Tartalmak létrehozásához (vagy Regisztráció) szükséges.

Ábránd pszichológus válaszol

Szeritnem kell Ábránd is.

Meg szavazást is kellene inditani, hogy lássék, hogy fontos. 

Amúgy köszönöm a választ! Én az önzéstől tartok.

Fizikai agessziom kontrolálom, verbális ígyekszem egyre jobban. Irigy meg általában nem vagyok, sajnos túlzottan is. - de tényleg ezzek alapokok. Egy dolgora vagyok írigy, inkább  féltékenység az ami és amilyen szeretem volna lenni, és nem lettem, de azzal is csak magam bántom, szándékosan a többi keserűség, ami azért kisugárzik. 

Jó napot!

Én ugyan még nem kérdeztem, csak olvasom, de KELL ÁBRÁND A BÚRÁRA!

IGEN!

Amig nem volt tejhatalmú, körbe is jártam őket. 

Most az akutális SZTK öreg igazgatójának régi barátnőjekét, az a magyarorszgái GondOkozó hállózat megmetőjének tiszteségtelenségében, a már lassan sérthetlen lesz. 

Sz@rnak ott minden szabályra, emberiességre meg főleg. Kívéve ha a betegre kötelező érvényű.

Nekem segítet az a nő, nem is kevesett, de legalább annyit ártott nekem és öcsmémnek együtt véve. Ez ám a gáz. 

Thalassás zárójelentést nem vesz figyelembe. ... - hogy az az (amúgy Országos) intézmény és Kórház "csak egy vicc".

ThalassaHáz-ra mondta -> V.E.: "Az az intézmény csak egy vicc."

Kedves Mindenki,

az utóbbi időben igen megcsappant a tanácsot kérők száma. Ugyanakkor nekem sokasodtak a feladataim. Lehetséges, hogy szavazást kellene inditani, kell-e Ábránd a Burára. Addig is, ritkítom a fórum látogatását.

Üdv
S.Zs. 

Kedves Rakéta,

nincsenek ötleteim evvel a gyógyszerfelírással kapcsolatban, de remélem, sikerül megtalálnia a kielégítő megoldást.

Üdv
S.Zs. 

Idézet tőle: Rakéta

Kedves ÁbránD!

Lehet, hogy gonosz vagyok? Ja és közben jónak is hiszem magam?

Üdv.: Rakéta!

ui.: Két kérdés.

 

Kedves Rakéta,

mindenkiben vannak kevésbé elfogadható tulajdonságok, ahogy ezt valószínűleg Ön is tudja. Hogyan ítélhetném meg, hogy gonosz-e? Szerintem a gondosztság az agresszió és irígység egyvelegéből tevődik össze (részben), de nincs pontos meghatározásom erre. Irigyek és agresszívek mind szoktunk olykor lenni.
Az, hogy jónak hiszi magát sokszor nagyon is praktikus. Ha arra gondolt, hogy akkor éppen nem látja az aktuális agresszióját, az könnyen meglehet. A pozitív énkép fenntartására minden embernek szüksége van. Önnek is.

Üdv
S.Zs. 

Ez az egész már úgy nézz ki mintha én lennék a paranoid, csak, hogy öcsém, igaz törvénytelenül, hangfelvételeket készített, én meg bélyegzős dokumentumokat, ... .

Kiskirályok már pedig vannak az SZTK-ban. Sajnos ezt mindannyian tudjuk. 

Szia Rakéta!  

Én ugy tudom jogod van beleszólni a gyógyszered megválasztásába, ergo a gondozoban nem irhat fel azt amit akar az orvosod, egyutt kell a terápiát megvállasztania veled. Ha van olyan szer ami neked bevált és o felirhatja, akkor koteles a neked hasznos gyógyszert felirni, ha veszélyes gyógyszert ir fel neked, akkor kereshetsz a gondozon belul is másik pszichiátert.

Van egy túlterhelt pszichiáter, akik külsősöknek is vállal gyógyszer felírást. Na ő van túl terhelve. 

