Tartalmak létrehozásához (vagy Regisztráció) szükséges.

Megélhetés, létminimum, nyomor.

Én is nagyon szoronganék a helyedben. 

Kívánom neked, hogy simán menjen! Jó és szorongásmentes munkát kívánok! 

Nagyon szorongok. Új munka néz ki(mint közfoglalkoztatott),aminek nagyon örülnék, de olyan szorongás van bennem,hogy alig kapok levegőt. Mintha csomó lenne a szívemben. Nem is tudom mitől félek,semmi vesztenivalóm nincs. És mégis. Holnap kezdek.....Ha valakit érdekel majd megírom, hogy mennek a dolgok

Idézet tőle: Manyika

Most egy kicsit vidámabb lettem a nutellás palacsintától, de boldog nem :). bár el tudom képzelni, h más meg boldog lesz ettől 🙂

 

😀  igy van ! vannak meg sokk kisebb / nagyobb oromok eletunkben, de a boldogsaghoz sokkaltal tobb kell mind egy jo etel 🙂

habar, egy ehezonek, ez lehet a boldoggsag ! egy anyanak, aki lassa a gyerekeit ehezni, latva enni a gyereket nutellás palacsintát enni, bolddogga tenne lehet ! ....

minden embernel, mas es mast jelent bolddognak lenni !

nehanyak ? sokkan ? bolddogak, ha masoknak rosszat tudnak tenni ! masok meg karorvendoek ! ...nehanyakat, sokkakat  ! ? a bosszualas is bolddoga teszi oket ! ....

Most egy kicsit vidámabb lettem a nutellás palacsintától, de boldog nem :). bár el tudom képzelni, h más meg boldog lesz ettől 🙂

LonelyMaster  termeszetes, hogy tobb dologban nem ertunk egyet 🙂

ket kulombozo generaciohoz tartozunk..ket kulombozo orszagban nevelkedtunk es eltunk .....

Te, nem tudod, mit jelent az, hogy legyen becsuletesen megdolgozot penzed, de az uzletek uresek es nem tudsz egy rendes csokit venni gyerekednek ! ....orvendsz ! mikkor nyugatrol becsempesztek : csokit, kavet, szapanyt , stb et es vasarolhatal...

en mindezt nem csak, hogy hallotam LonelyMaster, hannem meg is eltem !

Korubelul 18 - 20 eves voltam, mikkor becsuletesen megdolgozot es osszegyujtot penz alapjan vasaroltunk egy nagy kazetofont ! ( akkor, volt VALAMI ! ....) , megneztem, elegedet voltam ! szep  volt ! orvendtem neki ! de nem voltam bolddog !

akkor mar megtanultam, hogy a penz, a dolgok, a materializmus, oromet, elegtetelt , stb add, de nem boldogsagot is !

boldogsagot ereztem, erezek, ha adhatok, ha masnak oromet tudok szerezni, ha csaladom egeseges es boldogg, mindez engem is boldoga tesz, egy igazi barat...kutyaim, csopi madarkam, stb ezek tehetnek igazabol bolddogga ! legalabis engem !

tovabba, sokk " munka " utan es edesanyam oroklese alapjan , korubelul egy idos voltam veled LonelyMaster, mikkor hazam rendezve volt, butort, stb vetem, sajat megdolgozot penzunkon es tisszta UJ kocsit vehetunk volna ! ....

akkor sem hozzot a csomo penzt boldogsagot LonelyMaster ! elegtetelt , konnyebb eletet adot a csomo penz valojaban, de , nem bolddogsagot !

meg mikkor idekoltoztunk, a haz megvasarlasa melelt, meg 3 millio forintal jottunk at....hidd el LonelyMaster nem voltunk a  boldogsag csucspontjan ! ...

