Tartalmak létrehozásához (vagy Regisztráció) szükséges.

Depresszió

Idézet tőle: kharzak

Én miért néznék magamba? Nem én voltam aki lerázta és leszarja a másikat,csak azért mert nőböl van majdnem mindent megtehet? Én meg viseljek el minden szart

Nem tehet meg majdnem mindent, de elutasításhoz joga van.

Miért? Ha akar veled járni, ha nem, ez kötelessége?

Ha nem érted, hogy semmi rosszat nem tesz, aki elutasít, akkor ezt terápiában kellene szakemberrel átbeszélned. 

Anno azt sem értetted, hogy nem szeretnék se lefeküdni, se járni veled. A NEM-et úgy vetted mintha azt mondtam volna, h MÉG NEM és újra és újra próbálkoztál majd lekezelő és bunkó voltál. Ezek után nem értetted, hogy letiltottalak. 

Idézet tőle: kharzak

Felőlem , leszakadok róla,de mondta nekem valami agressziv alkoholista barátja van,ha az jobb neki akkor egészségére.

Szerintem nem a te tiszted eldönteni, hogy maradjon-e ebben a kapcsolatban, még akkor sem, ha úgy gondolod, te jobb partnere lennél. Mellesleg nem igazán igyekszel meggyőzni őt arról, hogy jobb partnere lennél, ha a legkisebb elutasításra is "csúnya sms"-eket írsz.

Felőlem , leszakadok róla,de mondta nekem valami agressziv alkoholista barátja van,ha az jobb neki akkor egészségére.

Idézet tőle: kharzak

Velem sok nő már megcsinálta ezt,az elején elvagyunk beszélgetünk,de barátságnál többet nem akarnak ,rengeteg csalódás,fájdalom ért már lehet jobb lesz lemondanom az egész témáról

Megfelelő orvos és stabilizálás. Nem tudok erre többet mondani.

Én miért néznék magamba? Nem én voltam aki lerázta és leszarja a másikat,csak azért mert nőböl van majdnem mindent megtehet? Én meg viseljek el minden szart

Velem sok nő már megcsinálta ezt,az elején elvagyunk beszélgetünk,de barátságnál többet nem akarnak ,rengeteg csalódás,fájdalom ért már lehet jobb lesz lemondanom az egész témáról

Idézet tőle: PhilC

Idézet tőle: Kleó

Kharzak (és Phil)! Szerkesztettem a hsz.-eteket, mert IRL-t tartalmazott. Ez független attól, hogy az illető milyen nicket használ.

Nekem mindegy. Te vagy a főnök.

Ja. A "Nagy Fehér (vén)Asszony".

Idézet tőle: kharzak

De tudom,hogy nem én vagyok az egyetlen akinek nem jut nő,mert szorongós félénk tipus.stabiziláni nem igazán tudom magam mert igy raktak össze,ezvan ez dobta.

Na jó, kezdek berágni. Ne hidd, kharzak, hogy te vagy az egyetlen, akinek ezt "dobta a gép". Elegem van abból, hogy egy olyan dolgot használsz fel kifogásként a viselkedésedre, ami másoknak ugyanekkora szenvedést okoz, mégis megpróbálnak együttélni, sőt megküzdeni vele. Szerintem gyakorlatilag MINDEN pszichés betegség együtt jár szorongással is. A búrára írsz, ahol szinte kizárólag csak pszichés betegek vannak, és nekiállsz a betegségeddel takarózni, meg a picsogásoddal igyekezvén elterelni a figyelmet arról, hogy tudatosan zaklatod egy sorstársadat. Nem baj, ha nehéz, és nem baj, ha fáj, itt elmondhatod, meghallgatunk, és igyekszünk segíteni. De az, hogy a szorongásoddal stb takarózol, sértő, arról nem is beszélve, hogy azt várnád, álljunk ki melletted egy másik sorstársunkkal szemben. Szakadj le a lányról, nézz magadba, és kérj végre érdemi segítséget. Kezdhetnéd ez utóbbit pl egy orvosváltással.

Idézet tőle: kharzak

Szedek gyógyszert,de én nem a gyógyszerektől várom a csodát,aki szorongós,az olyan marad,nem lehet elnyomni drogokkal

Nekem sokat enyhült a társas helyzetekben megjelenő szorongásom. Az a minimális ami időnként még van, teljesen elnyomható gyszerrel.

A foghúzásos rettegésem is enyhíthető, de arra tényleg nem lenne elég a terápiás adag. 

Sztem ezt nem kell elfogadni, hanem valamilyen módon enyhíteni kell(ene).

Aki fűvel-fával megpróbál összejönni ill lefeküdni az sztem nem a nagy Ő-t keresi. Aki azt keresi, az nyitott, ismerkedik és nem akar boldog boldogtalannal összejönni és főként nem a dugás a fő célja.

Normál esetben az ember nem csak partnert keres, hanem barátokra is vágyik.

Sztem nem korrekt dolog "csúnya sms-t" írni valakinek, csak azért mert nem akar járni veled.

 

Idézet tőle: Kleó

Kharzak (és Phil)! Szerkesztettem a hsz.-eteket, mert IRL-t tartalmazott. Ez független attól, hogy az illető milyen nicket használ.

Nekem mindegy. Te vagy a főnök.

Sok mindennel el lehet nyomni, persze az tüneti kezelés, de még mindig jobb, mint a semmi. Egy jó terap segíthet szembenézni azzal, ami a szorongást okozza, ez már kiút. 

"Normális" szorongás (pl. lámpaláz, vizsgadrukk stb.) mindenkiben van, de a mérték számít. A kóros mértékűvel muszáj kezdeni valamit.

Együtt kell élni a szorongással,a családunkban sokan voltak mentálisan betegek,mellesleg aki nem szorong soha az pszchiopata

Szedek gyógyszert,de én nem a gyógyszerektől várom a csodát,aki szorongós,az olyan marad,nem lehet elnyomni drogokkal

Kharzak (és Phil)! Szerkesztettem a hsz.-eteket, mert IRL-t tartalmazott. Ez független attól, hogy az illető milyen nicket használ.

