Tartalmak létrehozásához (vagy Regisztráció) szükséges.

Depresszió

A közösséghez tartozás tényleg lehet ellenszere a nihilnek depressziónak.De rohadtul nem mindegy hogy vki a jezsuitákhoz,az iszlám államhoz,szurkolói csoporthoz, pszichoterápiás csoporthoz stb csatlakozik.Igen hatalmas különbségek vannak.Ráadásul saját tapasztalatom hogy bármelyik közösségben is utolérhet a magány(társas magány)sajnos mindentől a közösség sem véd.Valahol legeslegbelül egyedül vagyunk.De oké elismerem a jó közösséghez tartozás sokat ér.

Ez a topik a depresszióról szól, szögezzük le. Az a nemzeti érzések milyenségétől függetlenül lesújthat bárkire. 

A közösségbe tartozás, az elfogadottság érzése és tudata, a közös nyelv és szimbólumok, az életünket tagoló rítusok, a kölcsönösség mind segítenek összetartani az emberi ént, és ezzel csökkentik a depressziót is. A nemzet ugyanakkor túl nagy és tág csoport (bármit értünk is rajta) -- a nemzettől nem kapunk visszajelzést, elfogadást, támogatást, ezeket általában kisebb közösségek nyújtják. Egy-egy ilyen kisebb közösségnek lehet kifejezetten "nemzeti" vonala, de ez már csak ideológia, saját használatú mítosz, ami gyakran együtt jár "ellenségek" kijelölésével. Ez is segíthet levezetni a dühöt és a belső rossz érzéseket, de nem nevezném nagyon konstruktív megküzdési módnak. 

Idézet tőle: ggabor

Sziasztok! Szerintem nem tabu a politika, mármint a szakpolitika. Több millió embert érintenek közvetlenül vagy családtagjukon keresztül a lelki betegségek.

Amit érdemes, hogy melyik kormány vagy párt mennyit tett a csökkent munkaképességűekért? Hogy bánik a leszázalékoltakkal? Mennyire fejleszti és támogatja a pszichiátriákat? Ezek nem költői kérdések. Mik a tapasztalataitok?

eddig mindegyik leszarta, és ez várható a jövőben is, megkockáztatom! pedig öngyilkosságok és boldogtalanság tekintetében is elég szarul állunk minden létező felmérés szerint, de valahogy ennek dacára sem érezte még egyik kormányzat sem úgy, hogy ezzel a helyzettel kéne kezdeni valamit! 

Átmentem a Veszekedős topicba!

angryangry

Most már viszont tényleg jobb lenne topikot váltani.

csikós-gulasch-paprika

Hortobágy

Idézet tőle: Kleó

PUSKÁS ÖCSI

Nem ér! Emigráns! És akkor is inkább a Real Madrid jut róla eszébe a világnak.

(de jó, legyen 1)  🙂  még legalább 2 kéne! De nem ám külföldön kitalált valaki valamit... golyóstoll, meg atombomba, és nem külföldi mezben játszó sportoló!

Én szeretem a hazámat, és szeretem a magyarságomat. És képes vagyok úgy szeretni, hogy nincs szükségem semmiféle torzításra, hazugságra, nyakatekert elméletekre, történelemhamisításra. Büszke vagyok arra, amire büszkék lehetünk, és felvállalom, hogy vannak nagyon szégyellnivaló cselekedeteink is, sajnos olyanok, amikből soha nem tanulunk, hanem inkább mindig megismételjük őket.

 

És pontosan így, az egyén életében is sokkal egészségesebb az az út, ha az ember képes a saját erényeit és hibáit megfelelően helyre tenni, mert így képes fejlődni, javítani a saját sorsán. Ha ezzel szemben minden rosszért mást okolunk, a kevéske sikerünket meg felnagyítjuk, akkor az elég beteges és rossz felé visz.

 

A kérdés: az a valódi hazaszeretet, ha olyannak szerem amilyen az a valóságban, vagy az, ha csak akkor tudom szeretni, ha feltupírozom és átalakítom a saját ízlésem szerint?

PUSKÁS ÖCSI

Idézet tőle: Kleó

azért akadnak hungaricumok, nem másolnám be...

még mindig nem látom azt a rengeteg, köztudott, (bemásolásra sem szükséges mert mindenki kivülről köpi) Hungarikumot, amit ha kiejtesz a világ bármely pontján, csettintenek és azt mondják : Hungary!

