Tartalmak létrehozásához (vagy Regisztráció) szükséges.

DÜHÖNGŐ 2

Ja mindenkinek puszi ölelés.:-)

Köszi csajok édesek vagytok. Sok folyadékkal meg fájdalomcsillapítóval elvagyok.

Kleó neked jobbulást.

Angel én meg azt hittem engem küldtél ki, ezért kifeküdtem a fűbe és néztem az eget, és ahogy hullanak a falevelek, jú iszonyú jóidő van.:-)

Kedves Jolán!

 Nem értem ,miért írtad? A leosztást nem Te kaptad,hanem az aki minden lében kanál!!!

 Nem vagyok cinikus,csak kénytelen vagyok kimozdítani téged a holtpontodról,ez sajnos valami formában kell. 

Tudom,nem egyszerű érteni,ezt már írta más is,akinek viszont sikerült,nagyon nagy élmény,sőt elfogadható téma.

Ezek figyelembevételével olvass,talán Neked is sikerül.Sok ember dolgait ismerem,és ha cinizmust használnék,valszeg már tiltanának is,mert az az is.

Mivel nem vagyok dühöngő,az OFF-ban találsz ezután .Chá:atti

Amikor a Krízistopicba írok, akkor már nagyon kész vagyok, előtte végigrágram azt, hogy kit tudnék felhívni, zargatni a hülyeségeimmel, a monomániámmal, a mindig ugyanolyan probléáimmal. Én szegyellem az akut pszichés problémámat és a helyzetekbe való beleragadásomat, gyengeségnek tartom. A Búra nekem utolsó menedék: itt végre írhatok, nem fognak lehülyézni (aztán mégis...) És ilyenkor elindul egy beszélgetés az ottani topicban, ami logikus, mert ezek nem egyedi krízisek, hanem egy nagy öszefüggő valami. Többször rám szóltak már, hogy ez nem a krízistopikba való. Ilyenkor mindig elmentem valahova máshova. Csak Angel gúnyolódó megjegyzéseit nem értem, a lelkembe gázol. Olyan, mintha eljelentéktelenítené az egészet. Én ebbe élek benne, hogy rendszeresen megkérdőjelezik a problémámat! "Miért nem szeded már össze magad?" "Miért nem teszel már valamit magadért? Mit nyavajogsz megint?" Ezek a kérdések jogosak, de nem tudom a választ. Nem tudom, nem tudom. Angel, te semmit nem tudsz az életemről, csak azt amit ide leírok, és mégis kigúnyolsz. Ezt azt az érzést kelti bennem, hogy ide (a Búrára) is feleslegesen írogatok, itt is nevetséges, szánalmas, hisztiző hülyenő vagyok. Ezzel elüldözöl innen, pedig fontos lenne, hogy jöhessek néha, és leírhassam, hogy nagyon fáj.

Miért van az,hogy néhány agyzsugorított,nem érti miről is írok? 

A faszért nem mész ki kapálni?Annyi eszed lehet,talán!!

Egy ép eszű gondolatod nincs,érteni,nem érted a dolgokat.Maradnál csendben,oszt nyalogatnád.... a sebeidet!! Chá:atti

Ui. : azzal nincs előbbre ,hogy  : " de sajnálunk,stb" Írj lehetőségeket neki,hátha benne lesz a megoldás,de ez neked kurvára magas

Idézet tőle: Kleó

A rossebb ebbe az ülőideg-gyulladásba! Jóformán nem bírok lépni se (most bezzeg mennék...), aztán még négy gyszer, ebből 3 injekció. Lassan patikát nyitok.

Jobbulást neked is, kedves Kleó!

Szerintem a szomszédoknak nyugodtan árulj ezt-azt, de lehetőleg házi készítésű legyen, gondolok itt  kamilla teára, zsurlófű teára és hasonlókra. Ezeket áruld "örök élet elixír" néven.

Idézet tőle: holdfény

Áááááá rosszul vagyok.....

2 órán át voltam az Mr alatt, gerinc és koponya.

