Tartalmak létrehozásához (vagy Regisztráció) szükséges.

Depresszió

Panda!

Sztem is érdemes lenne egy másik orvost felkeresni. Lehetőleg olyat, akinek 5-10 percnél több ideje van diagnosztizálni és gyszert írni. Legjobb lenne, ha arra is lenne ideje, hogy elmagyarázza, hogy milyen diagot miért adott, milyen gyszertől mit várhatsz. A korrekt tájékoztatás betegjog, de sajnos tb-s dokiknak erre sokszor nincs idejük, magánrendelésen ez meg szokott történni.

Gyszer mellé jó lenne terápia is járnod, főleg, ha nem hatnak eléggé. Van ahol ingyenesen is elérhető a lógus. (pl 10 alkalmas terápia keretében).

De lehet egy másik doki jobban eltalálná a gyszereket is. 

A risperdal consta nekem (injekcióban) fokozta a szorongást és aludni sem tudtam. Hirtelen kellett nagyot emelni a nyugtatón. Pár hónappal később visszakaptam a másik AP-t, szinte megvonási tünet nélkül csökkentettem a nyugtatót. Kire hogy hat.

Idézet tőle: PhilC

...És egyre inkább arra jutok, hogy a telefonos lelkisegély egyébként egy rohadt szart sem ér (a lógusom meg most egy hónapig szabin van). Kíváncsi lennék, hogy nektek is ez-e a tapasztalatotok: nálam egy csomószor előfordul, hogy direkt gyorsan le akarják zárni velem a telefonbeszélgetést, és ha ezt nem akarom tudomásul venni, még direktbe be is mondják a vonalba, hogy "Minden jót, viszonthallásra.", és rám teszik a telefont. (Legközelebb bele fogom üvölteni a vonalba, hogy ott rohadjál el, te munkakerülő kurva.)

Minap párkapcsolatommal kapcsolatosan voltam elkenődve (mi más lett volna a nyomorom, na, persze), és kértem volna egy kis lelkifröccsöt/józan tanácsot, erre reakció: "Maguk játszmáznak, mint az óvodások. Ha meg akarja menteni a kapcsolatát, menjen el párterápiára. Ha meg ki akar lépni belőle, álljon bele a döntésbe, és vállalja annak az esetleges következményeit."

Egyrészt: mintha ez ilyen egyszerű lenne. Másrészt: mennyire szakszerű azt mondani egy depressziós embernek, hogy "úgy viselkedsz, mint egy óvodás"?...

Vegyesek a tapasztalataim. Van, akivel lehet beszélgetni akár egy órát is (egyedül élek), van, aki rámcsapja két mondat után. Akkor szoktam hívni, ha nagyon mély depresszióban vagyok. Utóbbi csak mélyíti, szakszerű segítségnek nem nevezném. 

Van egy erősen tájszólásos nő, aki azt tanácsolta nekem, hogy ha inni akarok (kontrollvesztő alkoholista vagyok) akkor fakanállal verjem ki a kezemből a poharat. 😀 😀 😀 Bölcs tanács volt...

Szia,

Bonyolodunk, bonyolodunk...Orvost kellene valtanod, vagy korhazat. Erre nem tudok mast mondani, ha vissza olvasod magad, szerintem erted... Foleg az utolso mondatot, hat akkor ezzel megiscsak kene kezdeni valamit. Aztan ha megvan a megfelelo hely meg ater akkor ott gyogyszereljenek ki rendesen. "Tiszta lappal" kene ezt kezdeni. Tiszta homaly. 
Nem tudom melyik kh, de elcseszetten hangzik, hogy hagynak szenvedni. Hogy azt mint beteg nem latod tisztan mi bajod, az egy dolog. En se ertem sokszor a magamet, tobb diagnozis es osszetett is a problema, ilyen van. Nekem fontosabb, hogy az orvosom ertse.
De ha Teged a gyogyszerekkel ha szivatnak, rosszul vagy, jelzed es semmi, na az a nem mind1.
Xanax helyett engem is rivotrilra allitottak (hala az egnek), nekem jobb. Orvosom szerint is jobb es erosebb nyugtato. Erre mast nem tudok mondani. Abuzalas utan es/vagy eros AP utan- mellett viszont persze, hogy mar ezt se erezzuk, foleg nem kisebb mennyisegben, ne is varjunk csodat, legyunk oszintek. Ha beszedem? Meg se erzem. Ha nem szedem be? Na akkor azt bezzeg igencsak megerzem. Ezzel sajna ez van. Neked ez nem lesz megoldas mar hogy rivo vagy xani. Ne ebben keresd.  

 

 

Hát igazából nem tudom mi bajom van csak azt, hogy valami van. A khban súlyos rekurrens depresszió pszichotikus tünetekkel diagnózist kaptam, de utóbbit nem fejtették ki. A khban egy ideig kaptam APt, de fel sem írták a záróra, mert az ov. Főorvos azt mondta, nincs rá szükség. Később az ambuláns kontrollon kaptam a risperdalt túlzott mértékű szorongásra és feszültségre. Hallum pl soha nem volt. Bizonyos mértékű paranoia jellemez és időnként kényszer gondolatok. Na utóbbit szüntette meg a szuri. Később kaptam nem meghatározható személyiség zavar dgt. Egyébként elmentem még két helyre ott bordit állapítottak meg. Meg van még szociális fóbiám. Egyébként baromira idegesít, hogy nem tudom pontosan mi a bajom. Ráadásul a pszi gyógyszerek előhoztak vagy felerősítettek néhány tünetet és akkor a mellékhatásokról még nem is beszélve. Pl a rivot xanax helyett kaptam, mert fordított hatással volt rám, úgy mint a kutyáknál. Na vége a panasz napnak. Még egy gondolat. Egyszer helyettesítő ater volt a kontrollon és azt mondta, hogy teljesen rossz gyógyszereket kapok. Hát ez van.

Idézet tőle: connie0510

Idézet tőle: Panda63

Az a gond, hogy az atert magasról nem érdekli, hogy nem tudok aludni. Egyébként csak azóta iszom ilyen rengeteg kávét mióta nem dolgozom, de előtte sem tudtam aludni. Az elalvással nincs problémám csak két- három óra múlva felébredek és nem tudok visszaaludni, de ez már kb 15 éve megy. Risperdalt kapok injekcióba két hetente, mert a tabletta kis adagokban nem segít. Egyszer kaptam 3*2 tablettát, de azt nem bírtam. Tök zombie lettem tőle, közben meg gyilkos indulataim lettek. Pár nap múlva visszakaptam a szurit azóta ilyen gondjaim nincsenek. "Csak" a depi meg az alvászavar.