Nézzétek meg, hogy más népek mennyire tartják a hagyományaikat, pl. kelták. Nem kell lebecsülni magunkat. Ha néptánc, hát néptánc. Ezt nem bírom a ballibekben, hogy mindenen gúnyolódnak 🙁

http://www.hungarikum.hu/hu/hungarikumok

A doroszlói és gombosi böjti leánytáncok és népdalok 😀

A Kurtaszoknyás falvak népviselete és hagyományőrzése  :D:D

A Varázsló kertje – Szent Teréz székesegyház környéke  😀  környéke!!! XD

ez komoly!

Idézet tőle: Kleó

azért akadnak hungaricumok, nem másolnám be...

Na légyszi! csak 3at

azért akadnak hungaricumok, nem másolnám be...

Idézet tőle: Kleó

Tévedtem. Maradok "náci". (Ez manapság a "nemzeti" szinonimája.)

Kleó, ne szomorits! (úgysincs hossz i-m) 🙂 visszaadom a lovagkeresztemet 😀

Akkor lenne jó nemzetinek lenni, ha azt mondom: svájc: svájcibicska,bank        olaszország: spagetti,divat,Michelangelo   Japán: szusi,hightech   franciaország: Eiffel torony,Citroen    Szlovákia: sztrapacska   csehország: Skoda,sör   Belgium: csoki  ....... Magyarország: őőőőőőőőőőő  ló..sz! Pedig erre rá kéne vágni valamit!  mi mit tudunk előállitani világszinvonalon???  jaaaa a téliszalámi (Pick Márk találmánya aki mellesleg zsidó származású)

Végig a depresziónál voltunk. Ott, hogy az embernek szüksége van valahová tartozásra, közösségre. És ez a közösség soszor nem egy focicsapat vagy egy kocsmaasztal köré, hanem egy ideológia mentén szerveződik. Kicsit ugyan elkalandoztunk, de nem tragédia szerintem.

Bárcsak bezárnánek engem Bayer zsolttal pár órára egy pincébe! 😀 devil

Tévedtem. Maradok "náci". (Ez manapság a "nemzeti" szinonimája.)

Kösz a kimerítő beszámolót, most már teljes a kép.

Maradjunk a depressziónál.

Karl Pfeffer-Wildenbruch, a kitörés vezetője utolsó táviratában ezt írta a létszámról:

"németek: 23900, ebből 9600 sebesült, magyarok 20000, ebből 2000 sebesült, "

Azt tudjuk, hogy 700 embernek csodával határos módon sikerült elérnie a német vonalat, és hogy 23000 ember fogságba esett. a maradék a halálos áldozat.

Karl Pfeffer is fogságba esett, valahol Hűvösvölgynél húzták ki a pöcecsatornából. 1955-ben hazatért a szovjet hadifogságból, nem úgy, mint akiket a biztos halálba küldött.

Nagyon sokan megőrültek és öngyilkosok lettek, gondolom ebben volt némi szerepe a háborús pörgetőcukorkának, a pervitinnek (amfetamin) is.

 

én biszkuet. volt vejére szavazok, a focikapus-edzőre, ha már...

és ismétlem: Voltak ott magyar civilek. Meg egyszerű katonák.

 

nehogymá' sajnáljuk ezeket a náci droidokat, ha ezek tudtak volna gondolkozni, nem magyaro. jött volna ki a legszarabbul a dologbol. megérdemelték a sorsukat! éljen Biszku'bá! 🙂

Voltak ott magyar civilek. Aztán hogy kiért kár, az meg szubjektív...

A 897-es elkerülte a figyelmed, idézet ugyanonnan.

Idézet tőle: Kleó

Idézet tőle: georg77

Idézet tőle: Kleó

Idézet tőle: ggabor

 

Túrázni jó, kitörni kevésbé. Székelyföldön voltál már? Csodálatos helynek mondják, egészséges lelkű magyar Emberekkel. Egyszer kimegyek.

🙂 Ez a túra a budai várból való kitörés emlékére van évente. Wiki írja, mi ez.

Na kussolok, mert ha elkezdek pol., abból mindig baj van...

 A kitörésnél a 15000 németből és kb. 5000 nyilasból, 700 ember marad élve. Okos gondolat volt. inkább adták volna meg magukat, több esélyük lett volna...

Volt ott több ezer magyar is (ha jó emlékszem, 4000, csak lusta vagyok "kiguglizni"). És hiába adják meg magukat, a szovjet fogság alatt végük. Ez volt az egyetlen esély.

persze, magyar nyilas. Értük meg nem kár.

