Tartalmak létrehozásához (vagy Regisztráció) szükséges.

DÜHÖNGŐ 2

Kumát nem csábítod el olyan könnyen, mint a naív Pöttyöt. 😀

Idézet tőle: kuma33

Nyersen? Rizsába? Nem tudom, sushinak kicsit édes lennék a magas vércukrom miatt 😆

Mármit cuki vagy? 😛

Nyersen? Rizsába? Nem tudom, sushinak kicsit édes lennék a magas vércukrom miatt 😆

Váhááá, működik a gépezet 😆 Hajnali 2-ig szórakoztam vele, mire beraktam az összes tekercset, meg összeraktam a burkolatot, már csak egyetlen probléma van, az, hogy bár technikailag egy nehéz dolgot sikerült megoldanom, most kerültem vissza az eredeti problémához, az indító elektronikához, ugyanis szegénykémnek az ment tönkre...tervezek neki egy újat, mert bár megvan a kőkorszaki technológiák szépsége, a több évtizedes kapcsolgatás azért nyomot hagy a dolgokon...szóval, most kicsit örülök is, de van némi duzzogás még, de hát ez nem üti meg a KKKUUURRRVVVA-küszöböt az agyamban, majd ha azt is sikerül leégetnem, majd akkor 😆

És nyersen rizsába tekerlek!

Hát, igen, csak hát ez a drótgombolyag egybe volt tekerve, nem sok hely van a burkolat alatt sem külön sorkapcsozni, de nem baj, már kibogoztam, hamarosan újra összerakom...igen, van az úgy, hogy elméletileg tudsz valamit, aztán a gyakorlatnál meg belegabalyodsz, kb. szó szerint...szabadságon vagyok, szóval lesz időm szöszmötölni vele, csak hát van ettől izgalmasabb munkám is, elektroncsöves szórakozás, amit csinálnom kéne, csak hát ugye egy műtőasztalom van, amin a ruszki csoda fekszik éppen...tegnap idegállapotba vótam, de már rendben vagyok 😆

Kitartás kuma! Kemény vagy! 🙂

Vagy ilyesmi:

https://villanyszerelo.forum.hu/index.php?topic=1142.0

Megint elszakadt a cérna...régi Tanítómesteremtől kaptam még évekkel ezelőtt, egy szinte muzeális értékű, és a munkáimhoz sokat használt, nélkülözhetetlen kis gépet, egy köszörűt...a masina idősebb nálam, a néhány alkatrésze az egykori, szovjet „kőbaltával űrsiklót”-filozófiát tükrözi vissza, szóval bármilyen karbantartási művelet egy külön élmény rajta egy hozzám hasonlónak...legutóbb viszont hibáztam, aminek egy félig leégett motor lett a következménye...már 3 hete szenvedek vele, valóságos agysebész munka volt újratekercselni a leégett részt, tegnap végeztem vele, nagy nehezen összeraktam, beindítottam, és...elbasztam, mert rossz irányba indul, most vissza kell bontanom az egész gombolyagot, mind a 109 méternyi, nem éppen két forint értékű drótot, és újratekerni...a földi halandó gondolhatná, hogy minek szenvedni, vegyek újat, de először is, eszmei értékű a dolog, másodszor meg egy új kb. a negyed fizetésem...hát, azt kell mondjam, hogy KKKKUUUURRRVVVAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!! 🙁

Idézet tőle: Johnny Firpo

Ezt mindig kihagytam eddig, de ez ilyen ajánlott adag amit én írok, persze lehet kevesebb/több.

Igen, értem.

Ezt mindig kihagytam eddig, de ez ilyen ajánlott adag amit én írok, persze lehet kevesebb/több.

Ok, gyszer topikban folytassuk.

Idézet tőle: Johnny Firpo

Én azt találtam ahogy írtam is, hogy szorongásra az általános terápiás adag 300-450mg. Na most ha a 300mg-ból napi szinten leveszek 30%ot akkor az már csak 210mg lesz. Azért a 210 és a 300mg között elég nagy a különbség, ha már csak azt nézem, hogy 75mg-os kapszula is van, nagyon nem mindegy.