Az igen, de erdekes! Es egyben sajnalatos, hogy ez ennyire ember fuggo. Engem meg a Risperdal (2*2) nem nyom, plane nem altat es plane nincs tole indulatom. Egy mellekhatast eszleltem: hoerzetet befolyasolja, es rohadt mod fazos emberke leven, telen nagyon szerettem. Nekem melegem lesz tole, de nem zavaroan.  

Tobbszor rendesen helyretett mar. Bajok akkor vannak mikor elhagyom.. Gondolom, viszont, ha kapod (most mind1 hogy, de kapod), akkor Neked is szukseges es azt nem depressziora kapod, de ezt valoszinuleg Te is jol tudod. 

Attol hogy az ater szarik az alvas problemara, ha legkozelebb latod, egy kerdest megerne, az altalunk emlitett gyogyszerek, AP-k szoba hozatala. Hatha felirja valamelyiket. En a helyedben a ketit (ketilept/quetiapine) probalnam megkerdezni. Tobb otletem nem nagyon lesz alvas ugyben. Vagyhat felmerult a halo, de azt nem fogjak igy- meg itt egyikunk se ajanlotta, ha olvastad. Azert az alapjan ahogy irsz, lehet, hogy pontosan ismered ezeket is. Keves az info. De nem hibaztatlak. Pont en? Altalaban en se vitatom meg gyogyszerproblemaim reszleteit nyilvanosban a valos okokkal es indokokkal plane, mikor fosul vagyok. 

Panda63 a risperdalról: "Egyszer kaptam 3*2 tablettát, de azt nem bírtam. Tök zombie lettem tőle, közben meg gyilkos indulataim lettek."

Ez a legborzasztóbb probléma amivel én (is) szembesültem,de nálam xeplion injekció hozta ezt elő,ami a risperidon hatóanyaggal rokon szer.Én egyértelműen risperidon érzékeny vagyok,kaptam injekcióban,sőt már 1996-ban is tablettában,és azonnal sokkolt, ,ez genetika valószínű.Viszont csak utána olvasva tudtam meg,hogy a xeplion is rokon vegyület, és ezt a kórházban negligálták (ignorálták,figyelmen kívül hagyták,és akkor még finoman foglamaztam).Ezen én teljesen,totálisan ki vagyok bukva.A csalódások.

 

Idézet tőle: Panda63

Az a gond, hogy az atert magasról nem érdekli, hogy nem tudok aludni. Egyébként csak azóta iszom ilyen rengeteg kávét mióta nem dolgozom, de előtte sem tudtam aludni. Az elalvással nincs problémám csak két- három óra múlva felébredek és nem tudok visszaaludni, de ez már kb 15 éve megy. Risperdalt kapok injekcióba két hetente, mert a tabletta kis adagokban nem segít. Egyszer kaptam 3*2 tablettát, de azt nem bírtam. Tök zombie lettem tőle, közben meg gyilkos indulataim lettek. Pár nap múlva visszakaptam a szurit azóta ilyen gondjaim nincsenek. "Csak" a depi meg az alvászavar.

Az igen, de erdekes! Es egyben sajnalatos, hogy ez ennyire ember fuggo. Engem meg a Risperdal (2*2) nem nyom, plane nem altat es plane nincs tole indulatom. Egy mellekhatast eszleltem: hoerzetet befolyasolja, es rohadt mod fazos emberke leven, telen nagyon szerettem. Nekem melegem lesz tole, de nem zavaroan.  

Tobbszor rendesen helyretett mar. Bajok akkor vannak mikor elhagyom.. Gondolom, viszont, ha kapod (most mind1 hogy, de kapod), akkor Neked is szukseges es azt nem depressziora kapod, de ezt valoszinuleg Te is jol tudod. 

Attol hogy az ater szarik az alvas problemara, ha legkozelebb latod, egy kerdest megerne, az altalunk emlitett gyogyszerek, AP-k szoba hozatala. Hatha felirja valamelyiket. En a helyedben a ketit (ketilept/quetiapine) probalnam megkerdezni. Tobb otletem nem nagyon lesz alvas ugyben. Vagyhat felmerult a halo, de azt nem fogjak igy- meg itt egyikunk se ajanlotta, ha olvastad. Azert az alapjan ahogy irsz, lehet, hogy pontosan ismered ezeket is. Keves az info. De nem hibaztatlak. Pont en? Altalaban en se vitatom meg gyogyszerproblemaim reszleteit nyilvanosban a valos okokkal es indokokkal plane, mikor fosul vagyok. 

Az a gond, hogy az atert magasról nem érdekli, hogy nem tudok aludni. Egyébként csak azóta iszom ilyen rengeteg kávét mióta nem dolgozom, de előtte sem tudtam aludni. Az elalvással nincs problémám csak két- három óra múlva felébredek és nem tudok visszaaludni, de ez már kb 15 éve megy. Risperdalt kapok injekcióba két hetente, mert a tabletta kis adagokban nem segít. Egyszer kaptam 3*2 tablettát, de azt nem bírtam. Tök zombie lettem tőle, közben meg gyilkos indulataim lettek. Pár nap múlva visszakaptam a szurit azóta ilyen gondjaim nincsenek. "Csak" a depi meg az alvászavar.

Az olanzapin hatóanyagtartalmú AP-nak is erős álmosító mellékhatása van

Csak egy ötlet, ha valakinek alvás a célja a gyszerrel. 

Idézet tőle: Panda63

Connie itt félreértés áll fenn. Nem azért kávézom éjszaka hogy eltudjak aludni, akkor kávézom ha nem tudok aludni.

Egyébként kávézás közben égő cigivel is elalszom néha. Bár ami igaz napközben túl sok kávét iszom kb 16-18. Kissé koffein függő vagyok.

Phil igen szedek antidepresszánst. Duloxetin 60 mg

Izééééééééééééééé, hát ez elég komoly, meg simán lehet, hogy emiatt sem alszol. 

Igen, AP kellene, hogy tudj aludni. 

Vagy remeron (AD).

Idézet tőle: Panda63

Connie itt félreértés áll fenn. Nem azért kávézom éjszaka hogy eltudjak aludni, akkor kávézom ha nem tudok aludni.

Egyébként kávézás közben égő cigivel is elalszom néha. Bár ami igaz napközben túl sok kávét iszom kb 16-18. Kissé koffein függő vagyok.