"A bekerített budai várban összesen 28 000 német, 30 000 magyar és körülbelül 3000 nyilas volt, február 11-ig 5000 német elesett és 9000 német megsebesült. A kitörésben 14 000 német, 2000 magyar (jó részük még a beépített részeken visszamaradt) és 2500 nyilas, illetve civil vett részt." https://hu.wikipedia.org/wiki/1945-%C3%B6s_budai_kit%C3%B6r%C3%A9si_k%C3%ADs%C3%A9rlet#A_kit.C3.B6r.C3.A9s

Idézet tőle: Kleó

Idézet tőle: georg77

Idézet tőle: Kleó

Idézet tőle: ggabor

 

Túrázni jó, kitörni kevésbé. Székelyföldön voltál már? Csodálatos helynek mondják, egészséges lelkű magyar Emberekkel. Egyszer kimegyek.

🙂 Ez a túra a budai várból való kitörés emlékére van évente. Wiki írja, mi ez.

Na kussolok, mert ha elkezdek pol., abból mindig baj van...

 A kitörésnél a 15000 németből és kb. 5000 nyilasból, 700 ember marad élve. Okos gondolat volt. inkább adták volna meg magukat, több esélyük lett volna...

Volt ott több ezer magyar is (ha jó emlékszem, 4000, csak lusta vagyok "kiguglizni"). És hiába adják meg magukat, a szovjet fogság alatt végük. Ez volt az egyetlen esély.

"Az akcióban 14 000 német, 2000 magyar (jó részük még a beépített részeken visszamaradt) és 2500 nyilas, illetve civil vett részt."

Idézet tőle: georg77

Idézet tőle: Kleó

Idézet tőle: ggabor

 

Túrázni jó, kitörni kevésbé. Székelyföldön voltál már? Csodálatos helynek mondják, egészséges lelkű magyar Emberekkel. Egyszer kimegyek.

🙂 Ez a túra a budai várból való kitörés emlékére van évente. Wiki írja, mi ez.

Na kussolok, mert ha elkezdek pol., abból mindig baj van...

 A kitörésnél a 15000 németből és kb. 5000 nyilasból, 700 ember marad élve. Okos gondolat volt. inkább adták volna meg magukat, több esélyük lett volna...

Volt ott több ezer magyar is (ha jó emlékszem, 4000, csak lusta vagyok "kiguglizni"). És hiába adják meg magukat, a szovjet fogság alatt végük. Ez volt az egyetlen esély.

Idézet tőle: Kleó

Idézet tőle: ggabor

 

Túrázni jó, kitörni kevésbé. Székelyföldön voltál már? Csodálatos helynek mondják, egészséges lelkű magyar Emberekkel. Egyszer kimegyek.

🙂 Ez a túra a budai várból való kitörés emlékére van évente. Wiki írja, mi ez.

Na kussolok, mert ha elkezdek pol., abból mindig baj van...

 A kitörésnél a 15000 németből és kb. 5000 nyilasból, 700 ember marad élve. Okos gondolat volt. inkább adták volna meg magukat, több esélyük lett volna...

Sziasztok! Szerintem nem tabu a politika, mármint a szakpolitika. Több millió embert érintenek közvetlenül vagy családtagjukon keresztül a lelki betegségek.

Amit érdemes, hogy melyik kormány vagy párt mennyit tett a csökkent munkaképességűekért? Hogy bánik a leszázalékoltakkal? Mennyire fejleszti és támogatja a pszichiátriákat? Ezek nem költői kérdések. Mik a tapasztalataitok?

Idézet tőle: Kleó

Nemzeti érzelmű. Ezen belül van radikális. Én meg internacionalistán vagyok nacionalista: minden nemzetnek joga van a földjéhez, kultúrájához, nyelvéhez stb. - legyen az magyar, ír, kurd, palesztin, csecsen, katalán stb.

Amúgy a doki szerint közepes depressziós fázisban vagyok. (Csak a rend kedvéért.)

Micsoda trükk 🙂

Én is depressziós vagyok (a rend kedvéért)

Nemzeti érzelmű. Ezen belül van radikális. Én meg internacionalistán vagyok nacionalista: minden nemzetnek joga van a földjéhez, kultúrájához, nyelvéhez stb. - legyen az magyar, ír, kurd, palesztin, csecsen, katalán stb.

Amúgy a doki szerint közepes depressziós fázisban vagyok. (Csak a rend kedvéért.)