De tudom,hogy nem én vagyok az egyetlen akinek nem jut nő,mert szorongós félénk tipus.stabiziláni nem igazán tudom magam mert igy raktak össze,ezvan ez dobta.

Tévedésbe vagy,én szerelmet várok,barátok nem kellenek,nekem partner kell.

Idézet tőle: PhilC

Idézet tőle: kharzak

Azt hittem végre lesz egy lány akinél van esélyem,erre letilt. Gábor temetésén voltunk ott ismerkedtem meg vele,linda volt a neve,fél hétig beszélgettünk telefonon,és egyszer csak nem hivott vissza,buráról is letiltott,pedig egy rossz szavam se volt hozzá :(( Rohadt világ,igazságtalan minden és megakarok halni de kurvára

Rossz a sorrend: a párkapcsolatoktól várod, hogy segítsenek összeszedni magadat. A helyes sorrend: először kialakítani egy nagyobb stabilitást, és utána elkezdeni udvarolni. Más emberek is a stabilitást keresik a másik emberben + a lehetséges kapcsolatban. Ha azonnal meglátják rajtad a kétségbeesést, az elijeszti őket.

Ne értsd félre: érthető, hogy kétségbe vagy esve. Hosszú ideje érzed rosszul magad. De erre szakemberi segítség kell, nem párkapcsolat. Míg egy szakemberrel nem alakítottál ki akár csak egy icipici belső nyugalmat, addig nem érdemes a párkapcsolatokon gondolkodnod, mert csak annyit érsz el, hogy még több kudarcélményed lesz, és még csüggedtebb leszel. Meg különben sem ez most a feladatod. Ha nem alakítasz ki egy belső egyensúlyt, és mégis sikerül összejönnöd valakivel, akkor nem az lesz, hogy a párkapcsolat segít majd stabillá válni, hanem a párkapcsolat fog rámenni arra, hogy nem vagy stabil.

Tehát a feladat: stabilabbá válni. Személyes találkozásaink alapján én azt mondanám, hogy egy nagyon erős szorongás a jelenlegi legnagyobb probléma. Szedsz erre gyógyszert? Ha igen, szerintem másik kellene, mert nem úgy néz ki, mintha ez a mostani hatna. Orvoshoz jársz most?

PhilC-vel egyetértek.

Sztem most inkább barátokat lenne érdemes keresni, akikkel jól érezheted magad. 

Úgy látom, hogy nem a nagy szerelmet várod, hanem boldog-boldogtalannál próbálkozol, hátha meg tudod dugni. Ha ez nem jön össze, akkor persze a másik a szemét, ribanc, pénzéhes.

Aki régebb óta itt van és olvasta a hsz-det, az érti, hogy miért írom ezt. 

Idézet tőle: Agobri

A borderbol ki lehet gyogyulni amugy? Tudom, nem kell diaggal cimkezni, de jo lenne mar vmi biztosat tudni. Legalabb nekem, a ferjemnek mindegy... 

A reggeli, delelotti melydepis allapotbol hogy tudnam kizokkenteni? Motivalni? Felejtsem el? Probaltam szep szoval, szeretettel, turelemmel, probaltam "basztatni", hogy vegyen etot magan, biztatni, hogy csak atmeneti, es azt is erzekeltetni vele, hogy ha nem kezelteti magat es nem vesz erot magan, akkor elobb utobb elveszit minket. Egyik sem hasznal, ma nem szoltam hozza, kb levegonek nezem es ez sem segit. Hetfon mehet a Thalassaba, ha elszirja es nem er be, kirugjak...

Nem sokat tudsz tenni, hisz a depresszió nem azonos a rossz kedvvel. Sztem a reggeli rossz kedvet, felkelési nehézséget ez okozza.

Említetted, hogy az antidepit le akarják cserélni. Ez jó ötlet. Ami nem hat, azt nem érdemes szedni.

Diagot ne keress. Idővel a Thalassában majd kiokoskodják. Az is lehet, hogy ahány orvos vizsgálja, annyiféle diagja lesz (ahogy nekem is és sokan mások is így jártak). 

A border személyiségzavar. A személyiség fejlesztése a cél. Erre terápia való, gyszer a személyiségét nem változtatja meg. Border talaján könnyen alakul ki más betegség. pl depresszió. 

Thalassa segíthet neki feldolgozni a szülők elhagyásával, gyermekvállalással kapcsolatos nehézségeit. Valszeg az is megviselte, hogy beteg lett (pszichotikus), ennek elfogadásában is segíthetnek. Az is lehet, h nem szűnik meg minden tünete vagy hosszú távon is kell majd szednie gyszert, ennek elfogadásában is segíthetnek neki. 

Thalassában mindenkit arra ösztönöznek, hogy a betegsége ellenére igyekezzen aktív lenni, tenni magáért. Sokszor nem magát a tüneteket redukálják (mert nem mindent tudnak gyszerrel vagy terápiával megszűntetni), hanem azt próbálják elérni, hogy a tünetekkel együtt is hasznos, aktív és amennyire a betegség engedi, örömteli életet éljen. 

Az jó, kellemes zenehallgatást, szerintem én is meghallgatok valamit 🙂

 

Mindezek örömére meghallgatom a Self Esteem-et az Offspringtől.

Utána egy kis Black Hole Sun a Soundgardentől. 😀

Én is így érzek az emberek nagyrésze iránt. Becsaptak, otthagytak, kinevettek, megkínoztak, úgy, hogy talán fogalmuk sem volt róla mit tesznek... de (már) nem érdekel. Mindig első akartam lenni, már magamnak vagyok az.

.

Utálom az embereket,erre van is egy számom,

 

 

"Mért legyek én tisztességes? Kiterítenek úgyis! / Mért ne legyek tisztességes! Kiterítenek úgyis."