De folytassuk tényleg a gyógyszer topicban. 🙂

Szerintem is nagy különbség, de mégis azt írták, hogy nem. Ezt én sem értem.

Nekem reggel fontos, h gyorsan hasson, így ébredéskor rögtön beveszen. Enni ébredés után több órával szoktam 

Generalizált szorongás A Pregabalin Richter generalizált szorongás (Generalised Anxiety Disorder ? GAD) kezelésére javallott felnõtteknek.

Adagolás

A terápiás tartomány 150?600 mg naponta, amelyet két vagy három adagra elosztva kell bevenni.

Itt a terápiás adagot szorongásra 150-600 mg közé teszi.

Én azt találtam ahogy írtam is, hogy szorongásra az általános terápiás adag 300-450mg. Na most ha a 300mg-ból napi szinten leveszek 30%ot akkor az már csak 210mg lesz. Azért a 210 és a 300mg között elég nagy a különbség, ha már csak azt nézem, hogy 75mg-os kapszula is van, nagyon nem mindegy.

De folytassuk tényleg a gyógyszer topicban. 🙂

Idézet tőle: Johnny Firpo

Köszi. Akkor viszont az emelés helyett lehet azzal játszani pl hogy éhgyomorra veszem be vagy nem.

Igen, de ezt a 25-30%-ról azt állítja, hogy nem szignifikáns különbség.

Az lényeges eltérés, h étellel bevéve sokkal lassaban éri el a max hatását. 1 óra étel nélkül, ezt 2,5 órával késlelteti az étel, azaz 3,5 óra lesz.

De gondolom az sem mindegy, h mennyi az a kaja, esetleg valaki nem ètkezéskor veszi be, hanem előtte eszik 1 órával vagy épp utána1 órával. Ezek is befolyásolhatják szerintem, nem csak az, ha épp étkezéskor veszi be.

Érdekesség:

Az Epclusánál még azt is megnézték, hogy mennyi az az étel, annak mennyi a zsírtartalma, ami befolyásolja esetleg a vérszintjèt. Nem volt mindegy, hogy zsíros az étel vagy nem.

Régi HCV kezelésnél (Az interferon + ribavirin + tela/boci) még az is elő volt írva, hogy NAGYON zsíros étellel kell bevenni, mert csak amellett van megfelelő vérszintje. Volt aki étolajat kortyolt hozzá.

Ott a zsír fokozta a felszívódását 

Idézet tőle: Johnny Firpo

a cmax kb. 25-30%-kal csökken, a tmax pedig kb. 2,5 órával késõbb jön létre.

Akkor ezt jól értelmezem, hogy kajával 25-30%al gyengébb és a csúcskoncentráció 2.5 órával később jön létre?

Igen.

Köszi. Akkor viszont az emelés helyett lehet azzal játszani pl hogy éhgyomorra veszem be vagy nem.

Tmax: maximális vérszint kialakulásának ideje. Ilyenkor éri el a teljes hatását

Az 1 órás max hatást, 2,5 órával késlelteti.

Cmax: itt azt fejti ki, hogy étel mellett 25-30%- al kisebb vérszint alakul ki, mintha étel nélkül veszi be vki, de ennek nincs nagy jelentősége.

Nagyon jókat írtok, de a Gyógyszer topicban hasznosabb infó lenne a gyógyszer témakör. 🙂

Persze, h jól.

a cmax kb. 25-30%-kal csökken, a tmax pedig kb. 2,5 órával késõbb jön létre.

Akkor ezt jól értelmezem, hogy kajával 25-30%al gyengébb és a csúcskoncentráció 2.5 órával később jön létre?

