Tartalmak létrehozásához (vagy Regisztráció) szükséges.

Depresszió

Szia Kiscsillag,

Több antidepit próbáltam, hatástalanul: Paroxat, Escitil, Coaxil, Mirzaten, Velaxin, Wellbutrin. A Velaxinnál vállalhatatlan mellékhatások voltak, a többinél se hatás, se mellékhatás.

Én itt feladtam, illetve az orvosom is, így nem szedek ad-t.

 

Idézet tőle: Avana

Olyan tablettám, amit három részre lehet osztani. na pill, megnézem.

Trittico AC 150 mg Retard. Ebből a felét, harmadát+altatós gyógytea. Úgy kaptam, hogy "estei szedésre"(azaz ha nem tudnék elaludni). (Nem depresszióra kaptam, akkor sztem nem lehetne ilyen formában szedni, hanem altatásra.) Hát, mikor hogy...most pl. tartalékolok vele, mert terápiás szünetem van és elfelejtettem receptet kérni...

Étvágy:

Anno a ketilept(Seroquel), Remeron(a hatóanyagokra rá lehet nézni,most a gyógyszernevet írtam csak) vonallal az volt a bajom, hogy nagyon etetett, hiába altatott. Ez volt a másik bajom a reggeli kóma mellett: a zabáltatás.

A Tritticot kifejezetten úgy kaptam, hogy ez nem etet, mint a fentiek(rendszeres panaszom volt a zabáltatós hatás+bulímia). (Persze lehet, átvágott az orvos és csak beképzelem, de úgy érzem, a TRittico TÉNYLEG nem etet úgy és annyira, mint a másik kettő...)

Köszönöm, hogy válaszoltál, tényleg sokat segített!

Én is alvás végett kaptam. Úgy látszik az adag nagy amit felírtak nekem.

Olyan tablettám, amit három részre lehet osztani. na pill, megnézem.

Trittico AC 150 mg Retard. Ebből a felét, harmadát+altatós gyógytea. Úgy kaptam, hogy "estei szedésre"(azaz ha nem tudnék elaludni). (Nem depresszióra kaptam, akkor sztem nem lehetne ilyen formában szedni, hanem altatásra.) Hát, mikor hogy...most pl. tartalékolok vele, mert terápiás szünetem van és elfelejtettem receptet kérni...

Étvágy:

Anno a ketilept(Seroquel), Remeron(a hatóanyagokra rá lehet nézni,most a gyógyszernevet írtam csak) vonallal az volt a bajom, hogy nagyon etetett, hiába altatott. Ez volt a másik bajom a reggeli kóma mellett: a zabáltatás.

A Tritticot kifejezetten úgy kaptam, hogy ez nem etet, mint a fentiek(rendszeres panaszom volt a zabáltatós hatás+bulímia). (Persze lehet, átvágott az orvos és csak beképzelem, de úgy érzem, a TRittico TÉNYLEG nem etet úgy és annyira, mint a másik kettő...)

 

 

 

Idézet tőle: Avana

Most csak tartalékban van, Tritticot szedek(már amikor :)), altatásra. Nálam ez kulcskérdés, hogy 1. altasson 2. de kelni tudjak tőle.  Úgy érzem, a kettes pontban jobb a Ketilept-Seroquel vonalnál.

Szia Avana!

Ha szabad kérdeznem hány mg-ot szedsz a Trittico-ból és milyen gyakran. Nekem 150 mg van belőle felírva esténként és baromi nehezen kelek. De tény, jól altat, meg szerintem az étvágyat is növeli. 🙁

Itt  képbe kerül az egyéni tűrőképességünk - nappali szedéssel(50 mg-nál több) azt hiszem, engem mozdítani se lehetne, úgy ahogy vagyok, ruhástul eldobnám magam ott, ahol vagyok.

Egyszer előfordult, hogy barátoktól későn indultunk haza, közben elkezdett hatni a gyógyszer. Csukott szemmel szálltam fel a villamosra, de előtte kérdezgették, rosszul vagyok-e. 🙂

 

Szerintem teljes, totális életmódváltás, környezetváltás segíthet. Olvastam azt is, hogy a könnyű fizikai munka jobb, mint mondjuk az irodai. És végül szerintem a jóga elég jó lehet. 

Ingadozom a kérdésben én is, de azért próbálok minima gyógyszerrel ellenni.

