Tartalmak létrehozásához (vagy Regisztráció) szükséges.

Ábránd pszichológus válaszol

ElőzőOldal 16 / 16

Idézet tőle: nett


pedig tok finom, es egeszseges.


meg kulonben is....en adom (:


(ha privatban kerdezek vmit, valaszolsz?



Eddig is válaszoltam privátban, vagy az adatlapnál. Miért ne tenném most?

pedig tok finom, es egeszseges.


meg kulonben is....en adom (:


(ha privatban kerdezek vmit, valaszolsz?

Kedves Nett,


nem kérek. 🙂


Üdv
S.Zs.

szia Zsuzsa


en azt szeretnem megkerdezni, kersz e almat


nett

Idézet tőle: 5676


Szia


Zsuzsa


Mivel kialakult egy kis vita a tegezodes es a magazodas teren , te , hogy szeretned ?magazzunk vagy tegezzunk , mivel tobb eve vagy itt a buran sokakat tegezel ... most akkor , hogy legyen akit tegezel az magazzon es te is magazod itt a nyilvanos forumba , vagy maradjon minden a regi



Kedves 5676,


a vitába nem szeretnék beleszólni, mindenkinek lehet erről véleménye, gondolata. A szokás a magázódás, de akadnak kivételek. Én a hagyományoknak megfelelően magázódva fogok válaszolni.


Üdv
S.Zs


 

Idézet tőle: Louis1114


Kedves Zsuzsa!


 


Szeretnék érdeklődni, hogy milyen lehetőségeket lát Ön, illetve milyen lehetőségeim vannak a következő problémákra:


2001-ben cserbenhagyásos gázolás áldozata lettem, a rohammentő a János Kórházba vitt. Ami létezik egy emberen az törött vagy zúzódott, így komoly lelki trauma is ért. 

Mikor nagyjából felépültem orvosi tanácsra a Sportkórház pszichiátriai főorvosnőjéhez kerültem, aki egy computeres és egy beszélgetés után megállapította , hogy középsúlyos depresszióm van, ezért Rivotrilt és Szeroprant írt fel. Arra már elfelejtett figyelmeztetni, hogy a Rivotrílra rá lehet szokni és egyre nagyobb adag kell, hogy ugyanazt a hatást nyújtsa. A végén már 12 mg Rivotrilt szedtem naponta. Egy ismerős orvos segítségével és tanácsára bekerültem, persze évek múlva a Balassa utcai Pszichiátria földszint B osztályára, Dr. Tölgyes Tamáshoz, ahol gyógyszerelvonás és kognitív terápia, művészetterápia, mozgás terápia, kis csoport, nagy csoport, egyéni terápia volt. Mellette lassan vették el a gyógyszert, hát nagyon keserves volt.De az idő nem volt elég, hogy teljesen elvegyék, így a szabad életben , a stresszes világban újra nött az adag.Még 3x voltam az intézetben ugyanazon az osztályon, a végén már Dr.Unoka Zsolt vezetésével, de hasonló eredményt értem el.

Tulajdonképp nem tudom, hogy tényleg depressziós vagyok e, vagy a gyógyszerektől lettem zombi, vagy mindkettő együtt. Komoly gyógyszerfüggő lettem, van, hogy 12 mg Rivotrilt veszek be egy nap élethelyzettől függően.

Nincs kedvem semmihez, nem érdekel semmi, sokszor érzem magam feleslegesnek és jó lenne elmenni.

 Egy darabig nem dolgoztam, de a családom miatt kénytelen vagyok.Zeneiskolában gitártanárként dolgozom és alig birom ki, majd belehalok a koncentrációba és, hogy ne vegyék rajtam észre, hogy milyen állapotba vagyok.Persze teletömve Rivotrillal. Nagyon rosszul érzem magam és 100%-an kimerülten érek haza, legszívesebben meghalnék.

Kérem , ha van ideje adjon néhány tanácsot. Kórházba nem tudok menni, mert azonnal kirúgnának a munkahelyemről, de valamit kezdenem kell magammal, mert érzem , hogy megyek lefelé. Állami gondozóba járok, de ott 1-2 mondat és gíógyszerfelírás, semmi több.

