Tartalmak létrehozásához (vagy Regisztráció) szükséges.

Orvosi marihuána

Oldal 1 / 2Következő

Volt egy kolléganőm aki mesélte,h.élete első és egyben utcsó cigijétől olyan pánikrohama lett,hogy úgy érezte megőrül."Jól" indult a dolog aztán szépen átváltott pánikká. Azt hitte érte jöttek ufók,vagy mik,meg fogják erőszakolni,megölik...stb. A haverjai qrva jól volltak ő meg ott kucorgott a sarokban, körülbástyázva székekkel,h. el tudjon bújni. Azt mondta soha többé.

A füvesek unalmasak. Nem tudnak miről beszélni, csak arról, hogy milyen jó anyagot szívtak.

 

Idézet tőle: mandula

Ó, hát életem nagy élményét köszönhetem neki. Ki mondhatja el magáról, hogy kívül került téren és időn? Hát én. Nagyon durva volt. Soha, soha, soha nem akarom többé. És hány ilyen sztorit hallottam...

először jó..már akinek..aztán ráállsz,ha jó,kell az inspiráció...b.szottul elvont leszel,és hihetetlen okos...mindenkinél okosabb,és látod a jövőt is.(csak a sajátodat nem)

aztán jönnek a félelmek,az impotencia, a paranoia. (legjobb esetben ez cselekvésre nem ösztönöz...aztán felállítod a nagy elméletet,hogy mindenkinek ezt kéne csinálni,és akkor szembekerülsz a törvénnyel,ha korábban ki tudtad kerülni,mert rájössz,hogy ha fent akarod tartani a hobbidat,akkor vagy termeszteni kell,vagy viszont eladni.Ezért lesznek egyből  jó haverjaid,akik pont úgy gondolkodnak mint te (pont olyan hülyék ) ...aztán jönnek a durvább fokozatok,

csak eggyel nem számolsz: hogy van aki fű nélkül jut oda ahova te

...

bocs az off -ért

A CBD hatásai skizofréniára: tanulmányi áttekintés

http://www.orvosikannabisz.com/aktualitas/heti/cbd-hatasai-skizofreniara-tanulmanyi-attekintes/

Tanulmány: A CBD segíthet csökkenteni a skizofrénia pszichotikus tüneteit

http://www.orvosikannabisz.com/aktualitas/heti/tanulmany-a-cbd-segithet-csokkenteni-a-skizofrenia-pszichotikus-tuneteit/

Klinikai kísérlet: A CBD kevés mellékhatással kezeli a skizofréniát

http://www.orvosikannabisz.com/aktualitas/heti/klinikai-kiserlet-a-cbd-keves-mellekhatassal-kezeli-a-skizofreniat/

Üdv,

Krisz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ó, hát életem nagy élményét köszönhetem neki. Ki mondhatja el magáról, hogy kívül került téren és időn? Hát én. Nagyon durva volt. Soha, soha, soha nem akarom többé. És hány ilyen sztorit hallottam...

THC -=> triggers psychosis

CBD -=> https://hu.wikipedia.org/wiki/Kannabidiol

Peace, Love, Respect,

Krisz

Idézet tőle: Kiscsillag

Érdekes, hogy mennyire ellentmondásosak a cikkek a marihuánáról.

Egyik azt írja, hogy kiválthatja a pszichózist, skizót, másik szerint gyógyítja. 

Engem speciel megnyugtat, de láttam olyat, aki agresszív lesz tőle.

Idézet tőle: rottenchrist

🙂

😀 (Amúgy is szeretem a RP-t.)

Érdekes, hogy mennyire ellentmondásosak a cikkek a marihuánáról.

Egyik azt írja, hogy kiválthatja a pszichózist, skizót, másik szerint gyógyítja. 

🙂

És igen! Elkezdődött!

Németországban Legális az Orvosi Marihuana:

http://www.dw.com/en/german-parliament-legalizes-cannabis-for-medical-consumption/a-37189942

A GW Pharmaceuticals kutatásai alapján, az antipszichotikumos kezelésre nem reagálóknál sikereket értek el, sokkal kevesebb mellékhatással, mint az eddig ismert antipszichotikumokkal:

https://www.gwpharm.com/products-pipeline/research-trials/therapeutic-areas

Egy hosszabb cikk a TIME Egészségügyi rovatában ahol részletezi az orvosi marihuana jótékony terápiás hatását skizofréniás betegeknél:

http://healthland.time.com/2012/05/30/marijuana-compound-treats-schizophrenia-with-few-side-effects-clinical-trial/

Haliho;

Norika, elnezest kerek, hogy nem jelentkeztem hamarabb. Hat a betegseg tudod.