Idézet tőle: kharzak

Nembaj küldök neki egy csúnya sms t,így érzem magam jól 🙂

Hát, van olyan, hogy jól esik gonosznak lenni, de ha józanul belegondolsz, ő csak arról tehet, hogy ő kosarat adott (és ezt se tudhatjuk, miért csinálta, számtalan oka lehetett, még az is lehet, hogy nem a te személyednek szól), arról, hogy sokadik emberként adott kosarat, nem. Persze, jön akkor a kérdés, hogy ha egy adott emberen nem verheted le a magányod, akkor mégis kin verheted le... sajnos van olyan, hogy senkin. Javaslom, inkább vegyél egy boxzsákot, és akkor legalább az a hited megmarad magadban, hogy te legalább senkit sem bántottál.

Nembaj küldök neki egy csúnya sms t,így érzem magam jól 🙂

Hasonlóan vagyok, mint PhilC a depresszióval. Ami muszáj (pl dolgozni), azt teszem. Legeslegvégső végszükség esetben mentem el 1, max 2 hét táppénzre. A rosszabb időszakban os igyekeztem ellátni a munkámat, legalább egy minimálisan elvárható szinten. 

Attól, h valaki bíztatott, noszogatott vagy lebaszott (pl Anyu h ne feküdjek szabadnapon) nem lettem jobban. Sőt, inkább rontott a dolgon. 

Attól, h tevékeny voltam, nem lettem jobban. A depresszió ugyanúgy megmaradt. Úgy éreztem mintha egy nehéz zsák lenne a hátamra akasztva és azzal kellene ugyanazt a teljesítményt nyújtani. A nagyon szedálós gyszerek is ilyen plusz nehezékek voltak.

Idézet tőle: CsakEgyValaki

Philc!

Olyan jó, hogy itt vagy; komolyan mondom. 🙂

Néha olvasgatom, ki milyen érzésekkel küzd, jutnak eszembe gondolatok, de valahogy nem áll össze a fejembe értelmessé, ami segítene nekik.

De te olyan értelmesen, logikusan végig tudod vezetni, hogy mik a lehetséges okok és mi lehet a megoldás. Mikor olvasom, az jut eszembe, hogy én is pont erre gondoltam, csak én nem tudtam volna ennyire jól összeszedni. Szerintem sokaknak segítesz.

Nem nyalizni akarok (még ha talán úgy is néz ki 😀 ), félre ne érts, és tudom, hogy nem épp ide illik, de gondoltam leírom. 🙂

Én mondjuk pont azon szoktam tépelődni, hogy talán pont ezért veszélyesebbek a hozzászólásaim. Nem vagyok szakember, de mivel logikusan végig tudom vezetni azt, amit gondolok, lehet, hogy elbizonytalanítok valakit valami olyanban, amit viszont egy szakember mondott. Ne felejtsétek el, hogy egy szakember jóval képzettebb ezekben a dolgokban nálam + hogy személyiségzavaros vagyok! Meg tudok magyarázni akármit, de egy szakember egy pillanat alatt kiszúrja a mondokámban a logikai/érzelmi bukfenceket.

Szóval köszönöm, hogy úgy gondolod, ahogy, és köszönöm azt is, hogy megosztottad. Jólesik. De azért vigyázzatok velem. Mindig gondoljátok át, amit mondok, olyan szempontból is, hogy miért nem kellene egyetérteni vele. Csak azután, a saját szempontjaitokon is átszűrve hozzatok esetleg döntéseket.

Philc!

Olyan jó, hogy itt vagy; komolyan mondom. 🙂

Néha olvasgatom, ki milyen érzésekkel küzd, jutnak eszembe gondolatok, de valahogy nem áll össze a fejembe értelmessé, ami segítene nekik.

De te olyan értelmesen, logikusan végig tudod vezetni, hogy mik a lehetséges okok és mi lehet a megoldás. Mikor olvasom, az jut eszembe, hogy én is pont erre gondoltam, csak én nem tudtam volna ennyire jól összeszedni. Szerintem sokaknak segítesz.

Nem nyalizni akarok (még ha talán úgy is néz ki 😀 ), félre ne érts, és tudom, hogy nem épp ide illik, de gondoltam leírom. 🙂

Idézet tőle: Agobri

A borderbol ki lehet gyogyulni amugy? Tudom, nem kell diaggal cimkezni, de jo lenne mar vmi biztosat tudni. Legalabb nekem, a ferjemnek mindegy... 

A reggeli, delelotti melydepis allapotbol hogy tudnam kizokkenteni? Motivalni? Felejtsem el? Probaltam szep szoval, szeretettel, turelemmel, probaltam "basztatni", hogy vegyen etot magan, biztatni, hogy csak atmeneti, es azt is erzekeltetni vele, hogy ha nem kezelteti magat es nem vesz erot magan, akkor elobb utobb elveszit minket. Egyik sem hasznal, ma nem szoltam hozza, kb levegonek nezem es ez sem segit. Hetfon mehet a Thalassaba, ha elszirja es nem er be, kirugjak...

Agobri, nincs olyan, hogy "elszúrja", olyan értelemben, hogy vannak jó (és TB-s) helyek a Thalassán kívül is.