In vivo vizsgálatok és populációs farmakokinetikai elemzés Ennek megfelelõen in vivo vizsgálatokban nem észleltek klinikailag jelentõs farmakokinetikai interakciókat pregabalin és fenitoin, karbamazepin, valproinsav, lamotrigin, gabapentin, lorazepám, oxikodon vagy etanol között. A populációs farmakokinetikai elemzés azt mutatta, hogy az orális antidiabetikumok, a diuretikumok, az inzulin, a fenobarbitál, a tiagabin és a topiramát nem befolyásolták klinikai szempontból szignifikánsan a pregabalin clearance-ét. Orális fogamzásgátlók, noretiszteron és/vagy etinilösztradiol A pregabalin és noretiszteron és/vagy etinilösztradiol tartalmú orális fogamzásgátlók egyidejû adása egyik szer egyensúlyi farmakokinetikáját sem befolyásolja. Központi idegrendszerre ható gyógyszerkészítmények A pregabalin potenciálhatja az alkohol és a lorazepám hatását. A forgalomba hozatalt követõen pregabalint és opioidokat és/vagy egyéb központi idegrendszeri depresszánsokat szedõ betegeknél légzési elégtelenséget, kómát valamint halált jelentettek. Úgy tûnik, hogy az oxikodon és a pregabalin hatása összeadódik a kognitív- és a durva motoros funkciók csökkentésében.

Max. concentráció és max. tempus.

Igazán köszi. 😀 Egyébként mi az a cmax és tmax? 🙂

Idézet tőle: Johnny Firpo

Ez a drugs.com-os amit tegnap be is másoltam, de ebben semmi komoly nincs. Most ilyen dizzyness meg drowsiness, confusion stb tök általános, ezt kb majdnem mindegyiknél leírják és ugye ott van, hogy MAY INCREASE, tehát feltételes módban.

Igen, ezek lehetnek feltételes módban, még akkor is ha az egyik a másik hatását erősíti. 

Az alkohol hatását is erősíti a Xanax, de nem biztos, hogy ez hányáshoz vagy szédüléshez vezet. A hatásfokozás nem biztos, hogy okoz nem kívánt hatást.

Idézet tőle: Johnny Firpo

Ez a drugs.com-os amit tegnap be is másoltam, de ebben semmi komoly nincs. Most ilyen dizzyness meg drowsiness, confusion stb tök általános, ezt kb majdnem mindegyiknél leírják és ugye ott van, hogy MAY INCREASE, tehát feltételes módban.

Igen, ezek lehetnek feltételes módban, még akkor is ha az egyik a másik hatását erősíti. 

Az alkohol hatását is erősíti a Xanax, de nem biztos, hogy ez hányáshoz vagy szédüléshez vezet. A hatásfokozás nem biztos, hogy okoz nem kívánt hatást.

Felszívódás A pregabalin éhgyomorra adva gyorsan felszívódik, csúcskoncentrációja a plazmában mind egyszeri, mind többszöri adagolás után egy órán belül alakul ki. A pregabalin becsült orális biohasznosulása ? 90%, amely független a dózistól.

Ismételt adagolás után a dinamikus egyensúlyi állapot 24-48 órán belül kialakul. A pregabalin felszívódásának üteme lelassul, ha étellel együtt veszik be, a cmax kb. 25-30%-kal csökken, a tmax pedig kb. 2,5 órával késõbb jön létre. A pregabalin étellel együtt való adagolása nem befolyásolja klinikailag szignifikánsan a pregabalin abszorpciójának mértékét.

Jégkrémre nem tér ki. 🙂

Ez a drugs.com-os amit tegnap be is másoltam, de ebben semmi komoly nincs. Most ilyen dizzyness meg drowsiness, confusion stb tök általános, ezt kb majdnem mindegyiknél leírják és ugye ott van, hogy MAY INCREASE, tehát feltételes módban.

