Tartalmak létrehozásához (vagy Regisztráció) szükséges.

Depresszió

Talán a Lamolep hatni fog.

Ma nagyon sokat aludtam, jól esett. Sikerült kipihenni magam. Sajnos alig csináltam valamit. Körmöt lakkoztam, hajat mostam, tv-t néztem.

Remélem holnap nem lesz nagyon nehéz dolgozni. 

Amit a hosszú első hozzászólásomra írtál, arra írtam válaszként.

Megyek át amoda akkor. 🙂

Vettem be Cerucalt. Azzal jobb.

Nyugi. Ne csináld.

Megint szédülök, émelygek az emeléstől.

Idézet tőle: coyote91

Jártam, utóbb elég hosszú ideig (2018 okt- 2019 május), a világon semmit se ért, egyetlen kib@szott lépést se tettem előre.. ez most vagy az én hibám (is), vagy csak pont rossz emberhez raktak be.

A helyzet az, hogy csomó dolgot nem is tudott rólam, mert esélyt se adott elmondani ezeket, elmentem, leültem, 50 percig hallgatom a megállás nélküli rizsát, aztán "akkor 1 hét múlva ismét". Ennyi volt.

Ezt mire írtad? Mármint hol az előzmény? Nem találom. Am. van új totyik, "terápia és/vagy gyógyszer", oda átmegyek elmélkedni. Gyere te is. 🙂

Jártam, utóbb elég hosszú ideig (2018 okt- 2019 május), a világon semmit se ért, egyetlen kib@szott lépést se tettem előre.. ez most vagy az én hibám (is), vagy csak pont rossz emberhez raktak be.

A helyzet az, hogy csomó dolgot nem is tudott rólam, mert esélyt se adott elmondani ezeket, elmentem, leültem, 50 percig hallgatom a megállás nélküli rizsát, aztán "akkor 1 hét múlva ismét". Ennyi volt.

Jó éjt!

Álmos lettem, mék szunyálni. Jó éjt!

Is-is. 😀

Idézet tőle: Kleó

Az összes áter szerint másodlagos, kivéve az iügyi elmeorvos szagértőt, pedig 1 korty nélkül mentem oda... Na, az szenyó volt. Amúgy én pont mélydepiben egyáltalán nem iszom... Mániában nagyon.

Kevertben azonnali ellazuláshoz nagy adag nyugtató/szedáló gyszer kell vagy alkohol.

Kevertben vannak durván szélsőséges állapotaim. Ilyenekre, ha border okozza, sztem terápia is elég lehet. Bipol kevertben kétlem, h az elég vagy nagyon sokat segítene. Ha elég lenne, nem gyszert erőltetnék mindenkinek.

Az összes áter szerint másodlagos, kivéve az iügyi elmeorvos szagértőt, pedig 1 korty nélkül mentem oda... Na, az szenyó volt. Amúgy én pont mélydepiben egyáltalán nem iszom... Mániában nagyon.

Idézet tőle: Kleó

Valamennyire mind1ik terhelő.

Valamennyire igen. Relax és meditáció nem volt az. Legalábbis nekem.

 

De voltam elég sokat begsiben, igaz inkább 1990 előtt.

Idézet tőle: Kleó

Igen, azért rendeset írt. Már szigorodott, 2010 vége-'11 eleje volt.

Gondolom az sem mindegy, h az alkoholt állítják be a pszichés betegség okaként vagy inkább következményt írnak. Pl szorongás oldásra iszik mert gyszer nem hat.

Valamennyire mind1ik terhelő.

Idézet tőle: Kleó

Áternő azt mondta, h úgyse hiszik el, h nem tudok dolgozni több mint 30 év meló után. Elhitték. Igaz, előtte munkanélkülin voltam.

A megszakítás nélküli munkavégzés tényleg arra utal, h nem volt annyira beteg az ember...

Igen, azért rendeset írt. Már szigorodott, 2010 vége-'11 eleje volt.

Esetemben az is gáz lenne, h eléggé rossz állapotúnak kellene feltüntetni, utána munkához kompenzáltnak, h üzemdoki átengedjen.

A bnőmnek azt a nagyon lightos admin munkát alig engedik. Elsőre csak 3 hónapra kapta meg az alkalmasságit. Leszázalékolva nem merte eltitkolni. 

 

Idézet tőle: Kleó

Áternő azt mondta, h úgyse hiszik el, h nem tudok dolgozni több mint 30 év meló után. Elhitték. Igaz, előtte munkanélkülin voltam.

Ha vki fiatal, akkor azért nem veszik komolyan. A fiatal dolgozzon, ne lustálkodjon, szedje magát össze.

