Tartalmak létrehozásához (vagy Regisztráció) szükséges.

Szerkesztőségi üzenetek

köszi, magamra ismertem 🙂

Ebben a horoszkópban van a legtöbb igazság amit valaha olvastam. 😀

Dr. Huli

 

Légysziii!Legalább próbáljuk meg!

Most komolyan!Legyen egy ilyen fórum.Hangulatjavító célzattal.Elmondanánk,mi bánt,Huligán spec.tanácsokat adna.smiley

Ugye?Lehetne egy Huli válaszol rovat!Mekkora látogatottsága lenne!smiley

Kedves nemkene! 

Az én dolgom az, hogy betartassam a szabályokat. Aki nem tölti ki a profilját, az nem vállalja a sorstársi közösséget. Mindenkit figyelmeztetni szoktam erre. A figyelmeztetés után, ha továbbra sincs a profil minimális mértékben sem kitöltve, az illetőt zárolom.

Segítőként -- mint az alábbi teljesen jogos kérdések is mutatják -- csak az adminok jóváhagyásával lehet valaki jelen az oldalon, miután ellenőriztük, hogy kiről van is szó, és valóban kompetens-e a területen. Ennek érdekében megkeresem a segítőként regisztrálót. Ha nem ad információkat magáról, akkor egy hét után zárolom. 

Ezeket a döntéseket én hozom meg, és senki nem bírálhatja felül. Eddig elég jól működött a Búra ezzel a szabályrendszerrel, nem hiszem, hogy változtatni kéne rajta. A szabályok érvényesítése nem paranoia. 

Olyan felhasználónak, aki korábban törölte magát, joga van visszatérni, joga van visszatérni akár más néven is. A közösség azonban általában -- és jogosan -- szeretné tudni, hogy ki valóban új Búratag, és ki az, aki ismét velünk van, de más néven. Ez az igény teljesen érthető és jogos.

Ezt a felhasználót már felszólítottam rá, hogy ha segítő, akkor adja meg nekem a valós adatait. Nem tette, nem is válaszolt, ezért kizártam. Segítőként csak az regisztrálhat, akit én tudok ellenőrizni.

Holdfény, jobban vagy?

Így lottózzak!50 komolyan rád gondoltam!Miért regisztráltál ki?Úgy érzem,teljesen más síkon is folynak beszélgetések,történések.Mert semmit nem értettem a múltkori cirkuszból!

Az orvosi szakmában orvosok dolgoznak.Az egészségügyi szakma már az egyéb eü.dolgozókat is magában foglalja.Magyarán orvos az illető./Állítása szerint/

Anya vagyoknak írtam üdvözletet, linkeltem a border topicot.

 

Nem dőlök be neki. Szerintem nekem van a legkevesebb kérdeznivalóm, de lehet sokan kérnének segítséget. Azért írtam neki egy privit megkérdezni, kicsoda. Az ártatlanság vélelme megilleti.

Huli írj neki, hátha ő is megfenyeget valami perrel.

Lehetőleg ne dőljünk már be mindennek.Mi sem ma jöttünk le a falvédőről.Egy pszichiáter vállalja a nevét nyugodtan!Addig nincs miről beszélnünk.De ok,majd kérdezek tőle.

Ezzel mélységesen egyetértek Huli.

Sziasztok,

Stuildot üdvözöltem. Ő segítő ember, lehet tőle kérdezni.

Krisz:)

Köszi a naptárt. Már használom is.

Én igen.:)

Yudit77-nek írtam, linkeltem a Brintellix fórumot is.:)

Nagyon édes vagy! Köszönöm!

Nagyon édes vagy! Köszönöm!

Nagyon édes vagy! Köszönöm!

Semmi baj! Én is figyelek 🙂

Szia Eszter,

Tudom, hogy én vállaltam a keddet, de nagyon sok munkám volt ma, és ez hektikus, egyik nap tudok segíteni, másik nap nem jön össze. Elnézést. Persze én is priviben gondoltam, mert sokan el sem jutnak egyéb topikokhoz, máshol nem látják.

 

Sziasztok! Köszönöm mindenkinek! Én priviben szoktam írni.

e

Nem csak a pszichopata. Akivel én találkoztam, az egy jóga tanár. Erős, egészséges, van családja, célja, meditál. Mosolyog a szeme, kellemes vele lenni. Ő mondta (nagyon kedvesen), hogy ne haragudjak, ha nem ért engem, mert nem tudja, milyen szorongani. (Persze még megtudhatja...)

