AZON AGYALOK, HOGY MIÉRT VAN AZ, HOGY NÉHA OLYAN, MINTHA KIVÁLNÉK SAJÁT MAGAMBÓL, MINTHA KÉTFELÉ SZAKADNÉK, ÉS AZ EGYIK FELEM NÉZNÉ, HOGY MIT CSINÁL A MÁSIK.
ÉS KÍVÜLRŐL SZEMLÉLEM SAJÁT MAGAMAT.
EZ OLYAN FURA ÉS ELÉG GYAKRAN MEGTÖRTÉNIK.
EDDIG NEM FOGLALKOZTAM EZZEL, DE MOSTANÁBAN NAGYON FELTŰNŐ EZ AZ EGÉSZ.
MI A FENE EZ AZ EGÉSZ ????????????????
A.J.C. AZT MONDTA, HOGY AZ A TUDATOSSÁG, HA AZ EMBER FIGYELI SAJÁT MAGÁT, AZT AKI FIGYEL.
NA EZT MOST JÓL MEGMONDTAM.
NA MOST AKKOR VAGY KEZDEK MEGVILÁGOSODNI, VAGY MEGŐRÜLNI.
MONDJUK NEM ÉRZEM MAGAMAT HÜLYÉBBNEK, MINT EDDIG.A.J.C.-T SAJNOS NEM TALÁLOM MÁSFÉL ÉVE.
LEHET, HOGY LELÉPETT EBBŐL A DIMENZIÓBÓL.:(
PEDIG ELÉG LENNE, HA A SZEMEMBE NÉZNE, ÉS MEGMONDANÁ A FRANKÓT.
AHOGY MINDIG IS.
ÉS AKKOR TUTIRA TUDNÁM, MERT Ő MINDENT TUD.
deperszonalizációnak hívják. és van ilyen
És akkor ez most rosszat jelent?
Vagy nem?
Régóta van ez, csak azt hittem, lehet, hogy kezdek megvilágosodni, mert A.J.C. valami ilyesmiről beszélt.
Én, meg a megvilágosodás!
Baromság.
Ez benne van a bordiban, vagy kezdek még hülyébb lenni?
A deperszonalizációs zavarban szenvedő egyének önazonosságukat, testüket és életüket torzult formában érzékelik, ami kellemetlen érzéssel tölti el őket. A tünetek gyakran csak időszakosan jelentkeznek, a szorongás, a pánik és a félelmek (fóbiák) tüneteivel együtt. Ugyanakkor a tünetek évekig fennállhatnak, vagy évekre visszatérhetnek. A betegek olykor csak nagyon nehezen tudják leírni panaszaikat, és attól félhetnek, vagy azt hihetik, hogy meg fognak őrülni.
A deperszonalizációs zavarnak enyhe, átmeneti formái is vannak, amelyek csak kis mértékben befolyásolják a viselkedést. Egyes személyek képesek a zavarhoz alkalmazkodni, vagy gátolni képesek annak hatását. Másokat állapotuk miatt, folyamatosan gyötör a szorongás félnek, hogy megőrülnek, vagy a testükből jövő torz érzeteken, valamint az önmaguktól és a világtól való elidegenedés érzésén rágódnak. A szellemi gyötrődés gátolhatja őket a munkában és a mindennapi tevékenységek végzésében, és akár önellátásra képtelenné válhatnak.
A deperszonalizációs zavar diagnózisa a tüneteken alapul. A kivizsgálással az orvos kizárja egyéb szervi betegség (pl. epilepszia), kábítószer-függőség, vagy más pszichiátriai kórkép lehetőségét. A speciális beszélgetések segíthetik az orvost a sajátos állapot felismerésében.
forrás: informed
Köszönöm a választ 🙂