De legalabb szabadlabon vagyok.  Itt ahol lakok a marijuana orvosi alkalmazasa

engedelyezett.  (California, USA).

En nem szivok kendert, es mas pszihoaktiv kemiai anyagokat sem szedek. Alkoholt sem iszok. Orvosi felugyelet alatt sose voltam, es most sem vagyok.  Rendori felugyelet alatt csak keveset voltam, es az utobbi 30 evben semmi.

Ket USA allamban teljesen legalizaltak a kendert es szivasat (Washington es Colorado), es nem torten semmi. Semmi sem omlott ossze.

Gondoltam tudositok;

Tisztelettel;

mar

megint

zsivany

én azt mondom hogy nem tudom mi lett volna ha nem próbálom ki soha....nálam ez ilyen sorsszerű volt szerintem,mindenesetre az alkoholnál jobb szerintem.mármint a kemény alkoholnál.és valamilyen szinten (nem mindenkinek) de jól esik néha elszívni egy cigit.....persze sima cigire gondolok ;)én úgy tudom bele még senki nem halt viszont az igaz hogy okozhat rosszul létet is.....szóval ésszel gyerekek....

mi ez ?

Az előző cikkben erre a német vizsgálatra hivatkoznak:

Klinikai kísérlet a CBD és a skizofrénia kapcsolatáról Egy, a kannabiszban található vegyület ugyanolyan hatékonysággal kezeli a skizofréniát, mint az antipszichotikus gyógyszerek egy előzetes klinikai vizsgálat szerint., de sokkal kevesebb mellékhatással. A németországi Kölni Egyetem kutatói Markus Leweke vezetésével 39 skizofréniás embert tanulmányoztak, akik pszichotikus epizód miatt kerültek kórházba.19 pácienst amiszulpriddal kezeltek, ami egy antipszichotikus gyógyszer. A többi betegnek kannabidiolt (CBD) adtak, ami egy olyan anyag, ami a kannabiszban található meg és amiről úgy gondolják, hogy szorongáscsökkentő hatása van.Ellentétben a kannabisz fő összetevőjével (THC) ami pszichotikus reakciókat képes kiváltani és ronthatja a skizofréniát, a CBD antipszichotikus hatásokkal rendelkezik, korábbi állatokon és embereken elvégzett kutatások szerint. Sem a betegek, sem a tudósok nem tudták, ki melyik gyógyszert kapta.A 4 hetes vizsgálat végén mindkét csoport szignifikáns klinikai javulást mutatott a skizofrén tünetek tekintetében, és nem volt különbség a két csoport között. "Az eredmények lenyűgözőek voltak." mondta Daniele Piomelli,a tanulmány társszerzője, aki gyógyszertani professzor a California-Irvine Egyetemen."A CBD nem csak ugyanolyan hatékony volt mint a hagyományos antipszichotikumok, de lényegében mentes volt az antipszichotikus gyógyszerek tipikus mellékhatásaitól is." Az antipszichotikus gyógyszerek potenciálisan romboló hatású és esetenként tartós mozgászavarokat okozhatnak, és emellett csökkentik a használók motivációját és örömérzetét.Az új generációs antipszichotikus gyógyszerek gyakran súlygyarapodáshoz és megnövekedett diabétesz kockázathoz is vezetnek.Ezek a mellékhatások már régóta a kezelések egyik legfőbb akadályaként ismertek. A német tanulmányban, amit a Translational Psychiatry folyóirat márciusban jelentetett meg online, súlygyarapodás és mozgás problémák jelentek meg azoknál a betegeknél, akik amiszulpridot szedtek, de azoknál nem, akik CBD-t szedtek. "Ezeknek az izgalmas eredményeknek nagyon sok kutatást kellene ösztönöznie." mondta Dr. John Krystal, a