Idézet tőle: Johnny Firpo

Csak hogy feldobjam kicsit a hangulatot és ez nem kamu, engem kétszer ütött ki a pregab, mind a kétszer jégkrémet ettem a bevétel után, nem kis adagot, rá egy órára meg ülve elaludtam. Ha valaki megfejti ez miért volt annak szerzek egy diplomát esküszöm. 😀

Nem én fogom megfejteni. 🙂

Érdekességképpen:

Ez volt az 1 havi gyszerem ára az államnak:

Bruttó fogyasztói ár: 4,978,923 Ft Normatív TB támogatás: nincs EÜ térítésköteles támogatásra adható: nem EÜ 100 támogatásra adható: nem Közgyógyellátási körbe tartozó (új igazolvánnyal): igen

Közel 5 millió Ft. Nem elírás. 12 hétig szedtem. 

E0000 adalékanyag... Szemét dolgokat tudnak művelni.

Csak hogy feldobjam kicsit a hangulatot és ez nem kamu, engem kétszer ütött ki a pregab, mind a kétszer jégkrémet ettem a bevétel után, nem kis adagot, rá egy órára meg ülve elaludtam. Ha valaki megfejti ez miért volt annak szerzek egy diplomát esküszöm. 😀

Idézet tőle: Johnny Firpo

Én úgy vettem éazre, hogy a pregab legalább egy hét folyamatos szedés után kezdi kifejteni az igazi hatását, alkalomszerűen másképp hathat. Itt jön elő amit beszéltünk, hogy bár mindkettő a gaba-ra hat, de máshogy, ezért nincs a dr. info szerint se gyógyszerinterakció és ezért lehet a kettőt együtt szedni.

Orvosom a dr infós interakció helyett javasolta a drugs.com interakcióját használni.

A dr infó szakmai leírásnál (konkrétan a gyszer leírásnál) már szerepel a kölcsönhatás. Alkoholt és lorazepamot írt példának, de utána kitért az egyéb központi idegrendszerre ható gyszerekre is.

De nekem nem ez az irányadó, hanem amit az orvosom írt. Azt ő sem mondta, hogy nem szedhető együtt. 

Az interakció nem minden esetben kizáró oka 2 gyszer együtt szedésének. Erre épp lentebb van egy példa.

Pl adagmódosítás válhat szükségessé.

Tegretolt nekem a HCV kezelés miatt abba kellett hagynom. Kaptam egy sok milliós kezelést, aminél a vírusellenes szert fix adagban kellett szedni, a hatásfokozót vérképromláshoz igazítva, azaz amennyit még elbír a szervezetem.

Azt a gyszert nem patikában váltottam ki, úgy rendelték meg személyre szólóan (ehhez egy bizottság engedélye is kellett, sok évig kezelési várólistán is voltam), egy raktárhelyiségben vehettem át személyivel, aláírással, nem recepttel, hanem orvosi engedéllyel, nem pénzért, ingyen. A vírusellenesnek fix adagja volt (minden betegnél). Nem emelhettem, nem is vizsgálták be nagyobb adag hatását/mellékhatását. A Tegretol csökkentette volna a vérszintjét, emiatt a hatását. Nem volt megkockáztatható, hogy nem hat, nem öli meg a vírusokat.

Más gyszernél viszont elég lehet a dózisok módosítása.

 

Tegretolnál nem azért alakul ki kölcsönhatás mert azonos rendszerre hatnak. Tegretol is befolyásolhatja egy másik hatását és van ami fordítva, a Tegretolét befolyásolja.

Kölcsönhatások

A CYP3A4-inhibitorok vagy az epoxid-hidroláz inhibitorok karbamazepinnel történõ egyidejû alkalmazása mellékhatásokat indukálhat (sorrendben a karbamazepin vagy karbamazepin-10,11 epoxid plazmakoncentrációjának emelése).

A Tegretol adagolását ennek és/vagy a monitorozott plazmaszintnek megfelelõen módosítani kell. A CYP3A4-induktorok karbamazepinnel történõ egyidejû alkalmazása csökkentheti a karbamazepin plazmakoncentrációját és annak terápiás hatását, miközben a CYP3A4-induktor abbahagyása növelheti a karbamazepin plazmakoncentrációját. Lehet, hogy a Tegretol dózisát módosítani kell.

