Tartalmak létrehozásához (vagy Regisztráció) szükséges.

Élet (MUNKA!!!) a gyógyszerek mellékhatásai mellett

ElőzőOldal 3 / 3

laugh

Mi történik veled ha nem hashajtózol?

Elmondom, hogy emlékeim szerint gyerekkoromban kialakult valami pszichés visszatartásos hülyeségem, napokon át visszatartottam a nagydolgot, amíg csak bírtam. Ez oda vezetett, hogy azóta is csak 6-7 naponta megyek székelni, de megesik, hogy 10 nap is eltelik. Viszont ez az égvilágon semmi panaszt nem okoz, a hasamon se látszik, nem puffaszt. Nem hashajtózok, jön amikor jön, és előbb utóbb mindig jön, és gyorsan túl is vagyok rajta. Ha megindul, akkor 2-3x is el kell mennem aznap és igen, az átlagos wc-t nem nagy kunszt úgy megpakolni, hogy ne lehessen lehúzni (megoldás: wc pumpa). Gondolom orvosilag ez kórosnak tekintendő, de én így működök normálisan, sose zavart semmiben.

Ha már ennyire belementem, akkor azt is elmondom, hogy a higiénia miatt rendszeresen borotválom ott lenn, mert úgy sokkal könnyebb tisztán tartani. Gondoltál már erre?

Beöntéssel nem érdemes próbálkoznod.

Az analis fixációdat regressziós hipnózissal is lehetne kezelni.Mondd meg a dokinak,hogy itt a búrán javasolták.smileyFog örülni.

Az meg micsoda?

Anális fixáció lehet a háttérben.Erről beszéltetek már a dokival?

No utánajártam a beöntésnek (már régebben, csak most írom ide le...), a gondozóm szerint (aki korábban nővér is volt) nálam az sem lenne megoldás, mert egyszerűen nem hatna... Ezt már írtam is, hogy már én is próbáltam, de nem hatott, azt nem ilyen székletmennyiség ürítésére "találták ki"... Szóval ez a dolog is ugrott...

Amúgy a gondozómmal legutóbb vagy fél órán keresztül azon vitakoztam, hogy valóban kifogás e a székletes / törölgetős problémám arra, hogy nem megyek el valahova dolgozni, hát nem jutottunk dűlőre, ugyanis szerintem igen, szerinte nem (ő sem hiszi el és nem tudja elképzelni nálam ezt a hosszú törölgetéses dolgot, és a hashajtós problémát)...

Nem vizsgáltam meg... Lehet, hogy mindezek kombinációja együttesen fellép, vagyis az állag (ami a legtöbbször hígabb, bár volt már, hogy nem híg székletnél is sokat töröltem...), a sok szőr (ami valószínűleg a végbél belsejében(?) is van meg körülötte), és az aranyér... Bár aranyerem azért gondolom, hogy nincs, mert nem 1 orvos vizsgálta ezt már meg nekem nem 1x, és nyilván ha lett volna, akkor gondolom mondták volna...

Volt itt egy srác totál hasonló problémákkal, úgyhogy ez nem egyedi eset. Szerintem itt a szorongás és a kényszeresség is befigyel. Orvosod van,akivel ezt megosztod?(ha írtad már bocs...)

Őszintén szólva fogalmam sincs... Ami biztos, hogy még a mosakodás sem rövidíti le a tisztítási időt... Ezt sajnos nem sokan hiszik el nekem, pedig így van... Lehet, hogy ez az évszázad rejtélye?

@ Zombori P.

Mint írtam, próbáltam én már életmódot változtatni (igaz csak bő 1 hónapig), nem volt semmi eredménye... Ha meg sokáig nincs semmi eredmény, akkor nem vagyok kitartó és feladom, ugyanis ez nem kis erőfeszítésembe kerül(t)... Amúgy nekem eddig a rekordom 11 nap volt, hogy 11 napig nem WC-ztem semmit... De szerencsére mostanában elég jól hat a Guttalax, viszont vannak időszakok, amikor kevésbé, és többet kell belőle szednem...

@ akbar

Ez biztos nagyon jól hangzik, de nekem nincs ilyenekre pénzem... Viszont a beöntésről utána fogok majd kérdezni az orvosoknál (háziorvosnál, pszichiáternél és a terapeutámnál is)...

A popsitörölgetős problem is megvan még? ha jól emlékszem a képeket is végignéztem.

 

Bocs, most olvasom egyik hszben-igen. 

Idézet tőle: akbar

A neten találsz bőven leírásokat,de ha ez nem elég, keress szakembert aki az elején "betanit".

Akbar, Ez nagyon jó 5let. Mármint a beöntés. Sógoromék szoktak tisztítókúrák során csinálni maguknak. Szóval nem megoldhatatlan.  Azt azonban nem tudom mennyire támogatja majd az orvos, mert a bélflórára nem egészséges a rendszeres beöntés.

Az is jó,ha esetleg elmész colon hidroterápiára. Erről is olvashatsz a neten. Pár alkalmom beindíthatja lent a dolgokat.

@ holdfény

Nem annyira stresszes az életem (elvégre már jó ideje dolgozni sem dolgozok...), bár időnként eléggé tudok szorongani, ha valami nem megszokott dolog történik...

8 éve Guttalaxozok, vastagbéltükrözésen voltam, nem találtak semmit... Átlagos ételeket eszek, semmi extra...