Kleó, én a jobboldaliságról semmit nem tudok. Illetve annyit, amit leírtam, hogy nagyon magához tudja kötni az embereket és képes közösséget kovácsolni, összetartani. Ezen felül nem tudom értelmezni. Illetve ha magam elé képzelek egy grófi származású gyártulajdonost, akkor az ő jobboldalisága érthető annyiban, hogy szemben áll  a baloladalisággal azaz a társadalmi igazságossággal, a szolidarítással és mindennel, ami veszélyezteti az ő kiváltságait. De hétköznapi szinten számomra nem érthető, hogy miről szól.

"...

Most temettük el szegény Kosztolányit
s az emberségen, mint rajta a rák,
nem egy szörny-állam iszonyata rág
s mi borzadozva kérdezzük, mi lesz még,
honnan uszulnak ránk uj ordas eszmék,

fő-e uj méreg, mely közénk hatol -
meddig lesz hely, hol fölolvashatol?...
Arról van szó, ha te szólsz, ne lohadjunk,
de mi férfiak férfiak maradjunk
és nők a nők - szabadok, kedvesek
- s mind ember, mert az egyre kevesebb...
Foglalj helyet. Kezdd el a mesét szépen.
Mi hallgatunk és lesz, aki csak éppen
néz téged, mert örül, hogy lát ma itt
fehérek közt egy európait."

(József Attila)

Borderline létemre is mindig jobboldali voltam, vagyok és leszek! OFF-oltam. Még Zsolttal sem érthetek mindig egyet... Ötéves koromban meghallottam, hogy "és nemzetközivé lesz holnapra a világ", és megkérdeztem anyukámat: - És akkor nem lesz magyar? - Szóval ez nálam zsigeri.

Nem is annyira off ez, mint gondolnád! A közösségi élmény, a valahová tartozás érzése, az összetartás nagyon ütős gyógyszere a depressziónak, magánynak és hasonló nyavalyáknak. Annyira, hogy ezért cserébe még az egyébként jószándékú és tájékozott emberek is hajlandóak megfeldkezni arról, hogy mik azok a szélsőséges, hamis eszmék, amik miatt évszázadok óta szopóágon van ez az ország.

Más államokban általában van valami egyensúly, van baloldal, jobboldal és közte az átmenetek, de nálunk csak jobbra van. Ha balra tartnál, akkor ott nincs semmi, az a rész üres. (Vagyis van valami, ami oda szeretne elhelyezkedni, de ott az ember nem közösséget, csak széthúzást, okoskodást, idiotizmus, szerencsétlenkedést talál, ami még a stabil lelkialkatúakat is kikezdi. )

Ezek már nagyon off itt attól tartok,röviden csak annyit hogy elég spirituális hangulatban voltam akkoriban,a jobboldal meg mindig,vagyis az elmúlt 20 évben biztos érzelmileg többet ad ahogy ti is írtátok.Ez a mai fideszes KDNP más világ ,nem is lehet rájuk szavazni külön.Vagy egyszerűen csak fiatal voltam és hülye smiley

Amikor én még nem voltam beteg,akkor a Jobbik egyik alapszervezetének voltam a tagja,csinos kis tagsági kártyával.

Nincs ebben semmi rossz.

A "magyarkodás" terminológiát nem tudom értelmezni.

Idézet tőle: nemsanyi

Én egyszer szavaztam a KDNP-resmiley Ennyi volt a jobbos múltam,lehet majd elmegyek meggyónni.

Hallod, te már szélsőségesebb vagy mint én. 🙂 Nekem a radikális jobboldal csak kényszerpálya volt, ott volt a legerősebb a patrióta életérzés, de a politikai nézeteikkel nem tudtam azonosulni, sose szavaztam oda ahova elvárták. Jópár olyan lapult még ezekben a jobbos körökben akiket csak a nemzeti öntudat sodort oda, de nem kértek a sovinizmusból. Mi voltunk a csendesebbek.

Mivel győztek meg? 🙂

Köszi az újabb ajánlást, jegyzem!

Voltam kinn, hogyne! Az első erdélyi utam után ébredt ez a nemzeti öntudat, előtte cikinek tartottam a magyarkodást. Az tényleg egy más világ, ők tudnak magyarok lenni melldöngetés, gyűlölködés nélkül is. Erdélyben magyarnak lenni nem politikai nézet hanem identitás, ez a hatalmas különbség! Mindig nagyon jó visszatérni.

Egyszer mindenkinek érdemes megnézni, a vidék gyönyörű, az emberek nagyon kedvesek, a többi meg vagy átjön vagy nem. A páromat például nem járta át az ami engem, nem érezte, van ez így.

Én egyszer szavaztam a KDNP-resmiley Ennyi volt a jobbos múltam,lehet majd elmegyek meggyónni.

