Tartalmak létrehozásához (vagy Regisztráció) szükséges.

Élet (MUNKA!!!) a gyógyszerek mellékhatásai mellett

Idézet tőle: Linzer

Nálam az van h mindig változik az állag, mindennap másmilyen és egy nap csak egyszer megyek és van h kimarad pár nap. 

Én se értem mi lehet ez, én nem szedek gyógyszert. 

Te naponta többször is elmész? 

Én az olanzapinnal jártam úgy, h tripláját ettem a szokott mennyiségnek, de csak a harmada távozott a szokottnak, az is nagyon ritkán. Nem tudom, h hova fért el bennem az a sok étel. Felpuffadtam, de görcsökkel nem járt. Nem foglalkoztam vele. Hashajtót nem mertem bevenni mert fèltem, h akkor a másik véglet lesz.

Valami megoldásnak kell lenni, csak azt nem tudom, h mi. 

Távmunka?

Nem tudok akkor már több tanácsot adni. 

@ Kiscsillag
Hát szó szerint... 🙂 🙁

@ Linzer
De lehetne, csak egyrészt nagyon nagy az étvágyam (ez is az átriai gyógyszerek miatt), másrészt a filmnézésen kívül ez az egyetlen örömöm az életben, még erről is mondjak le? :-S

Az evést se lehet csökkenteni hogy kevesebbet egyél, hogy kevesebb legyen a széklet? A hashajtó úgyis hat ha kevesebbet eszel. 

Értem, akkor ez szar ügy.

@ Kiscsillag
Nem lehet a gyógyszereket lecserélni, már próbáltuk többször... Nem lehet a hashajtót csökkenteni, sokszor még így se hat sokáig, a maximálisnál több cseppel... Nagyon sokat eszek, szerintem nem lenne túl jó ötlet, ha hetekig nem lenne székletem, nem akarok bélcsavarodást kapni... És a 3-4-5 naponta hashajtózásál is már olyan sok széklet távozik sokszor, hogy csodálkozom is, hogy ennyi hogy férhet el a beleimben... Nem hinném, hogy olyan jó ötlet lenne ezt még tovább ritkítani, meg amúgy meg is írtam, hogy ha ennél is ritkábban veszem be, akkor megint nem hat sokáig...

Nálam az van h mindig változik az állag, mindennap másmilyen és egy nap csak egyszer megyek és van h kimarad pár nap. 

Én se értem mi lehet ez, én nem szedek gyógyszert. 

Te naponta többször is elmész? 

Szia! Nekem detto ugyanilyen hasmenéses problémam van, mint neked, csak nekem m8ndíg a délelőtti órákban ez...délután már semmi gondom...Nálam sem talált a gasztrós doki semmit, bár a tükrözést én sem vállaltam be..Nekem úgy,ahogy a frontin megállítja, de aztán másnap délelőtt újra kezdődik...szerintem a szorongásnak sok köze van hozzá...

Felvetettük de egyik megoldás se jó neki mert kényszeres és meg van a rend mikor kell bevenni, és ha felborul, az baj. Szakembernek kezelnie kéne ezt is szerintem. 

Idézet tőle: mcm

Sajnos muszáj... Ha nem szedném, akkor addig nem lenne, amíg be nem szedem (ha 2 hétig, akkor 2 hétig)... Végtelenségig meg gondolom azért nem szabad várni...

Sztem idővel spontán is lenne székleted és addig sem zavarna a munkavégzésben. Lehet nem kéne erőltetni, h naponta vagy gyakran legyen. Vagy csak heti fix napokon hashajtózni, miután ráérsz. 

Mi lenne ha nem hashajtóznál? Egyszer csak távozik magától is. Törvényszerű.

Vagy a hashajtót miért nem szabadnapok elé teszed be? 

Idézet tőle: mcm

Gyógyszerek is közrejátszanak, igen, meg az életmódom is... De azon is próbáltam változtatni kitartóan hosszú ideig, mindhiába... A legnagyobb baj az szerintem, hogy már annyira hozzászoktam a hashajtóhoz, hogy nem fogok soha tudni lejönni róla...

A székrekedést esetleg okozót ki kéne cserélni.

A hashajtót lehetne felezni, nehyedelni stb.