Fáj a vesém meg a fejem és a szemem....és lehet meg kell ismételni....

 

szia Holdfény, Te egy.hős vagy hogy kibírtad az Mrt! jobbulást kívánok neked

A rossebb ebbe az ülőideg-gyulladásba! Jóformán nem bírok lépni se (most bezzeg mennék...), aztán még négy gyszer, ebből 3 injekció. Lassan patikát nyitok.

Idézet tőle: holdfény

Áááááá rosszul vagyok.....

2 órán át voltam az Mr alatt, gerinc és koponya.

Fáj a vesém meg a fejem és a szemem....és lehet meg kell ismételni....

Jobbulást kedves Holdfény!! 

dehogy biztos nem volt rosszindulat benne.. 

mi volt ennek az "adatbázis hibának" a technikai háttere? nincs lehetőség gyakoribb biztonsági mentésekre több adathordozóra? valami cracker rosszindulatú törlése?

Drága Holdfény! Javulást! És drukkolok, hogy ne kelljen megismételni a vizsgálatodat. 

Puszi-ölelés. 🙂

Áááááá rosszul vagyok.....

2 órán át voltam az Mr alatt, gerinc és koponya.

Fáj a vesém meg a fejem és a szemem....és lehet meg kell ismételni....

 

Sajnos nem tudok semmit róla, lehet, hogy igazad van. Remélem felismer.

Köszönöm!

Szia Parci!

Nem lehet, h ő is új néven tért vissza?

Remélem olvassa az írásod, felismer és jelentkezik.

Sziasztok! 

Gyors kérdés: 
Én nyáron regisztráltam az oldalra, úgyhogy azok közé tartozom, akiknek újra kellett csinálni mindent, és akiknek minden adata elveszett... Volt itt egy komolyabb levelezésem, ami most teljesen eltűnt. A beszélgetőpartnerem szintén új(abb) tag volt, úgyhogy ő is megszűnt létezni. Szerintetek mit csináljak?

Engem lehúz a depibe, áter is írja szorgalmasan, hogy közepes depressziós epizód. A szuicid késztetést tényleg csökkenti. Remélem, az nem jön vissza nélküle, de energikusabb leszek.

Talán a depressziód is enyhül a lítium nélkül. Van aki azt írja, h húzza a depibe és ott tartja, más azt írja h depi ellen is jó, csökkenti a suicid késztetést. Hát úgy látszik ez sem egyformán hat.

Persze, a lítium-elhagyás még folyamatában van. Áter nem nagyon akarja a Kemadrint, mondta, végül is régebben is remegtem már... Aztán ha kiürül a lítium, még mindig lehet vmit kezdeni az Arisppa-val.

Idézet tőle: Kleó

Idézet tőle: Kiscsillag

Lehet a helyedben én tennék egy próbát. Kihagynék 1 napot vagy a reggeli (gondolom akkor kell szedned) addaggal várnék délig és megnézném mit tapasztalok. Ha jobb nélküle (nem vagy kevésbé zihálsz, parkinzonizmus javul), akkor ennek elhagyását v cseréjét erőltetném. 

Délután szedem, mert reggel van az AD. Volt már, hogy elfelejtettem bevenni, de nem történt semmi. Áter nem akar ezen változtatni, gondolom, vár a lítium-elhagyás hatására.

Az sem lefutott kör. Hátha segít az elhagyás. Ha nem, még mindig ott a Kemadrin.

Idézet tőle: parrot

Akbar!Őszintén,nagyon megnevettettél.

Szegény Kleó írja a bajait,lítium,ülőidegzsába,stb.

.Erre te :

akbar írta:

 

Míért nem lépsz már és kezdesz ismerkedni a bárokban? Így sosem jutsz 1-ről a 2-re ha nem csinálsz semmit.Ez a problémád viszonylag könnyen orvosolható,lépjél. Ismerkedj,azt lesz ami leszsmiley

Egy Chippendale Show biztos jót tenne, csak drága.

Akbar!Őszintén,nagyon megnevettettél.