Yale University School of Medicine pszichiátriai tanszékéről, aki személyesen nem vett részt a kutatásban.Megjegyzi, hogy a CBD-nek nem csak kevesebb mellékhatása volt, de úgy tűnt, hogy jobban hatott a skizofrénia úgynevezett "negatív tüneteire" is, amelyek közismerten nehezen kezelhetőek. A negatív tünetek közé tartozik a szociális visszahúzódás, örömérzet eltompulása és motiváció hiánya, amelyek gyakran előfordulnak a skizofréniánál. Bár a jelenlegi antipszichotikus gyógyszerek önmaguk is okozhatják ugyanezeket a problémákat,azonban az nem tisztázódott, hogy a CBD jobb, mint az amiszulprid ezeknek a tüneteknek a kezelésében,vagy csak egyszerűen a CBD kevesebb mellékhatást okozott. Mindazonáltal az új kutatás segít megvilágítani az agy természetes kannabinoid rendszerének bonyolult összetettségét és hogy a CBD hogyan enyhítheti a skizofrénia tüneteit..Évekkel ezelőtt Piomelli és kollégái felfedezték, hogy a skizofréniás embereknek megemelkedett anandamid szintjük van - ami egy neurotranszmitter, amely ugyanazt a receptort aktiválja, amelyet a THC is - az agy-gerincvelői folyadékukban, ami arra utal, hogy az agyukban is magasabb szint van belőle. A különbség óriási volt: az anandamid szint kilenszer magasabb volt a skizofrénekben, mint a mentálisan egészségesekben, mondta Piomelli. A kutatók azt feltételezték, hogy ez a radikálisan magas szint összefügg a halucinációkkal és téveszmékkel: minél több anandamid árasztja el az agyat, annál jobban rosszabbodik a betegség.A gondolat lényegében az volt, hogy a skizofréniás emberek folyamatos "be vannak tépve" a saját természetes THC-juktól. De amit a kutatók valójában találtak , az pont az ellenkezője volt. "Amit találtunk, az nem egy pozitív korreláció volt, hanem egy negatív.Minél magasabb az anandamid szint, annál enyhébbek a betegség tünetei." mondja Piomelli. Ennek első pillantásra nem sok értelme volt, de a mostanában állatokon és embereken végzett kutatások azt mutatják, hogy az anandamid egy természetes stresszoldó és antipszichotikum.Piomelli úgy gondolja, hogy az anandamid magas szintje a skizofréneknél nem a probléma okozója, hanem pont ellenkezőleg, az agy azon próbálkozásának az eredménye, hogy megpróbálja megoldani azt. Az új tanulmány igazolta, hogy miközben a CBD csökkentette a betegek tüneteit, az anadamid szintek is azzal együttesen emelkedtek."Úgy néz ki, hogy az anandamid egy jelátviteli molekula, ami azért alakult ki, hogy segítsen nekünk megküzdeni a stresszel.Az agyban minden, amit az anandamid tesz, összefüggésben van a stressz enyhítésével.Enyhíti a szorongást és csökkenti stresszt.Részt vesz a stressz által kiváltott fájdalomcsillapításban (pl. amikor harc vagy menekülés közben nem érez az ember fájdalmat.)Ezek mind olyan mechanizmusok, amelyek segítenek megelőzni a stresszel kapcsolatos negatív hatásokat." "Dr. Piomelli-nek igaza van, akkor az agy különlegesen érzékeny az anadamid szint változásaira." mondja Krystal. Ez viszont újabb kérdést vet fel.A THC önmaga is utánozza az anadamidot.Ha az anandamid magas szintje hasznos a skizofréniánál, a marihuána szívása miért fokozza a pszihotikus állapot