Hát sajnálom akkor. Nem tudok akkor segiteni és más tippeket adni 🙁 

De próbáltam, nem hatásosabb... indecision

Nem próbáltad esetleg kimosni? Hátha az hatásosabb. 

Átert nem érdekli illetve nem mond rá semmit, lógoshoz most nem járok, de ő adott egy olyan tanácsot, hogy próbáljam lerövidíteni a törlési időt hogy nem törlöm teljesen tisztára, amit meg is próbáltam, de így se csökkent jelentősen az idő...

Értem, majd még visszaolvasom jobban a részleteket, csak elég hosszú. Pszichiáter mit mond erre? Esetleg a pszichológus?

Nem megoldható, részletesen leírtam miért...

Idézet tőle: mcm

Gyógyszerek is közrejátszanak, igen, meg az életmódom is... De azon is próbáltam változtatni kitartóan hosszú ideig, mindhiába... A legnagyobb baj az szerintem, hogy már annyira hozzászoktam a hashajtóhoz, hogy nem fogok soha tudni lejönni róla...

Ne igy állj hozzá. Mire szeded pontosan a gyógyszereket? Ha esetleg nem csinálnád mindennap a hashajtókat hanem bizonyos időközönként, és ha mondjuk mennél dolgozni akkor délután munka után? Nem megoldható? De akkor se mindennap. 

Idézet tőle: kharzak

Hol találok 4 órás rehabmunkákat? nem birom már ezt a pénztelenséget,8 órát meg képtelen vagyok elvégezni,még 5 gyógyszer mellet is. takarítás,mosogatás ilyenek jöhetnek,nem is kell hogy sok legyen a nettó csak keressek valamennyit.

Budapesten azért csak találsz, nézegesd a hirdetéseket

Gyógyszerek is közrejátszanak, igen, meg az életmódom is... De azon is próbáltam változtatni kitartóan hosszú ideig, mindhiába... A legnagyobb baj az szerintem, hogy már annyira hozzászoktam a hashajtóhoz, hogy nem fogok soha tudni lejönni róla...

Hol találok 4 órás rehabmunkákat? nem birom már ezt a pénztelenséget,8 órát meg képtelen vagyok elvégezni,még 5 gyógyszer mellet is. takarítás,mosogatás ilyenek jöhetnek,nem is kell hogy sok legyen a nettó csak keressek valamennyit.

Nem lehet, h valamelyik pszichó gyszered okozza? 

Akkor nem tudom. Mi okozza a székrekedést? Lehet ezt kéne előbb kivizsgálni. 

Sajnos muszáj... Ha nem szedném, akkor addig nem lenne, amíg be nem szedem (ha 2 hétig, akkor 2 hétig)... Végtelenségig meg gondolom azért nem szabad várni...

mcm, ezek a székeléses dolgok elég durvák, főleg hogy tocsogsz utána, el tudom képzelni milyen, nem birnám ki. Muszáj azt a hashajtót szedni? Nem olvastam végig az egészet. 

Idézet tőle: unloved78

Mi történik veled ha nem hashajtózol?

Elmondom, hogy emlékeim szerint gyerekkoromban kialakult valami pszichés visszatartásos hülyeségem, napokon át visszatartottam a nagydolgot, amíg csak bírtam. Ez oda vezetett, hogy azóta is csak 6-7 naponta megyek székelni, de megesik, hogy 10 nap is eltelik. Viszont ez az égvilágon semmi panaszt nem okoz, a hasamon se látszik, nem puffaszt. Nem hashajtózok, jön amikor jön, és előbb utóbb mindig jön, és gyorsan túl is vagyok rajta. Ha megindul, akkor 2-3x is el kell mennem aznap és igen, az átlagos wc-t nem nagy kunszt úgy megpakolni, hogy ne lehessen lehúzni (megoldás: wc pumpa). Gondolom orvosilag ez kórosnak tekintendő, de én így működök normálisan, sose zavart semmiben.

Ha már ennyire belementem, akkor azt is elmondom, hogy a higiénia miatt rendszeresen borotválom ott lenn, mert úgy sokkal könnyebb tisztán tartani. Gondoltál már erre?

Beöntéssel nem érdemes próbálkoznod.