A karbamazepin a CYP 3A4 és egyéb fázis I és fázis II enzimrendszerek potenciális induktora a májban, ezért csökkentheti a fõleg CYP 3A4-en keresztül metabolizálódó gyógyszerek plazmakoncentrációját azáltal, hogy indukálja metabolizmusukat. Lásd 4.5 pont.

Idézet tőle: Johnny Firpo

Én úgy vettem éazre, hogy a pregab legalább egy hét folyamatos szedés után kezdi kifejteni az igazi hatását, alkalomszerűen másképp hathat. Itt jön elő amit beszéltünk, hogy bár mindkettő a gaba-ra hat, de máshogy, ezért nincs a dr. info szerint se gyógyszerinterakció és ezért lehet a kettőt együtt szedni.

Alkalomszerűen máskèpp hat, az biztos. Nekem az első szem is erősen hatott, de úgy tudom, hogy a teljes hatását kb 1 hét alatt fejti ki. Orvosom is ezt mondta (nem tudom hány napot).

Ő viszont azt mondja, h attól hogy másképp hat a gabára, van interakció, illetve erősítik egymás hatását.

Interakció többféle lehet, ehhez az sem kell, hogy ugyanarra hassanak 

Van olyan, hogy 2 gyszernek hasonló mellékhatásuk van, emiatt kell óvatosnak lenni. Pl 2 gyszernek is lehet vérnyomást vagy pulzust csökkentő mellékhatása. P Trittico (antidepi) és Mydeton (izomlazító)

Növelheti az egyik a másik vérszintjét, akadályozhatja a gyszer lebomlását, kiürülését.  Asszem Depakin (valproát) növeli a Lamolep vérszintjét. (Lehet ezt rosszul tudom).

Az egyik csökkentheti a másik vérszintjét. Pl Tegretol sok más gyógyszer hatását csökkenti. Lehet mellette szedni olyat is általában, aminek csökkenti a hatását, de akkor annak az adagját esetleg emelni kell. Szedtem olyan gyszert is, ami mellett nem lehetett szedni.

 

Charlie!

Szerintem próbálj más lógust keresni. Olyat, aki nem csak X alkalmat vállal, hanem igény esetén hosszú távon is.

Szerintrm ha lehet, ne klinikai szakpszichológushoz menj (ő is lehet nagy tudású és megfelelő szakember), hanem inkább pszichoterápiás képzettségűhöz. Pl aki kognitív viselkedésterápiát tanult. Még jobb, ha többféle terápiás képzettsége is van.

 

Én úgy vettem éazre, hogy a pregab legalább egy hét folyamatos szedés után kezdi kifejteni az igazi hatását, alkalomszerűen másképp hathat. Itt jön elő amit beszéltünk, hogy bár mindkettő a gaba-ra hat, de máshogy, ezért nincs a dr. info szerint se gyógyszerinterakció és ezért lehet a kettőt együtt szedni.

Idézet tőle: quablock-nemtudom

Szia! 

Engem 150 mg. rendesen megüt, talán egyszer kétszer - amikor nagyon erősen szorongtam - , nem volt elég. Nem tudom miért, éhgyomorra erősebb, de pl. piával együtt nem vettem észre semmi különöset. Kb. 8 óra hatás, utána érezhetően elmúlik. Szerintem nagyon jó gyógyszer. A primitív hülye magyar átereknek fogalmuk sincs róla, pedig nyugaton régóta használják, és nagyon jó eredménnyel. 

Szerinten a 2x75 mg  -os kezdési javaslat azért van mert elsőre (amíg nem szokott hozzá a szervezet, nem alakult ki az esetleges mellékhatások toleranciája) túl erős lehet.

Érdekes, h ezt fix adagban, rendszeresen javasolt szedni, míg nyugtatót lehet csak szükség esetén, ha valakikek nem állandó a szorongása, csam ritka helyzetekben jön elő.

