Tartalmak létrehozásához (vagy Regisztráció) szükséges.

Depresszió

Kedves Barbi!
Ha nem az első szered (gondolom), akkor sajnos tényleg több hét, még akkor is kell ennyi, ha esetleg nem válik be. De remélem, sikerrel jársz!
Jobbulást!

Köszi, Keló. Akkor még kevés a két hét.... 🙁 

Most elég szar...

Nekem az régebben bevált, de több hét...

Rexetint szedek

Mit szedsz? 

Sziasztok!

Nekem pár napja elég nehéz... nagyon erős szorongásaim vannak, és erőteljes üresség érzés. Azt érzem, hogy nem vagyok a helyemen. Sehol. Annyira jó lenne, ha kicsit ez az érzés jobb lenne! Amúgy jobb mint március-áprilisban, amikor még nem szedtem a gyógyszert, és sokkal intenzívebb volt, és az ébredéstől az elalvásig ebben voltam. Szerintetek mennyi idő után hat a gyógyszer, ha azt feltételezzük, hogy "jót" szedek? Én most vagyok a 18. napon.

Idézet tőle: Kiscsillag

Az altató csökkentés is nagy eredmény!

Tudom, az igazi előrelépés az lenne, ha jól lennél.

Igen, köszi, szerintem is. Ezt legalább nagyon remélem, hogy meg tudom tartani. Ugye én zsonglőrködtem rendesen kétszer is az altatóval, akkor utána sokáig nem hatott, ami egy normális reakció a szervezettől.
A volt áterem úgy beszélt a xanaxról, mint a cukorkáról, hogy van betege, aki 6 mg-ot szed. Nekem 4,5 volt a maximum, most 2,25-2,5 körül van. A retardot nem bírom.
Amikor alkoholt iszom, akkor kevesebb, illetve ha sokat mozgok, akkor is. Az altató is evvel párhuzamban csökken. Meg persze ha tudok enni rendesebben, avval is mindkettő csökken, de ez meg függ a mozgástól és alvástól és ugye oda-vissza. Bár ne lenne ennyire bonyolult.
Ma mondjuk nem fenyeget még az sem, hogy tornázni fogok.
Az evést azért tervezem.

Az altató csökkentés is nagy eredmény!

Tudom, az igazi előrelépés az lenne, ha jól lennél.

Hát, ez van, nem vártam csodákat a korábban tapasztaltak alapján.
Azóta csak rosszabb lett a gyógyszer-toleranciám.
Majd a jövő héten megbeszéljük a dokival, hogy is képzeli, hogy én leszokjak a szerekről. A kvetiapin is egy ilyen alternatíva lett volna, amitől minden még rosszabb lett, aztán ettől meg még annál is, vagy másképpen.
Mondjuk a 3 altatót már sikerült 1-1,5-re csökkenteni, nem is szeretnék visszaevezni, mert kurva drága is.
A Xanax meg csak simán már nem hat, tipikusan ha nincs, csak azt érzem meg.
Rivotril, Elenium szóba sem jöhet, amivel le akartak róla szoktatni anno. Azok egyáltalán nem hatnak.

Idézet tőle: Matiri-new

Az áter azt hiszi, le tud szoktatni a Xanaxról meg az altatóról. Tök depisen, egyedül, munka nélkül élve...Egyem az optimista lelkét. 🙁

🙁

Az áter azt hiszi, le tud szoktatni a Xanaxról meg az altatóról. Tök depisen, egyedül, munka nélkül élve...Egyem az optimista lelkét. 🙁

Idézet tőle: R-roxy

Mi az a larvált? Olyan, mint a narvál?

A narválok asszem nem petéznek 🙂

Mi az a larvált? Olyan, mint a narvál?

Ja, és az is jó, amikor a fogorvos diagnosztizál depressziósnak az arcneuralgiák miatt, de nagyon óvatosan, és csak a "larvált" előtaggal mondja. Te meg azt mondod neki, hogy ez már elég rég kikelt.

Még mielőtt a macik találnak rád...

