Tartalmak létrehozásához (vagy Regisztráció) szükséges.

Ábránd pszichológus válaszol

hadd piáljon, az a legjobb feszkóoldó, de szerintem is gyógyszerre lenne szüksége, hogy ne hallja a hangokat... tudom milyen, nekem adtak antipszichót, holott nem az kellett volna, olyan vízióim voltak tőle... sejthetitek – de megmondtam, h nekem nem ez a gyógyszer kell: és megszűntek ezek a dolgok

próbáld valahogy megszokni a hangokat, és lenyugszol, én is hallom éjjel-nappal

talán csak egy kicsit sokat piálsz... már bocsi, mert én is iszok, de csak mértékkel.

Engem bántalmaznak, nincs remény, nem segít gyógyszer, sem elmondani nemlehet. Az a gyógyulás, ha felhagynak a bántalmazással, de úgy tűnik, nem teszik, halált akarnak látni.

bár én kétlem...

hát, lehet, hogy van, akinek bejön... mármint az antipszichó...

Én nem vagyok kompetens, de javasoltam már az öngyilkosságod megelőzése érdekében, mivel folyton ezel fenyegetőzöl, én pedig komolyan veszlek, hogy valakinek aki le tudja nyomozni a lakcímed, rád kellene hívnia a mentőt. Ha tudnám, én megtenném. Érdemes lenne kipróbálni, mit lrnek nálad a gyógyszerek. Lehet, megszűnnének a hangok? A lehallgatásod? Minden fenyegető dolog? Én sem hittem volna, hogy gyógyszerre van szükségem, és amikor kaptam, és megszűntek a szörnyek, akkor sem akartam elhinni, hogy a gyógyszer múlasztotta el. Sokszoros gyógyszerelhagyás majd visszaesés, majd gyógyszerezés újrakezdése és jobban levés után elfogadtam, hogy tényleg attól vagyok jobban, bár erre is sajátos elméletet dolgoztam ki, hogy miért, az nem szerepel benne hogy az agyammal lenne a baj. Javaslom, fordulj pszichiáterhez, próbálj ki pár antipszichotikumot, mielőtt tényleg megpróbálnád megölni magad!

Miért van azk hogy itt ár egy párszor eljátszották hogy vlaaki öngyilkos akart lenni, és akkor itt mindenki aggódott. Én leírmohgy meg akarok halni és senki nem törődik vele? Mg válaszra sem méletatnak

Én nem bírom ezt tovább hallgatni, nem hagynak elgondolkozni a életemben, mert folyamatosanbeszélnek és rossz dolgokkal tömik a fejem, hogynem fogogk semmit  munkát kapni, hogy meg fogok halni ezt hallgatom reggeltőlestig.

Énnekem miért nem jár ki az emberk szánalom, az együttérzhés itt senkitől.

Meg akarok halni, nincs remény, ha elvszik a gondolkozási képességem csak ülök magam elé meredek sé hallgatom, hogy elvágják a torkom, reggeltől estig. Ki lenne az aki így képes lenne életet építeni, haladni előre, csak inni lehet és gyógyszerzeni.

hagyjanak élni, mert elég volt, ha nemhagják abba megölöm magam. mert munkát nem tudok keresni, sé folyamatosan hallgatom hogy senki vagyok hogy meg kéne halnom hogy za emberiségnek jobb legyen. és egy másodpercre sem szűnik ez meg

MEGÖLÖM MAGAM, MERTN INCS MÚLT NINCS JELEN ÉS NINCS JÖVŐ, CSA ÉHEZÉS ÉS MEGALÁZÁS.

ne szedd már be, mert akkor én is beszedem

Ha maghallnék vigyenek el innen, ne hagyjanak a gyerekemnek hogy megtaáljon.

nem hagytam ben a zárban a kulcsot, és be tudna jönni, mert van kulcsuk én addig szedem be a gyógyszert míg el nem megyek inne, én nem akaromezt hallgatni tovább meg akarok halni.

nyugi, mária, én is ezt hallom 🙂 én nyugodt vagyok...

kérem segítsenek

hagyák ezt abba, mert nem bírom tovább hallgatni, segítesenek, mert megölöm magam még ma, nem akarok többé err felébredni, erre a halálra.

hát, mária, ez úgy van, hogy egy kicsit haldokolsz, haldokolsz, aztán meg úgyis életben maradsz.