Mi az, hogy külsősök nem mehetnek? Miért ne mehetnének? Engem is be akartak venni a csoportba... csak úgy döntöttem, mégse megyek. De mehettem volna...
Mire gondolsz Rakéta?

Kedves ÁbránD!

Lehet, hogy gonosz vagyok? Ja és közben jónak is hiszem magam?

Üdv.: Rakéta!

ui.: Két kérdés.

 

Ismerem a Nap-Körben lévő lehetőségeket, most külsősöknek nincs lehetőség (bár az csak pár ezer forintért volt-lesz), nem rég még jártam oda terápiára, és öcsém miatt kérdeztem a külsős dolgot. Bár én hogy jártam oda lehet, hogy nem is vagyok külsős státuszban mert ismerik a betegségem, voltam állapot felmérésen is a doktornőnél. 

Köszönöm a válaszát!

Idézet tőle: Rakéta

A helyi illetékes kózházi oszátly főorvosnője és több alorvosa, gyakorlatilag eltiltottak már a a Helyi Gondozótól: Mert a Gondozótóban olyan gyógyszerrekkel tömtek, amit egy másik helyen sem javasltak, sőt elleneztek mindehol nálam alkalmazni, ahol eddig jártam a hosszú egészségügyi pályafutásom alatt. És ráadásul, ha bevettem azt amit a gondozóba írtak, a mentőorvosok már volt, hogy pánikban szállítotak, de volt hogy csak amit szed azt többet ne vegye be felszolítással már nem egyszer a Nyírőbe, ott a Nyírőben csak meg mondták egy szemet ne vegyek be abból amit ők, a Thalassa HÁZ, a Tündérhegy és Nyírő Gyula kórház kettes pszicihátriája együttesen ellenez, de a Gondozó rendre felír és nem hajlandó mást már öt éve. közben voltam több más helyen is, és a Gondozóval szemben foglalatak állást egy kívételéve, mert egy meg tanácstalan volt kellő információ híján. 

Van lehetőség valami klinikára vagy más helyre menni gyógyszert íratni?

A Thalassában megszünt a klinika ahol felírták egy ideig a gyógyszereim. Most a háziorvos a ThalassaHÁZ javaslatára ír fel gyógyszert. De akkor amikor legutóbb voltam a Thalassában, akkor éppen nem voltam depressziós, de a Citaprámot ők többször adták és igaz többször elvették, az állapotomnak megfelelően.

Kedves Rakéta,

tudom javasolni ez ügyben is a Nap-Kör Alapítványt.
Nem ismerek olyan helyet, ahol ingyenesen felírnak, a gondozón kívül, de a háziorvost megpróbálhatja.

Üdv
S.Zs. 

A helyi illetékes kózházi oszátly főorvosnője és több alorvosa, gyakorlatilag eltiltottak már a a Helyi Gondozótól: Mert a Gondozótóban olyan gyógyszerrekkel tömtek, amit egy másik helyen sem javasltak, sőt elleneztek mindehol nálam alkalmazni, ahol eddig jártam a hosszú egészségügyi pályafutásom alatt. És ráadásul, ha bevettem azt amit a gondozóba írtak, a mentőorvosok már volt, hogy pánikban szállítotak, de volt hogy csak amit szed azt többet ne vegye be felszolítással már nem egyszer a Nyírőbe, ott a Nyírőben csak meg mondták egy szemet ne vegyek be abból amit ők, a Thalassa HÁZ, a Tündérhegy és Nyírő Gyula kórház kettes pszicihátriája együttesen ellenez, de a Gondozó rendre felír és nem hajlandó mást már öt éve. közben voltam több más helyen is, és a Gondozóval szemben foglalatak állást egy kívételéve, mert egy meg tanácstalan volt kellő információ híján. 

Van lehetőség valami klinikára vagy más helyre menni gyógyszert íratni?

A Thalassában megszünt a klinika ahol felírták egy ideig a gyógyszereim. Most a háziorvos a ThalassaHÁZ javaslatára ír fel gyógyszert. De akkor amikor legutóbb voltam a Thalassában, akkor éppen nem voltam depressziós, de a Citaprámot ők többször adták és igaz többször elvették, az állapotomnak megfelelően.