Anno meglehetősen összekavarta az éjszakáimat(élénk, színes álmok és társai) többféle gyógyszer. Nem kaptam rá pontos választ, hogy vajon olyankor milyen minőségű az alvásom?  Jó-e ez nekem, a  szervezetemnek, hosszabb távon, hogy így alszom?

Mostanság, pár hónapja, nem is depressziós vagyok, hanem inkább fásult, kicsit elkeseredett, lemondó, persze ezek szoninimának hangzanak a depresszióval, de közben érzem, nem vagyok "agyilag másállapotban", mint a korábbi epizódok során. 

Kiscsillagnak:

Ominózus "elmegyek sportolni, hazafele kiüt" eseteket már nem emlékszem, hány mg-al produkáltam(de csak a Seroquellel, a ketilepttel nem, az fél órán belül kidönt.) (Irányadónak annyit, hogy max 300 mg-ot szedtem.)  A Seroquelt azért szerettem jobban, mert bevétel után még egy-két órát tudtam foglalkoznia  dolgaimmal. Kelni pedig egyiktől se keltem frisssebben. Ez volt a rákfenéje az egésznek, hogy a 300 mg-ot hiába vettem be este 8-9-kor, képtelen voltam 9 előtt felkelni, ami nem járható út. (Nappal nem igazán bírnám szedni.)

Eléggé el is keseredtem akkoriban, mi lesz az elfoglaltságaimmal, szociális életemmel, egyebekkel, ha le kéne dőlnöm már este 7-8 órakor a reggeli felkeléshez. Hogyan fogok ÉLNI?

A 100-150 mg-al(időben bevéve, 10 óra már késő volt nekem) még ki tudtam kászálódni reggel 7 körül, de nem kipihenten-pörgősen. Körülbelül 7-8 hónapig próbáltam idomulni, csökkent is valamennyire a reggeli-délelőtti szedáció, de nem lett ideális.

Most csak tartalékban van, Tritticot szedek(már amikor :)), altatásra. Nálam ez kulcskérdés, hogy 1. altasson 2. de kelni tudjak tőle.  Úgy érzem, a kettes pontban jobb a Ketilept-Seroquel vonalnál.

Néhány hete láttam hiradóban arról volt szó hogy a depi népbetegség .Kórházba nyilatkozott  dr professzor főorvos hogy 10 ből 9 beteg meggyógyul/ felépül,nem emlékszem melyik kifejezést használta de megdöbbentő az optimizmusuk.Gyógyszeres kezelésről biztos sokan nem azért tünnek el mert felépültek ezt saját tapasztalat alapján is mondhatom,hanem azért mert besokalnak a hiábavaló probálkozástól. De kéne egy független megbízható statisztika ami nincs.Az az érzésem kicsit letörné a dokik optimizmusát a valóság.

Én néha azt hiszem a megfelelő gyógyszer/kombináció tényleg gyógyít néha meg azt hogy egyáltalán nem.De az is lehet tényleg van ami gyógyít csak nem találták még fel,vagy lehet tényleg az évekig tartó pszichoterápia vagy a franc se tudja mi gyógyít.

Szia Nemsanyi,

Igazad lehet. Amikor a dokimnak ezt mondom, hogy ez krónikus, nincs teljes remisszió, akkor tiltakozik, hogy a gyógyult depressziósok már nem járnak a kórhazba, és nem írnak ide sem. Tud a búráról egyébként. Szóval, hogy ezért nem találkozom velük.

Idézet tőle: Feeling

Idézet tőle: CatEye

Idézet tőle: rhiannon-roxána

De akkor miért vannak ezek a statisztikák, hogy milyen hasznos és jó és szuper a mozgás???

Mert egészségre hasznos, és nyilván jobb mint feküdni a TV előtt. De nem gyógyít meg.

Jó pihenést!

Én ilyenkor nem veszem be az antipszichómat, mert tuti fél óra múlva alszom akkor.:)

Nekec segítettek a gyszerek? Mennyit szedsz az antipszichóból?

Szia Kiscsillag,

Nekem az antidepresszànsok egyáltalán nem segítettek. 100 mg-t szedek a ketileptből, az az alvásomon segít, semmi más hatása nincs. Mondjuk legalább jól alszom.

Idézet tőle: CatEye

Idézet tőle: rhiannon-roxána

De akkor miért vannak ezek a statisztikák, hogy milyen hasznos és jó és szuper a mozgás???