Idézet tőle: ggabor

 

Túrázni jó, kitörni kevésbé. Székelyföldön voltál már? Csodálatos helynek mondják, egészséges lelkű magyar Emberekkel. Egyszer kimegyek.

🙂 Ez a túra a budai várból való kitörés emlékére van évente. Wiki írja, mi ez.

Na kussolok, mert ha elkezdek pol., abból mindig baj van...

Mindenki sokat vétkezett. Legfeljebb nem vallja be. Te igen és ezért grat!

Nekem is volt radikális jobbos időszakom és nekem is szélsőséges a természetem. Sok embert megbántottam. Minden téren kimondtam az igazat. Részben megbántam. A politikáról nem szabad. Csak barátoknak. Vagy nekik se. Ne szégyeld a múltad. Megtörtént, ennyi.

A vallás, a kereszténység gyógyír, ha jó paptól kapod. Én a kemény egyenes és tudós atyákat szeretem. A Jezsuita Oázisban ingyen lelki kísérést kaphatsz, hiteles és értő emberektől. Mindennap munkanyitva vannak: 

http://oazis.jezsuita.hu/

Túrázni jó, kitörni kevésbé. Székelyföldön voltál már? Csodálatos helynek mondják, egészséges lelkű magyar Emberekkel. Egyszer kimegyek.

Pál Feriről nem hallottam, megnézem, köszi. Ez a vallás dolog nem tudom fog-e rajtam, mert egyrészt annyit vétkezem hogy könyvben is hosszú lenne, másrészt INTJ/P személyiségként szélsőségesen racionális vagyok.

Én a radikális jobboldalt jártam meg valamilyen szinten, ami ugyan nem vallás, de valójában az is a hitre épít. A hitre, hogy "elment tatár, török, Trianon se lesz örök", a mítoszok, a legendák; ez a romantikus múltba révedés, a mágikus realizmus elragadott. Sajnos a gyűlölködés és az ostobaság mérgezi az egészet amivel már nem tudok azonosulni. Majd elnézek a kitörés napja emléktúrára, hátha változott valami..

Szia!

Köszönöm a tanácsokat.

A vallás segít, sok lelki betegnek gyógyír. Azonban tényleg nem mindegy, hogy hova mész és kitől kérsz segítséget. Pál Ferit például sokan ajánlják. Mások a Hit Gyüliben találtak lelki vigaszra.

A lényeg, hogy sok vallási vezető vadbarom és maga is kezelésre szorul. Nem Isten emberei. Csak emberek. Én egyszer kórházba kerültem egy pap miatt. Úgy lealázott a gyónáson. A gyónást nem ajánlom!!! 

A papoktól sem árt távolságot tartani.

Maga a hit és a közösség azonban jó. Próbálj ki többet is!

 

Szia CatEye!

Köszönöm a leveled és a pozitív löketet. Rámfért.

Jó ötletek, megfogadom őket. Tényleg baromi nehezen élem meg ezt az időszakot. A kuksolást otthon. Ki kell bekkelni. Amit érzek, az időjárás és a bezártság miatt van, nem a valóság. Ennek a tudatosítása sokat segít.

a hit az jó

-

Idézet tőle: unloved78

Egyébként vallási csoportokat, tanításokat, miséket nem látogat valaki? Már gondolkoztam rajta, hogy bele kéne kóstolni, csak nem tudom hogy lenne érdemes.

minden azon múlik,hogy vannak-e ott jó nők?

múltkor mentem a nyugati pu aluljáróban pesten ,és ott álltak ilyen utcai jehovás hittérítők  a kis szórólapjaikkal hárman és volt köztük egy fiatal lány,aki annyira nem illett oda a képbe,szőke volt ,és ragyogó vidám tekintetű,fehér bőrű,fogalmam sincs mit keresett ott?tényleg értelmesnek tűnt.

egyébként nekem a volt barátnőm lelki betegként ilyen helyekre járkált (bejegyzett vallási közösségek gyülekezetei (nem jehovások)  és úgy vettem észre,hogy csak ártott neki mint használt.

Én egyszer ültem 2009 nyarán Pesten a Határ út mellett Kispesten egy parkban,és odajött két roma fiatal hittérítő,és kérdezték ,hogy hiszek e istenbem ,én meg mondtam,hogy nem igazán,mert buddhista vagyok,erre úgy nekem estek,hogy azt hittem verekedni kell,komolyan.

Egyébként vallási csoportokat, tanításokat, miséket nem látogat valaki? Már gondolkoztam rajta, hogy bele kéne kóstolni, csak nem tudom hogy lenne érdemes.