Idézet tőle: Rakéta

Kível tudnék Citapram 20mg-s íratni ingynesen rendelésen, ha a gondozó kiesik a számításból? Tudom hogy ez pszichiátriai kérdés, nem pszichólogiai. Támogatás nélkül is úgyan olyan jó nekem. 

http://www.hazipatika.com/gyogyszerkereso/termek/citapram_20_mg_filmtabletta/12861

350-500Ft különség, 20-30mg-ot írtak annó fel a Thalassa HÁZ-ban, hasonló állapotomban.

Háziorvos felírhatja? - majd holnap megkérdezem.

Kedves Rakéta,

tudomásom szerint antidepresszánst a háziorvos is felírhat, annak külön feltételei vannak hogyan, milyen formában. Valóban a témában inkább pszichiáter tudna pontos tanácsot adni.  Fontos lehet felkeresni az orvosát ez ügyben, mert az öngyógyszerezés nagyon veszélyes tud lenni. Ami egyszer bejött nem biztos, hogy máskor is jó.

Üdv
S.Zs

Kível tudnék Citapram 20mg-s íratni ingynesen rendelésen, ha a gondozó kiesik a számításból? Tudom hogy ez pszichiátriai kérdés, nem pszichólogiai. Támogatás nélkül is úgyan olyan jó nekem. 

http://www.hazipatika.com/gyogyszerkereso/termek/citapram_20_mg_filmtabletta/12861

350-500Ft különség, 20-30mg-ot írtak annó fel a Thalassa HÁZ-ban, hasonló állapotomban.

Háziorvos felírhatja? - majd holnap megkérdezem.

Idézet tőle: m.mária1962

Kedves Ábránd, jó hogy van.

Kedves m.mária1962,

köszönöm.

Üdv
S.Zs.

Kedves Ábránd, jó hogy van.

Idézet tőle: helengold

kedves rotebeete, köszönöm a jó tanácsot, a támogatást, a jókívánságot! 🙂 kívánom neked, hogy erősödj meg!! ismeretlenűl is, lelkileg fogom a kezed... 🙂

kedves ábránd! köszönöm válaszát!

a csoport a távolság miatt, meg a suli mellett nem járható út. voltunk az új helyen, nagyon kedves a terapeuta. olyan időpontot tudtak megbeszélni, ami nem zavar be az iskolába... gyöngyöm most stabil, biztató a helyzet. sokat javított rajta, a költözés.

Kedves Helengold,

sok sikert kívánok!

Üdv
S.Zs.

Idézet tőle: Wakeupjohnny

Köszönöm válaszát. Irtam Önnek levelet, szeretném ha válaszolna pár kérdésemre, ha lehet. 🙂

Kedves Wakeupjohnny,

válaszoltam.

Üdv
S.Zs.

Idézet tőle: Jolly

Nekem is ájánlották a DBT csoportot. De engem a pénz tart vissza. Nincs munkám, anyámtól nem kérhetek pénzt. Nem is tudom, hogy segítene egyáltalán, nagyon nehezen bízok meg emberekben. Voltam már csoportterápián, de nem beszéltem ott soha, és tudom nagyon nehezen szólalok meg közösségben. Nem tudom, hogy egyáltalán megéri pénzért odamenni. Ha lesz munkám, pénzem akkor megpróbálom.