kialakulásának lehetőségét? Itt kezd bonyolultá válni a dolog.A THC nem csak az anandamidot utánozza, hanem egy másik kannabinoidot is, a 2-AG-t, amely ugyan azokhoz a receptorokhoz kapcsolódik, és sokkal gyakoribb."200-szor több 2-AG van az agyban , mint anandamid." mondja Piomelli. "Végsősoron a bonyolultságot az adja, hogy a 2-AG-nak egy egész seregnyi hatása van.Az anandamidnak teljesen más hatásai vannak, néha teljesen ellentétes hatásai.Ez az oka, hogy a THC egy teljes felfordulást eredményez." A helyzetet tovább bonyolítja, hogy amikor a krónikus marihuána használóknál kiépül egy tolerancia a THC-val szemben, az az egész rendszert leszabályozhatja, ami megnehezítheti, hogy az anandamid kifejtse a pozitív hatásait.Ez lehet az oka annak, hogy egyes tanulmányok úgy találják, hogy azoknak a skizofréniás betegeknek, akik marihuánát szívnak, rosszabbodik az állapotuk. Szóval hol jön a képbe a CBD?A CBD nem csatlakozik egy receptorhoz mint a THC, és nem is veri át az agyat úgy , mintha az extra anandamidot vagy 2-AG-t kapna."Úgy tűnik, hogy amit a CBD csinál, az az, hogy megakadályozza, az anandamid megsemmisülését." mondja Piomelli.Ez lehetővé teszi az anyagnak, hogy hosszabban fejtse ki a stressz csökkentő és antipszichotikus hatását az agyban, a THC negatív hatásai nélkül. Az eredmények arra utalnak, hogy a CBD legalább olyan hatékony a skizofrénia kezelésében , mint a már létező gyógyszerek, de azok súlyos mellékhatásai nélkül, amelyek miatt a betegek vonakodnak azokat beszedni.A csapda:"Igazából csak az a probléma a CBD-vel, hogy különféle ostoba okok miatt nehéz hozzájutni." mondja Piomelli. Mivel a kannabiszból származik, nyilvánvaló politikai kérdések övezik a használatát.A kivonása is drága magából a növényből.De a legnagyobb akadály az lehet, hogy a CBD egy természetes vegyület és ebből kifolyólag nem lehet úgy szabadalmaztatni, mint az új gyógyszereket.Ez azt jelenti, hogy annak ellenére, hogy a CBD-ben benne van a lehetőség, hogy túlszárnyalja a jelenlegi hatalmas nyereséggel árult antipszichotikumok eladásait, a gyógyszeripari cégek nem valószínű, hogy ki fogják fejleszteni, ami egy különösen meglepő tény, ha figyelembe vesszük, hogy minden nagyobb , új generációs antipszichotikumot gyártó amerikai cég több száz millió vagy milliárd dollárt fizetett ki büntetésekre a vásárlókat félrevezető marketingje miatt.De ennek ellenére is hatalmas nyereségeket értek el. Piomelli és mások is dolgoznak azon, hogy kifejlesszék a CBD szintetikus verzióját, amely elkerülhetővé tenné az ilyen akadályokat."Reméljük már a közeljövőben előrelépünk az ügyben."A skizofréniás betegeknek és családjaiknak természetesen eléggé dühítő lehet, hogy nem tudományos okok, mint marihuána politika irányelvek és szabadalmaztatási problémák, egy olyan kezelés útjába állnak, ami potenciálisan helyreállító, erősítő lehet. Bár lehetséges, hogy ezek a kutatások nem állják ki az idő próbáját, vagy a kutatók felfedezhetnek a CBD hosszú távú használatával kapcsolatos problémákat, bár elég nehéz elképzelni, hogy ezek rosszabbak lennének, mint azok, amiket a betegek már jelenleg is tapasztalnak.

