https://ipon.hu/magazin/cikk/az-agynak-is-lehet-sajat-mikrobiomja
A lényeg benne az, hogy az agyban is találhatóak olyan baktériumok, melyek befolyásolhatják a működését.
Ez régebben is volt már vizsgálat tárgya, akkor a szerelem érzését hozták kapcsolatba egyes agyban jelenlévő vírusokkal.
A bacik és egyéb kis rohadékok nagyon sok mindent elcseszhetnek a testünkben, mely kihat a gondolkozásunkra, közérzetünkre és motivációinkra.
Mi lesz, ha kiderül: a pszichés betegségek 90%-a gyógyítható antibakteriális kezeléssel hamar és mellékhatások nélkül? Miből fog élni majd a sok terapeuta, áter meg lógus, az antidepi és antipszicho bogyók gyártóival együtt?
Szerintem péládul a bipolárisok hangulatingadozásait a bacilusok számának fluktáló mennyisége okozza az agy bizonyos területein, mint az a bélflórában és egyéb bacik lakta helyeken jól megfigyelhető.
Kiváncsi leszek, hogy hány éven belül állnak rá erre a kutatási területre…
Már vannak is hasonló jellegű kutatások (és felismerések), csak nem az agyban lévő baktériumokkal, hanem a bélben lévő baktériumokkal kapcsolatosan. Pl.:
https://www.libri.hu/konyv/dr_natasha_campbell-mcbride.gap-szindroma-az-emesztes-es-a-pszichologia-kapcsolata-1.html
Végül is azonos baktériumtörzsekre azonos dolgok hatnak, még a szaporodási ciklusaikat és egyebeket is összehangolják kémiai hírvivőkkel (ahogy a megfázásnál van, amikor már elegen vannak az orrüregben, akkor kezdik meg az inváziót beljebb egyszerre). Szóval az emésztőrendszerben megfigyelt bacitelepek változásai valószínűleg szinkronban vannak az agyi bacitelepek változásaival.
A test, az agy és a lélek el nem választható egymástól. Azaz a baktériumaink függnek a gondolatainktól IS, a táplálkozásunktól IS és az érzéseinktől IS. Érdemes Máté Gábort hallgatni.