Fiam is ugy gondolja mind te is, hogy a penz bolddoga tenne ! ...

en meg az elet tapasztalataim alapjan , tovabba nezve korulotem a dus - gazdagokat is , TUDOM !  hogy a penz nem hozz magaval boldogsagot ! csak idoleges oromoket, megkonnyiti az eletedet ( ez nem boldogsag ! ...) egy szukseges rossz, ahogy mar irtam

Boldogsagot hozzhat, legalabis nekem hozzot : csaladom, edesanyamnak oromet szerven....testverem orome, gyerekem vilagrahozasa es felnevelese, gyerekeim sikerei, iskolaban, stb, sikeres munkaim ! amikre nagyon buszke voltam ! mert kezem kozul jott ki,  havereimnek szerzet oromok , bodogga tetek engem...szep- kis sikerekel teli kertem , kutyaim, csibeim, tyukjaim is, hogy beszelnek hozam..., tavaszal a kiviragzot fak, a tele zoldel valo kert, a kezed munkaja alajan valo termes,

roviden, nekem legalabis a sajat munkam, sajat sikereim, sajat tevekenysegeim, adakozasaim, stb .tetek bolddogga ! egy " semmiseg " is bolddoga tehet LonelyMaster ! aminek nincs penz - erteke, de megboldogicsa szivedet ...

Magaban a szeretet, ha szeretetel vegzel valamit, ( sajat keze munkaja : kezimunka, kerteszkedes, ....wc takaritastol , az irodai munkaig ....) , ha szeretsz, ha szeretetel adakozol, ha szeretetet kapsz, ha fontos vagy valakinek, ha szeretnek, ez az igazi / valos es TARTOS bolddogsag LonelyMaster !

A penz, jon es megy es egy idore, oromet szerezhet , ennyi, en, 100 % vagyok, hogy a penz nem add bolddogsagot is ! ....

Akkor en "hülye" lennek LonelyMaster szerinted !

Mert szerintem a penz, nem hozz boldogsagot ! a penz az en velemenyem szerint csak egy szukseges rossz ! ...

Ezt meg az alapjan mondom, hogy nemregg milliok forintom volt ! ...meg a milliok, hidd el nekem, nem adtak tobb boldogsagot nekem es csaladomnak, mind atlagban ...

A szegenyseg nem szegyen, de valojaban nagyon, de nagyon kellemetlen !

De, a penz magaban, nem hozz igazi boldogsagot !

Sokkan a penzert , vagyonert meg mas embereket is megolnek ! ....a birosagokat jarjak hosszu eveken kerestul a penzert, vagyonert ! .....

Meg penzel, a leggazdabbam egyen a vilagon, sem nem tudd egeseget vasarolni ! csak esetleg ennyhiti betegseget a penzel,

eletet sem lehet vasarolni penzert, szegenyt vagy gazdagot, ugyanaz a fekete fold var !

es igazi boldogsagot , igazi szeretetet sem lehet vasarolni penzel !

Relax... 🙂 O:) 🙂 

Sziasztok! Nem volt netem 1 hónapig, mert besokalltam a facén. :/ Látom ám, hogy itt olyan témákat is előhoztatok, amin nem tudom, hogy sírjak, vagy röhögjek. 😉 Mivel nincs türelmem végig olvasni és-őszintén írom-, hogy nem is nagyon érdekel. Ezért úgy döntöttem, hogy nem moderálom ki. 🙂 Kellemes hétvégét kívánok Minden erre járónak. 🙂 

Megszakértettük másik topikban 🙂

Lala barátom, örülj, hogy nincsenek ilyen "hülye" problémáid, mert ezeket még csak el se mondhatod az emberek nagy részének a nálkül, hogy ki ne röhögne...(most ide vigyorit rakjak, vagy plafonnézőset...?)

Valószínűleg Lonelymasternél egyfelől van az emésztési zavar, másfelől meg egy sor kényszeres szertartás, amivel együtt áll elő az a kínos helyzet, hogy alhangon másfél órát ül a budin. Már bocs Lonelymaster, hogy így ragozom a dolgot, tök hülyén érzem magam, hogy ilyenekbe okoskodok itt bele, hogy ki mit csinál a klozetten...:)

Na, szóval az, hogy az "elvont és idétlen probléma" utazási para, vécén kotlás, avagy egyéb, mindegy is, de ha valakinek ez tényleg probléma, akkor annak ez tényleg frankón egy probléma. Nem arról van szó, hogy na az úrigyerek jódógába kitalált kibaszásból valami ökörséget, mert büdös a meló. Ezzel a gondolatmenettel tele a padlás és nevetségesnek tartom, amikor valaki ezzel dobálózik, mert ezzel csak azt szemléteti, hogy mennyire nem akarja felfogni a másik, tőle teljesen eltérő élethelyzeteit. Leszarja. De azért beleszólni beleszól, meg az oltogatás is megy. Természetesen amint tud, mindenki menjen el dolgozni, ne dagonyázzon az önsajnálatban meg az inkompetenciában, de aki még nem talált ki a gödörből, azt se kell rugdalni, hogy mekkora "béna".

