Tartalmak létrehozásához (vagy Regisztráció) szükséges.

Depresszió

Nekem kifejezetten javasolta az orvos a napon tartózkodást, sétát.

Kókusz.

A bounty fagyiban mi van?

Én is megettem az imént a jégkrémem maradékát.

Nagyon jó idő van, óránként ácsorgok az erkélyen.

Anyu: 

Csoki és bounty fagyi

Én:

Bounty és meggy fagyi + süti

Mit vettetek?

Voltunk Anyuval cukrászdában. 🙂

Rohamszerű a szédülésed? 

Most napi 2 részletben szedem, drnő javaslatára.

Más:

Átveszi a terápiámat.

Az nem esti szedésre való.

Ja én szedek szédülés elleni gyszert is... De sztem nekem Menierem van.

Lehet este kéne szednem a Brintit.

Voltam futni. A legkönnyebb futóprogrammal (gyaloglás-kocogás váltása). Ezt sem erőltettem, a kocogós rész felénél is gyalogoltam. Már a felénél szédültem és hányingerem lett. A végén úgy éreztem, hogy össze tudnék csuklani. Alig tudtam hazavánszorogni. 

Most vizes törölközővel a fejemen fexek. 

Mostanában gyakran szédülök, émelygek. Sztem a Brintitől. Igaz, már csökkentettem. 

Nyáááron!

Neked tavasszal vagy nyáron szokott spontán enyhülni?

Depi 🙁

Mi lehet az oka? Erre még a baba adag Olanzapin sem ad magyarázatot. 

Én hónapok óta! Du. 3-4 óra, éjjel 6-7 óra, de van, hogy több is. (Jó, az már piafüggő.)

Napok óta 10-12 órát alszok. Ezt már kimerültséggel sem lehet magyarázni. 

A napos idő nekem segít.

Az ECT-t sztem ne próbáld ki. A befekvős jó lehet, ha jól érzed ott magad. Sztem a kimozdulás is akkor segít, ha ez feldob.

Nem lehet, h egy másik gyszered nyom le?

Idézet tőle: R-roxy

Most te, Storm31 és én szedjük, nagyjából ugyanolyan régóta (1-2-3 hó). Írtam neked, hogy én semmit nem változtattam, mégis hat. Nekem  nagyon jó. Soha egyik antidepi sem használt, ez igen. Mennyit szedsz? 300 mg-ot? 

igen kb 1 hete megemeltem az adagot 300 mgra, nekem se használ egyik se igazából picit el vagyok keseredve emiatt. Eddig a venlafaxit az escitaloprámot, a brintellixet meg ezt próbáltam.  De azért örülök h neked bevált.

Most te, Storm31 és én szedjük, nagyjából ugyanolyan régóta (1-2-3 hó). Írtam neked, hogy én semmit nem változtattam, mégis hat. Nekem  nagyon jó. Soha egyik antidepi sem használt, ez igen. Mennyit szedsz? 300 mg-ot? 

Idézet tőle: Kiscsillag

Lajos! 

Hogy vagy? Szeded még a Brintellixet? 

Nem már másfél hónapja nem helyette elonrtilt kaptam azt szedem több mint 1 hónapja, nem érzem magam jobban semmivel se de ez az én hibám mert nem mozdulok ki a lakásból és úgy nem lesz jobb a szituáció hiába is várok. Azt kérdezte az áter h próbáltam e már az ect kezelést mert lehet hogy ki kellene, meg be akar küldeni egy wohngemeinschaftba ez egy közös lakás ahol pszichés betegek vannak és ott majd beosztják az időmet. Gondolom ez olyan mit tündérhegy vagy a thalassa ház.

Nekem nem lenne ez jó. Elhordanám őket mindenféle rohadéknak, hogy miért kellett engem erre a világra toszniuk, ráadásul szar munkáscsaládba, meg minek ha elváltak 2 éves koromban vagy mikor, aztán dobálnám őket székkel mint a Jerry Springer-ben.

Lajos! 

Hogy vagy? Szeded még a Brintellixet? 

Idézet tőle: Barbi87

Sziasztok!

 

Nem tudom, ki-hogy van vele, de nekem a reggelek nehezek. Már amikor félálomban észlelem, hogy reggel van, a gyomrom környékén szorítást érzek. Tudom, hogy reggeliznem kell, hogy be kell vennem nemsokára a gyógyszert. A szorongások, amik éjszaka egy ideje szerencsére hagynak aludni, ilyenkor visszatérnek. Igaz, a gyógyszer szedése óta lényegesen enyhébben. Ez a 7. napja a gyógyszerszedésemnek. Valahogy a délutánok-esték sokkal jobbak mint a reggelek-délelőttök. A tegnap este kifejezetten kellemes volt: nyugalom volt bennem, csend.... 

