jellemhiba (főnév)
1. Hiba valaki erkölcsi és szellemi tulajdonságaiban.
2. Jellemgyöngeségből származó vétség.
“Az életben többen buknak el jellemhiba miatt, mint bármi más okból.
Dr. James Kennedy
Mi is a jellem fogalma először is?
“Jellem – tartós (viszonylag állandó) személyiségvonások együttese. Az emberek cselekvéseiben, életstílusában mutatkozik meg.”
“A személyiségjegyeink nem pusztán a társadalmi helyünket, kapcsolatainkat határozzák meg, de akár a testi egészségünket is befolyásolhatják.
Gondolataink hatással vannak szervezetünkre, így aki ügyel az egészségére, annak nem árt dolgoznia a legrosszabb tulajdonságain.
Ha elfogadjuk azt az alapjábavéve elfogadható állítást, hogy senki sem tökéletes, akkor ebből arra is következtethetünk, hogy mindenkinek vannak hibái. A hibák viszont egyértelműen nem jó dolgok, így mindig meg kell próbálnunk helyrehozni azokat.
Mostanában foglalkoztatnak ezek a gondolatok, hogy mit is nevezünk jellemhibának.
Pár évvel ezelőtt abban a tudatban voltam, hogy a légynek se tudnék ártani és igenis jó ember vagyok, de utána, ahogy elkezdtem elemezni az életemet, háááát , mit ne mondjak…
Nem vagyok büszke egy-két cselekedetemre, de arra jöttem rá, hogy elég sok ember felmenti ezzel a kijelentéssel magát, hogy igenis ő egy jó ember.
A fenéket, mindenki követ el hibákat, amik eleinte talán nem tűnnek súlyosnak, de ha tovább boncolgatjuk nagyon sok mindenre hatással vannak, a következményeket pedig lehet, hogy nemcsak mi viseljük.
Nagyon nehéz szembesülni azzal a bizonyos tükörrel, pláne, ha beletudunk, vagy egyáltalán bele akarunk nézni.
A tudás pedig felelőséggel jár, ha már tudjuk, hogy hibáztunk, akkor nem mutogathatunk többé másra, csak saját magunkra.
Nade akkor hogy legyünk ” jó emberek”‘? Ez itt a kérdés.
Ki oldoz fel bennünket, hogy ne cipeljük azt a bizonyos puttonyt /a múltat/.
Az eltúlzott személyiségjegyeket személyiségzavaroknak nevezik. Vajon hol az a keskeny sáv, ami elválasztja a szem.zavart a jellemhibától? És ez már nem pusztán erkölcsi kérdés.
Viszont az egész kérdéskör felveti az egyén felelősségét.
https://www.youtube.com/watch?v=Qt2reBOTJhs
„Mindig azt mondják hogy legyek jó
De miért mindig csak én, csak én legyek a jó?”