Szoda VIZ kiallitas van Hungaryban ..UJ Hungarikum lett a szoda VIZ ! a Kossuth radioban mondot alapjan

NO KOMMENT ! ....

tudtátok hogy inkontinens emberek is dolgoznak?

qrva jó dolguk van itt egyeseknek. nem megy a seggtörlés és emiatt nem lehet dolgozni menni?:S bazmeg eszem faszom megáll amikor a szerencsétlen féllábu is megy dolgozni. itt meg egyesek nem tudják kitörülni a seggüket és emiatt nem lehet munkahelyük? úristen -.-

LonelyMaster, mondtam, hogy ird meg Priviben, jobb lett volna ! ...

de, a te valasztasod ! 

tesveremnek is volt baja a szekletel ....csak 2, 3 napban egyszer szekletelt, nekunk segitet eddig a Menta tea ( fodorminta ) jo kellemes ize is van 🙂 nem probalnad e ki te is ? rosszat nem csinal ! 

tovabba, nem ertem a torlest tissztan, tulsulyos vagy ? 

vagy csak az igenia / tissztasag miatt tortenik vajon ?  a torokok ( de asszem az arabok is ....) nem torolnek, hannem megmosak magukat, ha gondolod, probald ki magad is, lehet, nalad is bevalna ! ?

meg gyerekoromban, egy kicsi darabb hoszukas szabanyt hasznalta a székrekedésre, amellet hogy tissztit, lazit es hatasos is altalabban rovid idon belul ! 

meg a székrekedés, asszem itten hungaryban , legalabis ahol en elek, egy altalanos "betegseg " , egesz csaladomnak baja volt vele itten ! nem Kolozsvaron is, nem tudom mi az oka ? a viz vagy az etkezes ? 

Kolozsvaron, a székrekedésnel segitet egy pohar nem felfozot tej vagyj ogghurt / aludt tej  itten ennek nincs hatasa ! ahogy irtam, itten, eddig a Menta - tea segitet csak a tesveremnel ( en, nem szeretem az izet, peddig jo ize van ...) ugyhogy en sokk folyadekot iszom es igy nalam ritkan jelentkezik ...

Bocs, semmi közöm hozzá és nem vagyok a helyedben. De ha a helyedben lennék, akkor valszeg sztem utánajárnék, keresnék egy oylan átert, vagy lógust, segítőt,  aki nem csak gyógyszereket írogat fel, és nem csak azt tanítja meg, hogyan töröljem kevesebb ideig a fenekemet. hanem segítene abban, hogy rájöjjek,  mit is kenek a sz@rra, más szóval mitől is f@sok, mitől félek, rettegek valójában. Esetleg attól, hogy dolgoznom kell, attól, hogy nem fogok tudni jól dolgozni, attól, hogy emberek közé kell mennem, valamitől sokkal mélyebben, stbstbstbstbstsb. és ezekre a kérdésekre a választ nem a gyakori kérdéseken, stb helyeken keresném, hanem magamban. ha egyedül nem megy segítséggel. És ha már segített és szembenéztem a félelmeimmel, akkor valszeg megkérném, segítsen abban is, hogyan tudom legyőzni. 

Ha a helyedben volnék valszeg nem hallgatnék olyanokra, akik azt mondják, hogy de vannak olyanok, akik alkalmatlanok, képtelenek a munkára, stbstbstb ők igy jók, ahogy vannak, stbstbstsb. Ezek nagyon kedves, aranyos emberek, és nagyon megnyugtató lehet hallani, de attól a sz@r még sz@r marad.