 



Kedves Louis1114,


 


A Seropram-ot szedi még?
Valóban a Rivotrilhoz könnyű hozzászokni és sok nehézséggel jár az elhagyása. Orvosi felügyelet mellett, kezdetben osztályos körülmények között érdemes megpróbálni újra. A feszültség csökkentésére bekapkodni újabb és újabb szem gyógyszert amúgy is lehet egy nem megfelelő megküzdési mód. A gyógyszer csökkentést érdemes lehet egy-két stressz oldó, relaxációs technika megtanulásával és rendszeres gyakorlásával kiegészíteni, illetve a Rivotril használatát evvel felcserélni. Erre alkalmas például az autogén tréning, progresszív relaxációs technika,  vagy önsegítségként:
Reneau Z. Peurifoy - Szorongás, fóbiák, pánik című könyve. A Rivotril, Xanax, Frontin (általában a feszültség/szorongás oldók) nem depresszió ellenes szerek, mindegyik hozzászokást okozhat, ami azt jelenti, ahogy Ön is írta, esetleg több kell a hatásához. Pszichoterápiával megelőzhető lenne sokaknál a szedésük. Sajnos a legkevesebb esetben sikerül inkább az ilyen megoldást megtalálniuk az embereknek.


Innen a távolból aligha vállalkozhatok rá, hogy megítéljem depressziós-e. A fáradékonyság, kedvetlenség, az elmúlással való foglalkozás lehet depresszió miatt. Ám lehetséges a baleset következtében létrejött változás vagy változások miatt is, amennyiben nem tudta feldolgozni azokat.  Érdemes lenne folytatni valamilyen formában a pszichoterápiát, részben megkeresni a rossz érzéseinek okát, részben új megküzdési módokat elsajátítani.


 


Üdv
S.Zs.


Szia

Zsuzsa

Mivel kialakult egy kis vita a tegezodes es a magazodas teren , te , hogy szeretned ?magazzunk vagy tegezzunk , mivel tobb eve vagy itt a buran sokakat tegezel ... most akkor , hogy legyen akit tegezel az magazzon es te is magazod itt a nyilvanos forumba , vagy maradjon minden a regi

Kedves Zsuzsa!

Szeretnék érdeklődni, hogy milyen lehetőségeket lát Ön, illetve milyen lehetőségeim vannak a következő problémákra:
2001-ben cserbenhagyásos gázolás áldozata lettem, a rohammentő a János Kórházba vitt. Ami létezik egy emberen az törött vagy zúzódott, így komoly lelki trauma is ért. 
Mikor nagyjából felépültem orvosi tanácsra a Sportkórház pszichiátriai főorvosnőjéhez kerültem, aki egy computeres és egy beszélgetés után megállapította , hogy középsúlyos depresszióm van, ezért Rivotrilt és Szeroprant írt fel. Arra már elfelejtett figyelmeztetni, hogy a Rivotrílra rá lehet szokni és egyre nagyobb adag kell, hogy ugyanazt a hatást nyújtsa. A végén már 12 mg Rivotrilt szedtem naponta. Egy ismerős orvos segítségével és tanácsára bekerültem, persze évek múlva a Balassa utcai Pszichiátria földszint B osztályára, Dr. Tölgyes Tamáshoz, ahol gyógyszerelvonás és kognitív terápia, művészetterápia, mozgás terápia, kis csoport, nagy csoport, egyéni terápia volt. Mellette lassan vették el a gyógyszert, hát nagyon keserves volt.De az idő nem volt elég, hogy teljesen elvegyék, így a szabad életben , a stresszes világban újra nött az adag.Még 3x voltam az intézetben ugyanazon az osztályon, a végén már Dr.Unoka Zsolt vezetésével, de hasonló eredményt értem el.
Tulajdonképp nem tudom, hogy tényleg depressziós vagyok e, vagy a gyógyszerektől lettem zombi, vagy mindkettő együtt. Komoly gyógyszerfüggő lettem, van, hogy 12 mg Rivotrilt veszek be egy nap élethelyzettől függően.
Nincs kedvem semmihez, nem érdekel semmi, sokszor érzem magam feleslegesnek és jó lenne elmenni.
 Egy darabig nem dolgoztam, de a családom miatt kénytelen vagyok.Zeneiskolában gitártanárként dolgozom és alig birom ki, majd belehalok a koncentrációba és, hogy ne vegyék rajtam észre, hogy milyen állapotba vagyok.Persze teletömve Rivotrillal. Nagyon rosszul érzem magam és 100%-an kimerülten érek haza, legszívesebben meghalnék.
Kérem , ha van ideje adjon néhány tanácsot. Kórházba nem tudok menni, mert azonnal kirúgnának a munkahelyemről, de valamit kezdenem kell magammal, mert érzem , hogy megyek lefelé. Állami gondozóba járok, de ott 1-2 mondat és gíógyszerfelírás, semmi több.

Jo ejszakat neked is es varunk ide vissza .