Mert egészségre hasznos, és nyilván jobb mint feküdni a TV előtt. De nem gyógyít meg.

Jó pihenést!

Én ilyenkor nem veszem be az antipszichómat, mert tuti fél óra múlva alszom akkor.:)

Kérdés hogy van e olyan dolog ami gyógyít?Szóval nem e csak tüneti kezelések léteznek legyen az gyógyszer,terápia,vagy egyéb.Ezek úgy hatnak mint egy mankó ami segít(jobb esetben) és nem is lebecsülendő,de klasszikus értelemben nem gyógyít.Nem tudom csak ez néha felvetődik bennem.Futásról tényleg nehéz elképzeln hogy valaki kifussa magából a depressziót,de tüneti kezelésnek jó lehet,egyeseknek.

Idézet tőle: rhiannon-roxána

Szia! Igen, van ilyen magánpszichiáter, én most (harmadik nekifutásra) ilyenhez járok. A másik kettő beszélgetett is velem és baromira idegesítő volt valahol. Főleg, hogy járok pszichológushoz, ergo zavaró is volt, mert néha nem tudtam, hogy kinek mit mondtam... 

Köszi.majd lehet igénybe veszek én is egy ilyet.Most visszamentem a régi tébés áterhez az felír minden gyógyszert ha kérem,egyelőre el vagyok vele.A mellékhatásokat meg azért már elég jól ismerem 10 éve szedek gyógyszereket,nekem a mérleg pozitív,nem nagyon érdekelnek a gyógyszerrettegők.Aki akarja szedje aki nem akarja ne szedje nem kötelező(kivéve néhány esetben ).

A Seroquellel még anno megcisnáltam olyat, hogy bevettem, utána elmentem mozogni(lakáson kívül), mire hazaértem, akkora ütött be. Node ez lassabban kezd hatni, nem dönt ki fél óra alatt.

Idézet tőle: rhiannon-roxána

De akkor miért vannak ezek a statisztikák, hogy milyen hasznos és jó és szuper a mozgás???

Mert egészségre hasznos, és nyilván jobb mint feküdni a TV előtt. De nem gyógyít meg.

Jó pihenést!

Én ilyenkor nem veszem be az antipszichómat, mert tuti fél óra múlva alszom akkor.:)

Örülök, hogy akkor viszonylag jó a helyzet és élvezed a nyarat. Én csak annyiban, hogy nem fázik a lábam. 🙂 

De akkor miért vannak ezek a statisztikák, hogy milyen hasznos és jó és szuper a mozgás???

Kedves, hogy hiányoltatok. 🙂 Na elteszem magam holnapra, mert mint megtudtam, az antidepim nagyon altat. 

Idézet tőle: rhiannon-roxána

Szia!!! Hogy vagy? Tényleg nem használ? Bakker. Mondjuk mikor Tündérhegyen voltam, akkor volt heti 1x aerobik, az szuper volt, végigröhögtem! Kár, hogy csak 1x volt. De akkor nem voltam depressziós. 

Köszönöm szinten vagyok. Hiányoztál már, emlegettünk Parrottal. A nyár határozottan jót tesz. Épp most jöttünk meg egy 30 km-es bringa túráról. 

Persze a mozgás energetizál, feldob, de rövid ideig tart a feldobottság.

Szia!!! Hogy vagy? Tényleg nem használ? Bakker. Mondjuk mikor Tündérhegyen voltam, akkor volt heti 1x aerobik, az szuper volt, végigröhögtem! Kár, hogy csak 1x volt. De akkor nem voltam depressziós. 

Szia RR:)

Sajnos a futás porhintés. Mármint nem gyógyít meg a depresszióból. Én heti 5 napot futottam hónapokig, alkalmanként 5-7 kmt. Semmivel nem lettem jobban. Persze jó érzés volt a futás után, kb tartott 1 órát, és utána nihil. Még a legjobb élményt a futóversenyek adtak. Annak a hangulata magával ragadó, ott komoly örömfröccsöt kap az ember.:)

 

 

Én iszonyatosan féltem a gyógyszerektől, sok évig csak terápiára jártam, kábé nulla eredménnyel. Van mellékhatása a gyógyszereknek. Van olyan mellékhatás, ami szinte semmiség (nekem pölö az egyik gyógyszertől hetekig ENYHE hányingerem volt és csak bizonyos dolgokat tudtam megenni... egyébként ez a gyógyszer semmit nem csinált), van olyan is, ami azért kellemetlen (szedáltság, hízás, rémálmok, székrekedés). 