Szegény Kleó írja a bajait,lítium,ülőidegzsába,stb.

.Erre te :

akbar írta:

 

Míért nem lépsz már és kezdesz ismerkedni a bárokban? Így sosem jutsz 1-ről a 2-re ha nem csinálsz semmit.Ez a problémád viszonylag könnyen orvosolható,lépjél. Ismerkedj,azt lesz ami leszsmiley

Idézet tőle: Kiscsillag

Idézet tőle: Kleó

Idézet tőle: Kiscsillag

Ez bonyolultabb annál, h mit szeretnék. Ha később le kell állni vele, akkor minél többet szedek, annál szarabb lesz...es minden más gyszerrel ugyanigy vagyok. Csak könnyen, 1-2 hét alatt leállítható adagig mernék elmenni.

Még egy 3 gyszeres (2 AD es nyugtató) azonnali leállást nem vállalok munka mellett. 

A mostaninàl csak kevésbé nyugtató ellenes dokival találkoztam. Kh ba nyugtató csökkentésért harcoltam, sokalltam a 3x0,5 mg-t.. tudván h dokim úgysem engedi. .

 

 

Ilyen beteg sincs a kh.-ban, aki nyugtató-csökkentést kér...

Szóval kötött pályán mozogsz.

Igen, eléggé korlátozottak a gyszeres lehetőségek. Meg mindig jobb kissé alulkezelve lenni, mintha hirtelen bazi nagy adagról kéne leállni. 

Furcsállták is. A 3-ból egyet viziten elvetettem. Utana napokig nem volt orvos, nem volt senki, aki még 1-et elvegyen. Egy idő után meguntam a várakozást, megtagadtam a bevételét. Na akkor már volt orvos, futott, mintha életveszélyben lennék. Azt hittem agyonüt. Aztán meglepett: belement. Azt sehogy nem ertette, hogy antipszichót a halura miért nem adnak, de azt mondta, hogy a kezelőorvos dönt, ő már rég adott volna...kezelőorvos 1 hét megfigyeles utan akart dönteni AP kérdesben, a lógust is bevonva. 

Jó kezelőorvosod volt. Nem mindenkinek jut ilyen!

Idézet tőle: parrot

Akbar!Őszintén,nagyon megnevettettél.

Szegény Kleó írja a bajait,lítium,ülőidegzsába,stb.

.Erre te ,,miért nem ismerkedsz  egy leszbi bárban.???Óriásismiley

Azért én is röhögtem ám...

Akbar!Őszintén,nagyon megnevettettél.

Szegény Kleó írja a bajait,lítium,ülőidegzsába,stb.

.Erre te ,,miért nem ismerkedsz  egy leszbi bárban.???Óriásismiley

Idézet tőle: Kleó

Idézet tőle: Kiscsillag

Ez bonyolultabb annál, h mit szeretnék. Ha később le kell állni vele, akkor minél többet szedek, annál szarabb lesz...es minden más gyszerrel ugyanigy vagyok. Csak könnyen, 1-2 hét alatt leállítható adagig mernék elmenni.

Még egy 3 gyszeres (2 AD es nyugtató) azonnali leállást nem vállalok munka mellett. 

A mostaninàl csak kevésbé nyugtató ellenes dokival találkoztam. Kh ba nyugtató csökkentésért harcoltam, sokalltam a 3x0,5 mg-t.. tudván h dokim úgysem engedi. .

 

 

Ilyen beteg sincs a kh.-ban, aki nyugtató-csökkentést kér...

Szóval kötött pályán mozogsz.

Igen, eléggé korlátozottak a gyszeres lehetőségek. Meg mindig jobb kissé alulkezelve lenni, mintha hirtelen bazi nagy adagról kéne leállni. 