Lehet úgy vették, h eleget dolgoztál és leromlott végül az állapotod és már nem menne.

Idézet tőle: Kleó

Rekurrens depr., szorongás, kevert szemzavar, pia + a testiek.

Ezeket súlyosnak tüntette fel? Vagy nagyjából kompenzáltnak? Ez nagyon régen volt, amikor kevésbé volt szigorú?

Idézet tőle: Kleó

Azért egyik sem éppen könnyed.

Ezt mire érted? 

Sztem a Rogersi a legkevésbé terhelő. Kognitív viselkedésterápia sem igazán terhelő lelkileg.

Thalassa volt sokszor agyfelkúró, csoporton estek egymásnak az emberek.

Azt máig nem tudom, h mi haszna kis és nagycsoporton elmondani, h milyen tünete, gondja, traumája van valakinek. Erre más beteg is elmondta, h neki is van az vagy hasonló. Vagy beszólt. Hasznavehető meglátás volt a legkevesebb. Akkor lett volna hasznavehető, ha szakember is reagál és nem csak abban merül ez ki, hogy a maga bajáról ő tehet. + ha van mellette egyéni is. Függőknek sztem jó volt mert befekvős helyen könnyebb leállni.

Tündérhegy nem tudom, h jobb-e.

Semmelweis Egyetemen láttam 4 hetes turnusokról leírást. Az tetszett. Az is gyakorlatiasnak tűnt.

 

Áternő azt mondta, h úgyse hiszik el, h nem tudok dolgozni több mint 30 év meló után. Elhitték. Igaz, előtte munkanélkülin voltam.

Rekurrens depr., szorongás, kevert szemzavar, pia + a testiek.

Azért egyik sem éppen könnyed.

Leszázalékolásnál milyen diagjaid voltak? Mennyire súlyosnak tüntették fel az állapotod?

Bnőm kb 5 hónapig volt kórházban leszázalékolás előtt, leírták, h milyen téveszméje és haluja van. Tényleg súlyos volt a pszichotikus epizódja és mániával is társult.

Sokszor viszont azt érzem, hogy feltáróbb megközelítés segítene jobban. De nem olyan, ami a hibáim képembe zúdítását helyezi előtérbe, hanem ami a tüneteim gyökerét is megkeresi. Pl szorongásnál.

Idézet tőle: Kleó

Végül is ez is csak egy kognitív típusú, mint pl. a séma is...

Igen, az, de ez tréning jellegűbb, gyakorlatias. Sémánál belátás/feltárás is kell. Az önismereti. Kognitív kevésbé önismereti. Nekem nem hagyományos kognitív van. Rogersi terápiàm van ill kognitív viselkedésterápiás képzettségű a tarapom. De nem annyira kognitív dominál. Orvosom sokkal kognitívesebb, gyakorlatiasabb megközelítéssel segít, ha ráömlesztem a panaszaim.

Remélem a DBT lelkileg nem terhelő, könnyed.

Kiborulás, dühös állapot sem látszik rajtam munkahelyen. Ilyenkor sem sírok, nem dühöngök, nem veszek össze mással, ha feldühít.

Egy séta lehet jót tenne egy hospice intézményben vagy egy olyan osztályon, ahol súlyos betegek vannak. Lehet átélném, h értékes, h fizikai bajom alig van, nem vár rám a közeljövőben halál. Ilyenkor nem érzem értékesnek az életem, az életet.

Végül is ez is csak egy kognitív típusú, mint pl. a séma is...

Idézet tőle: Kleó

Fapofa. Hát, én sem vagyok az...

Rajtam a depi nem látszik, ha nagyon igyekszek titkolni. Kevert észrevehető, de nem ismerik fel, h mi okozza. Azt is valamennyire vissza tudom fogni.

Sztem hülye 5let...

Kívàncsi vagyok, h egyéni DBT milyen lesz. Gondolom egyéb témától elveszi az időt és sztem nem olyan jó, mint csoport. Dokim szerint sem, de jobb, mintha semmilyen formában nem lenne.

Fapofa. Hát, én sem vagyok az...

Az is sz@r nekem, h a szorongád látszik rajtam. Remegek, kommunikáció stb. Ez oldódik, el is múlhat. Van aki retteg, de semmit nem látni rajta.

Idézet tőle: Kleó

Fegyverviselésije persze nincs, vmi igazolvány csak. Kapunyitogatás, körséta... 

Viszont színházakban volt színpadmester, ellesett néhány dolgot, úgyh a bizottság előtt úgy alakítja a skizot, mint D. Hoffmann az autistát. Mondja legutóbb: ... aztán látom, h máris írja, h doxasma.