Kedves Jolly,

a DBT csoport kicsit más, mint a szabad interaktív csoportok. Kifejezetten olyan készségeket tanít, melyekkel a borderline személyiségzavarral küzdő embereknek nehézségei vannak. Ebből kifolyólag kicsit olyan is, mint egy tanfolyam, otthon végzendő, begyakorlandó feladatokkal is. A kiesett készségeket ugyanis csak gyakorlás által lehet felépíteni, automatikussá tenni. A csoportokon a feladatok megbeszélése, sikere vagy sikertelensége az egyik téma, a résztvevők tapasztalatai ezekkel. Aki nem csinálja meg a feladatot, az nem kap rosszpontot, nincs megrovás ezért. Igazából ilyenkor önmagával tol ki az illető, hiszen kihagy egy módszert a problémái kezelésére. Mivel egy csoport ideje körülbelül egy év, így bőven van idő begyakorolni a segítő módszereket.
Másik nagy előnye a csoportnak, hogy olyan emberek vannak benne, akik nagyon hasonló élményekkel és problémákkal küzdenek, ezért komoly támaszt tudnak nyújtani egymásnak.
A pénzről annyit, hogy a mai pszichoterápiás gyakorlat álláspontja szerint szükséges a klienseknek valamit befektetni a kezelésükbe. Amiért nem teszünk semmit, annak általában nincsen súlya, értéke. Lehetséges, hogy ezt nehéz elfogadni, de hosszú évek tapasztalati tényén alapszik. A csoport díja egyébként nagyon kedvező és elsősorban az alapítvány rezsijét, életbenmaradását segíti elő.

Üdv
S.Zs.

kedves rotebeete, köszönöm a jó tanácsot, a támogatást, a jókívánságot! 🙂 kívánom neked, hogy erősödj meg!! ismeretlenűl is, lelkileg fogom a kezed... 🙂

kedves ábránd! köszönöm válaszát!

a csoport a távolság miatt, meg a suli mellett nem járható út. voltunk az új helyen, nagyon kedves a terapeuta. olyan időpontot tudtak megbeszélni, ami nem zavar be az iskolába... gyöngyöm most stabil, biztató a helyzet. sokat javított rajta, a költözés.

-

ne tedd.

Nem ismerlek, ugyan, de minden élet fontos. a tied is. Ne tedd.

itt nézz körül!

Köszönöm válaszát. Irtam Önnek levelet, szeretném ha válaszolna pár kérdésemre, ha lehet. 🙂

Nekem is ájánlották a DBT csoportot. De engem a pénz tart vissza. Nincs munkám, anyámtól nem kérhetek pénzt. Nem is tudom, hogy segítene egyáltalán, nagyon nehezen bízok meg emberekben. Voltam már csoportterápián, de nem beszéltem ott soha, és tudom nagyon nehezen szólalok meg közösségben. Nem tudom, hogy egyáltalán megéri pénzért odamenni. Ha lesz munkám, pénzem akkor megpróbálom.

helengold, szerintem fogadd meg Ábránd tanácsát. ez a DBT csoport nagyon jó, engem is be akart venni Ratkóczi és nagyon kedves meg helyes volt, ez személyes tapasztalatom. és nagyon jó szakember, én csak jókat hallottam róla, meg azt is, hogy tényleg hatékony ez a csoport. én azért nem mertem belépni a csoportba, mert nem állt mellettem senki, nem támogatott senki és megijedtem, DE Te ott állhatsz a lányod mellett, és ez nagyon fontos! én is szeretnék elmenni majd erre a csoportra, mert a jelek szerint egyelőre semmilyen módszer nem vált be nálam. vagyis pontosítva, önmagában az egyéni terápia nekem nem hozott még fejlődést, csak romlik az állapotom.

Ahogy írta Ábránd, lehet csatlakozni a már működő csoporthoz, de érdemes előlről kezdeni, (hisz akkor újra kell struktúrálni a csoportot egy új ember esetén), mert az első "ciklus" nagyon meghatározó, és többször előhozzák ezt a szakaszt, legalábbis Ratkóczi nekem ezt mondta... és ha most indul egy új csoport, szerintem beszélj a lányoddal, és bíztasd, hogy menjen el.

kívánom, hogy járjatok sikerrel!

Idézet tőle: Wakeupjohnny

Kedves Ábrád!

Meglehet valaha teljesen gyógyulni, ha vkinek kicsi korától problémái vannak? Intézetben volt óvodás koráig. Már oviban voltak beilleszkedési problémái, emiatt nagyon sok iskolát váltott. Csúfolták, gunyolták. Nem gyógyós! Nehezen barátkozik. Nehezen bízik meg az emberekbe. Nincsenek barátai, állandóan otthon van. Kicsi kora óta jár pszichológushoz. Vagdossa magát. Nemsokára 30 lesz, de egyáltalán meglehet gyógyulni? 