Én is visszatartottam gyerekkoromban és heti 1x voltam hajlandó voltam elmenni, nem tudom hogy alakult ez ki, de emlékszem arra hogy mikor bilire szoktattak akkor megijedtem a saját kakimtól, lehet ez is közre játszott. Aztán később iszonyat féltem a hasmenéstől, hogy azért nem mertem elmenni, mert féltem, hogy az lesz (soha sem volt), aztán ez már csak középiskolában oldódott fel, akkor meg már mentem amikor kellett, persze, idegen helyen visszatartom mai napig, vagy ha nyüzsgés van itthon akkor is és nyugiban később elmegyek, nem volt sosem problémám belőle és nekem se volt mindennap, és most sincs, van, hogy 5-6 nap eltelik, de általában 2-3 naponta megvan, de van hogy két egymás utáni napon. 

Azonban nem tudom ettől e de 2015 óta eléggé megváltozott az állaga, lazább lett de eléggé változatos képet mutat ez is. Van hogy hig fosás van de van hogy normális vagy normálishoz közeledik. És ezek között változik és van hogy ugyanazon a wc-zés során változik az állag, hogy normálisan indul és a vége hig fosás lesz, aztán nem tudom mitől van ez. 2015-16-ban mikor megjött hatalmas rosszulléteket okozott és fosásokat, szerencsére ez már elmúlt, de ez az állagi dolog tart, már oda jutottam vele hogy az ultrahangon is gyulladás látszik a beleknél (ami eddig nem volt látható, de a tünetek megvoltak). Nem vagyok WC-hez kötve, hig fosás után se megyek már aznap többször, aztán másnap akár már normális is lehet, vagy kicsit jobb a fosásnál, és igy összevissza változik minden alkalommal az állag. Nagyon idegesitő és wc kefe használat is gyakoribb mint 2015 előtt. Mindig minden vizsgálat negativ lett, a béltükrözést nem vállaltam be, nem is fogom.... a háziorvos meg iratja folyton a kaját h mit eszek és milyen állagú, de semmi köze a kajáláshoz, egyszerűen nem tudok olyan kaját mondani ami állandóan fosást okozna és mindig más okoz és van h nem kaja okozza, tehát semmi köze ennek az elfogyasztott kajákhoz. Volt h sütiket zabáltam, erről leakart szedni az orvos, vissza is szoritottam és komolyan mondom h jobb állaga van amikor ezeket az édességeket ettem, mint most.... nagyon unom már ezt. Meg ezek a hasmenéses ingerek is már az agyamra mennek aztán legtöbbször semmi se lesz belőle...

No elolvastam mindkét írást, így valamennyire már képben vagyok ezzel az anális fixációval kapcsolatban... Van pár dolog, ami stimmel (igaz rám...), és lehet, hogy ez is oka a székrekedésnek, de a törölgetési problémámhoz (ami a legnagyobb probléma az egészben) szerintem nincs köze ennek sem... Amúgy már fiatalabb, gyerekkoromban is volt székrekedésem és törölgetési problémám, de míg törölgetési probléma akkor 10 esetből 1x fordult elő, most 10 esetből már 10x... :-S

A mai napon is az egész délelőttöm elment a WC-zéssel, és ami a "legjobb" az egészben, hogy holnap újra vehetem be a hashajtót, mert most nem volt sok széklet, pedig már 5 napja nem volt és sokat ettem ezen idő alatt... Szóval vasárnap is a WC-hez leszek kötve és nem mozdulhatok ki a lakásból, pedig eredetileg más terveim voltak... 🙁

http://janus.ttk.pte.hu/tamop/kaposvari_anyag/jozsef_istvan/a_fejlds_pszichoszexulis_megkzeltse.html

Ja, ha voltál proctológusnál, akkor bocsesz. Ez sztornózva.

https://www.babaszoba.hu/articles/kisgyerek/Nem_adja_ami_az_ove_analis_fixaciok?aid=20070912142502

Hát őszintén szólva biztosan nem csak a gyógyszerek miatt van ez, egyrészt a hashajtóhoz is nyilván hozzászoktam már nagyon, másrészt nem sportolok semmit, keveset mozgok (sétálni azért sétálok...), harmadrészt nem is a legegészségesebben eszem... De próbáltam én már ezeken is változtatni, és úgy sem történt előrelépés az ügyben...

Már többször voltam proctológusnál is emiatt az egész miatt, legutóbb 2-3 éve, nem talált aranyeret (ha talált volna gondolom azért azt említette volna nekem)...