Nem akarok tovább élni. kérem könyörüljenek meg rajtam.ez máár nem élet, magukkal, kérem hagyjanak élni.

Meddig fognak még kínozni, éheztetni, elszigetelni, és az lenne még a kérdésem, hogy a végén életben maradok, vagy megölnek?

Idézet tőle: rozsaszirom

Kedves Ábránd! Képzelje,segítséget kértem.:( Nemtudom mi lesz,túlélem-e ezt az egészet.Az orvos szerint nagyon rossz állapotban vagyok,de meg tudjuk oldani,azt mondta.Köszönöm a múltkori bátorítást!

Kedves Rózsaszirom,

ennek igazán örülök! Sok sikert és kitartást kívánok!

Üdv
S.Zs. 

A nem ide való hozzászólásokat törlöm. Használjuk a topikot rendeltetésszerűen.

Kedves Ábránd! Képzelje,segítséget kértem.:( Nemtudom mi lesz,túlélem-e ezt az egészet.Az orvos szerint nagyon rossz állapotban vagyok,de meg tudjuk oldani,azt mondta.Köszönöm a múltkori bátorítást!

Köszönöm szépen!

Ha van bátorsága válaszoljon, nem nem sértődöm meg. De ahogy a világot ismerem, az egyéni szégyenérzetet, ha azt csak egy ember látja, felül szokta írni a szerepek által elvárt viselkedés, vagyis egy ember előtt kevésbé tartjuk kínosnak a szégyent, mint sok ember előtt, így nem kell válaszolnia.

Idézet tőle: stella

Kedves Ábránd!

Kérem önt olvassa el rövid történetem és minden segitö szavait örök hálával fogadom.

Engem az édesanyám "szeretete " tett tönkre annyira ,hogy már élni sincs kedvem.

Próbáltam őt megérteni.Elhagyta édesapám amikor megszülettem.Azóta engem kézbe fogott és nem enged el. Úgy látom sosem fog,én nem szabadulhatok.Én nem hagyhatom el.Nem élhetem a saját életem,nem lehetek önálló,nem gondolhatok magamra,engem nem szerethet más,csak ő.

Én mindent megpróbáltam.Veszekedve is,sírva is,könyörögve is,kérve is,ne "szeressen"már ennyire,ne "aggódjon"már ennyire,had éljek én is!Nem ment.Akkor sem,ha kérem.Akkor sem ha megmagyarázom neki,hogy ez nekem fáj,már nagyon nem jó,már kétségbe vagyok esve.

Én is mint legtöbben,ilyenkor azt gondoltam,nem érdemes mondani!Csinálni kell ,nem beszélni.

Azt is megpróbáltam.Ez pedig már az én hibám,akkor is engedem győzni,minden sulykot bevet hogy megállítson.Hazudik másnak ellenem,hisztizik,manipulál,lebetegszik..

Ami ilyenkor letör,valójában az nem is a tette,inkább maga a tény hogy egy anya ezt csinálja.Az én anyám ezt csinálja!

Miután lecsüggedten,depressziósan,visszavonulok az életből,olyankor ő kap erőre!Olyankor beszélget másokkal,nevet,dolgozik stb.,Mindenkit elzavar tőlem,képes hazudni a másiknak.Irtózatosan fáj!

Nem tudok már mit,néha már úgy érzem,igy nincs értelme élni. Hogyan?Miért?Szenvedés az egész.

35 éves vagyok.

Kedves Stella,

nagyon nehéz lehet a helyzete így, hogy nem hagyják felnőni. Ebben a helyzetben érdemes lenne pszichoterápiás segítséget kérnie. Eszembe jutott, hogy ha édesanyja mozdítható a családterápia segíthetné önök között a kommunikációt, egymás megértését, a helyzet megoldását. Anyukája is ráláthatna arra, hogy mennyi az ő felelőssége ebben. Ha ez problémás, akkor egyéni terápiát lehetne kezdeni. Ha Budapesten vagy a környékén él, ajánlani tudom a Nap-Kör Alapítványt.