Forrás: http://healthland.time.com/2012/05/30/marijuana-compound-treats-schizophrenia-with-few-side-effects-clinical-trial/

Elkezdődtek az embereken végzett kísérletek egy gyógyszerrel, 

amit a kannabiszban található vegyületekből 

állítanak elő a skizofrénia kezelésére.A cikk:

 

A GW Pharmaceuticals hétfőn bejelentette, hogy megkezdte a 2. fázisú klinikai vizsgálatokat egy gyógyszeren, ami a kannabiszban 

található  egyik vegyületből, a kannabidiolból (CBD) készül.

A cég, amily  kizárólagos  engedéllyel rendelkezik kannabisz termesztésére az Egyesült Királyságban,

"tisztított CBD-t"használ, mint aktív hatóanyagot ebben az új gyógyszerben.

Korai eredmények alapján a gyógyszer igéretesnek bizonyult a skizofrénia tüneteinek 

javításában és azt is sugallják, hogy a jelenlegi skizofréniára használt antipszichotikus gyógyszerek  

mellékhatásait is csökkenteni tudja, ha együtt használják azokkal.

A kannabiszban található THC felelős a "betépett" érzésért, de a tanulmányok azt mutatják, hogy a CBD-nek azzal ellentétes hatása van.

"A CBD a hagyományos kannabisz egyik alkotórésze és hajlamos a THC hatásainak ellensúlyozására." magyarázza Robin Murray,

 a King's Collage London pszichiátriai kutatásának professzora.

A kannabisz egyes fajtái magasabb CBD tartalommal bírnak, mint a többi, teszi hozzá.

Eddig egyetlen kísérletet végeztek a CBD-vel, mint antipszichotikus gyógyszer.A tanulmány, amit a Traditional Psychiatry folyóiratban tettek közzé 2012-ben, 

a CBd-t a hagyományos antipszichotikus gyógyszerrel, az Amiszulpriddal hasonlította össze, és megállapította, 

hogy a CBD ugyanolyan hatékony volt a skizofrénia kezelésében, de sokkal kevesebb mellékhatást okozott.

Most pedig az a kihívás a GW Pharmaceuticals számára, hogy bebizonyítsa a hatékonyságát egy nagyobb betegcsoporton.

A cég elmondása szerint a 2. fázisú vizsgálatba 80 embert vonnak be és az átmenetileg GWP42003 gyógyszert úgy fogják tesztelni,

 mint egy kiegészítő kezelést  a jelenleg felírható antipszichotikus gyógyszerek mellett.

Az eredmények 2015 második felére várhatók.

A GW Pharmacuticals egy másik kannabisz eredetű gyógyszert is gyárt, amit Sativex-nek hívnak, amivel rák okozta fájdalommal kapcsolatban kezdődtek vizsgálatok, 

és az Epidiolex-et, amit kezelés-rezisztens epilepsziában szenvedő gyerekeken vizsgálnak.

A Sativex már 24 országban hozzáférhető a szklerózis multiplexnél fellépő görcsös tünetek kezelésére, és számos nagy gyógyszeripari cégen keresztül terjesztik.

GW Pharmaceuticals további kannabisz eredetű gyógyszereket is fejleszt, agydaganatra, vastagbélgyulladásra ,a 2. típusú cukorbetegségre és felnőttkori epilepsziára.

 

Forrás: http://www.leafscience.com/2014/03/18/drug-made-cannabis-treat-schizophr...

Oké, azt már tudjuk, hogy miylen káros a Rivo, de esetleg hol lehetne arról infót találni, hogyan jöjjünk le róla? 😀

Kérek egy kis mairhuanát. Fél kg, kicsinek számít? Postacímem e-mailben. Köszönöm.

"Hol" is kezdjem 😉 en szeretem a "drogokat". Na nem a kemeny hard szereket, mik oly divatosak a fiatalok koreben es a diskokban, iskolak mellett. Van egy kedvencem:  Rivotril. sepen lenyugtat, ellazit, es beallok tole "rendesen". Meg a szemem is ugy kimerevedik, megnyugszik. Valahol tudom hogy nem kene, de olyan kellemes erzetet ad. Emlekszem, volt egy osztalytarsam (Edwin), aki drogozott. Tetszett. Mert olyan illetlen, semmivel nem torodo gyerek volt. Mintha mas vilagban lebegett volna folyamatosan. Nem volt jelen. En is ezt akarom. Neha a Rivotril ezt okozza.

semmi baj, én is legalizáspárti vagyok, nincs abban semmi rossz

.

.

.

.

.

.

.

.

:)))

én egynyolcad örmény... de szász is van bennem

az esne ki... csak túl sok van "felül"...

Idézet tőle: nyikita

Terjesztteted az igét (szót):D

az Igét, a főnevet, a melléknevet, a határozószót és a jelzőt 😀

:DDD szeretnéd, mi? 😉

Terjesztteted az igét (szót):D

Tudjátok, akit mindig emlegetek, a volt osztálytársam, aki mb. főorv. volt a Sárgában és meghalt 41 éves korában, azt mondta: ő legalizálná az összes drogot, mert ez olyan, mint az USA-ban volt a szesztilalom. A bűnözői háttér eltűnne. Aki akar, így is hozzájut, és sokkal kevesebben szoknának rá (márhogy függőség szinten), ha nem tilos. Másrészt sokkal kevésbé vinnének bele olyanokat, akik nem is szeretnék kipróbálni.