Phil igen szedek antidepresszánst. Duloxetin 60 mg

Igen, a 16-18  kave semmikeppen nem keves. Azert ez meglehet hogy osszefugg a nemalvasoddal. Az is lehet hogy nem!. En elengednem ezt a temat, mert nem vagyok en orvos.. meg amugy is.

AD-tol nem fogsz aludni, itt inkabb arrol ment a tema, az elejen es a kave kerdeskor elott, hogy AP-tol talan aludnal... Igy lyukadtunk ki valahogy a haloperidol temahoz vegulis. Asszem. Mondjuk az megint jo vitatema, hogy ki mit valasztana, kitarto kinzo insomniat vagy haloperidolt. En utobbit. De szerencsere adott a kozep ut is, modernebb AP-k. Mindehhez meg kellene egy jo ater, aki SEGIT neked, nem csak hummog, meg leszar. Mert amit itt ir barki, mint betegtars, meg ha akar tapasztaltunk is egy s mast, az egy bizonyos ponton tul irrelevans, miutan "ez itt az internet es nem a pszichiatria". Hogy valakit idezzek korabbrol.

En minden esetre maradok tisztelettel es kivanok jobbulast.

Idézet tőle: Kleó

Írtam én már eleget... Sok-sok anekdotát is, megette az egyik wincsi... Kollégánál megvolt Mc-n, hiába küldte el, (grün), izé, ko(h)nvertálhatatlan. Novellafüzér tulképp, egy rész +van belőle a blogomban, de az elég "komoly". 🙁

Na, bizottság. Bottal megyek, anélkül saaajnos nem tok járni.
A Vajda P. utcai meg előtte Ganz-MÁVAG-egészségház volt, oda kellett járni egy ideig sportorvosiért 🙂 Aztán '15-ben Budára kellett átdzsalni a Batthyány utzába, most meg Thököly út. Persze közben az adatok simán elvesznek...

Halo? Tarcsán koktélba' (rivó+még valami) injekcióban, amíg be nem kussolsz. Volt, aki 4-et kapott. Egyszer majdnem belegyalogoltam vele az üvegajtóba, ráadásul mindenki összepisili tőle magát. Balassában cseppben, az nekem rivóval (tbl.) sem ártott, de nyálazni itt is mindenki nyálzik tőle. Apám kap ebédkor 3-4 (5-6, én adagolom) cseppet, de nem alszik többet, mint egyébként is, és estére pont olyan hülye, mintha nem kapna. Olyan ósdi gyszer, mint a lítium, ezeknél vannak sokkal modernebbek, basszus. Szerintem direkt szívatásból osztogatják.

Halo-s resszel egyet ertek, ugyanezt lattam mindenhol. Amugy el is ismerik hogy osdi, de ez van, neha. En eddig megusztam, nyilvan a keti modernebb. Ha mar....  

Connie itt félreértés áll fenn. Nem azért kávézom éjszaka hogy eltudjak aludni, akkor kávézom ha nem tudok aludni.

Egyébként kávézás közben égő cigivel is elalszom néha. Bár ami igaz napközben túl sok kávét iszom kb 16-18. Kissé koffein függő vagyok.

Phil igen szedek antidepresszánst. Duloxetin 60 mg

Írtam én már eleget... Sok-sok anekdotát is, megette az egyik wincsi... Kollégánál megvolt Mc-n, hiába küldte el, (grün), izé, ko(h)nvertálhatatlan. Novellafüzér tulképp, egy rész +van belőle a blogomban, de az elég "komoly". 🙁

Na, bizottság. Bottal megyek, anélkül saaajnos nem tok járni.
A Vajda P. utcai meg előtte Ganz-MÁVAG-egészségház volt, oda kellett járni egy ideig sportorvosiért 🙂 Aztán '15-ben Budára kellett átdzsalni a Batthyány utzába, most meg Thököly út. Persze közben az adatok simán elvesznek...

Halo? Tarcsán koktélba' (rivó+még valami) injekcióban, amíg be nem kussolsz. Volt, aki 4-et kapott. Egyszer majdnem belegyalogoltam vele az üvegajtóba, ráadásul mindenki összepisili tőle magát. Balassában cseppben, az nekem rivóval (tbl.) sem ártott, de nyálazni itt is mindenki nyálzik tőle. Apám kap ebédkor 3-4 (5-6, én adagolom) cseppet, de nem alszik többet, mint egyébként is, és estére pont olyan hülye, mintha nem kapna. Olyan ósdi gyszer, mint a lítium, ezeknél vannak sokkal modernebbek, basszus. Szerintem direkt szívatásból osztogatják.

Idézet tőle: connie0510

Idézet tőle: PhilC

Idézet tőle: connie0510

Ja reszletkerdes. Kinek mi. 

 

Olyan értelemben részletkérdés, hogy látom, hogy itt most komoly, mély depresszióról van szó, én meg elkezdek itt anekdotázni arról, hogy van, akinek a kávé = altató.

igen, azt hiszem ez ertheto volt. en se irtam mast asszem, mint hogy "kinek mi" tehat kinek mi-hogy jon be." vagy nemtom. tudok erthetetlen lenni

Nem, azt hiszem, nem te voltál érthetetlen. Én voltam megint paranoid és indokolatlanul sértődékeny. Sorry.

Idézet tőle: Znation

Kleó : "Seggem alatt égő cigivel, gép előtt kvetivel volt a legjobb, arra ébredtem, hogy füstöl a gatyám, a seggpárna, stb"

Meg a haver aki  motorral járt a budira....áááá hova kerültem..könyvet kéne ezekről írni,és posztumusz kiadni,hogy fedezze a temetésünket.Nemzeti gyásznap minden élet után.

connie: fél haló-t tudok bevállalni egyszerre,és azt minden este, egytől megállna a szívem helyben...és rá jön a rivó,azt fogom emelni...a haloperidol az nálam egyből a szívemre rázúz,mikor kaptam a zártra menet a kórházban még a felvételen az első komplett dózist injekcióban,akkor fél perc alatt térdre rogytam,és alig bírtam a kísérő ápolóval a liftig elmászni...elvileg az a folytatás,hogy kombinálni kell valamivel,tehát kettő antipszichó,plusz rivó.Vagy nagyon erőt veszek magamon,és nem fórumozok többet,és akkor minden helyre jön.Ok? Megbeszéltük? 

Nem ertek en a halo-hoz, en nem azt kaptam, zarton se. Szobatarsam kapott, hasonlo allapotban lattam utana, mint amit leirtal iment. Aztan nem tudom mit csinaltak vele, nem nezett ki jol minden esetre. Az a csaj se aki azt kapott zarton a mellettem levo agyon napokig, napi tobbszor. 
En ketto AP-t kapok plusz rivot. De egyik se halo. (nem is banom). 