Jól látod, egy depressziós embert nem nagyon lehet motiválni semmivel. Tökmindegy, hogy mit kínálsz, vagy mivel fenyegetsz. Egyszerűen nincs annyi energiája, hogy bármelyik hasson. És ezt ne úgy értsd, hogy nem érdekli, amit mondasz. Képzeld el úgy a depressziót, mintha egy baszott nagy kő alatt préselődne. Lehet, hogy fél attól, hogy elveszít titeket, attól még nem lesz ereje a követ leszedni magáról. A követ kell kisebbre csiszolni: a megfelelő terápiás módszerrel. Minél több ideje hát rá pozitívan egy terápia, annál könnyebben tudja majd venni az akadályokat. Most, itt, a depresszió közepében, gyakorlatilag még a terápia előtt nincs értelme azt várni, hogy már legyen ereje a megküzdéshez. Őszintén szólva én ebből a logikából kifolyólag is nagy hülyeségnek tartom, hogy az orvosa ennyire ragaszkodik a járóbeteg ellátáshoz. Szerencsétlen már így is depressziós, sebaj, adjunk neki még egy kis kudarcélményt, nap mint nap szembesítsük azzal, hogy akkora csődtömeg, hogy beutazni sem tud a terápiájára. Ne érts félre, nem azt mondom, hogy a párod csődtömeg. Azt mondom, hogy nincs olyan ember, aki ne érezné magát csődtömegnek attól, ha úgy érzi, még ennyit se tud teljesíteni. Én azt mondanám, hogy fekvőbeteg ellátás, pl Tündérhegy (szombatonként van interjúztatás, holnapután már mehetnétek is rá!), aztán ha jobban van már, neki lehet állni a járóbeteg ellátással szórakozni.

Persze, ez csak az én személyes véleményem.

Bordernél, olvasmányaim és egyéb értesüléseim szerint, nagyon jó eredményeket lehet elérni sématerápiával. Erre akarok én bejutni. Hó végén megyek a VIKOTE-ba, ilyen céllal, majd beszámolok, mire jutottam.

Idézet tőle: kharzak

Azt hittem végre lesz egy lány akinél van esélyem,erre letilt. Gábor temetésén voltunk ott ismerkedtem meg vele,fél hétig beszélgettünk telefonon,és egyszer csak nem hivott vissza,buráról is letiltott,pedig egy rossz szavam se volt hozzá :(( Rohadt világ,igazságtalan minden és megakarok halni de kurvára

Rossz a sorrend: a párkapcsolatoktól várod, hogy segítsenek összeszedni magadat. A helyes sorrend: először kialakítani egy nagyobb stabilitást, és utána elkezdeni udvarolni. Más emberek is a stabilitást keresik a másik emberben + a lehetséges kapcsolatban. Ha azonnal meglátják rajtad a kétségbeesést, az elijeszti őket.

Ne értsd félre: érthető, hogy kétségbe vagy esve. Hosszú ideje érzed rosszul magad. De erre szakemberi segítség kell, nem párkapcsolat. Míg egy szakemberrel nem alakítottál ki akár csak egy icipici belső nyugalmat, addig nem érdemes a párkapcsolatokon gondolkodnod, mert csak annyit érsz el, hogy még több kudarcélményed lesz, és még csüggedtebb leszel. Meg különben sem ez most a feladatod. Ha nem alakítasz ki egy belső egyensúlyt, és mégis sikerül összejönnöd valakivel, akkor nem az lesz, hogy a párkapcsolat segít majd stabillá válni, hanem a párkapcsolat fog rámenni arra, hogy nem vagy stabil.

Tehát a feladat: stabilabbá válni. Személyes találkozásaink alapján én azt mondanám, hogy egy nagyon erős szorongás a jelenlegi legnagyobb probléma. Szedsz erre gyógyszert? Ha igen, szerintem másik kellene, mert nem úgy néz ki, mintha ez a mostani hatna. Orvoshoz jársz most?

A borderbol ki lehet gyogyulni amugy? Tudom, nem kell diaggal cimkezni, de jo lenne mar vmi biztosat tudni. Legalabb nekem, a ferjemnek mindegy... 

A reggeli, delelotti melydepis allapotbol hogy tudnam kizokkenteni? Motivalni? Felejtsem el? Probaltam szep szoval, szeretettel, turelemmel, probaltam "basztatni", hogy vegyen etot magan, biztatni, hogy csak atmeneti, es azt is erzekeltetni vele, hogy ha nem kezelteti magat es nem vesz erot magan, akkor elobb utobb elveszit minket. Egyik sem hasznal, ma nem szoltam hozza, kb levegonek nezem es ez sem segit. Hetfon mehet a Thalassaba, ha elszirja es nem er be, kirugjak...

Idézet tőle: Agobri

Idézet tőle: Kiscsillag

Depressziónál gyakori, hogy valaki délelőtt rosszul van, délután vagy este jól v jobban.

Bipolnál a mániás fázis általában hetekig v hónapokig tart (kezeléssel rövidebb, ha hat a gyszer), a depressziós szakasz is hosszú.

Rapid lefolyás is lehetséges, ahol gyors a váltás, de ilyenkor nincs egy ilyen fix menetrend. Raadásul azt írod, h a reggeli depressziós hangulat oszlik fel, de mániás tünete nincs este. 

Bordernél lehet hangulatingadozás, de ott nem ilyen kiszámítható módon történnek a hangulatban a változások.

 

Szia!

Pont ezt akartam írni, hogy ez túl menetrendszerű. Illetve a bordernél kitörések is vannak, düh, harag stb. Neki kígyót,békát lehetne mondani, ő egyáltalán nem dühös, nem lehet kihozni a sodrából (vagy elfojtja, de úgy tudom a border nem tudja elfojtani).

Khm. Border vagyok (igaz, mellette sok egyéb is), és a környezetem nagy része olyan embernek gondol, akinek a hátán fát lehetne vágni. Párom is a hat évünkből öt évig ilyennek gondolt. A recept: végy egy nyugodtabbnak tűnő bordert, ránts ki alóla minden talajt, és kapsz egy őrjöngő állatot, vagy egy mélydepresszióst.

Borderek is tudnak elfojtani. Nagyon is jól.

De. Én továbbra is úgy gondolom, hogy nem kell plusz diagnózisokig rohanni. Elég már a depresszió is egy embernek, arról nem is beszélve, hogy a plusz diagok a betegségtudatot is milyen mértékben fokozzák.

Írtad még, hogy párod biztos nem segítene másoknak netes oldalakon. Erre még reagálnék: neki biztos jobb a valóságban kialakított szociális élete.