Megértéssel
S.Zs. 

Idézet tőle: Aurora-M

Kedves Ábránd,

én folyamatosan egy olyan képet/jelenetet (egy barátom fotóját, akire haragszom) látok a fejemben ami idegesít és a sírógörcs kerülget tőle. Mitől van ez és mit tehetek ellenne?

Kedves Aurora-M,

talán azért látja a fejében ezt, mert a valóságban nem szeretné bántani,  és nagyon megbántotta Önt. Igazán fontos lehet ez az ember, fájdalmas élménye lehetett vele. Talán a fantáziáját használja arra, hogy ott revansot vegyen. Persze innen én ezt nem tudhatom, csak gondolom. 
Leginkább a gondolatai elterelésével, olyan cselekedetek végzésével védheti magát ettől, amiben sikeres tud lenni. Pl. főzhet, ha tud és szeret. Illetve csinálhat olyasmit, hogy elmosogat vagy takarít és közben magában vagy hangosan (ha ez nem zavaró) mondja magában minden mozdulatnál, mit csinál éppen. Vagy bármilyen koncentrációt igénylő feladat megteszi - számolás, rejtvényfejtés. Megteheti még azt is, hogy azt mondja "stop", és ezt gyakorolja ilyen esetekben.

Üdv
S.Zs. 

Idézet tőle: Rakéta

Tudom én, de a másikét mégse szívesen veszem tudomásul, én aztán együtt érzek vele, de jobb lenne, ha igazán jó lenne neki, és főleg nem színlelve! Sajátom a részem már, a másiké is a ő része, de lehet neki nem (lett) konstruktív.

Kedves Rakéta,

azt gondolom, hogy a másik fájdalmát el lehet fogadni, meg lehet érteni. Lehet mellette állni, vígasztalni is. Bár tapasztalatom szerint a "ne sírj már" inkább még nagyobb sírást hoz maga után. Néha valóban nehéz látni, hogyan szenved a másik ember.

Üdv
S.Zs 

Kedves Ábránd!

Kérem önt olvassa el rövid történetem és minden segitö szavait örök hálával fogadom.

Engem az édesanyám "szeretete " tett tönkre annyira ,hogy már élni sincs kedvem.

Próbáltam őt megérteni.Elhagyta édesapám amikor megszülettem.Azóta engem kézbe fogott és nem enged el. Úgy látom sosem fog,én nem szabadulhatok.Én nem hagyhatom el.Nem élhetem a saját életem,nem lehetek önálló,nem gondolhatok magamra,engem nem szerethet más,csak ő.

Én mindent megpróbáltam.Veszekedve is,sírva is,könyörögve is,kérve is,ne "szeressen"már ennyire,ne "aggódjon"már ennyire,had éljek én is!Nem ment.Akkor sem,ha kérem.Akkor sem ha megmagyarázom neki,hogy ez nekem fáj,már nagyon nem jó,már kétségbe vagyok esve.

Én is mint legtöbben,ilyenkor azt gondoltam,nem érdemes mondani!Csinálni kell ,nem beszélni.

Azt is megpróbáltam.Ez pedig már az én hibám,akkor is engedem győzni,minden sulykot bevet hogy megállítson.Hazudik másnak ellenem,hisztizik,manipulál,lebetegszik..

Ami ilyenkor letör,valójában az nem is a tette,inkább maga a tény hogy egy anya ezt csinálja.Az én anyám ezt csinálja!

Miután lecsüggedten,depressziósan,visszavonulok az életből,olyankor ő kap erőre!Olyankor beszélget másokkal,nevet,dolgozik stb.,Mindenkit elzavar tőlem,képes hazudni a másiknak.Irtózatosan fáj!

Nem tudok már mit,néha már úgy érzem,igy nincs értelme élni. Hogyan?Miért?Szenvedés az egész.

35 éves vagyok.

-

Kedves Ábránd,

én folyamatosan egy olyan képet/jelenetet (egy barátom fotóját, akire haragszom) látok a fejemben ami idegesít és a sírógörcs kerülget tőle. Mitől van ez és mit tehetek ellenne?