A forumozas ehhez hogy jon nem megy a csokott agyamba. Szerintem forumozz. De leginkabb azt csinal mindenki amit akar 🙂

A Kleos reszre: Igy igy! Ugy 30 perce beszeltem Kleoval ugyanerrol. Magamra nezve, bennem megjelent ennek az otlete mar regesreg. A temetes resszel, plane!

Idézet tőle: PhilC

Idézet tőle: connie0510

Ja reszletkerdes. Kinek mi. 

 

Olyan értelemben részletkérdés, hogy látom, hogy itt most komoly, mély depresszióról van szó, én meg elkezdek itt anekdotázni arról, hogy van, akinek a kávé = altató.

igen, azt hiszem ez ertheto volt. en se irtam mast asszem, mint hogy "kinek mi" tehat kinek mi-hogy jon be." vagy nemtom. tudok erthetetlen lenni

Idézet tőle: connie0510

Ja reszletkerdes. Kinek mi. 

 

Olyan értelemben részletkérdés, hogy látom, hogy itt most komoly, mély depresszióról van szó, én meg elkezdek itt anekdotázni arról, hogy van, akinek a kávé = altató.

Kleó : "Seggem alatt égő cigivel, gép előtt kvetivel volt a legjobb, arra ébredtem, hogy füstöl a gatyám, a seggpárna, stb"

Meg a haver aki  motorral járt a budira....áááá hova kerültem..könyvet kéne ezekről írni,és posztumusz kiadni,hogy fedezze a temetésünket.Nemzeti gyásznap minden élet után.

connie: fél haló-t tudok bevállalni egyszerre,és azt minden este, egytől megállna a szívem helyben...és rá jön a rivó,azt fogom emelni...a haloperidol az nálam egyből a szívemre rázúz,mikor kaptam a zártra menet a kórházban még a felvételen az első komplett dózist injekcióban,akkor fél perc alatt térdre rogytam,és alig bírtam a kísérő ápolóval a liftig elmászni...elvileg az a folytatás,hogy kombinálni kell valamivel,tehát kettő antipszichó,plusz rivó.Vagy nagyon erőt veszek magamon,és nem fórumozok többet,és akkor minden helyre jön.Ok? Megbeszéltük? 

Idézet tőle: Kleó

Lehet, de általában ráfordulok és attól elalszik. Olykor nem. Seggem alatt égő cigivel, gép előtt kvetivel volt a legjobb, arra ébredtem, hogy füstöl a gatyám, a seggpárna, stb.

Mondom en hogy a kveti az tud okozni, nem veletlen emlegetem itten "lelkesen". 

En meg 2 honapja meg azon vergodtem , hogy hiaba volt itt meg felirva, nem "mertem" bevenni pont a "jo cuccot" mert mi van ha mereg, mer a szomszed kicserelte. Jo nagy pofont kerek, ha megint afele tendalok majd, meg Risperdalt! Igy mennyire jo, hogy MA kezdett osszeallni nagyjabol mi tortent velem (a fejemben megin) 5-6 hete, meg mi nem. pfff . ok ez off. bocsesz

Rájátszani MINDIG KELL!

Vajda Péter utca. Ott volt.

Idézet tőle: Znation

Egyébként én már haloperidol-tól sem alszom jól mostanában.Akkor mi a f.sz marad?És ma éjjel azt álmodtam,hogy én vagyok egy akciófilmben két szereplő is...Kleónak a leszázalékolásra még annyit reagálnék,hogy ne kelljen két helyre írnom,mert már nem akarom látni magam mindenhol,szóval nem mindig az van amit a bizottság mond.Velem az történt egyszer,hogy le akartak vetkőztetni alsóneműig.Én meg mondtam: NEM!!!! És hátra két lépés, elszörnyedve.Még valahol ott a  Könyves  Kálmán krt. fele amikor oda kellett járni.És kérdeztek valamit még,és nem válaszoltam.Néztem.Ott volt apám, mondom neki,beszéljen inkább ő.Ééééés leírták a papírra szó szerint ,hogy mi volt a leszázalékolási bizottság előtt,hogy egyértelműen beszűkült tudatállapotban vagyok, szülő tud helyettem csak beszélni.És tudjátok mi a vicc az egészben? Hogy rájátszottam.Ja és kaptam 4 (?)  év hosszabbítást.

hat, attol fugg mennyi halo-tol. De ha attol se, akkor mar nem sok minden. :/ amennyire en tudom...

Egyébként én már haloperidol-tól sem alszom jól mostanában.Akkor mi a f.sz marad?És ma éjjel azt álmodtam,hogy én vagyok egy akciófilmben két szereplő is...Kleónak a leszázalékolásra még annyit reagálnék,hogy ne kelljen két helyre írnom,mert már nem akarom látni magam mindenhol,szóval nem mindig az van amit a bizottság mond.Velem az történt egyszer,hogy le akartak vetkőztetni alsóneműig.Én meg mondtam: NEM!!!! És hátra két lépés, elszörnyedve.Még valahol ott a  Könyves  Kálmán krt. fele amikor oda kellett járni.És kérdeztek valamit még,és nem válaszoltam.Néztem.Ott volt apám, mondom neki,beszéljen inkább ő.Ééééés leírták a papírra szó szerint ,hogy mi volt a leszázalékolási bizottság előtt,hogy egyértelműen beszűkült tudatállapotban vagyok, szülő tud helyettem csak beszélni.És tudjátok mi a vicc az egészben? Hogy rájátszottam.Ja és kaptam 4 (?)  év hosszabbítást.

Idézet tőle: PhilC

Tudom, hogy részletkérdés, de nagyon sok embert az este/éjjel fogyasztott koffein pont, hogy elálmosítja. Van, aki éppen ezért is iszik még egy kávét lefekvés előtt...

Én, ha aludni akarnék, inkább cigizni nem cigiznék. Egy szál cigi a legdurvább alvásrestancia mellett is ad még egy újabb éberséglöketet. Húzós időszakban kb. kétóránként szívom a cigiket, így tudom végigdolgozni a napot. (Igen, én sem vagyok normális. yes)

En ennek meg ellentmondok. A kveti-rivo (behatas) utan uccso cigi elengedhetetlen alvas elott. Akkor tudok csak elaludni. Amugy nem teljes a kep. Kavet nem innek ejjel AP-re, ha es mikor az alvas a cel. Ja reszletkerdes. Kinek mi. 