Jaj, egészen más, mondom, Freud.

Te, a depakine fosat!!! Aranyeret azért megnézetném a helyedben. Ennyi év hashajtózás után már csak attól is lehet.

debut12
"Több mint 10 éve már KIZÁRÓLAG csak Guttalax hashajtóval megy a széklet ürítés, SEMMI MÁSSAL"
1001 más dolgot kipróbáltam már...

Kiscsillag
Főleg az anafranil (amiből napi 2x75 mg-ot szedek), de úgy tudom az amitrex, xanax és depakine is azt okoz, bár lehet csak az első kettő, most nincs kedvem utánaolvasgatni a gyógyszerek mellékhatásainak...

Kleó
Szerintem nincs, és még mindig fogalmam sincs miről beszélsz... Esetleg valami szexuális izére gondolsz? Mert akkor közlöm, hogy szűz vagyok (és már az is maradok...), és semmiféle anális masztizást se csináltam soha...

És még egy: nincs egy kis aranyered? Már következményesen is lehet, és ha azt kezelik, hát, könnyebb a tisztogatás – ha nem írtam nagyon körbe.

Milyen gyszer okozza a székrekedést???

Idézet tőle: mcm

Nem változtattak semmit... A szorulást okozó gyógyszereket továbbra is szedem/szednem kell, nincs más helyettesítő gyógyszer rájuk... Az anális fixációt még mindig nem tudom mi, és NINCS SEMMI kényszer a dologban, sőt, újabban már teljesen tisztára nem is törlöm ki, mert az még több időt elvenne...

Olvass egy kis Freud-ot!

Idézet tőle: mcm

Nem változtattak semmit... A szorulást okozó gyógyszereket továbbra is szedem/szednem kell, nincs más helyettesítő gyógyszer rájuk... Az anális fixációt még mindig nem tudom mi, és NINCS SEMMI kényszer a dologban, sőt, újabban már teljesen tisztára nem is törlöm ki, mert az még több időt elvenne...

Próbáld ki a reggeli kv-t, vagy az esti, emelt mennyiségű szódabikarbónát.
Reggel tuti nem lesz szorulásod, sőt...

Nem változtattak semmit... A szorulást okozó gyógyszereket továbbra is szedem/szednem kell, nincs más helyettesítő gyógyszer rájuk... Az anális fixációt még mindig nem tudom mi, és NINCS SEMMI kényszer a dologban, sőt, újabban már teljesen tisztára nem is törlöm ki, mert az még több időt elvenne...

Mcm, és azóta semmit nem változtattak a gyszereiden?

Amúgy semmi újat nem lehet erre mondani: nem nélkülöz némi kényszerességet; és jó volna az anális fixációt terápiában "feloldani".

No újra előhalásztam ezt a témát, mert SAJNOS még mindig aktuális, és EZ az a dolog, ami miatt konkrétan nem tudok (illetve nem merek) elmenni sehova sem dolgozni... És ami a legrosszabb, hogy erre egyáltalán nem adnak semmilyen rokkantsági %-ot, pedig TÉNYLEG ez munkavállalás terén a legnagyobb problémám...

Röviden felvázolom a szitut azoknak, akik esetleg nem tudják: Több mint 10 éve már KIZÁRÓLAG csak Guttalax hashajtóval megy a széklet ürítés, SEMMI MÁSSAL... A székelés MINIMUM kettő de inkább három alkalomból áll másnap az előző este bevett hashajtó után, és csak így hat a hashajtó, sehogy máshogy... Egy ilyen székelési folyamat hosszú, kb. 40-45 perc (3 alkalom esetén természetesen 3x45 perc), ugyanis nem egyszerre jön ki a széklet, hanem több kisebb darabban... Továbbá a székelés végén NAGYON sokáig tart a törölgetés is, kb. 50 db WC papírt el kell használni, mert annyira tocsog/lucsog a széklettől a fenekem és olyan iszonyatosan fekáliás magyarul, hogy semmiféle nedves törlőkendő meg mosakodás meg SEMMI ilyen nem használ, és nem lesz attól sem gyorsabb...