Idézet tőle: Agobri

Idézet tőle: PhilC

Idézet tőle: Agobri

Idézet tőle: Kleó

Idézet tőle: Agobri

Ez olyan fura, ezek az allapotok mindig ismetlodnek, es amikor szarul van nem hiszi el, hogy elmulik es jol lesz, amikor jol van meg azt hiszi, hogy tobbet nem lesz szarul, mert majd erot vesz magan, ami ugye sokszor nem megy. Ez depresszios tunet?! 

Szia! Ez, tapasztalatom szerint, bipoláris tünet...

Szia!

A helyzet az, hogy most is 20 féle gyógyszert szed: olanzapin, lítium, risperidon, antidepresszáns.

Én is bízom benne, hogy "csak" depresszió, de te mégis erőt tudsz nagy nehezen venni magadon és bemész dolgozni, de ő nem tud. Lehet, mert családi vállalkozásban dolgozik, és visszaél a család jóindulatával, illetőleg a Thalassát sem veszi elég komolyan. Anyagilag egyenlőre nem vagyunk szar helyzetben, így talán emiatt sem kell aggódnia, hogy mit fogunk enni, ha ő nem megy be dolgozni. A gyerekéhez sem kel fel,mert tudja én mindent megoldok egyedül.

A másik, hogy te tök tudatos vagy, és legalább van véleményed a világról, még ha az túl zord is... :)) Sőt,másoknak próbálsz segíteni egy fórumon, ill.megosztod a te érzéseidet is.  Neki semmi, mint egy hal, úgy él, vegetál, vagy benne van minden, de mindent elfojt magában, mert nagy érzelmeket már jó ideje nemlátni rajta, dühöt sem,beszélgetni sem nagyon lehet vele, véleményt is ritkán mond.

 

 

 

Szia!

Igen, mindenképp van valami bipolaritás benne. De az a fura, hogy délelőtt van rosszul és délután jól. Erre azt mondta az orvosa, hogy ez viszont depressziós tünet. Hónapok óta ugyanez az állapot, reggel és délelőtt nehéz neki, majd délután jól van és azt mondja olyankor, hogy ő nem tud és akar erőt venni magán reggel és csak ezen múlik. Mindig bocsánatot kér tőlünk.Délelőtt el akar hagyni minket és hazaköltözni,délután már mi vagyunk a fontosak és gyötrődik a délelőtti viselkedése miatt. 

Ez amúgy jellemző a bipolárisokra is? 

Agobri, a lehető legkevesebb címkét próbáljátok begyűjteni, mert az lesz csak a vége, hogy húszféle gyógyszert fog már szedni, nagy részüket feleslegesen! Ismétlem, ezekhez a tünetekhez NEM KELL bipolnak lenni. Én csak depressziós vagyok, és így néz ki minden napom! Reggel elkések a munkából, de ha sikerül ráerőszakolnom magam, sem tudok benn dolgozni. Délután viszont mintha elvágták volna az egészet. Olvasd el a Szerint!! Rövid könyv, és szerintem netről is le lehet tölteni biztosan.

Minél mélyebb depresszióban van valaki, annál nehezebb csinálnia a dolgait. Depresszió és depresszió közt is van ilyen szempontból különbség.

Továbbá engem senki sem támogat anyagilag, és én tartom el a páromat is. Ha ezt a mostani melót elvesztem, is fogok találni más állást, csak nem valószínű, hogy ugyanekkora bérrel. Időbe telt, mire ezt a bért itt kiharcoltam magamnak. Ha tehát ezt a munkát elveszítem, annak lesz egy pár nem túl kellemes következménye. Tehát azt egyszerűen NEM tehetem meg, hogy ne menjek be a munkahelyemre. Lehet, hogy két órát kések, lehet, hogy hármat, de be KELL mennem. Aztán amikor bejutottam, akkor jön az, hogy neki is kellene állni a munkának. Jelen pillanatban nincs mellettem kolléga, így nagyon sokszor van, hogy végül nem állok neki. Nem lustaságból, hanem mert nem tudok. De benn kell lennem, hogy legalább akkor fel tudjam venni a telefont, amikor a főnök hív - és ezzel talán megint nyerek egy kis időt, hogy össze tudjam szedni magamat.

Szóval így néz ki az, hogy én "tudok" dolgozni. Kell hozzá egy nagyon erős kényszerhelyzet + sok trükközés és hazudozás. Ezektől sem érzem éppenséggel jobban magam. Szóval igen, ha megtehetném, inkább ezt sem csinálnám.

Idézet tőle: Agobri

Idézet tőle: Kiscsillag

Depressziónál gyakori, hogy valaki délelőtt rosszul van, délután vagy este jól v jobban.

Bipolnál a mániás fázis általában hetekig v hónapokig tart (kezeléssel rövidebb, ha hat a gyszer), a depressziós szakasz is hosszú.

Rapid lefolyás is lehetséges, ahol gyors a váltás, de ilyenkor nincs egy ilyen fix menetrend. Raadásul azt írod, h a reggeli depressziós hangulat oszlik fel, de mániás tünete nincs este. 

Bordernél lehet hangulatingadozás, de ott nem ilyen kiszámítható módon történnek a hangulatban a változások.

 

Szia!

Pont ezt akartam írni, hogy ez túl menetrendszerű. Illetve a bordernél kitörések is vannak, düh, harag stb. Neki kígyót,békát lehetne mondani, ő egyáltalán nem dühös, nem lehet kihozni a sodrából (vagy elfojtja, de úgy tudom a border nem tudja elfojtani).

Van aki borderrel elfojtja. Pl ürességet érez, az érzéseit nem tudja átélni. 

Nem hiszem, hogy border lenne. Sztem ez depressziós tünet.

Idézet tőle: Kiscsillag

Depressziónál gyakori, hogy valaki délelőtt rosszul van, délután vagy este jól v jobban.

Bipolnál a mániás fázis általában hetekig v hónapokig tart (kezeléssel rövidebb, ha hat a gyszer), a depressziós szakasz is hosszú.