Kedves Wakeupjohnny,

úgy gondolom, hogy komoly munkával önmagán, eredményesen javíthatja az életminőségét. Ehhez elköteleződésre és hitre is szüksége van a változás irányában. Olyan terapeutával, akivel jól tudnak együtt dolgozni feltétlen esélyesnek tartom az élethez, környezethez, önmagához való jobb alkalmazkodás esélyét, ami idővel gyökeresen megváltoztathatja a viselkedést is.

Üdv
S.Zs. 

Idézet tőle: helengold

kedves Ábránd! köszömöm a válaszát!

járt terápiára, de a költözés miatt már nem tudja vállalni őt az orvosa. most van folyamatban új keresése, a közelben. már van időpont. sokáig halogatta , nagyon ragaszkodott a másikhoz, akit már megszokott-megszeretett. nehezen nyílik meg, nem akart máshoz járni. remélem az újat is megszokja, s nem lesz probléma.

a leleteiben kevert szorongásos és depressziós zavar áll.

mit lehet tudni a csoportterápiáról?

Kedves Helengold,

reménység van arra, hogy egy új terapeutával is jól tud majd együtt dolgozni a lánya. Az előző szakemberrel való közös munka befejezése magával hoz egy gyászt, ahogy minden fontos kapcsolat vége. Természetes, ha nem azonnal tud az új terapeutában megbízni, ehhez idő kell.
A csoportról:
A csoport a mindennapi életben jól használható stresszkezelő-, feszültségcsökkentő-, érzelemszabályozó és kapcsolatjavító technikák átadásával segíti az érzelmileg labilis és a stresszhatások iránt különösen érzékeny, sérülékeny személyiségeket a stabilabb lelkiállapot és a harmónikusabb emberi kapcsolatok kialakításához." (Nap-Kör Alapítvány honlapja)
A csoportok hetente egyszer 17 órától 19.30-ig tartanak egy szünettel. Ehhez a honlapon szereplő csoportvezető terapeuták megkeresése szükséges. Új embereket egy-egy blok elindulásakor tud befogadni a csapat, ami körülbelül havonta esedékes. Éppen most indul egy új ciklus, illetve már két csoport működik, tehát a másik csoport máskor vált, így lehetséges hogy más időpontban is lehet csatlakozni. 
A csoport mellett feltétlen szükséges egyéni terápiába is járni, nincs meghatározva milyen módszerben.
Tapasztalat szerint ezt a csoportot a tagok nagyon szeretik, még azok is, akik kezdetben idegenkednek a csoportterápiától. Nagy segítség, amikor felfedezik, hogy másoknak is vannak hasonló problémáik és hatékony módszereket tanulhatnak a kiesett készségeik elsajátítására. Ennek begyakorlása a kliensek dolga, aktív résztvételt kíván.
A DBT terápiát M.Linehan fejlesztette ki, ami egy struktúrált csoportterápia. Ez azt jelenti, hogy kötött ütemben, meghatározott témákkal és feladatokkal dolgozik, problémára specializáltan. Stresszkezelő, feszültség és érzelemszabályozó, interperszonális készségeket javító gyakorlatokkal a fókuszban.

Üdv
S.Zs. 

Kedves Ábrád!

Meglehet valaha teljesen gyógyulni, ha vkinek kicsi korától problémái vannak? Intézetben volt óvodás koráig. Már oviban voltak beilleszkedési problémái, emiatt nagyon sok iskolát váltott. Csúfolták, gunyolták. Nem gyógyós! Nehezen barátkozik. Nehezen bízik meg az emberekbe. Nincsenek barátai, állandóan otthon van. Kicsi kora óta jár pszichológushoz. Vagdossa magát. Nemsokára 30 lesz, de egyáltalán meglehet gyógyulni? 

kedves Ábránd! köszömöm a válaszát!

járt terápiára, de a költözés miatt már nem tudja vállalni őt az orvosa. most van folyamatban új keresése, a közelben. már van időpont. sokáig halogatta , nagyon ragaszkodott a másikhoz, akit már megszokott-megszeretett. nehezen nyílik meg, nem akart máshoz járni. remélem az újat is megszokja, s nem lesz probléma.

a leleteiben kevert szorongásos és depressziós zavar áll.

mit lehet tudni a csoportterápiáról?