A kérdés a következő: hogy tudnék én így MINDEN NAP munkába járni, ha a hashajtót 3-4 naponta szoktam bevenni (sűrűbb illetve ritkább bevétel szintén nem hat már, de sokszor van, hogy már így sem hat, ha 3-4 naponta szedem)... Ha 3 alkalommal is 40-45 percet (tehát 3x45 percet) ülök és törölgetek a WC-n munkaidő alatt, azt milyen munkakörben néznék el nekem? Vagy hogy lehetne így dolgozni szerintetek? Ötleteket várok, szívesen veszek BÁRMILYEN javaslatot, ugyanis se a szüleim, se a környezetem nem hiszi el ezt nekem, hogy tényleg emiatt nem merek elmenni dolgozni, azt gondolják rólam, hogy egy munkakerülő tróger vagyok, aki DIREKT nem is akar elmenni dolgozni, és mindenféle kifogásokat keres arra, hogy ne kelljen neki... Ja azt még kifelejtettem, hogy mivel nagy étvágyam van, sokat eszek, 3-4 nap után nem kevés széklet távozik, és sok WC (főleg munkahelyeken) lehet el se bírna ennyi mennyiségű székletet (a mi vécénknél lehúzáskor szerencsére nagyon nagy a víznyomás), a rengeteg WC papírról már nem is beszélve, amit 6 darabonként szoktam lehúzni...

Szerk.: no várom továbbra is az ötleteket, javaslatokat, főleg Kriszét, mivel ő tanácsolta nekem olyan lelkesen a munkát (és én nem vagyok ellene, ha megoldódik ez a székletes probléma)...

Nem igazán merült fel... Nem (nagyon) érdekli az orvosaimat (egyiket sem), hogy 9 éve már csak hashajtóval megy...

Nincs ilyenekre pénzem a havi 26 e Ft-os jövedelmemből... Az már más persze, ha dolgoznék, mert akkor TALÁN keresnék mondjuk 2x-3x is ennyit, de épp ez a dolog lényege, hogy így nem nagyon tudok dolgozni... No meg ez sem garancia arra, hogy megoldaná MINDEN problémámat ezzel kapcsolatban (például a hosszú törölgetést)...

Mit mondott a szakorvos? Gondolom felmerült, hogy valahogy el kéne hagyni a hashajtót.

 

Ha nem a pszich.hátteret nézem,mivel hosszú elmagyarázni,akkor meg lehet próbálni a colon hydroterápiát.A vastagbelet kimossák teljesen,állítólag fájdalmatlan az egész,s utána még harom ,négy alkalommal újra.Kb.10 ezer egy alkalom,s így helyreteszik a leállt izomzatot.Utána szépen el lehet kezdeni ,,rendszerességet,,vinni a dologba.

Ok.Türelem.Írtam egy oldalt,s nem ment át!Mégegyszer megpróbálom.sad

Ha ez az anális fixáció valamilyen pszichés (kényszeres) zavar akar lenni, akkor nem ez lesz a nyerő diagnózis, ugyanis biztosan NEM a kényszer miatt van nekem ez a problémám, de persze ezt senki sem hiszi el nekem, mivel kényszerbeteg vagyok... De ilyen egyedi problémával eddig még senki másnál nem találkoztam, és az orvosaim se... Amúgy komolyan fontolgatom, hogy kamerával fel fogom venni majd az egész WC-zés folyamatát (mármint a teljes törölgetést...), csak kamerát kéne valahonnan szereznem, mert nincs (és okostelefonom sincs)... De úgy már talán hihetőbb és elképzelhetőbb lenne a dolog...

Ha nem hashajózok, a büdös életben nem lesz székletem... Magától ez tuti nem indul be, főleg, hogy már NAGYON rászoktam a hashajtóra (legerősebbnél is erősebb dózis több mint 9 éve)... Nem akarok bélcsavarodást...

Próbáltam utánanézni mi az (mármint ez a fixációs izé), de sehol nem találtam semmi konkrét leírást róla (lehet én vagyok a hülye, hogy még a google-t se tudom használni...), de a szövegkörnyezetekből kiragadva nekem ez úgy tűnik hogy hülyeség (mármint az alapján, amit erről olvastam)... Vagyis nem ez a bajom... De azért jó lenne, ha valaki leírná mit jelent pontosan ez, mert tényleg nem tudom, és hiába keresgélek, nem találom... Legfeljebb majd kitörlöm, ha tényleg úgy gondolom, hogy baromság... smiley