Rapid lefolyás is lehetséges, ahol gyors a váltás, de ilyenkor nincs egy ilyen fix menetrend. Raadásul azt írod, h a reggeli depressziós hangulat oszlik fel, de mániás tünete nincs este. 

Bordernél lehet hangulatingadozás, de ott nem ilyen kiszámítható módon történnek a hangulatban a változások.

 

Szia!

Pont ezt akartam írni, hogy ez túl menetrendszerű. Illetve a bordernél kitörések is vannak, düh, harag stb. Neki kígyót,békát lehetne mondani, ő egyáltalán nem dühös, nem lehet kihozni a sodrából (vagy elfojtja, de úgy tudom a border nem tudja elfojtani).

Idézet tőle: PhilC

Idézet tőle: Agobri

Idézet tőle: Kleó

Idézet tőle: Agobri

Ez olyan fura, ezek az allapotok mindig ismetlodnek, es amikor szarul van nem hiszi el, hogy elmulik es jol lesz, amikor jol van meg azt hiszi, hogy tobbet nem lesz szarul, mert majd erot vesz magan, ami ugye sokszor nem megy. Ez depresszios tunet?! 

Szia! Ez, tapasztalatom szerint, bipoláris tünet...

Szia!

A helyzet az, hogy most is 20 féle gyógyszert szed: olanzapin, lítium, risperidon, antidepresszáns.

Én is bízom benne, hogy "csak" depresszió, de te mégis erőt tudsz nagy nehezen venni magadon és bemész dolgozni, de ő nem tud. Lehet, mert családi vállalkozásban dolgozik, és visszaél a család jóindulatával, illetőleg a Thalassát sem veszi elég komolyan. Anyagilag egyenlőre nem vagyunk szar helyzetben, így talán emiatt sem kell aggódnia, hogy mit fogunk enni, ha ő nem megy be dolgozni. A gyerekéhez sem kel fel,mert tudja én mindent megoldok egyedül.

A másik, hogy te tök tudatos vagy, és legalább van véleményed a világról, még ha az túl zord is... :)) Sőt,másoknak próbálsz segíteni egy fórumon, ill.megosztod a te érzéseidet is.  Neki semmi, mint egy hal, úgy él, vegetál, vagy benne van minden, de mindent elfojt magában, mert nagy érzelmeket már jó ideje nemlátni rajta, dühöt sem,beszélgetni sem nagyon lehet vele, véleményt is ritkán mond.

 

 

 

Szia!

Igen, mindenképp van valami bipolaritás benne. De az a fura, hogy délelőtt van rosszul és délután jól. Erre azt mondta az orvosa, hogy ez viszont depressziós tünet. Hónapok óta ugyanez az állapot, reggel és délelőtt nehéz neki, majd délután jól van és azt mondja olyankor, hogy ő nem tud és akar erőt venni magán reggel és csak ezen múlik. Mindig bocsánatot kér tőlünk.Délelőtt el akar hagyni minket és hazaköltözni,délután már mi vagyunk a fontosak és gyötrődik a délelőtti viselkedése miatt. 

Ez amúgy jellemző a bipolárisokra is? 

Agobri, a lehető legkevesebb címkét próbáljátok begyűjteni, mert az lesz csak a vége, hogy húszféle gyógyszert fog már szedni, nagy részüket feleslegesen! Ismétlem, ezekhez a tünetekhez NEM KELL bipolnak lenni. Én csak depressziós vagyok, és így néz ki minden napom! Reggel elkések a munkából, de ha sikerül ráerőszakolnom magam, sem tudok benn dolgozni. Délután viszont mintha elvágták volna az egészet. Olvasd el a Szerint!! Rövid könyv, és szerintem netről is le lehet tölteni biztosan.

Agobri!

Rám nem jellemző, hogy túlzottan elnyomnék érzéseket, sokkal inkább az szokott lenni, hogy nagyon intenzíven élem meg és ezt igyekszek tompítani. 

Több olyan tünetem is van, ami depressziónál is lehetséges (pl fáradékonyság vagy gyenge koncentrációs képesség).

Csak találgatok, h ez mi lehet és mit lehetne tenni ellene. 

 

Depressziónál gyakori, hogy valaki délelőtt rosszul van, délután vagy este jól v jobban.

Bipolnál a mániás fázis általában hetekig v hónapokig tart (kezeléssel rövidebb, ha hat a gyszer), a depressziós szakasz is hosszú.

Rapid lefolyás is lehetséges, ahol gyors a váltás, de ilyenkor nincs egy ilyen fix menetrend. Raadásul azt írod, h a reggeli depressziós hangulat oszlik fel, de mániás tünete nincs este. 

Bordernél lehet hangulatingadozás, de ott nem ilyen kiszámítható módon történnek a hangulatban a változások.

 

Idézet tőle: Kiscsillag

Idézet tőle: Agobri

Idézet tőle: Kiscsillag

Idézet tőle: Artifical Skizo

Igaz, így spontán nem is, inkább azoknál, akik túlhajtják az agyukat (managerek pl.), vagy olyasmit isznak ami bontja a B-ket.

Nekem is van egy nagy adag dekoncentráltság, de gyerekkorom óta, szóval más mint az ilyen semiből előjött tünet.

Van kedved csinálni dolgokat? Lehet, hogy csak nincs motivációd.

Van. Olyan dolgokhoz is érzek kedvet, amihez máskor nem éreztem. Csak 10-20 percenként váltom. 10 perc TV, 10 perc mosogatás, 20 perc tanulás stb. 

Közben cikáznak a gondolatok, túl gyors és nem tudom lassítani. 

Hangulatilag nem vagyok se túl vidám, se ingerlékeny. Inkább enyhén depressziós.

Hasonló érzésnél bipolt mondott ex lógus, ex dokim hol skizoaffektívet (mániás v kevert) mondott, hol azt hogy ez csak feszültség.