Tudom én, de a másikét mégse szívesen veszem tudomásul, én aztán együtt érzek vele, de jobb lenne, ha igazán jó lenne neki, és főleg nem színlelve! Sajátom a részem már, a másiké is a ő része, de lehet neki nem (lett) konstruktív.

kedves ábránd! koszonom a valaszat. visszakeresem a linket. es ott erdellodom.

Kedves Delia!

Köszönöm!

Icu

itt lehet találsz válaszokat, ha  tényleg ennyire érdekel a téma : http://www.orvostudakozo.hu/kerdezzen

Kedves Fórumozók!

Ma nagyon nehezen találtam meg a kérdéseket, mivel sok egyéb is ide került. Számomra könnyebbséget jelentene, ha ide leginkább a problémákat okozó kérdések kerülnének. Természetesen megértem az indulataikat is. Segítségüket köszönöm!

Üdv
S.Zs. 

Kedves Mária,

nagyon sajnálom, hogy ennyire szenved. Azt is, hogy a szakemberekről ilyen rossz véleménye van. Remélem mielőbb jobban lesz. 

Üdv
S.Zs. 

Idézet tőle: Icu

Kedves Ábránd!

 

Köszönöm a drága szabadiejéből szánt időt a kérdések megválaszolására. mindig lenyűgöz mennyi jó van az emberekben, fantasztikus, hogy a szabadidejét is a munkájára áldozza.

 

Érdekes dolgot mond ezzel az MPT szekcióval (amit sajnos nem tudok micsoda). Tehát szakemberek egy csoportja foglalkozik a homoszexualitás gyógyításával mostantól? név szerint kihez fordulhatok ebben a témában?

 

Embereknek szokott lenni véleményük különféle dolgokról. Főleg most, hogy pl. Franciaországban engedélyezték a homoszexuális párok házasságát. Van aki pl. támogatja és vannak olyanok, akik ellenzik. Vannak olyanok is, akik ezt degenerációnak tartják. Az ön véleményét kérdeztem.

Önnek mi a véleménye? (Ez egy konkrét kérdés remélem.)

 

Értem. Bocsásson meg, lehet, hogy félreértettem valamit, azt hittem elolvasta a cikket, mikor azt írta, hogy Feldmár András szélsőséges. Nem gondoltam arra, hogy úgy válaszol, hogy nem olvassa.

Icu

Kedves Icu,

a kérdéseit elég provokatívnak érzem.  
Pszichológusok szakmai etikai kódexe:

"A pszichológus tiszteli az egyéni, kulturális és szerepkülönbségeket, és mindenkor tiszteletben tartja az emberi jogokat. Magatartása, tevékenysége diszkrimináció mentes, ezen belül mentes bármely megkülönböztetéstől, nevezetesen faj, bőrszín, nem, nyelv, vallás, politikai vagy más meggyőződés, nemzeti vagy társadalmi származás, vagyoni, születési vagy egyéb helyzet szerinti különbségtételtől."

A cikkbe belenéztem, átfutottam. Feldmár Andrást ismerem. Az emberiesség gyakorlása nagyon fontos szerintem is, de bizonyos szélsőséges gondolataival nem értek egyet. A humanisztikus pszichológia már régóta az emberben lévő potenciálokra alapoz, ez hasonlít ahhoz, hogy pl. a skizofrénia egy félrecsúszott gyógyulási kísérlet. 
A gyerekekkel való szeretettel foglalkozás alap lenne. Egy kísérlettel bebizonyították, hogy amelyik gyermekben hittek, az képes volt nagyobb fejlődést mutatni, mint amelyikben nem.

http://www.kislexikon.hu/pygmalion-effektus.html

Üdv
S.Zs. 

Idézet tőle: rozsaszirom

És mennyi időt átdolgozni a személyiséget? 1-2 hét-nél azért nem több,ugye???