De az is lehet, ha a helyedben lennék,  félnék, rettegnék attól, hogy mi lesz, ha egy nap már nem fogom ennyi ideig törölgetni a fenekem, mi lesz ha megváltozik a megszokott kis életem, és arra lyukadnék ki, hogy nekem ez így valójában jó. És akkor lehet nem csinálnék semmit, hanem törölgetném ugyanúgy a sz@rt a fenekemről életem végéig. Bár az is igaz, hogy akkor is  a sz@r az sz@r marad.  

És ha belegondolok, végülis voltam a helyedben, ha nem is pontosan úgy, ahogy te vagy most. Mindegyik általam leírt változatban. Én végül az elsőt választottam. És ennyi.

LonelyMaster, mondd meg a barátodnak, hogy elmehet a jó kurva anyjába, utána meg ha még marad egy kis ideje, tanuljon meg számolni. A te segélyed csepp a tengerben, csakhogy az emberek nem nagyon tudnak arányokban gondolkodni. Pár csókos fizuja, költségtérítése több, mint amit segélyre fordítanak. valmiért mostanában azt mondják, hpgy demagógia a stadionépítéssel összehasonlítani bármit, de szerintem nem az, Soha meg nem térülő beruházások, a focirajongók fejenként milliókat kaptak ezzel, amit a társadami szolidarításnak nevezett dologból vettek el.

 

Az adójával egyébként is elmehet a picsába, az szja a jövedékivel együtt nem tesz ki annyit, mint az európában legmagasabb áfa-bevétel, amit ugye mindenki fizet, ha csak egy kiflit vesz a boltban, akkor is. És még hozzá a 40 fajta új kisadó, ami nem ott veszi ki a lóvét, ahol kéne, hanem apránként mindenkitől. rezsiátbaszás, stb.

Nem folytatom, mert nem akarik itt túl sokat káromkodni. de a lényeg, hogy itt szépen beizgatták a társadalmat egymás ellen, hogy a sok segélyezett miatt nincs pénzünk, de ez egy kurva nagy hazugság. "Munkaalapú illiberális társadalom"? Ja! = a férgese hulljon ki, vagy dögoljün meg, 20% megél, 80 % rabszolga. És ezt most a héten a pofánkba is mondta a magyar történelem egyik legnagyobb pszichopatája, orbán. Már nem is kertel, megmondja.

Bocs, hogy mindig a politikára lyukadok ki, de azért ez a nyitja a dolognak.

LM, hidd el hogy te írtad 😀 Ha nem is szó szerint... De számomra egyértelműen kitűnt belőle, hogy mi a helyzet. Csak azért nem keresem vissza neked, mert fogalmam sincs, melyik topicban volt.

Legyen szep es jo hetveged kivanok neked LonelyMaster

 

Had, mert lehet erdekesebb lesz az eleted szeptembertol akkor 😀 , ha nem is jobb, lehet ...de, lehet, hogy meg jobb is 🙂

 

ha gondolod, ird meg Priviben a szeklet problemadat, lehet van megoldas raja

Te írtad régebben 🙂 Figyelek ám! 🙂

LonelyMaster,

tudod mi ? mond meg az ismerodnek ( en, nem tudom baratnak nevezni ! ....) , ha ilyen jo nagy pofaja van, hat mongya ugyanazt a politikusoknak, a gazdagoknak, papoknak, stb nek !

akiknek, lehet soha nem csurgot a verejtek a homlokuktol a munka miatt !

( mert, en is ismerem az irodai munkat, nem konnyu ! pszihikailag nagyon kikeszithet ! ...de, tavolrol sem teheted ossze a favagasal vagy kasszalasal, amit en csak itten tanultam meg !...)

 

es illene eszedben tartanod, hogy a Jo Isten ADTA NEKED AZ ELETEDET ! csak Neki tartozol magyarazatal ! nem egy embernek ! erted ? meg ha öngylokosagokon gondolkozol, Teremtonk AJANDEKAVAL - az eletel jatszol / dobnad fel...

NEM VESZED EL EGY ADOFIZETO PENZET SEMM ! ! ! ERTED ! ?

Masok veszik el ! / raboljak el ! akik nagy patriotaknak / hazafiaknak nevezik magukat es eladtak es szetromboltak orszagainkat ! ....

Ne csinalj , meg ne is gondoj  csinalni valami hulyeseget ! Mert JOGGOS vagy az elethez, mind barmi mas ember !ezt neked, nekem, mingyajunknak ! Teremtonk adta ! nem emberek ! ....

