú99

Idézet tőle: Málna

Hát nagyon komoly, hogy így bírod. 

 

Egészségessel nem tudom felvenni a versenyt. Max a nagyon lustát teljesítem túl. 🙂

Nem hiszem. 🙂 Szerintem nagyon jól csinálod!!

és akkor böngészőből megy a skype

működik a skype link amit adtam

firefox:

 

https://addons.mozilla.org/hu/firefox/addon/skype-addon/

chrome ban:

 

https://chrome.google.com/webstore/detail/skype-calling/blakpkgjpemejpbmfiglncklihnhjkij?utm_source=chrome-app-launcher-info-dialog

 

 

újfajta terápiás módon dolgozunk

skype fun nevet latolgatom neki wink

lehet ám csatlakozni is a beszélgetéshez

 

https://join.skype.com/eov4cMYRb2QR

 

 

elnézést Málna ... 😉

nátha gyere te is

online csevej terápia MOST a rádió menüben

Hát nagyon komoly, hogy így bírod. 

 

Köszönöm a választ! Teljesen érthető. 

Most van másodállásod? 

Semmi esély arra, hogy ingyen lakhass valahol? 

Igen, értem és igazad van. Holotróp légzés. Biztos jó kis pszichózisokat lehet beszerezni egy ilyen helyen. 

Csoport. Milyen jó, hogy említed. Azon gondolkozom, hogy oda mehetnék. Egyébként az nem ütközik az egyénivel. Olyannyira nem, hogy - állítólag - még ahhoz a teraphoz is járhatsz egyénibe, akihez csoportba jársz. Mondjuk szerintem ez furcsa. (Szóval én ezt csak olvastam, Yalom könyvében*. Lehet, hogy ez nem "szabályos".)

*Amikor Nietzsche sírt

Nem is egyénire gondoltam, hanem lehet mozgásterápia, művészetterápia, stb, lényeg, hogy elterjedtebb, ellenőrzött, minőségbiztosított módszer.

Tehát pl. előbb mennék el mozgás és táncterápiára gyógyulási célzattal, mint mondjuk önismereti  törzsi dobtáncra(most a hasamra csaptam) vagy mindfulnessre, szanszkrit  transzlégzés(megint kitaláltam valamit :D) helyett, szval ami nagyon elszállt vagy gyors gyógyulást ígér, az hátrébb sorolódik.

A hivatalos csoportok egy része egyébként  unalmas, szürke, szval nem túl izgalmas, érdekes, erőlködni kell kicist vele, frusztrációt okoz a végrehajtás, stb.

 

 

 

Hát igen... így utólag én is inkább egy pszichoterapeutánál kezdenék. Bár a második terapomnak van PT végzettsége (sőt, több is). És mégsem volt igazán jó.