Kedves Rózsaszirom,

minden bizonnyal lényegesen több idő. 🙁  Mindenki szeretne nagyon gyorsan meggyógyulni, aki eldöntötte magát, hogy segítséget kér. Sajnos erre egy szakember sem képes, ugyanis bármennyire is szeretnénk nincs "varázspálcánk". A pszichoterápia sok aprómunkával jár, nem lehet lépcsőfokokat átugrani. Vígasz ebben a megértő segítség, támogatás. 
Amikor a szakembereket megvezette, sajnos elsősorban önmagát csapta be. Természetesen ez nem mindig tudatos, és mégis az jár rosszul - hiszen nem tud haladni - aki nem mer őszinte lenni. Tapasztalataim szerint megbízni valakiben nem mindig könnyű, de idővel sikerülhet.

Üdv
S.Zs. 

Kedves Ábránd!

 

Köszönöm a drága szabadiejéből szánt időt a kérdések megválaszolására. mindig lenyűgöz mennyi jó van az emberekben, fantasztikus, hogy a szabadidejét is a munkájára áldozza.

 

Érdekes dolgot mond ezzel az MPT szekcióval (amit sajnos nem tudok micsoda). Tehát szakemberek egy csoportja foglalkozik a homoszexualitás gyógyításával mostantól? név szerint kihez fordulhatok ebben a témában?

 

Embereknek szokott lenni véleményük különféle dolgokról. Főleg most, hogy pl. Franciaországban engedélyezték a homoszexuális párok házasságát. Van aki pl. támogatja és vannak olyanok, akik ellenzik. Vannak olyanok is, akik ezt degenerációnak tartják. Az ön véleményét kérdeztem.

Önnek mi a véleménye? (Ez egy konkrét kérdés remélem.)

 

Értem. Bocsásson meg, lehet, hogy félreértettem valamit, azt hittem elolvasta a cikket, mikor azt írta, hogy Feldmár András szélsőséges. Nem gondoltam arra, hogy úgy válaszol, hogy nem olvassa.

Icu

Mondjuk lehet belemegyek ebbe,de amit már elterveztem gyógyszermérgezést,azt muszáj véghez vinnem.Ha azt túlélem,akkor őszinte leszek az orvossal,aki felajánlotta a segítségét.De a biztos májkárosodás annyira csábítóóó,hogy nem tudok róla lemondani.

Idézet tőle: rotebeete

Csak nekem tűnik nagyon nyomasztónak az, amit rózsaszirom ír? 🙁

Kedves Rotebeete,

nem csak Önnek tűnik nyomasztónak. Rózsaszirom nagyon szenved. Reméljük ez mielőbb élőben is eljuttatja majd egy szakemberhez, aki segít neki megszüntetni idővel ezt a nehéz állapotot.

Üdv
S.Zs. 

És mennyi időt átdolgozni a személyiséget? 1-2 hét-nél azért nem több,ugye???

Idézet tőle: rozsaszirom

Az a baj,kedves Ábránd,hogy ez annyira átitatott már,elválaszthatataln a személyiségemmel.Gyerekkorom óta csinálom.Úgy érzem,ha ezt elveszteném,eltűnnék,elvesznék én is.Ez roppant bonyolult,de nem az Ön felelőssége ebből kirángatni engem.Ma csak néztem az embereket az utcán és sírtam.Mert durva,hogy mennyire abnormális vagyok.

Kedves Rózsaszirom,

nem ön az egyetlen, aki így érez. Pont ezért vannak a szakemberek. Segíteni. A személyiségét át lehet dolgozni, nem tűnik el, ha a betegség megszűnik. Minden bizonnyal vannak a személyiségének egészségesebb, jól funkcionáló részei is, melyekre lehet építeni. Pont ez a része keresi itt is a segítséget. 

Üdv
S.Zs. 

Idézet tőle: Icu

Kedves Ábránd!

Köszönöm válaszát!

 

Azt írja, magának nem szakterülete a homoszexualitás.

Ezek szerint erre van egy szakterület?

Ha nem szakterülete, nincs is róla véleménye?

 

Köszönöm a véleményét Feldmár Andrásról, de igazából arra vagyok kíváncsi, hogy mit gondol a cikkben leírtakról. (Feldmár Andráson kívül Vekerdy Tamás is jegyzi a jótékonysági estet, a cikk nem a személyéről szól.)