Furcsállták is. A 3-ból egyet viziten elvetettem. Utana napokig nem volt orvos, nem volt senki, aki még 1-et elvegyen. Egy idő után meguntam a várakozást, megtagadtam a bevételét. Na akkor már volt orvos, futott, mintha életveszélyben lennék. Azt hittem agyonüt. Aztán meglepett: belement. Azt sehogy nem ertette, hogy antipszichót a halura miért nem adnak, de azt mondta, hogy a kezelőorvos dönt, ő már rég adott volna...kezelőorvos 1 hét megfigyeles utan akart dönteni AP kérdesben, a lógust is bevonva. 

Idézet tőle: Kiscsillag

Ez bonyolultabb annál, h mit szeretnék. Ha később le kell állni vele, akkor minél többet szedek, annál szarabb lesz...es minden más gyszerrel ugyanigy vagyok. Csak könnyen, 1-2 hét alatt leállítható adagig mernék elmenni.

Még egy 3 gyszeres (2 AD es nyugtató) azonnali leállást nem vállalok munka mellett. 

A mostaninàl csak kevésbé nyugtató ellenes dokival találkoztam. Kh ba nyugtató csökkentésért harcoltam, sokalltam a 3x0,5 mg-t.. tudván h dokim úgysem engedi. .

 

 

Ilyen beteg sincs a kh.-ban, aki nyugtató-csökkentést kér...

Szóval kötött pályán mozogsz.

Idézet tőle: akbar

Odaszántam. Aztán láttam,h.nem jelent meg ott,gondoltam elszállt. Úgy látszik ide. De hogy a csudában került ide.....

Vannak rejtélyes dolgok 😉

Odaszántam. Aztán láttam,h.nem jelent meg ott,gondoltam elszállt. Úgy látszik ide. De hogy a csudában került ide.....

Ez bonyolultabb annál, h mit szeretnék. Ha később le kell állni vele, akkor minél többet szedek, annál szarabb lesz...es minden más gyszerrel ugyanigy vagyok. Csak könnyen, 1-2 hét alatt leállítható adagig mernék elmenni.

Még egy 3 gyszeres (2 AD es nyugtató) azonnali leállást nem vállalok munka mellett. 

A mostaninàl csak kevésbé nyugtató ellenes dokival találkoztam. Kh ba nyugtató csökkentésért harcoltam, sokalltam a 3x0,5 mg-t.. tudván h dokim úgysem engedi. .

 

 

Nálam akatízia nem lépett föl.

Ezt a munka-dolgot ki kell találd valahogy. Az áterek mind nyugtató-ellenesek a függőség miatt, de ha kell, akkor kell. Persze nem "százszámra", ahogy én szedtem, ráadásul piával. Ezt azért említem, mert ebből is látszik: aki nyugtatót akar szedni, az beszerez. Azt kell eldönteni, hogy te akarsz-e szedni?

Rövid sétától nekem nem erősödött, akatízia miatt nekem jobb volt mozgásban lenni, mint ülni. Beszélni, enni és hanyatt feküdni volt nagyon nehéz. Intenzívebb mozgást, hosszabb sétát nem próbáltam.

20 órát is nehéz lenne kibírnom új helyen így, hogy nem kaphatok nappalra napi rendszerességgel nyugtatót. 40 óra új helyen rémisztő gondolat. Bele sem merek gondolni... Itt is csak gyszerrel ment 1,5 év. Akkor még engedték a nyugtatót. Szabim sincs, hogy interjúra menjek...

 

Idézet tőle: Kiscsillag

Lehet a helyedben én tennék egy próbát. Kihagynék 1 napot vagy a reggeli (gondolom akkor kell szedned) addaggal várnék délig és megnézném mit tapasztalok. Ha jobb nélküle (nem vagy kevésbé zihálsz, parkinzonizmus javul), akkor ennek elhagyását v cseréjét erőltetném. 

Délután szedem, mert reggel van az AD. Volt már, hogy elfelejtettem bevenni, de nem történt semmi. Áter nem akar ezen változtatni, gondolom, vár a lítium-elhagyás hatására.

A 20 órásban kéne gondolkodjál, persze szocfóbbal nehéz utánajárni is.