Idézet tőle: helengold

kedves Ábránd? mi indíthat egy fiatal lányt, h. megvágja magát? gyöngyöm most 18, szép, okos, kifogástalan a kinézete. a csuklói teli vannak hegekkel!!!

sajnos 6 éves korától apja nevelte, bátyjával együtt. 1 éve tudtam meg a vagdosást, akkor megigérte h. nem teszi többet, pár napig tartott az igérete.

kapott gyógyszereket, volt kórházban is. nyáron költözött hozzám, miután nagykorúvá vált. azóta nem vágta magát (vagy nem tudok róla, mert a lábán vannak sebek, de arra azt mondta, h. elesett) 1 éve iskolát váltott, most ősszel megint, a költözés okán. újabban pánikroham alakúlt ki nála.

visszahúzódó, nincs megelégedve az alakjával

mikor ideköltözött, megtiltottam neki a borotvát, nem akarom a kezében látni. inkább krémet veszek neki (szörtel.) lehet h. nem jól teszem, de féltem.

Kedves Helengold,

annak, amikor valaki vagdossa magát több oka is lehet. Például egy belső üresség érzést akar kitölteni a testi fájdalommal, ami által érzi, hogy ő van. Vagy éppen annyira szenved lelkileg, hogy inkább testi fájdalmat érezne, illetve, lehet, olyan is, hogy az aktuális feszültségét így próbálja csökkenteni. 
Azt gondolom, hogy esetleg érdemes lehet megnézni a Nap-Kör Alapítvány oldalát, ahol hasonló problémákkal küzdőknek tartanak csoportfoglalkozást. Ha kívánja, később írok még erről. A lányának ezek kívül szüksége lehet egyéni pszichoterápiára is.
Az alapítvány honlapjának címe:  http://www.nap-kor.hu/ujhonlap/borderline0.html

Üdv
S.Zs. 

én sem vagyok teljesen jól, gyerekként is voltak problémák, s a késöbbiek betettek kicsit. ezért előfordúl h. kimerülök. csak ilyenkor más a hangom, s azt hiszi, bajom van vele. nem amit mondok, hanem a hangszinemből. nem tudom megértetni vele, h. ez nem neki szól. a kicsi tudja, ő fel sem veszi.

szóval mindig is bizonytalan voltam, s emiatt szükségem volt megerősítésre. olyan vagyok, h. egy csomó könyvet elolvasok, h. biztos jól csináljam. persze nem minden van bennük.

köszönöm h. írtál.

, sokat jelent.

sajnálom h. nincs jó kapcsolatod a szüleiddel!!!!!!!!!!!!!!!!! pedig mindenki megérdemelné, h. szeressék!!!!!!!!!!!!!!!!! legalább van valaki aki tud neked segíteni? más családtag? barát? remélem minden renben lesz veled!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🙂

köszönöm! azt mondja, 6.-os korában kezdte. karcolások voltak a kézfején, körzővel csinálta. sajnos nagyon ritkán találkoztunk, s akkor nekem azt mondta, h. a barátnőjének a macskája karmolta meg. teljesen úgy is nézett ki. most mondta meg, h. az akkor mi volt.

azért is nehéz, mert 6 éves kora óta nem én neveltem, hanem az apja. kicsiként ment el tőlem, s kicsit olyan, mintha kicsit kaptam volna vissza. amúgy jó a kapcsolatunk, csak még rázódunk. szeretek apró meglepetésekkel kedveskedni neki, mikor hazajön a suliból. gyakran átöleljük egymást, az ölembe ül, kéri, h. takarjam be. amíg volt virág, mindig hoztam neki frisset, az ablakba. segítek neki, amiben tudok.

mióta nálam van, mintha jobban lenne. gyógyszert nem sokáig szedett, az előző sulijában drogosnak nézték miatta, s közben nem is lett jobban.