Parott: igen, és mennyire be is tartják/tartották sokan azt a szabályzatot.sadAzért szerintem ide az átlagosnál érzékenyebb "betegebb" emberek járnak,mint a nagy átlag.  Ha nem,nagy bajban vagyunk

A pszichopata nem szorong,az tuti!

Találkoztam már olyan emberrel, akinek a legőszintébben fogalma sem volt, hogy milyen szorongani. 

Azért szerintem aki nagyon sokat szorong, az valahol beteg, hiszen az életminősége nem igazán a legkiválóbb. 

Nehéz kérdés,hiszen sokan azért jöttünk a Búrára,mert az életben is problémáink vannak a nem megfelelő kommunikációval.Pl.magamról tudom,hogy néha semmiségeken felhúzom magam,beszólogatok,viszont rendkívül bánt,ha kritikát kapok.S nem tudom jól ,,lereagálni."Itt is ,,körbepofoztam "mindenkit,majd Eszter átküldte a moder.szabályzatot.De addigra lehiggadtam már.Talán más helyen már kidobtak volna,itt viszont nagyobb elfogadást kaptam,mert sokan tudták,hopp,borderline dühkitörése lehet,s attól még nem biztos,hogy rossz ember.Szóval,ha valaki támadó stílusú,mi tudjuk,búrások a legjobban,hogy valszeg.félelem vagy,más lelki tényező állhat a háttérben.

Szerintem itt az a lényeg. hogy úgy beszéljünk másokkal, ahogy mi is szeretnénk, hogy velünk beszéljenek. Ebbe nem fér bele a kioktatás, agresszivitás, nagyképűség. De annak sincs értelme, ha mindenkit körbenyalunk, ölelgetünk, és megszívlelendő tanácsokat sem lehet adni.

Nem vagyunk betegebbek,mint a társadalom többi tagja,csak mi bevalljuk s változtatni akarunk rajta.Van,aki érzékeny s van ,aki nem annyira.A Búra szabályzata leír mindent.

Lehet,h.már volt,de az újaknak jelezni kéne hogy ide beteg emberek járnak,akik túlérzékenyek, nehezen bírják az agresszív kritikát. Legyenek másokra is tekintettel és úgy kommunikáljanak,ahogy azt szeretnék hogy velük beszéljenek.

Köszi Eszter a itinerit. Felosszuk a hetet napokra? Mondjuk vállalom minden héten a keddet? Ha annyi munkám van, hogy nem megy, akkor szóljak valakinek, mert bárkinek bejöhet terheltebb nap.

Itineri 🙂 

1. megnézem az új reg profilját.

2. Írok neki, hogy "Szia, üdv a Búrán. Itt sorstársak beszélgetnek egymással, remélem, te is be tudsz kapcsolódni. Írhatsz másoknak privát üzenetet (azt csak a címzett látja) -- a hozzád hasonlókat úgy találod meg, ha fentebb rákeresel, hogy xxx (probléma)+profil. Érdemes belenézni xxxx fórumba, és várunk a chaten is!

Azzal is segítesz, ha elmondod, mi van veled! Ha van kérdésed, írj nyugodtan!

Eszter

Ha konkrét segítséget kér -- például más borderrrel vagy skizoval szeretne beszélni, vagy hozzátartozó, és próbálja kibogozni a szeretett ember problémáit -- néha szoktam nekik javasolni beszélgetőtársat is, illetve "szakmai információs oldalt" -- ezek közt vannak fenn a "történeteink" is. Pl. egy border hozzátartozója sokat tanulhat Borderlány szövegeiből arról, hogy milyen érzés is bordernek lenni.

 

Akkor meg nyalizzunk,dicsérjük a gyógyszert!Aztán fogjuk a lóvét s elszaladunk.A fene akar hiteles lenni ilyen cigaretta árak mellett.A gyógyergyártóknak van pénze, hát fizessenek.smiley

Pszichiáterek is hirdethetnék magukat,ok.a fiatalok,akik még nem futottak be.S kell a klientúra.De mondjatok ti ötletet!

Ezen gondolkodtam már, de szerintem nem sok hitelünk maradna... Mármint ha gyógyszergyár hirdet, ki hiszi el, hogy tőlük független véleményt képviselünk?

Reklámfelületet is biztosítani kellene pl.a gyógyszergyártó cégeknek.S a logó alatt nyugodtan szidhatnánk a reklámozott gyógyszert,..pl.híztam tőle 30 kilót,folyik a nyálam tőle,zombi lettem de azóta szép az élet..Nyilván más cég is reklámozhatna itt .,Praktiker,stbsmiley

 

Idézet tőle: parrot

Szerintem Huligán-Szatmarics páros üdvözölje elsőként az újakat!