( felvagyok nagyon haborodva, mert " kedves " szomszedaim, mind vertek a fejem, miert nem teszem oda tesveremet segiteni ? miert a nehez munkat is en csinalom ? ...testverem, fizikailag meglett szep magas eros ferfi ! .... hat, halgatam BUTAN rajuk ! oda tetem szegeny tesveremet almat szedni a foldrol, O szivesen segit ! tudod mi tortent ? majdnem kiszedte egy fa agal a szemet ! MAJDNEM MEGVAKITOTAM ! a hulye fejemel, mert hallgatam a ROSSZINDULATU szomszedokra ! figyelembe kellet volna vegyem, hogy azert sulyosan fogyatekos ,mert gyerek gondolkozasu , mindez " KOSSZONET " valami koloszsvari orvosoknak, akik elrendeztek 6 honnapos korabban ! ...)

LonelyMaster, hagy te beket, hogy beszeljenek masok ! nem hiaban vagy te munkakeptelen ! meg van annak az oka !

UI : de amit pillango ajalt, azert lehet megcsinalhatnad, mar csak sajatmagadert es szuleidert is persze 🙂

Legyen egy szep hetveged ! 🙂

 

Nem osztom a "barátod" véleményét, de azt gondolom, valóban hasznosabbá kellene tenned magad. Nem feltétlenül munkával. Ha megtanulnál főzni, vagy csinálnál bármit a háztartásban, besegítenél szüleidnek. Neked is jobb érzés lenne, hogy nem csak kiszolgálnak mint egy 5 évest, és ha már ők tartanak el lényegében, legalább könnyíthetsz a terheiken. Nem kell mindjárt nagyot lépni, kezdheted azzal, hogy egyszer egy héten elmosogatsz, vagy kiteregetsz, vagy porszívózol, kiviszed a kukát, stb... Valamit mindig kell csinálni egy házon belül, találd meg mit vállalnál át a legszívesebben. 

Valahogy én is inkább a borzalmas irigyságre gyanakszom.

Az van, hogy azonnal beindul a legtöbb drága honfitársamnál a narci, hogy "az a bunkó, lusta (stb) másik is kap, ugyan mire, bezzeg éééén, megérdemelném az ő adagját is".

Bezzeg én. A mostani munkahelyemen úgy leszoktam ennek az írmagjáról is, hogy csak na. Nagyon féradt kell legyek ahhoz, hogy a másikat kezdjem el sasolni és azon szentségelni, hogy jobb, mint én/szarabban teljesítek, mint ő (és ezzel végképp blokkolni saját magamat).

 Ez nem feltétlenüla munka jellegéből adódóan alakult így, bár az is közrejátszott benne (csapat. Nagyon.), hanem mert sok ember között vagyok, sokfélét látok, sokféle gebasz lehet, amivel kell valamit kezdeni* kell a nyugi, a reziliencia, a levegősség, kell az, hogy ne akarjak mindent megítélni, megérteni, kontrollálni, jobbantudni. A másik meg rém egyszerűen az, hogy amikor kevesebb ökritikám volt, akor is vér rühelltem ezt a fajta narcisztikus (vagy ahhoz hasonló, olyan jellegű) viselkedést (másokon is meg magamon is, naná).

Az alapjutatás ezért nem oké az átlag magyarnak. Így meg folyik szerteszét a lóvé, a sajátunk is, meg az uniós is (újabb mise, hogy közben hova szabadságharcolunk...),és igazi frankó nem igazán lesz belőle. Volt valami olyan mondás, hogy nem egy szál halat kell adni annak, akinek nincs ennivalója, hanem egy pecabotot. A hal az a jótékonykodás, a pecabot meg a segítség, a tanítás, adott esetben a pénz segítség is, ha van mellé más, kompetencia jellegű segítség... Nyilván ilyen viszonyok mellett is lenne pár olyan, aki egyszerűen lecövekelt, és nem feljődik semerre (ld összes "cigányozós" beszólások ősalapja:///), de legalább az elvi lehetőség és a légkör meg lenne hozzá, hogy aki meg egy hangyafasznyit is akar, az haladhasson. Akkor is, ha egyes okostojások szerint "nem akar eléggé" - a ők elvárásaikhoz képest.