Mit gondol a cikkről?

 

Icu

Kedves Icu,

igen. Éppen most alakul egy szekció az MPT-ben, mely evvel foglalkozik. Természetesen vannak olyan szakemberek, akiknek az érdeklődési körük erre jobban kiterjed, illetve a nemi identitás alakulására specializálódnak. A kérdés annyiban széleskörű, amennyiben jeleztem is: annak probléma, akinek probléma. Ilyen értelemben sok szakember foglalkozhat vele, anélkül is, hogy külön ez lenne az érdeklődési köre.
Valóban, nincs külön véleményem a homoszexualitás kérdésköréről. Nem egészen értem, mit szeretne hallani tőlem, hiszen előző válaszaim egyikében elmondtam, hogy mindenkiben létezik a saját neme iránt érdeklődés, kisebb vagy nagyobb mértékben.
Az említett cikket jelenleg nincs időm elolvasni, így véleményt sem tudok róla mondani.
Szeretném jelezni, hogy a fórumnak ez a része konkrét problémákra igyekszik tanácsot adni, egyéb kérdések megvitatását én nem tudom vállalni, ugyanis jelenleg nem fér bele a szabadidőmbe.

Üdv
S.Zs. 

Az a baj,kedves Ábránd,hogy ez annyira átitatott már,elválaszthatataln a személyiségemmel.Gyerekkorom óta csinálom.Úgy érzem,ha ezt elveszteném,eltűnnék,elvesznék én is.Ez roppant bonyolult,de nem az Ön felelőssége ebből kirángatni engem.Ma csak néztem az embereket az utcán és sírtam.Mert durva,hogy mennyire abnormális vagyok.

Idézet tőle: rozsaszirom

Köszönöm a buzdítást kedves Ábránd.:) Sokat számít,úgy érzem érek valamit.De a Münchausen miatt nem bukhatok le.A pszichoterapeutának is fennakadt a szeme,amikor elmondtam ezt a diagnózist,tekintve,hogy 4 évig kezeltek anno és őket is az orruknál fogva vezettem.:( Persze nem akarattal.

Kedves Rózsaszirom,

pedig fontos lenne. A figygyelem felhívásának és a gondoskodás elérésének - illetve később a jobb alkalmazkodásnak - más, veszélytelenebb és hatékonyabb módjait is elsajátíthatja egy kellően képzett pszichoterapeuta segítségével.

Üdv
S.Zs. 

Kedves Ábránd!

Köszönöm válaszát!

 

Azt írja, magának nem szakterülete a homoszexualitás.

Ezek szerint erre van egy szakterület?

Ha nem szakterülete, nincs is róla véleménye?

 

Köszönöm a véleményét Feldmár Andrásról, de igazából arra vagyok kíváncsi, hogy mit gondol a cikkben leírtakról. (Feldmár Andráson kívül Vekerdy Tamás is jegyzi a jótékonysági estet, a cikk nem a személyéről szól.)

Mit gondol a cikkről?

 

Icu

Idézet tőle: Rakéta

1001 fájdalom. :'(

Kedves Rakéta,

a fájdalom is az élet része. 

Üdv
S.Zs. 

Köszönöm a buzdítást kedves Ábránd.:) Sokat számít,úgy érzem érek valamit.De a Münchausen miatt nem bukhatok le.A pszichoterapeutának is fennakadt a szeme,amikor elmondtam ezt a diagnózist,tekintve,hogy 4 évig kezeltek anno és őket is az orruknál fogva vezettem.:( Persze nem akarattal.

Idézet tőle: Pottom

Kedves Ábránd!

A lentebb említett csoportokról mit lehet tudni? (esetleg privátban) hol indulnak mikor? A hozzátartozói pl mit fed le? milyen gyakoriságú, stb..

Kedves Pottom,

egyel előbbi, Avanának írt válaszomban megtalálható az alapítvány honlapjának linkje, illetve az e-mailes elérhetősége. A csoportokról ott tud tájékozódni bővebben.
A hozzátartozói csoport egyenlőre szervezés alatt van, lehet jelentkezést jelezni. Ez a csoport elsősorban a mentális problémával élők családtagjai számára indulna, a betegségek jobb megértését, a nehézségek feldolgozását célozná meg. 6-8 fő jelentkezése esetén indulhat.