Tul.képpen én mozgásra zihálok, 100 m-t nem tudok menni, lépcsőzni egyáltalán. Nyugalmi helyzetben nem zihálok, sőt egy napi tízperces gimnasztikát is bírok - már ha nem fáj a seggem. Viszont ebben az ülőideg-dologban meg mát több mint gyanús az Arisppa. Nekem fölvitte 30 mg-ra, aztán vissza 15-re, ehhez jött hozzá a lítiumelhagyás. Ami állítólag "csak" feszültséget, ingerültséget okozhat.

Lehet a helyedben én tennék egy próbát. Kihagynék 1 napot vagy a reggeli (gondolom akkor kell szedned) addaggal várnék délig és megnézném mit tapasztalok. Ha jobb nélküle (nem vagy kevésbé zihálsz, parkinzonizmus javul), akkor ennek elhagyását v cseréjét erőltetném. 

Idézet tőle: Kleó

Igen, a szemét lítiumot csökkentem, 2 hét alatt lefut. De az Arisppa maradt, vele a parkinsonizmus, meg ezek szerint lehet attól a zihálás is, meg ami most van, olyan ülőideg-gyulladás-féle, még ez hiányzott nekem.

Más munkahely nem jöhet szóba?

Pont azon agyalok. 40 órásra necces váltani, a szoc fób miatt a kezdet nagyon nehéz.  20 óras munkán agyalok. Amellett gyszert is jobban tudnèk szedni. 

Én nem mondom, hogy attól zihálsz, de kizártnak sem tartom.

Ébredeskor is ugyanolyan erős a zihálásod, mint gyszer bevétel után?

Nekem ébredéskor enyhébb volt, gyszer bevétel után 1 órával felerősödött és egész nap tartott. Háton hosszabb ideig feküdni sem tudtam, fulladtam, fel kellett ülnöm. Es még 15 mg-ról 30-ra akarták emelni. 

Azt mondták, h az elhagyása hasonló megvonási tünetekkel járhat, mint a mellékhatás. 16 napig szedtem, így nem volt ilyen gondom, azonnal jobban lettem. 

Izületi nyavaját gyszer elhagyás/megvonás is okozhat. Nekem itt-ott beállt, volt tartós lábgörcsöm (begörcsölt es nem múlt el pár mp múlva, ahogy szokott...csak enyhült). Nekem nyugtató elhagyásnál volt ilyen + fejfájás.

Idézet tőle: akbar

Míért nem lépsz már és kezdesz ismerkedni a bárokban? Így sosem jutsz 1-ről a 2-re ha nem csinálsz semmit.Ez a problémád viszonylag könnyen orvosolható,lépjél. Ismerkedj,azt lesz ami lesz.

Ezt nem véletlenül Jolánnak szántad egy másik topicban?!

Míért nem lépsz már és kezdesz ismerkedni a bárokban? Így sosem jutsz 1-ről a 2-re ha nem csinálsz semmit.Ez a problémád viszonylag könnyen orvosolható,lépjél. Ismerkedj,azt lesz ami lesz.

Igen, a szemét lítiumot csökkentem, 2 hét alatt lefut. De az Arisppa maradt, vele a parkinsonizmus, meg ezek szerint lehet attól a zihálás is, meg ami most van, olyan ülőideg-gyulladás-féle, még ez hiányzott nekem.

Más munkahely nem jöhet szóba?

Igen. Ziháltam, lihegtem. Nem tudtam 3 sort felolvasni egy könyvből mert elfogyott a levegőm. Se előtte, se utána nem volt ilyen tünetem (de próbálták minden másra fogni). 

Igen. Köteleztek. Kényszer. De hiába kényszer, attól még nem megy. Attól nem leszek alkalmas rá. 

Lítiumot csökkented? 

Erre nem emlékszem: a mh. kötelezett sulira? Lehet, hogy jobb volna tényleg nem erőltetni, persze ha kényszer, az más.

Azt mondod, a qrva aripiprazoltól ziháltál? :O Nekem ráfogják a COPD-re, pedig arra kapok is gyszert. Ja, a parkinsonizmus nálam is jelentkezett, na ezt még egyszer le nem írom, ez a "történetem" is az elveszések között van.