*eleve: én kompetenciám? Meg tudom oldani? Tudom, kinek kell szólni?

-

A topik témakörébe:

http://hvg.hu/gazdasag/20140612_letminimum_szegenyseg_minimalber

sztem nálunk a "dögöljön meg a szomszéd tehene is"-mentalitás  a szokásos, a miatt nem valósul meg soha ez a konstrukciió. én úgy érzem és látom, h a nemzeti jellemünk ellen van...sajnos.

A feltétel nélküli alapjövedelem egy zseniális találmány, és egyáltalán nem valami jótékonysági konstrukció. Jó az egész társadalomnak, kezdve attól, hogy működésben tartja a gazdaságot egész addig, hogy csökken a bűnözés. Érdekes, hogy Svájcban nagyon sokan aláírásukkal támogatták, itt meg nagy apátia övezi. Talán itt kevesebb a szegény ember. 😀 de valószínűbb, hogy borzalmasan irigyek vagyunk, és inkább dögöljön meg a szomszéd tehene is.

 

Persze Svájccal nem érdemes összehasonlítanunk magunkat, az egy elég speciális ország. De azért itt is megvan minden feltétele anak, hogy nem csak a társadalom 20%-a tudjon normálisan élni. Nem egy terméketlen sivatag ez, analfabéta népességgel! Csak nincs elég gerincünk, tartásunk, hogy kialakítsunk egy igazságosabb, emberibb társadalmat. Valószínűleg történelmi hagyományai, beidegződései vannak ennek.

.

Kedveseim, én nem nagyon jártam ide az utóbbi időben. Most is csak elbúcsúzni jöttem. "Legyetek jók, ha tudtok!" 😉 Majd jövök! <3 Örülök azért, hogy köztetek lehettem. :*

Ja tudom már, mit akartam. Annyira beszédes ennek a topiknak a címe, ahogy az általános fogalomtól (megélhetés) három lépésben eljut a nyomorig. Kb mintha hasraesne az ember... És ez sokszor híven jellemzi a helyzetet/közgondolkodást (leginkább mindkettőt)

pillangó:DDDD Mondjuk nem vicces, mert tényleg. Az a fele is, hogy már sok embernek tele van a kicsifacipője azzal az országgal, ami amúgy a mi édes hazánk, meg az is, hogy ezzel szemben Románia köszöni szépen jól van (bár most nekik is van ám Viktoruk, Ponta nevezetű, és ha nem is ennyire zavarbaejtően önkritikahiányos, mint a mienk, de azért tud ő is, ha akar... Bunkózás női kollégákkal, megyerendszer fejreállítása stbstb).

-Where are you from? 
-Budapest. 
-Bucharest? 
-No, no. Budapest! Chain Bridge, Heroes' Square, Sziget Festival... 
-Ah, Viktor Orban? ... 
-No, no, no..... Bucharest.

zsivány, nekem Finnországban volt az, hogy az orrom hegye egy ponton bevörösödött. De semmi baja nem lett, csak kicsit megdöbbent a mínusz 45 foktól:)) A tőzsdéről én is azt hallottam, hogy a legintuitívabb embereknek is lottó, és valójában ajánlani senkinek se ajánlják, de van, akinek bejön.

nadese, ismerős. A mi cégünk mindenhol máshol jól működik, szervezett - nálunk vér cinizmus, spórolás, vállvonogatás van, meg az egész fölé odabiggyesztve a logó, hátha még van, aki elhiszi, hogy ez pont így fasza. Hásze így is megy, nem? De, megy. Az más kérdés, hogy a kollégák végigkáromkodják a műszakot, meg egy újonc kb 1-másfél évet bír, a régiek meg épp ezért már szarrá vannak terhelve (=>fújnak az újgyerekekre, mert azok még relatíve el vannak kényeztetve műszakbeosztás szempontjából). Mindeggyaz, még pont megy a cég - amíg össze nem rogyik, addig nyugodtan csücsül a vezetőség a babérokon.