Azért összeszedek pár pozitív változást az elmúlt pár napból, mert nekem segít, és hátha másnak is. Szóval végre tudok aludni. Azok az igazán szörnyű, jeges-borzongató érzések megszelidültek, és már csak nagyon halványan érzem időnként (főleg reggel). Délután-este már érzek némi étvágyat. Az elidegenedés az élettől érzés, a teljes kívülállóság már csak reggel van, de a nap során feloldódik, így a lelki fájdalom egy része is eltűnt.

 

Nekem is a reggelek a legnehezebbek.

Igen. A családterápián ott vannak a családtagjaid is. 

Nem is kell, hogy ismered, elég sokféle van...

Kihagytam egy szót: szóval az értő odafigyelésen kívül nem alkalmaznak más technikát. Meg hát ez se annyira technika...

Sziasztok!

Én meg ezt a szert nem ismerem. Hát a nondirektív terápia kicsit olyan, hogy nem alkalmaznak az értő odafigyelésen semmilyen technikát. Tehát nem kognitív, nem séma, nem módszerspecifikus. De én ezt most már kevésnek érzem, szeretnék valamilyen módszer mellett elköteleződni. Én hiszem, hogy a terápia tud segíteni, csak nem mindegy, hogy kihez járunk és milyen szemléletben dolgozik az illető. A családterápiáról csak hallottam jókat, nem ismerem. De ahhoz a családtagokat is be kell vonni, nem? 

:'(

Érdekes dolog, az embert önismereti alapokon rávezetik arra, hogy miért "zakkant". 🙂 De majd Barbi elmondja jobban, én csak olvastam róla.

Ja-ja. Nem rossz szer. 

Mi az a nondirektív terápia?

Én nagyon sokat jártam terápiába (6 különböző teraphoz...) és nagyon sok gyógyszert szedtem.

A depressziómra most az elontril szuper. És leginkább családterápiára szeretnék menni.

Hát eddig jártam egy nondirektív terápiába, de most nézegetem, hogy mi mást is lehetne tenni.... Te szedsz gyógyszert? Terápia?

Szia!

 

Rexetint szedtem korábban és most is azt kezdtem. Én nagyon jól reagálok rá, pár nap alatt visszahozott a nem tudok felkelni-érzésből. 

Barbi, milyen gyógyszert szedtél régebben és mit szedsz most? 

Voltál már terápián? Vagy most jársz?

Hát segít, ha olyan ember van mellettem, aki megérti amiben vagyok. Az nem szokott segíteni, ha valakit zavar, hogy szorongok, és úgy kell tennem, mintha nem lenne semmi bajom. Igen, biztos az is benne van, hogy nagy elvárás van bennem, hogy teljesítsek. De a főnököm nem cseszeget, csak én érzem, hogy sok a meló. Már csak május 31-ig kell kibírnom. Addig dolgozom.

Ameddig nem elvárás a munkaadó részéről, hogy legyél hatékonyabb, addig szerintem ne stresszeld ezen magad.

Ha lenne ott valaki veled, az segítene az elidegenedésben, vagy csak nem szeretsz egyedül lenni?

Hát biztos az is benne van. A múlt hétvégén jobb volt a helyzet. Talán a hétköznapokban az a nehéz, hogy úgy érzem, hatékonyabbnak kellene lennem, de nem megy... Amúgy home office-ban dolgozom, úgyhogy nem kell elmennem itthonról, csak egész nap egyedül vagyok, és ez néha nehéz.

Esetleg a munka miatt nehéz a reggel? Vagy akkor is az, ha mondjuk hétvége van és nem kell dolgozni?

Sziasztok!

 

Nem tudom, ki-hogy van vele, de nekem a reggelek nehezek. Már amikor félálomban észlelem, hogy reggel van, a gyomrom környékén szorítást érzek. Tudom, hogy reggeliznem kell, hogy be kell vennem nemsokára a gyógyszert. A szorongások, amik éjszaka egy ideje szerencsére hagynak aludni, ilyenkor visszatérnek. Igaz, a gyógyszer szedése óta lényegesen enyhébben. Ez a 7. napja a gyógyszerszedésemnek. Valahogy a délutánok-esték sokkal jobbak mint a reggelek-délelőttök. A tegnap este kifejezetten kellemes volt: nyugalom volt bennem, csend.... 