Adna. Ha menne. De igy, hogy nem tudok bejárni, nem tudok tanulni, stresszel.... csak egy nyomasztó probléma az életemben. 

Sulit orvosom több oknál fogva is ellenzi, csak nem tud mit kezdeni azzal, h köteleztek....ha abbahagyom azonnal felmondanak. Ha nem sikerül a vizsga, vagy addig sem jutok el h vizsgára bocsátható legyek ,szintén felmondanak. Így mit javasoljon? Azt várja h ne járjak suliba, ne legyen másodállásom. Helyette örömteli, feltöltődést segítő programokkal kéne elfoglalnom magam. Csak ehhez idő és energia kell. 

Az biztos, hogyha nem dolgoznál, könnyebb lenne kezelni. Viszont a munka (meg a tanulás) ad egy belső tartást. Azt nem pótolja semmi.

Éjjelre és szabadnapra álmosító, nyugtató gyszer lenne jó (olyan, ami nem 24 órán át szedál, csak éjjelre altat el, rémálmokat és a pánikot megszünteti) Munkanapokra pörgetős, hogy lendületesebben tudjak dolgozni és suliba is legyen energiám elmenni. 

Abilify nekem akatíziát és parkinzonizmust okozott, ráadásul légszomjam volt, így beszélni is csak tőmondatokban tudtam mert ziháltam. 3 mondat után úgy lihegtem mintha lefutottam volna a fél maratont.

Olyat viszont sosem tapasztaltam, hogy valami lelassítja a gondolkozásom, pedig ez sokszor jól jönne. (Lehet lelassult, csak nem vettem észre). Mozgásom lesz nagyon lassú és sokat alszok.

Amikor először kaptam Seroquelt 50 mg-vel kezdtem es azt emelgették LASSAN hónapok alatt 800 mg-re.  

Legutóbb 2×200 mg-al akarta kezdeni az orvosom. Olyan mintha bevennék fél üveg Frontint. Itthon elvagyok vele, alszok sokat, felkelés és járkálás problémás. (bútorba kapaszkodok, ha felkelek). Amikor vettem be Seroquelt szóltam itthon előtte, hogy ne legyen félreértés +toxikológia. 

Most a 200 mg jobban kiüt, mint régen a 800 mg. Nem csak az adag számít.

Régen fokozatos, lassú emelés mellett csökkent az álmosító mellékhatása. Gondolom az esti 200 mg-t meg tudnám szokni, de ehhez kellene pár hét táppénz. A reggeli adagot kétlem, hogy tudnám tolerálni, régen is bealudtam a reggeli adagtól. 

A 800 mg-t Thalassában adták. Baromira nem mindegy, hogy ott kóválygok v munkahelyen. Ott nem vették le a fejem amiért elaludtam a csoportokon, senkit nem zavart h zombi vagyok, reggel 8-kor ráértem kelni. Fokozatosan emelték, annyira durván sosem álltam be, hogy toxikológiai ellátás szükségessége felmerüljön, kapaszkodás nélkül közlekedtem. De így is csak napi 4 órás munkát javasoltak. 

AD-t többfélét szedtem. (Cymbalta, Sertralin, Coaxil, Valdoxan, Yarocen) Nem igazán tapasztaltam hatást. Cymbalta az egyedüli, ami talán valamit hatott, jobban viseltem a telet...Az is lehet, hogy jobban hatott volns, ha az antipszichó nem nyomja el a hatását. Fogytam tőle, abban az időben ez nem volt gond, AP-vel összesen 19,5 kg-ot híztam... Szerintem 800 mg Seroquel XR mellé amfetamin kellene ahhoz, hogy energikus legyek.

Egy biztos, AP nem fogja megoldani a fáradékonyság, kimerültség, gyengeség jellegű problémám. Az sem biztos, hogy ez csak pszichés eredetű. Valszeg ennél összetettebb az oka.