 

Lehet, de általában ráfordulok és attól elalszik. Olykor nem. Seggem alatt égő cigivel, gép előtt kvetivel volt a legjobb, arra ébredtem, hogy füstöl a gatyám, a seggpárna, stb.

Idézet tőle: Kleó

Kv után égő cigivel a kezemben is tudok aludni – amikor tudok.

Égő cigivel a kézben aludni nem nagy dolog - bele is szívtál? 😉

Sajnálom egyébként, Panda, hogy rosszul vagy. Remélem, jobban leszel. Ne haragudj, nincs energiám visszagörgetni: antidepresszánst nem szedsz?

----------

Én is elég fosul vagyok. És egyre inkább arra jutok, hogy a telefonos lelkisegély egyébként egy rohadt szart sem ér (a lógusom meg most egy hónapig szabin van). Kíváncsi lennék, hogy nektek is ez-e a tapasztalatotok: nálam egy csomószor előfordul, hogy direkt gyorsan le akarják zárni velem a telefonbeszélgetést, és ha ezt nem akarom tudomásul venni, még direktbe be is mondják a vonalba, hogy "Minden jót, viszonthallásra.", és rám teszik a telefont. (Legközelebb bele fogom üvölteni a vonalba, hogy ott rohadjál el, te munkakerülő kurva.)

Minap párkapcsolatommal kapcsolatosan voltam elkenődve (mi más lett volna a nyomorom, na, persze), és kértem volna egy kis lelkifröccsöt/józan tanácsot, erre reakció: "Maguk játszmáznak, mint az óvodások. Ha meg akarja menteni a kapcsolatát, menjen el párterápiára. Ha meg ki akar lépni belőle, álljon bele a döntésbe, és vállalja annak az esetleges következményeit."

Egyrészt: mintha ez ilyen egyszerű lenne. Másrészt: mennyire szakszerű azt mondani egy depressziós embernek, hogy "úgy viselkedsz, mint egy óvodás"?

Ezután fel is baszódtam annyira, hogy összevesztem még a párommal is (még egyszer), aztán lecsattogtam dohányozni a gangra, és istenesen, jól bebasztam az ajtót. Aztán tudatosult csak bennem, hogy kívülről gomb van az ajtón, nem kilincs, és hogy a kulcsomat is az irodában hagytam. Hát, kizökkentem az addigi hangulatból, az biztos!

Kv után égő cigivel a kezemben is tudok aludni – amikor tudok.

Tudom, hogy részletkérdés, de nagyon sok embert az este/éjjel fogyasztott koffein pont, hogy elálmosítja. Van, aki éppen ezért is iszik még egy kávét lefekvés előtt...

Én, ha aludni akarnék, inkább cigizni nem cigiznék. Egy szál cigi a legdurvább alvásrestancia mellett is ad még egy újabb éberséglöketet. Húzós időszakban kb. kétóránként szívom a cigiket, így tudom végigdolgozni a napot. (Igen, én sem vagyok normális. yes)

Idézet tőle: Panda63

Szia Connie!

Majd később írok. Most baromira elvagyok kenődve. Tegnap hajnal óta megint szarul vagyok. Ma is kettőkor már be kellett vennem az első adag rivot. Semmihez nincs kedvem, de ez nem csoda, görcsöl a szívem, de aludni sem tudok, csak fetrengek az ágyon, meg szívom a cigiket sorba. Ugyanez lenne a khban csak éjjel nem kávézhatnék és egyszer csak ki kéne onnan is jönnöm és ugyanaz a szar várna kint minr ami most van. Akkor meg minek a hercehurca. Egyébként bent is szartak az alvásra. Igaz este kaptunk altatót, de én 2-3 óra múlva felébredtem. Azt mondták csukjam be a szemem majd elalszom. Hát b@szák meg.

Szia, 

Sajnalom! Amugy ha ejjel kaveval veszed be a rivotrilt az nekem nem feltetlen jon ossze, ha valoban aludni akarsz. De lehet, hogy szovegertessel van bajom megin. Akkor bocs. Habar a kave  (koffein) nekem sem szamit tulzottan, szerintem csak hiszem, hogy segit magamhoz terni ebredes utan... Viszont ater kifejezetten ellenezte- probalta tiltani bent, de legalabbis csokkenteni a kave fogyasztasunk a pszi. gyogyszerekkel. Mondvan h befolyasolja, jo valamennyire egyertelmu, hogy igen. Dehat ez pszichiatria. Szoval ja, ez a tuti koffein nyugtatoval, mert nyugodt is vagy de a nyalad legalabb nem folyik a sok AP-tol.
De ejjelre? Na azt en szemely szerint nem ertem. Orultem hogy alszom a sok gyogyszertol. 

Ha nem erzed magad jobban a kh-ban, az mas story. Azt hittem mennel, ha tehetned. En mindig igy vagyok, de en egy hospitalizalt egy egyed vagyok...

Hat a korhazban en is kaptam altatot, az loszart se er.
Quetiapine, par szaz mg. Aludnal szerintem. Dehat nem vagyok en ater. Csak ugy latom az ateredet pont nem erdekli es tudom milyen fos nem aludni es folyton szorongani... nalam pedig bevalt (ha szedem). Ezert irom ezt. Ettol neked nem lesz jobb sajnos. Szoval ja b...ak meg, ha nem segitenek es ha befekudnel se... Plane. Voltam ilyen kh-ban.. Tudom hogy tobb helyen ilyenek. De nem mindenhol! Ordogi kor mert depressziosan meg nyilvan nem fogsz most masik kh meg ater utan rohangalni. Sajnalom meg azt is hogy nincs segitseg. 

Kitartast! 

Idézet tőle: Panda63

Szia Connie!

Majd később írok. Most baromira elvagyok kenődve. Tegnap hajnal óta megint szarul vagyok. Ma is kettőkor már be kellett vennem az első adag rivot. Semmihez nincs kedvem, de ez nem csoda, görcsöl a szívem, de aludni sem tudok, csak fetrengek az ágyon, meg szívom a cigiket sorba. Ugyanez lenne a khban csak éjjel nem kávézhatnék és egyszer csak ki kéne onnan is jönnöm és ugyanaz a szar várna kint minr ami most van. Akkor meg minek a hercehurca. Egyébként bent is szartak az alvásra. Igaz este kaptunk altatót, de én 2-3 óra múlva felébredtem. Azt mondták csukjam be a szemem majd elalszom. Hát b@szák meg.

én rivóból 10mg -ot is bevehetek akkor sem alszom...ha ez megvigasztal.....

ántipszichotikum kérem,ántipszichotikum,ahogy Kabos Gyula bácsi mondaná..