Az sem mindegy, h vki hogyan tálalja. Vagy milyen diagot kell vállalni. Robot pl üzemdoki nem engedte gyárba. Vagy raktárba. Erre nem emléxek.

Terapom kérdezte, h más munka érdekel-e. Mondtam, h most semmi nem menne könnyen és amúgy sem tudom, h mire lenne érdemes váltani. Betanított nővér jutott eszébe. Az nem lenne rossz, de nem bírnám. Képtelen lennék meztelen beteget látni, fürdetni, pelenkázni. Sérülés, vér látvány nem zavar. Haldoklót, halottat sem láttam. Nem tudom, h mit váltana ki.

Fegyverviselésije persze nincs, vmi igazolvány csak. Kapunyitogatás, körséta... 

Viszont színházakban volt színpadmester, ellesett néhány dolgot, úgyh a bizottság előtt úgy alakítja a skizot, mint D. Hoffmann az autistát. Mondja legutóbb: ... aztán látom, h máris írja, h doxasma.

A tűz parám múlt el. Elindulás után mindig rettegtem attól, h bedugva maradt a vasaló vagy cigit valahol ottfelejtettem és emiatt tűz lesz.

Reggel már nem vasalok. Hagyományos cigi helyett IQOS-t szívok. Az nem ég/füstöl. Nikotinpárlat van. Az nem tud tüzet csinálni és nem leszek büdös tőle. Simát is szívok, de nem reggel.

Nem állítom, h nem lehet jó munkát találni leszázalékolva, de sztem tényleg félnének komolyabb irodai munkára felvenni. 

Bizt őröknél nem tudom, h milyen követelmény van. Biztos van, ahol tényleg őrizni kell valamit, akár fegyver is kell. + sztem sok olyan van, ahol ül vki egy parkolóban és kaput nyit. Vagy dísznek van üzletben, portán.

Idézet tőle: Kleó

Leszázalékoláskor elvileg még nem voltam bipol... A haver meg kisírta a dokiból az egyéb skizot, abszolút nem az, de alkalmazzák simán bizt. őrként. Csak folyton kirúgják a pia miatt.

Milyen diagokkal illetve milyennek feltüntetett állapottal százalékoltak le?

Bnőmnek pl nem mernek komolyabb feladatot adni mhelyén. Elmehet postára, boltba, levelet iktathat, szkennelhet, mosogat. Számlát is kellett iktatnia (nem könyvelni), de azt elvették mert félnek, h elrontja.

Ráadásul nekem nem minden admin jellegű feladat megy. Pl nem tudnék fél vagy 1 napig csak adatot rögzíteni vagy aktákat rendezni. Nekem ez túl monoton, enyhe ADHD vagy ADHD szerű illetve kevert szakaszban durván felerősödő figyelmetlenseggel egész napos adatrögzítesnél ezer hibám lenne.

A gondolkodósabbaknál (mint a mostani) kevesebb a hibám. Az összetettebb, változatosabb feladatokat is jobban bírom. Betanulás alatt nehezebbek ezek, hosszú távon viszont ez jobb. Szerencsére általában ezekre fizetnek többet.

A szakmai irodaira is jobban fizetnek általában, mint általános adminisztrációra. Amihez nekem van sulim és tapasztalatom, de itt általában a felelősség is több  főleg, ha pénzmozgással is jár, legfőképpen pedig a sok millók és milliárdok esetén.

Ezen kívül szoc  munka érdekel. Pl hajléktalanokkal. De nincs ilyen papírom, nincs ilyen tapasztalatom. Így nagy mázlu kellene, h felvegyenek és simán lehet, h nem menne. Erre leszázalékolva még kevesebb esélyem lenne.

Eszembe sem jut olyan munka vagy szakma, ahova bátran vesznek fel pszich beteget és érdekel és menne is. 

Tudom, mindig van kivétel.

Leszázalékoláskor elvileg még nem voltam bipol... A haver meg kisírta a dokiból az egyéb skizot, abszolút nem az, de alkalmazzák simán bizt. őrként. Csak folyton kirúgják a pia miatt.

Idézet tőle: Kleó

Felejtsd már el ezt a kórházasdit! Mind covid-kh. lett.

Le%olásnál rohadt keveset kapnál, nincs meg a 15 éved, az alatt nem érdemes.

Ja. Én nem vagyok alkalmas szellemi munkára, ellenben fizikaira sem. Mégis a legalacsonyabb %-ban vagyok...

A ter. illetékes kórház egyáltalán nem fogad most pszich. beteget. 5-6 kórház helyettesíti, kapacitás függvényében. Azt sem tudtam kideríteni, h melyikbe mehetnék, ha komoly krízisem lenne. 