Szerintem pregab alkalmi szedésre is alkalmas.

Idézet tőle: quablock-nemtudom

Üdv. A pregabalinból szerintem sok lesz 2x150 mg. Reggel vagy ameddig bírom beveszek 150 mg. - ot, az kb. 8 óra hatás. Egyik nap pregab, másnap xanax, harmadik napon napközben semmi. 

A harmadik napon miért nem veszel be semmit? Miért szeded úgy, h egyik nap az egyiket, másik nap a másikat?

Pregab vagy a Xanax hat jobban? Mennyi Xanaxot szedsz?

Pont ahogy írod úgy van, az én áterem se ismerte, én magyaráztam el neki mire jó. 😀 Engem egyáltalán nem üt meg. Éhgyomorra bevéve kb 1 óra alatt eléri a max koncentrációt a vérben, kajával lassabban és fokozatosabban 2-3 óra alatt. Talán lehet, hogy úgy is ki kéne próbálnod, hogy étkezés közben veszed be, én úgy szoktam.

Szia! 

Engem 150 mg. rendesen megüt, talán egyszer kétszer - amikor nagyon erősen szorongtam - , nem volt elég. Nem tudom miért, éhgyomorra erősebb, de pl. piával együtt nem vettem észre semmi különöset. Kb. 8 óra hatás, utána érezhetően elmúlik. Szerintem nagyon jó gyógyszer. A primitív hülye magyar átereknek fogalmuk sincs róla, pedig nyugaton régóta használják, és nagyon jó eredménnyel. 

Szia!

Már ezt az adagolást szedem egy ideje, nem lett sok, sőt, simán lehetne 450mg-ra emelni, engem nem üt ki egyáltalán a xanax mellett se, úgyhogy lehet idővel majd 3*150mg lesz belőle.

Nekem egyszer egy pszichlógus azt mondta, hogy könyebb dolga lenne velem, ha kevésbé lennék intelligens, mert akkor nem gondolkoznék csak megcsinálnám amit mond.
Még ha igaza is volt olyan értelemben, hogy túlgondolom a dolgokat és ez akadályoz engem, talán nem kellett volna így mondania, mert fura volt. Az őszínteséget értékelem, de nembiztos, hogy ez használ terápiában.
Amúgy nem tartottam rossz pszichológusnak, csak talán kissé tapasztalatlan volt még.

Üdv. A pregabalinból szerintem sok lesz 2x150 mg. Reggel vagy ameddig bírom beveszek 150 mg. - ot, az kb. 8 óra hatás. Egyik nap pregab, másnap xanax, harmadik napon napközben semmi. 

Idézet tőle: John Doe

Egy szóval sem írtam, hogy te egy szóval is írtad, hogy bárkit vegzált volna.

Rendelj a Teletáltól,én is onnan szoktamXD

Egy szóval sem írtam, hogy te egy szóval is írtad, hogy bárkit vegzált volna.

Ezért tanulok én rendszergazdának! 😀 (Na jó nem, java backend fejlesztőnek 🙂 )

Ja, persze mert a rendszergazda bármit és bármikor leírhat kontrollálhatatlanul és ha úgy tartja kedve akkor kitörli,mert erre való a búra chat...  Azt hiszem, sikerült a lényeget megfognotok,muhaha(Egy szóval sem írtam,hogy bárkit is vegzált volna!)

 

 

Idézet tőle: genevyEve

Amaterasu Galaxy,nem baj ha valaki a szexuális jellegű,perverz gondolatait leírja a búra chaten hanem, hogy fel sem vállalja és aztán kitörli mert,neki mindent szabad.Csak gratulálni tudok!

(Aki nem volt chaten az nem tudja, hogy egy konkrét eset alapján ment az ökörködés, nem személyre szólóan és feléd irányulva.)

Igen, de látod, ez Magyarország ahol ezt megtehetik büntetlenül...