Nekem 2 éjszaka nem alvásra tarcsán azt mondta a főo., hogy ÖNFEGYELEM!!!! Attól majd alszom.

Szia Connie!

Majd később írok. Most baromira elvagyok kenődve. Tegnap hajnal óta megint szarul vagyok. Ma is kettőkor már be kellett vennem az első adag rivot. Semmihez nincs kedvem, de ez nem csoda, görcsöl a szívem, de aludni sem tudok, csak fetrengek az ágyon, meg szívom a cigiket sorba. Ugyanez lenne a khban csak éjjel nem kávézhatnék és egyszer csak ki kéne onnan is jönnöm és ugyanaz a szar várna kint minr ami most van. Akkor meg minek a hercehurca. Egyébként bent is szartak az alvásra. Igaz este kaptunk altatót, de én 2-3 óra múlva felébredtem. Azt mondták csukjam be a szemem majd elalszom. Hát b@szák meg.

Szia Panda,

Sajnalom. 🙁 Ennyi volt? Semmi tobbet nem mondott? Mondjuk az en aterem is ugy van velem- vagy befekszik, vagy ez van, nem tud sokat tenni. Lehet, sot valoszinu hogy veled is igy vannak, gondolom megmondod, hogy a macskak miatt nem tudod megoldani a befekvest es akkor ugy gondoljak, hogy A., nincs is olyan szarul a beteg. B., majd behozza a mento elobb utobb. 

A rivot is megtudom erteni, ha tobb kell (abbol mindig tobb kell, nemde..) mondjuk azt rohadtul nem, hogy miert ir tobbet a lapra mint a receptre. Gondolom veletlenul, de azt meg jelezheted szerintem!! En biztos visszamentem volna, ha rivotrilrol van szo es nincs kontrolom a kozel jovoben. 
Most akkor nincs kontrolod se?

Velem annyi kulonbseg van, hogy nekem arra, hogy nem tudom megoldani a befekvest azt reagalja az ater, hogy kigyogyszerel, de nem tul sokkal ( tultolos tortenelmem miatt) es berendel heti 1 v 2 kontrolra, amitol halal elfaradok hulla szintre amig oda bemaszok, de megmondta, ha nem jarok el kontrolra, akkor nem fog rivot se irni, meg mehetek a ter. illetekes kh-ba vagy gondozoba illetve akar a Nyirobe addiktologiara, (de gondolom a halal ....ra is). Inkabb a regi "jol bevalt" szoval vonszolom magam a kontrolokra, meg ha tok nem is vagyok kepbe hogy hol maszkalok es egesz napos "kirandulas ez" akkor is. Aztan fetrengek a tobbi napon (alszom gyszerrel, en enni nem tudok de ez kezd bedurvulni megin), aztan ennyi.

Papir szerint kevert en inkabb depresszionak erzem, de legyen kevert. Szamit mi van odairva? Szart se. A kattogastol leszedett a Risperdal. Gyszer problemam jelenleg nincs, a mostmar 4mg-re csokkentett rivo eleg egy napra (altalaban) de max 5mg, aludni meg a keti segit, mondjuk azt megtologattam mostanaban.

En nem birom ha nem alszok, de olyanrol meg nem hallottam hogy valaki a tobb szaz mg (kinek mennyi) ketitol ne aludna. Persze az sem "jo" hogy az AP-t hasznaljuk altatonak de a rivotriltol nem alszom mar el, az altatotol (asszem Zolpidem de regen volt) csak remalmom lett de ugyanolyan fosul aludtam. A quetiapine tud utni, ez is almokat okoz, elenk eles almokat, minel tobbet veszel be annal tobbet (na jo nekem legalabbis), de nem rem almokat es az nagy kulonbseg. 

Legalabb amig alszom, nem vagyok a tudataban teljesen egysiku ertelmetlen felesleges letemnek. Valamit kellene kezdeniuk az alvasoddal. Az en aterem erre pl mindig nagyon figyelt, mikor bent fekudtem is. Nem ertem a tied miert siklott at efolott! Meglepo. Nalunk elso kerdes volt viziten is, hogy mindenki aludt-e es ha nem, segitettek. 

Nem tudom mit tegyel igazabol, az a baj hogy innen nem lehetek okos. De ez igy nem franko, ha kered a segitseget es nem...  Jo ertem en, mert ugyanabba vagyok, hogy "befekves befekves..." es nem tudsz, de azert az atered torekedhetne valami fel megoldasra, mint az enyem. 

Kitartast! 🙁

 

 

 

Szia Connie!

Ma eljutottam a kh-ba az aterhez. Kedélyesen elbeszgettünk. Montam, hogy több rivo kell azt felelte minek annyi gyógyszer,de az ambuláns lapra 3*2 írt fel. Viszont a receptet 3*1 re írt. Még szerencse, hogy régebben tudtam spórolni belőle. Kértem írjon még mert nem jó, hogy így pöcre kivan számolva. Ha kell még menjek be és beszélhetünk befekvésről is. Jobbnak láttam nem feszegetni a dolgot. Azt is mondta, hogy fáradtnak tűnök. Mondtam, mer három órát alszom éjszaka. Ez nem igazán érdekelte. Így aztán kaptam két havi gyógyszert  és egy ígéretet, ha nem leszek jobban,mehetek az osztályra, úgyhogy jobban leszek,de azért ez így elég tragikomikus.

Te hogy vagy azóta?

Idézet tőle: connie0510

Idézet tőle: Panda63

Remélem eljutottál kontrollra!Mi volt? Ma egész furcsa tudatállapotban ébredtem.  Igazából meg sem tudom fogalmazni, de mintha lezsibbadt volna az agyam. Nem tudtam gondolkodni csak azt éreztem hogy robbani tudnék és baromira félek. Ezt, hogy mondjam el a dokinak, ha magam sem tudom mit érzek.. Két rivo és visszafekvés . Most csak zsibbad az agyam, fejem és nem tudok csinálni semmit. Valami csak lesz. Csak bírjam ki péntekig.és el tudjak majd indulni hajnalban, mert csak kilenc ig van a doki.

Idézet tőle: connie0510

Idézet tőle: Panda63

Hát igen, megpróbálok kitartani péntekig. Addig még van pár nap, ha végképp nem bírom még bemehetek bármikor. 

Drukkolok neked

En is Neked!!! Majd irj, hogy mi a helyzet. En ma nem birtam mar az orakkal... Bealtattam magam, hogy teljen az ido megin. Majd valahonnan valamikor hianyozni fog az plusz gyszer amit ilyen esetekben elhasznalok, de mar leszarom. Rendkivul felemelo igy letezni. Nem irom, hogy elni. Ez nem elet.