De akkor ez erősebb volt és napokig túl vidám voltam, utána túl feszült. A végén már annyira cikázott a gondolatom és annyira pörögtem, hogy nem tudtam olvasni. A sor eleje után átugrottam a végére majd 2 sort kihagytam. Max rövid mondatot tudtam értelmezni.

Szia!

Ilyen volt a férjemnél, amikor először kijött a kórházból és elhagyták a Haloperidolt. Pont ilyennel kezdődött, hogy tök tevékeny volt, belekezdett több dologba, abbahagyta, mondta akkor, hogy muszáj csináljon valamit, mert röpködnek a gondolatai és le akarja foglalni magát, majd pár napmúlva egyre pszichotikusabbá vált, visszamentünk a kórházba és visszaállították a Haloperidolt. Azóta nem volt ilyen nála. Sőt, ellenkező ugye,depressziós tünetei vannak.  Véleményem szerint feszültség volt, ami egyre fokózódott és lehet emiatt került pszichotikus állapotba. 

 

Már csak az a kérdés, hogy mi okozza nekem a feszültséget (ha ez az). Mostanában semmi olyan nem történt ami lelkileg felzaklatna vagy aggasztó volna. Örömteli vagy bizakodásra okot adó viszont többféle is volt. 

Sőt, most olyan dolgokra jut időm, marad energiám, van lehetőségem amire munka mellett nem volt. (pár hónapig csak részmunkaidőben fogok dolgozni ès azt sem folyamatosan, nem minden héten). A szabad időben a tanulásra fexek rá. Tudok eleget pihenni, kikapcsolódni. 

Nem tudok olyan dolgokat mondani, ami igazán aggasztana, csak kisebbek jutnak eszembe. 

 

Szia!

Hát, jó kérdés. Ez olyan faramuci helyzet,rájönni mi az ok... Nem lehet, hogy egy lezáratlan konfliktus okozza ezt? Ami jelenleg lehet nincs láthatóan jelen, de nincs lezárva, vagy túl mélyen van? 

Idézet tőle: Agobri

Idézet tőle: Kleó

Idézet tőle: Agobri

Ez olyan fura, ezek az allapotok mindig ismetlodnek, es amikor szarul van nem hiszi el, hogy elmulik es jol lesz, amikor jol van meg azt hiszi, hogy tobbet nem lesz szarul, mert majd erot vesz magan, ami ugye sokszor nem megy. Ez depresszios tunet?! 

Szia! Ez, tapasztalatom szerint, bipoláris tünet...

 

Szia!

Igen, mindenképp van valami bipolaritás benne. De az a fura, hogy délelőtt van rosszul és délután jól. Erre azt mondta az orvosa, hogy ez viszont depressziós tünet. Hónapok óta ugyanez az állapot, reggel és délelőtt nehéz neki, majd délután jól van és azt mondja olyankor, hogy ő nem tud és akar erőt venni magán reggel és csak ezen múlik. Mindig bocsánatot kér tőlünk.Délelőtt el akar hagyni minket és hazaköltözni,délután már mi vagyunk a fontosak és gyötrődik a délelőtti viselkedése miatt. 

Ez amúgy jellemző a bipolárisokra is? 

Agobri, a lehető legkevesebb címkét próbáljátok begyűjteni, mert az lesz csak a vége, hogy húszféle gyógyszert fog már szedni, nagy részüket feleslegesen! Ismétlem, ezekhez a tünetekhez NEM KELL bipolnak lenni. Én csak depressziós vagyok, és így néz ki minden napom! Reggel elkések a munkából, de ha sikerül ráerőszakolnom magam arra, hogy időben keljek, sem tudok benn dolgozni. Délután viszont mintha elvágták volna az egészet. Olvasd el a Styront!! Rövid könyv, és szerintem netről is le lehet tölteni biztosan.

A bipolokra meg a borderekre is. 

Lehet egy napon belül is több hangulatváltozás.

A reggeli-délelőtti inaktivitás valóban depressziós tünet.

Mi lenne, ha hazaköltözne 1-2 hétre?

Idézet tőle: Kleó

Idézet tőle: Agobri

Ez olyan fura, ezek az allapotok mindig ismetlodnek, es amikor szarul van nem hiszi el, hogy elmulik es jol lesz, amikor jol van meg azt hiszi, hogy tobbet nem lesz szarul, mert majd erot vesz magan, ami ugye sokszor nem megy. Ez depresszios tunet?! 

Szia! Ez, tapasztalatom szerint, bipoláris tünet...

 

Szia!

Igen, mindenképp van valami bipolaritás benne. De az a fura, hogy délelőtt van rosszul és délután jól. Erre azt mondta az orvosa, hogy ez viszont depressziós tünet. Hónapok óta ugyanez az állapot, reggel és délelőtt nehéz neki, majd délután jól van és azt mondja olyankor, hogy ő nem tud és akar erőt venni magán reggel és csak ezen múlik. Mindig bocsánatot kér tőlünk.Délelőtt el akar hagyni minket és hazaköltözni,délután már mi vagyunk a fontosak és gyötrődik a délelőtti viselkedése miatt. 

Ez amúgy jellemző a bipolárisokra is? 

Valakinek, aki még sosem tapasztalta meg az igazi depressziót, nagyon nehéz megértenie ezt az állapotot. Ha szeretnéd jobban átlátni, milyen is lehet egy ilyen állapotban benne lenni, ajánlom Styron Látható sötétség c. könyvét.

Egyre inkább az a(z orvosilag laikus!) benyomásom, Agobri, hogy a férjedben valami nagyon mély szorongás és düh munkál. (Düh általában a természetes reakció arra is, ha nem hagynak érvényesülni, vagy nem ismernek el.) Szorongás és düh, ha szabadabban ki van eresztve, okozhat egy feszült túlpörgést, ha el van fojtva (tudatosan vagy nem tudatosan), okozhat depressziót. Mindenképp végig kellene csinálnia egy terápiát tényleg, hogy megértsétek, ez a belső feszültség miből fakad.