Igen, a pia egészségtelenebb, és horribile dictu! a cigi még annál is... lásd az említett ősi gyógyszerkönyvet.

No, mindezt a harcoltatott kutyák ürügyén elmondtam az online állatvédelmi műsoromban anno, a fosós szerkesztő ott hadonászott a potik fölött, h lekever... (Nekem nem mert :D) Csináltam zenebetétet, de már ez kiment az éterbe... :))) Hallotta 5-6 ezer ember, remélem, tovább is adták!

Nagy rábeszélésre elfogadnád? 😉

szerintem inkább hagyjuk... bár ha valaki megdobna vele... mint a régi szép időkben

Szívni jó... :DDDDD

Issekutzék-féle gyógyszerkönyv, 1979!-ből: Hasis (indiai kender, marihuána) Kb. 300 milió ember szívja v eszi, sajátságos részegséget okoz, amelyben homályos öntudat mellett elvész az idő és a tér érzése, ... a haluk gyönyörködtetők. ... nagyon könnyűnek és boldognak érzi magát, de tudja, h csak álmodik ... később alszik el, és másnap frissen ébred. CSAK AKKOR ÁRTALMAS, HA KÓROS SZENVEDÉLLYÉ VÁLIK ...

Amúgy végső stádiumos rákosoknak már otthonra is adják...

http://naturahirek.hu/a-marihuana-gyogyerejet-alig-ismerjuk-magyarorszagon-miert-illegalis/

Jó példa: Nőívarú vagy hímívarú a nővény.

A nőívarún lehet gyanta.

volt, hogy csak ugy tudtam 3 oranal tobbet aludni, hogy nagyon beteptem. de mar panikrohamom is volt tole. eleg lutri, de aldasos hatasa eddig nagyobb aranyban van, mint barmi. es szerintem cuccfuggo is...

Idézet tőle: zuzu

Mi kell ahoz , hogy az orvos  orvosimarihuanát irjon fel ?

Magyarországon sajnos ez még nem erheto el.

Szerintem meg a fu es a hasonlo drogok, pl lsd csak katalizatorok, az a kérdés mikor kiben mit erosit fel.

En tapasztaltam mindket vegletet, ertelek:)

mindkettovel volt pszihotikus allapotom nekem is.

LSD-vel volt olyan, hogy azt hittem nem jovok ki belole, de aztan elajultam es elmult:D

Amit en durvanak tartok, hogy betepve raparazol valamire, raparazva maradsz es akkor mar skizofrennek diagnosztizalnak, mikozben arrol a raparazasrol le is lehet jonni ugyanugy, ahogy raporgetted magad?

Volt ilyen haverom, aki az elso lsd tripnel ugy maradt, mert idiota modon lefekudt aludni mielott beutott volna, aztan arra ebredt, hogy tombolt benne a cucc. O azt hitte almodik, es ezt hitte vagy 2-3 hetig. De aztan neki is sikerult leporognie errol, azt hiszem pont Feldmarek segitsegevel. Es milyen erdekes ra nem huztak skizot es vissza is tert a normalis kerekvagasba. Azert ezek a diagnozisok szerintem durvan tudjak erositeni a parakat es ugy tartani az embert.

Aki agreszív lesz tőle, az két rossz szótól is az lesz, vagy ha rálépsz a lábára pofán akar verni, és ver is ha tudd. Vagy borzalamsan erősen elfolytott hatalmas aggreszió van bene. Mert a gátlásokat tényleg oldja.

De hát a meggondolatlan szex, a szerintem egy valós de még elfogadható szinten lévő kockázat a fűvezésnél. Sokalta inkább mint az alkoholnál, ahol a józan ítélő képeséged veszted el inkább, mint itt ahol a vaslóvágyaidat elfolytó korlátokat.

Mi kell ahoz , hogy az orvos  orvosimarihuanát irjon fel ?

Orvosi marihuána, na ez miért nincs nálunk? (Válasz az alkohol lobbi nagyon erős, és a Medgyessy a feje, így ők sem vezeheték be.)

Kellemes szivast minden utoszilveszterezőnek.

en nem szivok feszult zavart leszek tole...meg paranoid.....szal ram nincs jo hatassal.

igy van, kérdés mikor, tudod azokat csak azért irjak rá mert, beperelték emiatt, meg amiatt...

Oldal 1 / 2Következő