Te jo eg, kezd ijeszto lenni ez a parhuzam. Hat ahogy irod, nagyjabol az volt Veled ma, mint velem tegnap. En is csak plusz gyszer- alvas ugy birtam azt ki tegnap. Hat ne mond el a dokinak (szerintem) mert en elmondtam az ateremnek a plusz gyszert... Nem jartam jol. Megkaptam h nem tartom a kereteket es hogy mehetek addiktologiara ha ez a helyzet, igy nem fog gyszert irni nekem...Egyebkent ertem en, es tok jo ater is, nem akarja hogy baja legyen ebbol... Es mivel emberseges es enged kint maradni a kutyak miatt, en se akarom hogy emiatt aggodnia kelljen.. De ha jol lennek annyira hogy mindig tekintettel legyek egy aterre, akkor valoszinuleg nem lennek beteg, nem jarnek korhazba, es nem szednek ennyi gyszert es nem akarnek egesz nap inkabb aludni. Ordogi kor.
A budos **** kivan ezzel az egesszel oszinten, mert szarul vagy es barmit csinalsz hogy enyhitsd, csak "hiba" es meg szarabbul vagy. En ma igy jartam. Es ha lehet meg depressziosabb lettem. 

A gyogyszeremen nem allit (nem bizik bennem), amig nem fekszem be vegre (senki se tudja mikor). Ez mar igy marad. A Risperdal legalabb hat, a ketitol alszok ejjel, a rivo meg.. hat az rivo. Az mar ugy is marad amig elek sztem. Ezek vannak legalabb meg az ORAK. a hosszu orak. Gondolom ismeros?

Ennyi eleg, meg sok is belolem. Tarts ki pentekig!! Irj valamit addig minden nap, mar ha akarsz. Vegulis ilyesmire van ez az oldal, vagy mi?! 

Köszönöm ! Én tegnapra kicsit jobban lettem csak így is kellett a plusz rivo

Idézet tőle: connie0510

Idézet tőle: Csak

Panda és Connie!

Remélem vagy jobban lesztek vagy a kutya-macska gondotok oldódik meg!

Koszonjuk! en legalabbis magam neveben. egyelore egyik sem tunik kozelinek. de koszonom.

Idézet tőle: murray head

Jobbulást mindkettőtöknek!! heart

Kedves Toled! koszonjuk.  

Idézet tőle: Csak

Panda és Connie!

Remélem vagy jobban lesztek vagy a kutya-macska gondotok oldódik meg!

Koszonjuk! en legalabbis magam neveben. egyelore egyik sem tunik kozelinek. de koszonom.

Idézet tőle: Panda63

Remélem eljutottál kontrollra!Mi volt? Ma egész furcsa tudatállapotban ébredtem.  Igazából meg sem tudom fogalmazni, de mintha lezsibbadt volna az agyam. Nem tudtam gondolkodni csak azt éreztem hogy robbani tudnék és baromira félek. Ezt, hogy mondjam el a dokinak, ha magam sem tudom mit érzek.. Két rivo és visszafekvés . Most csak zsibbad az agyam, fejem és nem tudok csinálni semmit. Valami csak lesz. Csak bírjam ki péntekig.és el tudjak majd indulni hajnalban, mert csak kilenc ig van a doki.

Idézet tőle: connie0510

Idézet tőle: Panda63

Hát igen, megpróbálok kitartani péntekig. Addig még van pár nap, ha végképp nem bírom még bemehetek bármikor. 

Drukkolok neked

En is Neked!!! Majd irj, hogy mi a helyzet. En ma nem birtam mar az orakkal... Bealtattam magam, hogy teljen az ido megin. Majd valahonnan valamikor hianyozni fog az plusz gyszer amit ilyen esetekben elhasznalok, de mar leszarom. Rendkivul felemelo igy letezni. Nem irom, hogy elni. Ez nem elet.

Te jo eg, kezd ijeszto lenni ez a parhuzam. Hat ahogy irod, nagyjabol az volt Veled ma, mint velem tegnap. En is csak plusz gyszer- alvas ugy birtam azt ki tegnap. Hat ne mond el a dokinak (szerintem) mert en elmondtam az ateremnek a plusz gyszert... Nem jartam jol. Megkaptam h nem tartom a kereteket es hogy mehetek addiktologiara ha ez a helyzet, igy nem fog gyszert irni nekem...Egyebkent ertem en, es tok jo ater is, nem akarja hogy baja legyen ebbol... Es mivel emberseges es enged kint maradni a kutyak miatt, en se akarom hogy emiatt aggodnia kelljen.. De ha jol lennek annyira hogy mindig tekintettel legyek egy aterre, akkor valoszinuleg nem lennek beteg, nem jarnek korhazba, es nem szednek ennyi gyszert es nem akarnek egesz nap inkabb aludni. Ordogi kor.
A budos **** kivan ezzel az egesszel oszinten, mert szarul vagy es barmit csinalsz hogy enyhitsd, csak "hiba" es meg szarabbul vagy. En ma igy jartam. Es ha lehet meg depressziosabb lettem. 

A gyogyszeremen nem allit (nem bizik bennem), amig nem fekszem be vegre (senki se tudja mikor). Ez mar igy marad. A Risperdal legalabb hat, a ketitol alszok ejjel, a rivo meg.. hat az rivo. Az mar ugy is marad amig elek sztem. Ezek vannak legalabb meg az ORAK. a hosszu orak. Gondolom ismeros?

Ennyi eleg, meg sok is belolem. Tarts ki pentekig!! Irj valamit addig minden nap, mar ha akarsz. Vegulis ilyesmire van ez az oldal, vagy mi?! 

Jobbulást mindkettőtöknek!! heart

Remélem eljutottál kontrollra!Mi volt? Ma egész furcsa tudatállapotban ébredtem.  Igazából meg sem tudom fogalmazni, de mintha lezsibbadt volna az agyam. Nem tudtam gondolkodni csak azt éreztem hogy robbani tudnék és baromira félek. Ezt, hogy mondjam el a dokinak, ha magam sem tudom mit érzek.. Két rivo és visszafekvés . Most csak zsibbad az agyam, fejem és nem tudok csinálni semmit. Valami csak lesz. Csak bírjam ki péntekig.és el tudjak majd indulni hajnalban, mert csak kilenc ig van a doki.

Idézet tőle: connie0510

Idézet tőle: Panda63

Hát igen, megpróbálok kitartani péntekig. Addig még van pár nap, ha végképp nem bírom még bemehetek bármikor. 