Nem igazán jó ötlet. Szati megdugná, majd Huli felakasztaná.:) Jajj ezek a fene sztereotípiák.

Jaj. Csak ennyit tudok mondani. Sormintában. Jaj. Jaj. Jaj.

Nagyon beindult a fantáziám!Szóval,mivel ez a mániám,kikérdezném az új tagot a,gyógyszereiről,mikor,mennyit és hogyan,aztán a ,,hülye az orvosod,, szöveggel javasolnék egy új kombót.Ha hölgy az új tag,Szatmarics-ra lehetne bízni.srácok esetében wannabefix köszönthetné őket a selfies kèpével,hogy feldobja a napjukat.A,többieket Huligán a köteles javaslatával ,Holdfény a madárcsicsergéses terápiával....Mindenkinek itt a Búrán igazi karaktere van,lehetne folytatni a sort.

Hú,tényleg!Labby-t ki ne haggyuk.S mikor Eszter törli a nevét a Búra csapat névsorából,s letagadja,hogy bármikor is tudomása volt erről a honlapról,CatEye-t kell megbízni,hogy mindenki nevében hívja vissza.

Ti egy mély depresszióst is helyrehoznátok,emlékszem,aznap,mikor először írtam,reggel még totál magam alatt voltam,este meg sírtam a röhögéstől.Ennyit számít!smiley

:))

Aztán 50 jöhetne ,ill.Atti.S mikor már nagy a tűz,s robbanásveszély fenyeget,Holdfény ,Kiscsillag próbálja menteni a menthetetlent.smiley

Szerintem Huligán-Szatmarics páros üdvözölje elsőként az újakat!

Persze, hogy szeretném! Köszönöm szépen!

Idézet tőle: babarczyeszter

Kérés Mindenkihez!

...

Az elképzelésem a következő: csinálunk egy naptárt, és aki hajlandó erre, egy-egy napra vagy fél napra vállalhatná az újak beavatását és az esetleg elsüllyedő új hozzászólások megválaszolását. 

Előre is nagyon köszönöm, ha valaki segít ebben!

Nagyon kedves vagy, nem is gondoltam volna, hogy ilyen tevékenységekkel is foglalkozol!

Elsüllyedő hozzászólásokra majd próbálok reagálni, tényleg rosszul eshet valakinek, hogy egy "szia" sem érkezik a kérdésére. Majd felnézek naponta az oldalra, egy fél óra - 20 percet tudok erre szakítani.

Ami nagyon fontos:

Azért akarom ezt csinálni, hogy jobban megismerkedjek a búra néhány tagjával, nem muszájból. Semmiképp nem akarom azt éreztetni a hozzászólókkal, hogy csak azért ír neki valaki mert írjon neki valaki.

De egyedül ehhez én kevés vagyok, én sem vagyok minden nap jól és én sem érek rá minden nap mint itt sokan mások. De talán ez a legkevesebb amit megtehetek.

Persze csak akkor teszem ezt, ha szeretnéd, hogy én ebben résztvegyek.

Kérés Mindenkihez!

Kedves búrázók, egy kis segítséget kérnék. Jellemzően én írok üdvözlő üzenetet minden egyes új tagnak, a profilja alapján, és eligazítom, hogy hol talál mit, amire kíváncsi lehet, elmondom, hogy mit szoktunk itt csinálni, és mi az, amivel segíthet.

Arra szeretnélek kérni titeket, hogy vegyetek részt ti is ebben, mert pillanatnyilag nagyon sokat dolgozom, és így van, akit nem "fogadnak" mindjárt az előtérben, és kicsit eltévedve érezhetik magukat.

Ugyanígy, igyekszem minden új hozzászólást nyomon követni, de időhiány miatt ebben is gyakran elbukom -- van, aki válasz nélkül marad, ami szörnyű érzés lehet.

Tigerlily, akit sokan ismerhettek, mint szorgalmas segítőt, szintén éjjel-nappal dolgozik, így, mint talán láttátok, el is tűnt a Búráról.

Az elképzelésem a következő: csinálunk egy naptárt, és aki hajlandó erre, egy-egy napra vagy fél napra vállalhatná az újak beavatását és az esetleg elsüllyedő új hozzászólások megválaszolását. 

Előre is nagyon köszönöm, ha valaki segít ebben!

Óh, köszi szépen 🙂