Egy-másfél év a minimum, amit én itt le akarok tolni, mert amúgy nagyon jó fejek a kollégák, nem akarom szarban hagyni őket, a munka tetszik, szeretném a céget vaegyszer olyannak látni, mint amilyen a propagandafüzetkéiben, és nem mellékesen az élet bármelyik területére egy állati nagy tanítás ez a meló és ez a cég. Szóval összességében örülök, hogy van, csak néha nagyon felidegesít a cinizmus meg az, hogy a "nagyobb" - a főnök, a kisfőnök, némelyik régi, általában pont a legokosabbak - úgy olt le és úgy felejt el átadni neked pl fontos tudnivalókat, ahogy nem szégyell, és na ki lesz a hülye, ha kiderül? Hát te, ki más...:)

Tudlajdonképpen azért jöttem ide,mert a cégről akartam panaszkodni - vagy ha valakinek eszébe jutot valami, akkor beszélgetni is - , mert most az az egyik legnagyobb lelki bajom, hogy ott akarok maradni, de közben sokszor rosszul vagyok a gondolatára is, hogy jön a következő kiképzés:) És persze ezt a rosszérzést alapjáraton nem szoktam nagyon propagálni, mert akkor az egész munkám ilyen kelletlenkedésnek tűnhet, olyan embert meg senki nem akar a cégébe.

.

..

Kedves Luciann,

Sajnalom, hogy beteg vagy es kohogsz. Es sajnalom a 13 C -fokot.  Kuldenek egy kis meleget innen neked ha tudnek.

Itt, ahol en lakok a nyari homersekletek elerik a 45 - 48 C-fokot, es ez tart huzamos ideig.

Sokaig laktam hideg helyen is, peldaul Del-Dakota, USA, 12 evig, ahol viszont a teli homersekletek konnyen elerik a -40 C-fokot.  Az egyik ilyen telen megfagyott az egyik fulem.  Voltam vele orvosnal, es a varoteremben kellett varnom amig kiolvadt a fulem, utana elkuldtek.  Azota felemasak a fuleim.  Nalam ez van.

Tisztelettel;

mar megint;

zsivany

Jajj, de jo  deviza tozsde. Az egyik haverom igy lett ongyilkos.

Elvesztett mindent, aztan aszitte hogy minden elveszett.

Az en letminimumom egyszer volt ugy, hogy: egy hatizsak es 10USD. Bar most nekem sokkal tobb van, meg is azt erzem, hogy engem az en Istenem meg is csak ugyan ugy szeret.

deviza tozsde: lehetseges, hogy bejon

Nem vagyok hajlandó értelmetlen munkát végezni egy rhadt tetű főnököt gazdagítani- mindezt éhbérért, és napi 10+12 óráért - persze 20 munkavállaló helyett-mert ezen spóról a management. Az igazgató szeretői, (mert több is van) azok persze, belibegnek időnként, ilyen-olyen igazgatói titulussal- felveszik a milliókat- a dirii meg fizeti a luxuskocsi kerékcseréjét... stb.- 

A "munkavállalók" (itt multi)--- havi 80ezerért úgy meg vannak taposva, hogy ezen már csak röhögni lehet! De - még így is rettegnek a munkahely elvesztéstől!!!!!- rettegnek!- és mindennap az utolsó erejükkel vánszorognak be-.. "mosolyogni" és gürizni 20 ember helyett..

 

Egy bankban-: elbeszélgettem egy pasassal, aki ügyintézett... Hihetetlen sztorija volt.. Napi 350 szerződést kellett megírnia.. valami elképesztő mennyiséget- már nem emlékszem milyen munkahelyen.. ez is csak egy példa.

Vollard: És még mennyien!, akik be sem valják, mert görcsösen a látszathoz ragaszkodnak...

Luciann! Sokan vagyunk! Ez pedig már erőt jelent!

Megváltoznak a dolgok... semmi nem marad úgy, ahogy a jelenben- még a boldogság sem!- úgyhogy: tartsunk ki!

A háborúban azok maradtak életben: akik mindennap megborotválkoztak..pl. a lágerben..- nem adták fel lelkileg.. ha tudjuk azt, hogy mi együtt vagyunk, akkor lehet erőnk arra, hogy túléljük!.... 