Azért összeszedek pár pozitív változást az elmúlt pár napból, mert nekem segít, és hátha másnak is. Szóval végre tudok aludni. Azok az igazán szörnyű, jeges-borzongató érzések megszelidültek, és már csak nagyon halványan érzem időnként (főleg reggel). Délután-este már érzek némi étvágyat. Az elidegenedés az élettől érzés, a teljes kívülállóság már csak reggel van, de a nap során feloldódik, így a lelki fájdalom egy része is eltűnt.

 

Persze, akkor jól is voltál. De az nem egyenlő a gyógyulással. 🙁

Szia Kleó!

 

Igen, írok a blogra részletesebben is. A visszaesés sajnos megtörtént. De én azt hittem három évvel korábban, hogy én "meggyógyultam". Most így utólag nem tudom, miből gondoltam. Használt a gyógyszer, lettek új kapcsolataim... ilyenek miatt. Új munka, egyedül tudtam élni, jártam társaságba. Talán ezekből éreztem, hogy jól vagyok....

Köszönöm a válaszokat. Hát a munka... nem nagyon találom a helyem a hagyományos munkarendben. Nekem az sok valahogy. Nem szeretem a munkkámat, de nem tudom, mit csinálnék helyette. Meg hát főleg belső stressz... szorongás, halálfélelem.... ezek nagyonnagy stresszt okoznak belül. 

Szia!

Igen, eltalált gyógyszerrel és életmód-váltással lehet elérni, hogy "működni" tudjunk. Sajnos mindig ott lebeg a visszaesés veszélye.

Írjál itt (akár blogot, részletesebben az életedről, ha van kedved),  sokaknak segít egy kicsit

Persze, hogy olvassuk!

Mik a leginkább stresszes dolgok az életedben?

Sziasztok!

 

Nem tudom, olvassa-e bárki, de azért leírom, hogy depresszióval küzdök, és a nagyon nehéz pillanatokban olvasgatom az itt írtakat, és próbálok kapcsolódni a sorstársakhoz az éteren keresztül. Egy hónapja kezdődött a mélyre szállás, és gyógyszerrel most sikerült a lefelé tartó irányt némileg felfelé indítani. Azért messze vagyok az örömteli mindennapoktól, de az már nagyon jó, hogy nincs egész nap a rettegés, és elidegenedés érzése rajtam, reggel némi hezitálás után fel tudok kelni. Gyerekkorom óta küzdök a visszatérő depresszióval, évek óta járok terápiába. Nem vagyok elkeserdett éppen, csak szeretném magamban táplálni a reményt. Nem is a tökéletes "gyógyulásba", hanem hogy lehet teljes életet élni így is. Vagy legalábbis sokat javíthatok az életminőségemen. Nálam mindig a stressz a fő indikátor, egyszerre begyűrűzik több irányból az életembe. Egy darabig úgy érzem, bírom vinni így a dolgokat, aztán hirtelen előtör a depresszió, ami erős halálfélelem-szorongásrohamokkal kísér.

Mostanában sokszor felfigyelek arra, ha valaki szed valamilyen gyógyszert, és megnyugtat, amikor azt érzem, mások is járnak hasonló cipőben. Szívesen beszélgetek veletek, akik szoktatok itt lenni a fórumon.

Szép napot Mindenkinek.

Barbi

Ebből a pár kicsit jobb napból még nem merek messzenő következtetést levonni, de remélem ez tartós javulás kezdete és lesz ennél jobb is.

Igen, úgy igazán jó 1 hónap után hat. Ő már ilyen.

Sikerült egyeztetnem az orvosommal. Kérdeztem, hogy biztos lehet Brintiből 25 mg-ot szedni? 

Azt írta, h ne emeljem. Azt hitte, h 15 mg-ot szedek, azért javasolt emelést.

Egy korábbi levelében pedig azt, hogy emeljem 20 mg-ra, ha nem eléggé hat, mehet kicsit fentebb. 

Kórházat ellenzi. Gyógyszer váltás elnyújtaná az időt, míg jobban leszek.

Pénteken és szombaton kicsit jobban voltam, ezt a jobb időnek tudtam be. Vasárnap ismét nagyon gyenge, erőtlen, passzív. Ma is kicsit jobb az elmúlt hetekhez képest.

Talán a Lamolep emelés is segített vagy a jobb időjárás. 

Elképzelhető, hogy Brintinél csak a max adag és az is kb 1 hónap után kezdett minimálisan hatni? Nem emlékszem, h mikor értem el ezt az adagot, de minimum 3 hét eltelt. 

A jó állapottól nagyon messze vagyok.