Tudom, hogy nagyon gyógyszer-ellenes vagy (én is az voltam...), de óriási meglepetésemre a napokban olvastam Popper Pétertől egy könyvecskét és ott egy bizonyos szorongásra azt írta, hogy jól kezelhető gyógyszerrel és terápiával. 

Ez egyébként a mostani hivatalos álláspont: gyógyszer + terápia. Hozzáteszem, sport. Ezt nem szokták mondani valamilyen rejtélyes oknál fogva. Talán azért, mert ha az ember depressziós, nem akarnak rá terhet rakni, hogy "na fuss minden nap 20 percet". Mindenesetre állítólag már heti x alkalommal (naponta, kétnaponta) fél óra intenzív séta nagyon jó hatással van. 

Szia! Igen, van ilyen magánpszichiáter, én most (harmadik nekifutásra) ilyenhez járok. A másik kettő beszélgetett is velem és baromira idegesítő volt valahol. Főleg, hogy járok pszichológushoz, ergo zavaró is volt, mert néha nem tudtam, hogy kinek mit mondtam... 

Idézet tőle: nemsanyi

Reménykedve várom Reménykedő nevű új tagunkat,aki saját bevallása szerint gyógyult depressziós.

Sokan vagyunk ezzel így!

Reménykedve várom Reménykedő nevű új tagunkat,aki saját bevallása szerint gyógyult depressziós.

Ugyan Holdfeny, persze hogy szeretunk ❤️

Idézet tőle: holdfény

Szeret itt valaki?

Egy kis szeretetre vágyom.

Én szeretlek holdfény. Velem mindig nagyon aranyos és kedves vagy.

Mitől ilyen magas a vérnyomásod? Ha máshogy nem teszel ellene, akkor el kell menj a háziorvoshoz, kardiológushoz, aki ír fel rá vérnyomáscsökkentőt, mert ez így tönkreteszi a szíved, érrendszered. De gondolom ez világos.

Most épp ezt a szót használtam de jófejségnek mégse nevezhetem azt ha az ember 100% helyett kb 10%-on él ,behúzott kézifékkel.Vannak azért sokan akik munkaképtelenek vagy majdnem teljesen azok,teljesen kerékbe töri az életüket ez a betegség,megnyomorítja.

Miért nevezed nyomiságnak, hogy érted?

Ha most nagyon fontos, akkor igen, szedd.. de tapasztalat hogy minden szarra felírnak gyógyszereket mert csörög a lóvé. 

Ezt a gyógyszerektől való rettegést sem értettem soha.Ha valaki azon godolkozik melyik lámpavasra akassza fel magát nem valószínű hogy a bogyók káros mellékhatásaitól rettegne(már ha vannak ilyenek)

Szomorúságra én sem szednék semmit.Valószínű nem is egy dologról beszélünk.Sokféle depresszió van,az én bajomat semmiképp nem nevezném szomorúságnak.Valami másnak de nem is tudom minek.pl nyomiságnak.

 

Ja és ha már tudomány, ez nem tudomány... ahol nem tudják hogy melyik gyógyszer hogy hat az emberre... Ugyan. 

Idézet tőle: nemsanyi

999 wannabefixed:Én inkább maradnék a tudománynál,nem érdekelnek az okosságaik.A pszichológiát nem véletlenül oktatják a bölcsész karon maradjanak is ott.

Nem tudom hány éves vagy de a fotód alapján nálam akkoriban kezdődött ez a nyomiság amikor te születtél,úgyhogy ennyi év tapasztalattal mondom hogy nekem nem jönnek be.Régen jártam pszichológusnál elegem is lett belőlük.Járjon az akinek segít engem csak lefárasztott.És nem csak a pszichológus hanem maga a pszichológia.

Nyomiság? szerintem többet ér, mint szomorúságra -MINDIG- gyógyszert szedni, és tönkretenni a tested.... na mindegy,nem szólok bele

Én amikor pszichiáternél jártam összetettem volna a két kezem, ha nem gyógyszerrel töm, hanem segíteni akar

999 wannabefixed:Én inkább maradnék a tudománynál,nem érdekelnek az okosságaik.A pszichológiát nem véletlenül oktatják a bölcsész karon maradjanak is ott.