Ehhez pörgetős AD kellene...Yarocen az egyetlen, amit felírna az orvosom. Azt viszont inkább nem kérem mert az is kiüt és majdnem minden nap fáj tőle a fejem...ami önmagában is eléggé befordító. 

Pörgetős gyszert nem akar adni...az a gondja, hogy ha feszült, dühös stb lennék tőle, akkor nem tud vele semmit kezdeni mert azt nyugtatóval lehetne elnyomni, de azt nem akar adni.

Továbbra is kérdéses, hogy a 3 hétig tartó pörgést mi okozta. 1. bipol, 2. feszültség. Ha bipol, akkor szerintem antidepi önmagában (AP és hang. stab.nélkül) áttolhat mániába.

Ha nem dolgoznék kezelni is könnyebb lenne. Úgy nem okozna gondot, ha kiüt a gyszer...és azt is jobban bírnám, ha valamilyen oknál fogva hirtelen le kell állítani. 

Szar, hogy a munka mindig fontosabb, mint az egészségem. Raadásul mostanában úgy érzem, hogy az is többet árt, mint használ..

Modjuk AP-vel nem dolgoztam, "csak" AD, nyugtató, hang.stab mix-szel. Az AP-val szerintem én sem tudnék, lelassítja a gondolkozásom (vagy az a lítium?).

Antidepi? Mondjuk én amellett estem mély depibe, amikor aztán 3 napra voltam a szomjhaláltól. Most is szedem a Brintellixet, de annak semmi hatását nem érzem, az Arisppa (aripiprazol) ami inkább megpörget. De attól meg remegek stb. 

Volt kombóm is (de azzal nem tudtam dolgozni). Antidepinek semmi hatásat nem éreztem.

Ha képes lennék AP-t v AD-t szedni a nyugtatót és az altatót elvennék. Azt nem szívesen adják, de ragaszkodom hozzá mert nem tudok az alvászavarral semmit kezdeni és nem mehetek 2-3 hetente szabira mert teljesen kimerültem az alig alvástól. Van, hogy el sem tudok aludni gyszer nélkül. Ingerlékenyseg hamar előjön, hosszabb idő után a halum is több, ha nem alszok...

1 évig hiába könyörögtem, a végén már sírtam...mert basztatnak, ha táppénzre megyek...és 0 gyszerrel nem bírom...

Lehet, hogy nálad is AD+AP, nyugtató és altató kombó válna be. De biztos próbálták már. Mellékhatása meg mindegyiknek van, olykor épp az, ami ellen adták.

2 féle hozzáállással találkoztam.

1. Erőlteti h skizó vagyok és agyongyógyszerez...mert arra az kell...napi 16 órát alszok és basztat h. dolgozzak...

2. Nem akar antipszichotikumot adni és skizó diagot sem, helyette minden mást ír, amire nem muszáj AP-t adni....(így papíron is alkalmas vagyok arra, h dolgozzak, nem tilt el az üzemorvos)

Thalassában agyongyógyszereztek, a rendelős doki folytatta...máshol, más orvos az összes gyszert leállította.

Alkalmanként vehetek be kis adag nyugtatót v. altatót. Nem engedi naponta szedni...és az sem tetszik neki, hogy alkalmanként szedem...

Az éjszakai rémálmokat és a reggeli pánikot nyugtató hatású gyszerrel lehetne kezelni, de az kiüt.

A kimerültségre pörgetős antidepi lenne jó, de az fokozza a szorongást, ingerlékenységet okozhat stb ..és tartok tőle, hogy ha önmagában szedem pörgetni fog (átnyom mániába)...

Van egy rakás gyszer, amit rövid ideig sem szedhetek...

Akkor te az Olza-val jártál úgy, mint én a kveti-vel... És végül is akkor most nem szedsz pillanatnyilag semmit? Csak kéne valamit kitalálnia az áternek, amitől jól is vagy meg dolgozni-tanulni is tudsz. Elvégre ezért "tartjuk" őket. Úgy veszem észre, hogy ragaszkodsz a személyéhez. Nem próbálsz meg másik átertól is véleményt kérni?