Mindenkinek jó éjszakát!

nem kell mindent ertened

na en nem ertem , a nem en voltamot

Idézet tőle: Ábránd

Kedves 5676,

miért lettem pszichológus? Saját problémáim nyomán kezdett el érdekelni a pszichológia. Ezért fogtam neki tanulni, de már eközben is végeztem önkéntes munkát. Tapasztalataim, küszködéseim nyomán és látva többek küzdését ébredt fel bennem a segítő szándék. Amit tanultam, tapasztaltam azt igyekeztem nagyon hamar mások hasznára fordítani. Most már több éve dolgozom emberekkel, vannak, akikkel a kezdetek óta.
Több éve járok terapeutához, ami szintén sokat jelentett szemléletem kialakításában. Talán ennyi.

Koszonom a valaszod

Idézet tőle: nett

nem en voltam:)

Kedves Nett,

és tényleg nem 🙂

Üdv
S.Zs.

Kedves 5676,

miért lettem pszichológus? Saját problémáim nyomán kezdett el érdekelni a pszichológia. Ezért fogtam neki tanulni, de már eközben is végeztem önkéntes munkát. Tapasztalataim, küszködéseim nyomán és látva többek küzdését ébredt fel bennem a segítő szándék. Amit tanultam, tapasztaltam azt igyekeztem nagyon hamar mások hasznára fordítani. Most már több éve dolgozom emberekkel, vannak, akikkel a kezdetek óta.
Több éve járok terapeutához, ami szintén sokat jelentett szemléletem kialakításában. Talán ennyi.

nem en voltam:)

Kedves Louis1114,

Igen, itt leszek az oldalon. Terveim szerint szerdán és szombaton 21-23 óráig, előre láthatólag. (ezt majd beírom a nyitóba is) Lehetséges, hogy közben is felnézek, de ezt nem igérem.

Inkabb beszelj egy kicsit arrol , hogy miert lettel psichologus mi vonzott erre a palyara ?onkentes segitokent biztos nem a penz motivalt gondolom

[quote=Ábránd]

Köszönöm Louis1114!
Értem, hogy úgy érzi szükség van rám itt. Igyekszem, és tudásomhoz mérten válaszolok is.

[/quote

Kedves Zsuzsa !

 

És most hogyan tovább? Itt lesz ezen az oldalon ? 

Milyen napokon, mettöl-meddig?

Köszönöm Louis1114!
Értem, hogy úgy érzi szükség van rám itt. Igyekszem, és tudásomhoz mérten válaszolok is.

Idézet tőle: Ábránd

Kedves Louis1114,

megértem, hogy nehéz lehetett a bizonytalanság. Így a kezdetekben lehetnek akadályok, megbeszélni valók. Nem csak Eszter, de itt többen is szívünkön viselik a Bura sorsát. Közöttük magam is. Sajnálom, ha okoztam egy kis aggodalmat.

Üdv
S.Zs.

Becsültük Önt, hogy önzetlenül itt segített, nagyon szépen empatikusan válaszolt mindannyiunknak. Személyesen is kértem Esztert, hogy Beszéljen Önnel

Idézet tőle: Ábránd

Kedves Louis1114,

megértem, hogy nehéz lehetett a bizonytalanság. Így a kezdetekben lehetnek akadályok, megbeszélni valók. Nem csak Eszter, de itt többen is szívünkön viselik a Bura sorsát. Közöttük magam is. Sajnálom, ha okoztam egy kis aggodalmat.

Üdv
S.Zs.

Csak aggodtunk, amiért megbántották és reménykedtünk, hogy Eszterrel történő beszélgetés pozitív kimenetelű lesz.

Kedves Louis1114,

megértem, hogy nehéz lehetett a bizonytalanság. Így a kezdetekben lehetnek akadályok, megbeszélni valók. Nem csak Eszter, de itt többen is szívünkön viselik a Bura sorsát. Közöttük magam is. Sajnálom, ha okoztam egy kis aggodalmat.

Üdv
S.Zs.

Idézet tőle: Ábránd

Köszönöm a bizalmat azoknak, akik ezt megadják.

Bíztunk benne, hogy jön, mert Esztert megkértük beszéljen Önnel.Ő nagyon szivén viseli az oldal és az ittlevők sorsát, egy végtelenül önzetlen empatikus nő,... hát sikerült....

Idézet tőle: Ábránd

Köszönöm a bizalmat azoknak, akik ezt megadják.

 

Kedves Zsuzsanna! A bizalom töretlen és nagyon el voltunk keseredve, hogy elment.

Köszönöm a bizalmat azoknak, akik ezt megadják.

Idézet tőle: Ábránd

Mindenkit üdvözlök!

Visszajön hozzánk? 

Mindenkit üdvözlök!

Kedves Zsuzsanna !

Kérem jöjjön vissza hozzánk.Nem értem mi történhetett, vagy tényleg bántották e, de sokan vagyunk, akiknek szüksége van Önre.Kérem

Na Vegre

Udvozlunk teged.

ElőzőOldal 16 / 16