Nem tudom hány éves vagy de a fotód alapján nálam akkoriban kezdődött ez a nyomiság amikor te születtél,úgyhogy ennyi év tapasztalattal mondom hogy nekem nem jönnek be.Régen jártam pszichológusnál elegem is lett belőlük.Járjon az akinek segít engem csak lefárasztott.És nem csak a pszichológus hanem maga a pszichológia.

Mi a baj a másikkal? Az első semmit sem ér ...

Sziasztok!

Lenne 1 kérdésem:

Magán pszichiáternél hogy van ez,van olyan hogy csak pszichiáter tehát csak gyógyszerrel foglalkozik(vagy főleg csak azzal),vagy csak olyan van hogy pszichiáter+terapeuta,és mindenkép meg akar "terapeuzálni".Mert én csak utóbbit találtam

 

köszönöm a segitségeteket,és a türelmeteket 🙂

Ez nem sok, tehát ettől nem lesz bajod szerintem. Ha az orvos szerint nem tudod elrontani, akkor bízz benne, hogy tényleg nem.

akkor megpróbálom este a floxetet. meglátjuk. csak nem akarom h sok legyen együtt a kettő. a doki azt mondta h mindegy mikor szedem,csak gondoltam tanácsot kérek,vagy hátha esetlegbjárt már vki igy.....

 

Ja,értem.Akkor szépen kereszt-titráltok.Rendes orvos,lelkiismeretes.A paroxatot szedd abban az időben,ahogyan eddig.Az új gyógyszert pedig a nap másik részében.De itt a búrán ilyen tanácsokat egyébként nem adhatunk,de nálam így kellett anno váltani.

dehogynem,ugy probáltam. de ez nem vállt be,ezért kaptam mellé floxetet.

1/2paroxat és 1 egész floxetet kell(ene) szedjek. az nem sok ugye? 10 napig 1/2 paroxat + 1 floxet,10 napig 1/2 paroxat két naponta  + 1 floxet( mindennap),és 10 napig csak a floxet.

De ha tőlem kérdezed,ne egyszerre vedd be.Inkább az egyiket este,a másikat reggel.Gondolom a paroxat-ból egyre kevesebbet,sa floxetből talán egyre többet.A szerotonin szindrómát akarja elkerülni az orvos.

Bubuka!Nem próbáltad csökkenteni a paroxátot,anélkül,hogy a floxetet bevennéd?Magyarán pár nap alatt ,max egy hét,lecsökkented,s átállsz a Brintellix-re ,először 5 mg-ra reggel.Mit mondott az orvos,hogyan kell csökkentened,hány mg-al naponta?Konkrétabb info kellene.

 

igen arra kaptam hogy letegyem a paroxatot,és helyette lesz majd a brintellix. csak az a baj,h a doki nem mondta,én meg elfelejtettem megkérdezni töle h mikor kell bevenni, és 2 hétig szabin van. a "helyettes" azt mondta nem tudok mellé lőni se akkor ha reggel se akkor ha este veszem be. e ezzel a válasszal nem vagyok kisegitve. és csak tanásot szerettem volna kérni h sztetek reggel együtt,vagy egyiket reggel,másikat este?

Valszeg azért kapta a floxet-et,mert arról könnyebb lejönni,kevesebb az elvonásos tünet.Átváltanak,s a floxetről fokozatosan jönne le.Bár a fene tudja.Cymbaltánál alkalmazzák ezt a módszert,ha valaki nagyon rosszul van .Bubuka,remélem nem leszel gyógyszer nélkül,s valamire majd váltasz,ha az Ssri-k nem jöttek be.

Szia Bubuka! Mind a két szer SSRI típusú antidepresszáns, tehát az egyik kiváltja a másikat. Semmiképp se vegyél be mind a kettőből teljes adagot, mert rosszul lehetsz. Egyébként persze leginkább kérdezd meg az orvosod 🙂

Recepten nem szerepel az adagolása?

Amúgy ezzel kapcsolatban biztosan telefonálnod érdemes az orvosnak.

Sziasztok

 

Nem tudom tudtok e segiteni. Paroxatom mellé leszokás miatt kaptam floxet-et. Elfelejtettem megkérdezni az orvosomat hogy hogy ke szedni. A kettőt együtt reggel,vagy külön külön? Hátha vki ismeri.