Szia Luciann!- Örülök, hogy VÁLASZOLTÁL NEKEM, mert nem nagyon szoktak nekem válaszolni..sajnos..-
Egy utcabeli barátom panaszkodott a napokban nekem- akire, ha ránézel ismeretlenül: nem gondolnád..-:

Meghalt mindenkie., cukorbeteg.- és üldözi öt valaki a munkahelyén.-nagyon depis és aggódik, ha kirugják, mi lesz!

 

..No..Sajnos a mai életünk erről szól. Már akinek van még munkehyelye. ...... kivéve persze azokat, akik milliókért semmit se dolgoznak..

 

Hivatalosan 4 MILIIÓAN vagyunk, akik nem a szegénységi küszöb, de a nyomorszinten élnek!. 

Vígaszként ezen az oldalon:
Nekem volt egy menő ismerősöm..(csak volt, mióta szerencsétlen vagyok) ..- az beprotezsált 4-5 ismerősét multikhoz, nem rég írta- mindegyik 3 diplomás, 5 nyelven tudó "zseni"- No 2-3 hónap után úgy repültek a multiktól, hogy a lábuk nem érte a földet!!- Hiába a tudás, protekció- kirúgták őket!

- Mert az a helyzet, hogy olyanokat vesznek fel, akik minimálbérért 20 ember munkáját végzik el, hajlongások és megalázások közepett..

Lényeg, hogy békét kötöttünk! 🙂 Azért próbálj egy kicsit megérteni bennünket, mert itt most egyre nagyobb a nyomorúság. :/ Én pl. télen gyakran voltam 15 fokos szobában, de még 13 fokban is dideregtem és NAGYON meg is fáztam. A tüdőmet majdnem kiköptem, úgy köhögtem. :/ 

Luciann,

Koszi. Bar a multkor nem kerultem be a klubba.  Orulok, hogy most igen.

Az en gondolkodas modom nagyon kulonbozik a magyartol, mert nem

Magyarorszagon elek, mar nagyon reg ota.

Kesobb tobbet;

Szia

mar

megint:

zsivany

Szia, meginzsivány! Üdv a clubban! 😉 

Idézet tőle: Vpollard

nekem is ez a legnagyobb problémám

Nagyon sokan vagyunk így! :/ 

nekem is ez a legnagyobb problémám

Idézet tőle: nadese

EZ a legjobb téma.. minden bajunkat ez okozza szerintem. Az ember nem arra született, h reggel elloholjon egy akárhová és este beessen hullafáradtan a lakásba... és mindezt éhbérért, ha van egyáltalán..

Köszönöm. 🙂 Nekem valóban-per. pill.- EZ A LEGNAGYOBB PROBLÉMA és gyakran visszatérnek a suicid gondolataim is. :/ 

Haliho;

Probaltam irni ide. Elveszitettem a kiberiada terben. Talan jobb is. Igy nem bosszantok embereket.

Megelhetes azert van.  Es nekem a letminimum nem szenvedes, bar meg nem ertem el a letminimumot.  Hat legalabb is ahogyan en latom.  Olyan mar volt, hogy nagy boldogsagomban majdnem agyonittam magam alkohollal.  Valahogy nekem ezen dolgoznom kell.  Nem halok bele dolgokba. 

Kover vagyok. Meg mindig tobbet eszek mint amire valoban szuksegem van. Ez se let minimum.

Probalok meleg eghajlaton tartozkodni.

Probalom a tobbi ember hatasat magamon csokkenteni azzal, hogy egyre kevesebb es kevesebb dolgot hasznalok.  Ha nem tudom megvenni a sajat fizetesembol akkor nekem nem kell.

Utobbi idokben baratkoztam olyan emberekkel akik vitorlas hajokon laknak. Egy fajta let minimum. Bar ez is vitrlas hajo kerdese.  A szel az fuj ingyen. Ut kozben lehet lakni a hajon, megerkezeskor is, aztan visszafordulni es oda vissza. Mondjuk Hawaii es Ausztralia kozott.

Mas fajta letminimum.

Nem akarok senki se bosszantani. 

EZ a legjobb téma.. minden bajunkat ez okozza szerintem. Az ember nem arra született, h reggel elloholjon egy akárhová és este beessen hullafáradtan a lakásba... és mindezt éhbérért, ha van egyáltalán..

Köszönöm Zsolt, nincsen sajnos semmi eddig.