Idézet tőle: Kleó

Felejtsd már el ezt a kórházasdit! Mind covid-kh. lett.

Le%olásnál rohadt keveset kapnál, nincs meg a 15 éved, az alatt nem érdemes.

Ja. Én nem vagyok alkalmas szellemi munkára, ellenben fizikaira sem. Mégis a legalacsonyabb %-ban vagyok...

Asszem legjobb esetben az lehetne, mint barátnőmnek. Előző év második felében kapott jövedelem 60%-a. Ebbe a béren kívüli nem számít bele. Sajnos nekem az hiába magas, nem nyom a latba. És asszem van vmi max összeghatár, ami minél szarabb kategóriába tesznek, annál alacsonyabb. 

Aztán leshetek, h milyen munkát találok skizoaffektív + egyéb diagokkal. Border, PTSD, szociális fóbia adható mellé. Ez túl súlyosnak tűnik ahhoz, h munkáltató ne essen hanyatt. Ha dokim ezek a diagok mellé nem tartósan súlyos állapotot ír le, le sem százalékolnak. Hiába ad skizoaffektívet, ha sok x ideje szinte nincs halum, téveszmém. Nem írhatja, h éjjel nappal hangokat hallok, vizuális halum és téveszmém van, ha nincs. Nem írhat mániát, ha "csak" hipomán vagy kevert fázis van. Bipol 1 nekem nem adható. 

Idézet tőle: Kleó

Mint Presser énekli: lehettem volna vki más, de vki más az más lett.

Még ugyanannál az embernél sem egyforma. Ugye az első mélynél dolgoztam, a másodiknál még otthon a gépet sem kapcsoltam be... Aztán megint tudtam volna, de akkor nem kellett. Kiszámíthatatlan. Kicsit nem árt erőltetni, de attól, h szarospistának megy, nekem még nem biztos.

Nagyon nagyon mèllyel nem tudok dolgozni teljes munkaidőben.

Most mély, de nem nagyon mély. Illetve igazán mély csak kb 2 hétig volt. A mozgásom akkor lassult be nagyon.

Felálltam és nem tudtam automatikusan járni. Mondtam magamban, hogy jobb láb emel, lép. Bal emel, lép. 3x ültem le pihenni felöltözés közben. Akkor nem tudtam kávét inni, cigit alig tudtam elszívni. Hányás reggel, öklendetés buszon. 

Felejtsd már el ezt a kórházasdit! Mind covid-kh. lett.

Le%olásnál rohadt keveset kapnál, nincs meg a 15 éved, az alatt nem érdemes.

Ja. Én nem vagyok alkalmas szellemi munkára, ellenben fizikaira sem. Mégis a legalacsonyabb %-ban vagyok...

Az is felb@ssza az agyam, h dolgozó embernek sokkal kevesebb ingyenes ellátási lehetősége van. Pl kórház, befekvős rehabok, nappali kórház, klubfoglalkozások, önsegítő csoportok, egyéni terápia.

Dolgozók mit érnek el ingyen?

Csoda, ha este még tudna fogadni ter. illetékes áter. 

Abból is elegem van, h minden online és kamerát sem mindig tudok használni. Utcán, plázában nem tarthatom 50 percig magam elé a telefont.

Egy vagyon megy el orvosra, terápiára. Ok, ez tényleg jó ellátás, nyomott áron. De nekem ez is drága. És még ajánlgatták a DBT-t. Egyéni 4x9 ezer Ft. Doki havi 4500-9000 Ft. Ez min 40.500 Ft. DBT asszem 4 ezer/alkalom. 40.500 + 16.000 Ft = 56.500 Ft. Ez nekem sok. Ha lenne rá pénzem sem tudnám online megoldani. Ráadásul 5-re úgy érnék oda (ha már nem online lenne), hogy mhelyről előbb el kellene jönni és vagy korábban kezdeni vagy másik napon tovább maradni. Napi 9 óra is sok. Fél 8 ig tart. Háromnegyed 9-re érnék haza. Fürdés, vacsi és zuhannék az ágyba. 

Fizetni valamennyit és 56.500 Ft-ot dokira, egyénire + csoportra kiadni az nem ugyanaz. 

Ráadásul online, minden 2. alkalommal kamera nélküli terápiára nekem a fizum arányában is sok havi 36 ezer. + dokit fizetni. + egyéb magán ellátás.

Sokan annyit sem keresnek, mint én vagy több megy el nekik akhatásra vagy gyereket, más családtagot tartanak el stb. Tudom, sokan meg többet keresnek és tényleg nem gond nekik fizetni.