@ akbar

Hát az lenne a legjobb... Mint írtam próbáltam én ezt már, de nem igazán jött össze (pedig beöntőkészüléket is vettem)... Viszont nem tudom létezik e olyan személy (orvos vagy ápoló), aki segítene "betanulni"... Azt tudom, hogy manapság már nem szoktak beöntéseket csinálni sehol sem, csak ha nagyon muszáj... Valamint ha jól tudom, a beöntéshez is eléggé hozzá lehet szokni, jobban, mint a Guttalaxhoz... De utána fogok ennek a dolognak járni, ugyanis lehet, hogy ez lesz a megoldás, és én ölni tudnék azért, hogy ez a problémám megoldódjon...

A neten találsz bőven leírásokat,de ha ez nem elég, keress szakembert aki az elején "betanit".

@ holdfény

Még (viszonylag) soká lesz a felülvizsgálat, 2018-ban, viszont tartok tőle, mert már 2012-ben (az első alkalommal) is azt mondta több ismerősöm, hogy kész csoda, hogy megkaptam az 50%-ot...

@ akbar

Ez nem tűnik rossz ötletnek, utána fogok nézni... Bár már párszor próbáltam beöntést csinálni magamnak, de nem jött össze az sem (lehet, hogy nem jól csináltam / bénáztam?)...

Talán volt már szó róla,de ma már mintha lenne lehetőség otthoni beöntésre is. A neten lehet utána nézni. De persze jó ha előtte ehhez értő orvossal konzultálsz.

Szia CatEye!

Leírom: anafranil (2x75 mg), amitrex (2x200 mg), depakine (2x300 mg), xanax (2x0,5 mg fele)... Főleg az anafranil a ludas, ez már egy nagyon régi (több évtizede kifejlesztett) erős SSRI, viszont pont ez a legfontosabb gyógyszerem, és épp az erőssége miatt nem tudjuk helyettesíteni... Egyszer már megpróbáltuk, a másik gyógyszertől pisilni nem tudtam, az meg ugye még rosszabb... frown

Az az egészben a legrosszabb, hogy ezt nem mondhatom el a bizottságnak a felülvizsgálaton, ha majd legközelebb megyek, mármint ezt a székelős problémámat, vagyis elmondhatom, de nem hinném, hogy nagyon meghatódnának emiatt, vagyis nem érdekelné őket... Az orvosaimat sem érdekli, a háziorvosom kifejezetten rosszul van, ha felhozom neki a témát... Pedig nagyon sz.r dolog így létezni (ha már témánál vagyunk)...

Szia mcm,

Megkérdezhetem, hogy milyen gyógyszereket szedsz, amik így bedugítanak? Ezeket nem lehet másra cserélni? Véleményem szerint ez annyira durva mellékhatás, ami akadályoz a normál létezésben, szerintem nem vállalható.

Egy ismerősömtől megkérdeztem az Asperger diagnosztizálását felnőtteknél. Ő autistákkal foglalkozik egy alapítványnál. Sajnos nincsen hivatalos diagnózis ingyen, mindenhol pénzbe kerül. Ahol foglalkoznak az autikkal a havi tandíj 70 ezer Ft, és óriási sorbanállás, várólista van.:( Én ledöbbentem ezen az összegen.

Szia holdfény!

Igen, természetesen orvossal már beszéltem erről, nem is eggyel (pszichiáter, háziorvos, gasztroenterológus, proctológus, pszicoterapeuták, stb)... Kb. másfél-két liter folyadékot iszok meg naponta (főleg üdítőt), tudom, hogy ez sem túl sok, de többet nem nagyon bírok...

Csak a Guttalax segít mint ahogy írtam, sokféle hashajtót próbáltam már, köztük természetes hashajtókat is (pl. sós Hunyadi víz meg ilyenek), olyan volt, mint halottnak a csók... frown A mozgást is próbáltam már (anno egy szociális munkás ismerősöm bő 1 hónapon át jól megtornáztatott és meggyalogoltatott nagyon dombos helyeken), az sem segített... Bár azt mondják, hogy 1 hónap kevés ahhoz, hogy rendbetegye azt, ami hosszú évek alatt ment tönkre, vagyis egyesek szerint ha kitartóan csináltam volna tovább még hosszabb ideig, előbb-utóbb hatott volna, de ha sokáig nincs eredmény, akkor nem nagyon van motiváció...

Nem tudom hogyan fog megoldódni ez a problémám, ha egyáltalán meg fog valaha, de azért köszönöm a drukkolást! smiley

Ma is például hashajtós nap volt (tegnap vettem be 21 csepp Guttalaxot), és anyukámnak kellett elmennie ma helyettem az ügyeimet intézni, mert egész délelőtt (és kora délután) a WC-hez vagyok láncolva... frown

Hát ezeket a dolgokat már mind ajánlották, és nem váltak be...

1) Stadalaxot is próbáltam már (meg még 1000 féle más hashajtót), nem hatott...

2) Ezt is próbáltam (étrendemen is próbáltam változtatni), ez sem hatott...

3) Nedves törlőkendővel is ugyanolyan lassan megy... Kb. 40-50 törlés kell (40-50 WC papír darab), hogy tiszta legyen, és az szinte teljesen mindegy, hogy nedves vagy száraz...

🙁

Szia! 1. Guttalax helyett megpróbálhatod a Stadalaxot (vagy más biszakodil tartalmú gyógyszert). 2. Sok rostot egyél, 3. Legyen nálad nedves törlőkendő, és akkor hamar megy a dolog.

ElőzőOldal 3 / 3