Azt, hogy depressziós állapotban a depressziót látja végeérhetetlennek, egyébként meg a "jó" állapotot, szerintem nem kell túlkombinálni. Egyszerűen ilyen a depresszió természete. Ez egy beszűkült tudatállapot, és az egyik legfőbb jellemzője, hogy mikor benne vagy, nem látsz rá megoldást, és nem látod a végét sem. Mikor viszont már kikerültél belőle, nem is érted, hogy xy dolog miért okozott problémát, és azt mondod, hogy de hisz ezekkel a problémákkal már bármikor meg tudnál küzdeni. Emiatt az újabb depressziót elkerülhetőnek érzed, és úgy gondolod, már soha többé nem jön vissza.

Én kb 16 éves korom óta játszom ezt. Depressziós időszakban mindig meg akarom ölni magam, annyira semmi reményt nem látok arra, hogy véget érjen, vagy megoldódjon, mikor meg épp jobban vagyok, visszatekintve mindig olyan álomszerű az egész...

Ehhez, hogy ezt megtapasztald, nem kell bipolnak lenni, nem kell bordernek lenni. Elég "csak" depressziósnak lenni.

Idézet tőle: Agobri

Idézet tőle: Kiscsillag

Idézet tőle: Artifical Skizo

Igaz, így spontán nem is, inkább azoknál, akik túlhajtják az agyukat (managerek pl.), vagy olyasmit isznak ami bontja a B-ket.

Nekem is van egy nagy adag dekoncentráltság, de gyerekkorom óta, szóval más mint az ilyen semiből előjött tünet.

Van kedved csinálni dolgokat? Lehet, hogy csak nincs motivációd.

Van. Olyan dolgokhoz is érzek kedvet, amihez máskor nem éreztem. Csak 10-20 percenként váltom. 10 perc TV, 10 perc mosogatás, 20 perc tanulás stb. 

Közben cikáznak a gondolatok, túl gyors és nem tudom lassítani. 

Hangulatilag nem vagyok se túl vidám, se ingerlékeny. Inkább enyhén depressziós.

Hasonló érzésnél bipolt mondott ex lógus, ex dokim hol skizoaffektívet (mániás v kevert) mondott, hol azt hogy ez csak feszültség.

De akkor ez erősebb volt és napokig túl vidám voltam, utána túl feszült. A végén már annyira cikázott a gondolatom és annyira pörögtem, hogy nem tudtam olvasni. A sor eleje után átugrottam a végére majd 2 sort kihagytam. Max rövid mondatot tudtam értelmezni.

Szia!

Ilyen volt a férjemnél, amikor először kijött a kórházból és elhagyták a Haloperidolt. Pont ilyennel kezdődött, hogy tök tevékeny volt, belekezdett több dologba, abbahagyta, mondta akkor, hogy muszáj csináljon valamit, mert röpködnek a gondolatai és le akarja foglalni magát, majd pár napmúlva egyre pszichotikusabbá vált, visszamentünk a kórházba és visszaállították a Haloperidolt. Azóta nem volt ilyen nála. Sőt, ellenkező ugye,depressziós tünetei vannak.  Véleményem szerint feszültség volt, ami egyre fokózódott és lehet emiatt került pszichotikus állapotba. 

 

Már csak az a kérdés, hogy mi okozza nekem a feszültséget (ha ez az). Mostanában semmi olyan nem történt ami lelkileg felzaklatna vagy aggasztó volna. Örömteli vagy bizakodásra okot adó viszont többféle is volt. 

Sőt, most olyan dolgokra jut időm, marad energiám, van lehetőségem amire munka mellett nem volt. (pár hónapig csak részmunkaidőben fogok dolgozni ès azt sem folyamatosan, nem minden héten). A szabad időben a tanulásra fexek rá. Tudok eleget pihenni, kikapcsolódni. 

Nem tudok olyan dolgokat mondani, ami igazán aggasztana, csak kisebbek jutnak eszembe. 

Idézet tőle: Kiscsillag

Idézet tőle: Artifical Skizo

Igaz, így spontán nem is, inkább azoknál, akik túlhajtják az agyukat (managerek pl.), vagy olyasmit isznak ami bontja a B-ket.

Nekem is van egy nagy adag dekoncentráltság, de gyerekkorom óta, szóval más mint az ilyen semiből előjött tünet.

Van kedved csinálni dolgokat? Lehet, hogy csak nincs motivációd.

Van. Olyan dolgokhoz is érzek kedvet, amihez máskor nem éreztem. Csak 10-20 percenként váltom. 10 perc TV, 10 perc mosogatás, 20 perc tanulás stb. 

Közben cikáznak a gondolatok, túl gyors és nem tudom lassítani. 

Hangulatilag nem vagyok se túl vidám, se ingerlékeny. Inkább enyhén depressziós.

Hasonló érzésnél bipolt mondott ex lógus, ex dokim hol skizoaffektívet (mániás v kevert) mondott, hol azt hogy ez csak feszültség.

De akkor ez erősebb volt és napokig túl vidám voltam, utána túl feszült. A végén már annyira cikázott a gondolatom és annyira pörögtem, hogy nem tudtam olvasni. A sor eleje után átugrottam a végére majd 2 sort kihagytam. Max rövid mondatot tudtam értelmezni.

Szia!

Ilyen volt a férjemnél, amikor először kijött a kórházból és elhagyták a Haloperidolt. Pont ilyennel kezdődött, hogy tök tevékeny volt, belekezdett több dologba, abbahagyta, mondta akkor, hogy muszáj csináljon valamit, mert röpködnek a gondolatai és le akarja foglalni magát, majd pár napmúlva egyre pszichotikusabbá vált, visszamentünk a kórházba és visszaállították a Haloperidolt. Azóta nem volt ilyen nála. Sőt, ellenkező ugye,depressziós tünetei vannak.  Véleményem szerint feszültség volt, ami egyre fokózódott és lehet emiatt került pszichotikus állapotba. 

 

fú, én sztem visszaalszok.