Már a macik is kibújtak a barlangból, ideje magamra találni.

Talán ez a legnehezebb az egészben, hogy azért élni tudni, akarni, kibírni MOST, mert egyszer még lehet jobb és más.

Végre nem aludtam túl sokat és az émelygés, szédülés sem volt 2x5 mg Brintivel. 

 

Azt nem tudom, h miért van 3 féle elnevezése. A szakmaibb oldalak nagy része a bipol affektív megnevezést használja, a mániás depresszió hétköznapi. 

 

No de miért?

Nem tudok linkelni. Rihmer prof egyik cikkjében is bipol affektív zavar van.

Mániás depresszió = bipoláris depresszió = bipoláris affektív zavar.

Mániás depresszió. Hivatalos/orvosi neve.

És mi a f.szom az a bipol affektív? 

Ok.

Átmegyek a megfelelő topikba. (Skizo/szkizoaffektív.)

A 'szakmai könyvoldal' részben található.

Miért nem hiszel? 

Sajnálom, de én nem hiszek a bipol és skizo affektív diagokban.

Egy próbát megér a kihagyása, de inkább csökkentsd előbb. 

Nem hiszem h ott jobban érezném magam tv meg internet nélkül meg hogy többen lennénk egy szobába. Engem a sörön kívül már dob fel semmi de azt se ihatnék mert a vérvételen rosszak vtak a máj értékeim de ez a gyógyszereknek is köszönhető. Nem tudom de hnap már nem veszem be a reagilát 4,5 mg szedek belőle reggel.

Avana! 

Mit szedsz most? 

Nekem májusban szokott enyhülni.

Depi nekem most 6 hónapja tart, de súlyos csak 3 hónapja.

Tavaly ugyanez volt keverttel.

A nagyon major depi kb. 10 hónap... a mánia (nem hipo!) is hónapok. Borderes ingadozás lehet 5 percenként.

Nekem a depresszió és kevert is min 2-3 hónap, de inkább több. Csak a hipomán rövidebb.

Igen, sztem is border

Fenét! Az borderline, és érzelmi zavar ugye... Ciklotímia ritka.

Azt sem hiszem, h mindenkinek rapid bipolja van és naponta vált fázist.

Bipoláris affektív zavar

Skizoaffektív zavar

Nem értem, h miért nem értik, h ez rendes diag neve. 

Nem, és amiben a "skizo" előtag szerepel, az veszélyes. Akár skizoaffektív, akár skizoid szemzavar...

Igen, mert ez a hivatalos neve. De ezt nem értették.

Hát írták már átrián, h "hangulati zavar", és egy nem áter orvos is ennek nyilvánította...

Körbenéztem más fórumokon. Nem hittem a szememnek. Az egyik oldal szerint a bipol szemzavar, a másik oldalon kb 6 beteg állítja, h naponta vagy akár naponta többször is van fázisváltásuk. Egy harmadikon pedig egy "egészséges" írta, h a bipoláris affektív zavar nem rendes diagnózis, mert zavar nem arra utal. Ugyanitt a skizoaffektív zavart skizofréniának vélték. 

Minden más oldalon egészségesek is írnak, f@szságokat.

Értem. Na, addig csak pihizzél.

Nem. Házidoki azt mondta, h leghamarabb szerdán menjek kontrollra. Akkor dönti el, h mi legyen utána. Annál tovább nem szeretnék itthon maradni.

Hétfőn már mész melózni?

Jó, h arra van hatásos gyógyszered.

Az esti gyszereket 8 körül bevettem. Most nem szédülök, nem émelygek. 

Idézet tőle: Kiscsillag

Rohamszerű a szédülésed? 

Igen, de ez a gyszer gyakorlatilag megszüntette.

Éjjel 12 órát aludtam. Délután kb 3 órát. 

Akkor biztos a bounty csoki után kapta a nevét. 🙂

Ha jó lenne a bringám, lehet, hogy mennék vele. Jövő héten elviszem szervizeshez, nem azon a pár ezer ft-n fog most már múlni a dolog.