Drukkolok neked

En is Neked!!! Majd irj, hogy mi a helyzet. En ma nem birtam mar az orakkal... Bealtattam magam, hogy teljen az ido megin. Majd valahonnan valamikor hianyozni fog az plusz gyszer amit ilyen esetekben elhasznalok, de mar leszarom. Rendkivul felemelo igy letezni. Nem irom, hogy elni. Ez nem elet.

Panda és Connie!

Remélem vagy jobban lesztek vagy a kutya-macska gondotok oldódik meg!

Idézet tőle: connie0510

Idézet tőle: Panda63

Hát igen, megpróbálok kitartani péntekig. Addig még van pár nap, ha végképp nem bírom még bemehetek bármikor. 

Drukkolok neked

En is Neked!!! Majd irj, hogy mi a helyzet. En ma nem birtam mar az orakkal... Bealtattam magam, hogy teljen az ido megin. Majd valahonnan valamikor hianyozni fog az plusz gyszer amit ilyen esetekben elhasznalok, de mar leszarom. Rendkivul felemelo igy letezni. Nem irom, hogy elni. Ez nem elet.

Ha máshogy nem megy én is rátolok egy plusz szemet. Remélem majd jön könnyebb időszak, amikor elég lesz fél v kitudok 1-1 napot hagyni.

Találtam még 3 db másfajta nyugtatót is. Ha jól rémlik clobazepamot (10mg-osat) Volt, h azt vettem be. 

Idézet tőle: Panda63

Hát igen, megpróbálok kitartani péntekig. Addig még van pár nap, ha végképp nem bírom még bemehetek bármikor. 

Drukkolok neked

En is Neked!!! Majd irj, hogy mi a helyzet. En ma nem birtam mar az orakkal... Bealtattam magam, hogy teljen az ido megin. Majd valahonnan valamikor hianyozni fog az plusz gyszer amit ilyen esetekben elhasznalok, de mar leszarom. Rendkivul felemelo igy letezni. Nem irom, hogy elni. Ez nem elet.

 Köszönöm Eszter!

Körbejárom a dolgot. Sajnos a szomszéd elvből utálja a macskákat , de mindenképpen kell találnom valakit, mert bármikor szükség lehet rá.

Idézet tőle: babarczyeszter

Szia Panda!

Vannak macskás csoportok a Facebookon, kérdezd meg, hátha valaki hajlandó ellátni a macskáidat. Elvégre macskához elegendő kétnaponta odamenni. Sajnos én nem tudom vállalni, mert most nagyon sokat dolgozom. Amikor kórházban voltam, én a szomszéd nénit kértem meg, hogy adjon a macskámnak enni.

Hát igen, megpróbálok kitartani péntekig. Addig még van pár nap, ha végképp nem bírom még bemehetek bármikor. 

Drukkolok neked

Idézet tőle: Panda63

Szóval vagy péntek ambulancia vagy ma ruhával osztály. Hurrá!!!

Hat igen, sajnos tiszta zsak utca. Nagyon ismeros. Ha magam helyzetebol indulok ki, gondolom kenytelen leszel kiszenvedni pentekig, de akkor is az elso lesz, hogy Neked szegezik, hogy be kellene fekudni. En is ezt fogom meghallgatni holnap is (nekem akkora van kontrol), es meg igazuk is van. Szoval en 100% egyutterzek.
Es gondolom Te se hagyod akarkire a macskakat... ne is. En megjartam egyszer nagyon egy fel ismeretlennel! 

Szia Panda!

Vannak macskás csoportok a Facebookon, kérdezd meg, hátha valaki hajlandó ellátni a macskáidat. Elvégre macskához elegendő kétnaponta odamenni. Sajnos én nem tudom vállalni, mert most nagyon sokat dolgozom. Amikor kórházban voltam, én a szomszéd nénit kértem meg, hogy adjon a macskámnak enni.

Szóval vagy péntek ambulancia vagy ma ruhával osztály. Hurrá!!!

Idézet tőle: connie0510

Idézet tőle: Panda63

Köszi! Akkor felhívom a kh-t, hogy tudnak-e ma fogadni. Az a gondom, hogy én sem tudom vállalni a befekvést, mert nincs aki ellássa a macskáimat

Azt mondták vagy megyek pénteken az ambullanciára vagy ruával ruhával menjek az osztályra. Hurrá

Pontosan ugyanez a helyzet nalam, kutyakkal. Eleg hihetetlen a parhuzamunk. Nalam ugy 3 hete ott a beutalo a teruletitol, amivel nem kezdtem semmit raadasul sajat aterem meg szabin volt..Azota vissza jott es ambulansan tudtam megjelenni a kh-ban vegre nala, mire vegre be tudtam vonszolni magam. Azota folyamatosan kapom a papirokat, "hospitalizatio szukseges, befekvest haritja". Hat haritja a nyavaja, igy is halal elfaradok hogy bemegyek meg vissza, mert nem tudom vallalni a befekvest.
Teged is azzal "fenyegetnek", hogy akkor elofordulhat, hogy megint akut osztaly lesz es akkor mi van.. Mert ilyen tobbszor volt nekem. Bar en most jobban vagyok kicsivel idokozbe, de nem jol. 

Drukkolok Neked, hogy Te is kihuzd akkor ambulansan a macskák miatt (is)!

Idézet tőle: Panda63

Köszi! Akkor felhívom a kh-t, hogy tudnak-e ma fogadni. Az a gondom, hogy én sem tudom vállalni a befekvést, mert nincs aki ellássa a macskáimat

Pontosan ugyanez a helyzet nalam, kutyakkal. Eleg hihetetlen a parhuzamunk. Nalam ugy 3 hete ott a beutalo a teruletitol, amivel nem kezdtem semmit raadasul sajat aterem meg szabin volt..Azota vissza jott es ambulansan tudtam megjelenni a kh-ban vegre nala, mire vegre be tudtam vonszolni magam. Azota folyamatosan kapom a papirokat, "hospitalizatio szukseges, befekvest haritja". Hat haritja a nyavaja, igy is halal elfaradok hogy bemegyek meg vissza, mert nem tudom vallalni a befekvest.
Teged is azzal "fenyegetnek", hogy akkor elofordulhat, hogy megint akut osztaly lesz es akkor mi van.. Mert ilyen tobbszor volt nekem. Bar en most jobban vagyok kicsivel idokozbe, de nem jol. 

Drukkolok Neked, hogy Te is kihuzd akkor ambulansan a macskák miatt (is)!