Üdv
S.Zs. 

Idézet tőle: Avana

Kedves Ábránd, érdeklődni szeretmék, hogy ki tartaná az autogén tréning csoportot?

Kedves Avana,

AT csoportot Kálmos Éva klinikai szakpszichológus szokott tartani. Bővebb felvilágosítást kaphat a honlapon, illetve akár írásban is az alábbi e-mail címen: napkoralapitvany@gmail.com 

http://www.nap-kor.hu/ujhonlap/cimlap.html

Üdv
S.Zs. 

Idézet tőle: rozsaszirom

Kedves Ábránd!

 

Köszönöm a válaszát és felfogtam,miért mondják, hogy forduljak pszihiáterhez/pszichológushoz. Sajnos ez az,amit nem fogok megtenni soha!!Élőben soha nem tudnák beszélni erről senkivel,képtelen volnék rá.

Kedves Rózsaszirom,

nagyon jó lenne, ha szakembernek el tudná mondani. Mások is vannak, akik hasonló problémával küzdenek. Van segítség erre is.

Üdv
S.Zs. 

Idézet tőle: David

Idézet tőle: Ábránd

Kedves David,

én nem bántódtam meg. Éppen csak nem sok értelmét látom az erről való beszélgetésünknek.
Nem homoszexualitást akartam írni, inkább olyan jellegű kapcsolatot. De első válaszomban, ha jól emlékszem éppen arról írtam, hogy ez a biszexualitás minden emberben benne van. És nem neveztem kóros jelenségnek.
Amiről beszélünk, az tulajdonképpen a szociálpszichológia tárgya, mégpedig a csoporthoz tartozás vonatkozásában. A börtön és a sportközösségek asszociálása a zárt csoport miatt történt.
Az én véleményem az, hogy akinek volt vagy van a saját nemével szexuális kapcsolata az nem homoszexuális (azaz nem feltétlen tagja annak a csoportnak), csak teret engedett kíváncsiságának, vágyának, vagy a csoportnyomásnak.
Szeretném nem összemosni a fogalmakat.
Egyébként nincs avval probléma, ha nem értünk egyet. Lehet saját véleményünk.

Üdv
S.Zs.

Hát most már én se. Vagyis egyre kevésbé, mert én nagyon mást gondolok. Most meg már a biszexualitásnál tartunk, na pedig őket bírom a legkevsébé, azok 99%-ban sokkal furcsábbak, mint a tisztán melegek. Viszont semmi közöm hozzájuk ...

De semmi baj természetesen!! Tényleg jobb ha hagyjuk ....

üdv

Kedves Dávid,

szerintem is hagyjuk.

Üdv
S.Zs. 

Idézet tőle: Icu

Kedves Ábránd!

 

Próbálom érteni.

Tehát ha a gyermek olyan környezetben nő fel, ahol tiltott a szexualitás vagy büntetik a szexuális viselkedést, akkor homoszexuális lesz.

Értem már miért van olyan sok homoszexuális azok között, akiket a papok vagy az apácák neveltek fel.

Azt nem értem, hogy viszont van egy csomó olyan gyerek, akiket szintén papok és apácák neveltek fel és nem homoszexuális. Ez hogy lehet?

Maga szerint a homoszexualitás probléma?

Kedves Icu,

különböző elméletek, különbözően magyarázzák ezt a jelenséget. 
Nekem nem szakterületem a homoszexualitás. Amikor egy ember jön hozzám segítséget kérni életében előforduló problémáival kapcsolatban, nem különböztetem meg a nemi irányultsága tekintetében.
A homoszexualitás akkor probléma, amikor a személynek probléma.
Kérdéseire bővebb magyarázattal nem szólgálhatok.
Feldmár András egy szélsőséges irányzatot képvisel, magam óvakodnék a szélsőségektől. Avval mindenképpen egyetértek magam is, hogy a szeretet és az elfogadás rendkívül fontos.

Üdv
S.Zs.