tudom, ez nem szándékos dolog. csak nem tudom mi váltotta ki, (ill. sejtem) s nem tudhatom, nem mondok-e valamit, vagy a suliban, v. máshol, olyat, ami újra kihozza.egyszóval féltem. meg nem tudom mennyire lehetek vele szigorú... (amire nincs is jelenleg szükség)

Több próbákozás nem is volt, de fölösleges is lenne.

szia!
remélem, nem bánod, hogy írok, de szinte magamra ismertem a lányodban... én 13 éves korom óta csinálom, az én kezem is csupa heg. azt jó hallani, hogy te törődsz a gyerekeddel, ez nagyon nagyon jó! az én szüleimtől jó nagy pofont kaptam már 10 évesen azért, mert kényszeresen tördeltem a kezem. nem tehettem róla, észre se vettem, hogy csinálom. minél jobban ütöttek persze, annál többet csináltam.
az én szüleim leszarnak, olyan megjegyzéseket tesznek, hogy még eret se tudok rendesen vágni... beszélj a lányoddal, mutasd ki neki, hogy mennyire aggódsz érte, én biztos nagyon örülnék neki, ha anyukám megölelne, nem kiabálna velem, nem üvöltözne, hanem szeretne segíteni... én nagyon örülnék neki. ő is segítséget szeretne, ezért vagdos. azt mondják, belső feszültség levezetése céljábol vagdosnak a falcolók, de szerintem nem csak erről van szó... így mutatjuk ki, hogy "hahó, nem figyelsz rám", "bajban vagyok, segíts!", "egyedül nem megy!" valami ilyesmi... én sem vagyok egyébként megelégedve az alakommal, pedig a környezetem abszolút más véleménnyel van rólam. mindenki szépnek és karcsúnak lát, én magamat mégsem látom annak. ez önértékelési probléma, amin dolgozni kell. vidd el szakemberhez, de a gyógyszer szerintem nem segítség. én is jártam pszichiátrián, folyton bogyókkal akartak tömni, de én azt mondom, hogy ez sokkal többet ront a helyzeten, mint javít... keressetek együtt egy pszichoterapeutát, ő tud segíteni. no meg ajánlom a DBT terápiát (Dr. Ratkóczi Éva, Nap-kör Alapítvány), azt mondják nagyon hatékony, habár jómagam nem tudtam rávenni magam, hogy csoportba járjak.
sok sikert és kitartást! légy kedves, elfogadó és megértő a lányoddal! ez a kulcs!

És harmadszorra elmentek? Én úgy gondolom, midnent csak egy ideig érdemes. Hogy kinek mennyi ez az idő, amíg próbálkozik, pedig egyedi döntés.

Pöttöm: nálunk a kedves família 2x is mereven elzárkózott, merth természetesen csakis bennnem van a hiba

.

Idézet tőle: Kleó

családterapeuta van, pszichológusok szokták csinálni

aha, persze...

annyira nem fontos, ha nem irsz rólam a blogodban és nem találkozunk.

Eltelhet igy egy élet is 🙂

köszönöm kleo. Én ezt tudom, annakidején felvetettem a családban.

Mobid: egy terápia nem egy alkalom, hanem egy folyamat. szóval egyszer elmenni, az olyan, mintha semmit se tennénk. szándéknak se elég.

családterapeuta van, pszichológusok szokták csinálni

nem tudok olyan orvost, aki elvállalná, ezt tartom nehézkesnek.

Egyszer elmennék.

Hajlandó lennél résztvenni egy ilyenen? És mit várnál tőle?

Nos, Pottom, közös terápiára kellene mennünk Ábárnd szerint.

kedves Ábránd? mi indíthat egy fiatal lányt, h. megvágja magát? gyöngyöm most 18, szép, okos, kifogástalan a kinézete. a csuklói teli vannak hegekkel!!!

sajnos 6 éves korától apja nevelte, bátyjával együtt. 1 éve tudtam meg a vagdosást, akkor megigérte h. nem teszi többet, pár napig tartott az igérete.

kapott gyógyszereket, volt kórházban is. nyáron költözött hozzám, miután nagykorúvá vált. azóta nem vágta magát (vagy nem tudok róla, mert a lábán vannak sebek, de arra azt mondta, h. elesett) 1 éve iskolát váltott, most ősszel megint, a költözés okán. újabban pánikroham alakúlt ki nála.

visszahúzódó, nincs megelégedve az alakjával

mikor ideköltözött, megtiltottam neki a borotvát, nem akarom a kezében látni. inkább krémet veszek neki (szörtel.) lehet h. nem jól teszem, de féltem.

Idézet tőle: Pottom

Kedves ábránd, elnézést, hogy Ezen a topikon, ilyen történik. Nemhiszem,h ogy bárkinek tiszte rendetttenni. Pláne nem önnek, aki semelyik odlalt sem ismerheti,.meg talán midnegy is az oldal, mert egy szörnyű szituáció mindig, ha hasonló dolgok történnek. mindegy honnan indult.

Kedves Pöttöm,

az egyetlen dolog, amit javasolnék, a problémák tisztázása, ahogy lentebb írtam is. Nyilván ilyen helyzetek kezelésére valóban nem ez a fórum illetékse. 

Üdv
S.Zs. 

Idézet tőle: Mobid2

Kedves Ábránd!

Azért irok, mert a kapcsolatom már 2hónapja tart (napra pontosan :). 

De. A barátomnak levelet irt a sógornöm, aki Önt utoljra azzal kereste meg hogy én zaklatom öt. Ebben a levélben próbál engem befeketiteni. A barátom meg is mutatta nekem, el is mentettük. Az lenne a kérdésem, hogy vajon mi motiválhatja a sógornömet abban, hogy blogot ir az esetem elemezgetve, tele féligazságokkal és ferditésekkel, kéretlenül elmondja valamilyen formában a véleményét rólam mindenkinek, igyekszik minél publikusabb helyzetben "zavarba hozni". 2012 nyarán találkoztunk utoljára személyesen. A testvéremmel pedig 2012 áprilisában. Karácsonykor sem találkoztunk.

Ami a legjobban felháborit, hogy a fiamat elemezgeti és sajnálja, azzal hogy rólam, mint anyáról alkot véleményt.

Mivel nem keresem öket, sem emailben sem telefonon fél éve, vagyis 9. hónapja, nem értem, miért téma ez még mindig. Tudna esetleg tanácsot adni, hogy mi a motivációja és miért támad még mindig, miért csinálja ezt?

Köszönettel,

Mobid2

Kedves Mobid2,

lehetségesnek tartom, hogy a sógornője valamiért neheztel Önre. Nagyon nehéz helyzet lehet ez Önök között, amiben innen részemről bármilyen reakció csak találgatás lenne. Az is lehet, hogy mindketten kölcsönösen haragszanak egymásra. Lehetséges, hogy egyszer érdemes lenne akár egy szakember előtt együtt megjelenniük és megérteni, kinek mi a gondja, esetleg rendezni is azt. Arról is lehetne beszélni, hogyan érezné magát a másik jól, vagy jobban ebben a kapcsolatban, mi bántja, mi hiányzik, mitől működhetne ez a nem Önök által választott rokoni kapcsolat kevésbé konfliktusosan. Termnészetesen ehhez mindkét fél közös szándéka szükséges.

Üdv
S.Zs. 

Idézet tőle: Bíbor folyó

miért van az ha megbántanak,vagy igazságtalanul bánnak velem,vagy rossz napom van,akkor bepelenkázom magam,harisnyát veszek fel,bebújok az ágyba és kislány vagyok.ilyenkor megnyugszom,mert tudom nem bánthat senki.mi ez?miért van ez?

Kedves Bíbor folyó,

én azt gondolom ezt leginkább egy pszichoterápiában lehetne feltárni. Mindenesetre valamiért éppen ez emlékezteti egy biztonságos helyzetre. A valóság annyira ijesztő, szorongást keltő lehet, hogy nagyon kicsinek kell éreznie magát ahhoz, hogy el tudjon menekülni előle.
Megerősítésként: véleményem szerint érdemes lehet pszichoterapiában utána járni, amennyiben ez Önt zavarja.

Üdv
S.Zs.