Tartalmak létrehozásához (vagy Regisztráció) szükséges.

Élet (MUNKA!!!) a gyógyszerek mellékhatásai mellett

Oldal 1 / 3Következő

roxy
Egyetértek, ez a topik elvileg a munkába állás AKADÁLYAIRÓL szólna elsősorban (ezen belül is nálam főleg ugye a székelési problémámról)... Szerencsére viszont (mint ahogyan azt a kényszergondolatos topikomban is írtam) már lassan 1 éve dolgozok otthoni melóban, aminél nyilván nem jelent (akkora) akadályt a székletes problémám... Sajnos másféle munkát (ami nem otthon végezhető) el se tudnék képzelni magamnak, a topikleírásban (is) olvasható, hogy miért... 🙁 Ugyanis ez a problémám azóta sem változott, sőt, nemhogy nem változott, de egyre csak rosszabb és rosszabb lett... 🙁

Szerintem maradjon meg ez mcm topikjának.

Munkakeresés: https://www.bura.hu/forum/segits-segitek/munka-internetes-es-egye

Motiválás munka témában: https://www.bura.hu/motivaljuk-egymast-munka

Dolgozni márpedig jó!

A munka helyre teszi még a lelket is!

 

UP!

Jó éjt!

Elmegyek aludni. Jó éjt

MCM, igen, a Búrára gondoltam. A "CSAK" OCD is épp elég probléma. De ahogy a múltkor fejtegettük, "bejátszik" az anális rögzülés. 

Itt is leginkább csak ilyesmi munkák vannak... Ezért is nem mertem (még) belevágni... A megyét megírom priviben...

Idézet tőle: mcm

Van mindenféle, vannak tipikusan olyan munkahely-közvetítők, akik ilyenekkel foglalkoznak... Csak én nem vagyok ugye pesti (SAJNOS...), így korlátoltabbak a lehetőségeim...

Jaj ezt a pesti dolgot teljesen megértem. Ez főleg akkor szar mikor már éltél ott de elkerültél valamiért. Melyik megyében laksz?

Ahol én lakom, leginkább gyárakban dolgoznak az ilyenek 4 vagy 6 órában a "normális" emberek között, csak ők kevesebbet. Máshol nem igen találkoztam velük, ritkán látok ilyen hirdetést. 

Van mindenféle, vannak tipikusan olyan munkahely-közvetítők, akik ilyenekkel foglalkoznak... Csak én nem vagyok ugye pesti (SAJNOS...), így korlátoltabbak a lehetőségeim...

Milyen munkaköröket tudnál betölteni vele? Milyen hirdetéseket látsz?

@ Kleó
Senki? Indexen szinte mindenki azzal jön, hogy ez csak OCD... Vagy csak a búrára gondoltál?
Mindenesetre ha csak egy "sima" tünet, akkor megnyugodtam, hogy nem súlyos...

Hát nem tudom a zsákos dolog mennyivel lenne rosszabb, a jelenlegi állapotnál rosszabbat én már nem igazán tudok elképzelni... indecision

Annyi védett munkahely van, mint a rosseb, az állam ezt nagyon támogatja (mármint azokat a munkáltatókat, akik ilyeneket alkalmaznak)... Ez talán az egyik jó döntése a kormánynak... És persze hogy jogosult vagyok, le vagyok %-olva 50%-kal...

Ha védett munkahelyre mész, akkor lehet elfogják nézni, ez esetben, ha ilyenre jogosult vagy, hülye lennél nem dolgozni. Én biztos hogy mennék. 

Egyébként ilyen nekem is volt, hogy teljesen normálisnak indul aztán a végére hig fosás lesz, de azt már érezni előre, hogy lesz fosás aztán max azon lepődöm meg h normális az eleje. Van hogy forditva van de ez nagyon ritka. Egyik nap ilyen, másik nap meg olyan, elég gyakori. 

Én biztosan nem választanám a sztómát, azt szabályozni se tudod és rohadt büdös tud lenni a zsák ha nem megfelelően kezeled. Ehhez műtőasztalra is kell feküdni meg kórházba menni, semmi esetre se éri meg még rosszabb is lenne. 

Szerintem nem kételkedett senki a probléma valóságosságában! 

Ezzel a sztóma-zsákkal semmit nem oldanál meg, cserélgetnéd folyton a vele járó higiéniai procedúrával együtt. Meg hát azért mégse, ha nem muszáj.

A hasmenés-szorulás kombót én ismerem. Sima IBS-es tünet.

Nem lehet leszokni, de ezt már túltárgyaltuk... Anafranil a legfontosabb gyógyszerem, és próbáltuk már helyettesíteni, nem sikerült... Amúgy ez főleg OCD-re van, nekem a mindennapjaimat leginkább ez keseríti meg, és ha nem szedném, az rosszabb lenne (mentálisan), mint most a székletes problémám...

Ami a munkaerő piacot illeti, olyan munkakörbe mennék, ahol megváltozott munkaképességűeket foglalkoztatnak, ott TALÁN nagyobb lenne a tolerancia...

Pár éve voltam vastagbél-tükrözésen, nem állapítottak meg semmi eltérést... Amúgy bármilyen hülyén hangzik, lehet ez a "bélkivezetéses" módszer lenne az egyetlen megoldás, mert akkor legalább a törölgetős/hashajtós problémám megoldódna, és úgy tudom el lehet így is élni hosszú ideig...

Valószinű hogy a beleid se a régiek már, teljesen tönkre vannak menve valószinűleg, ezt is meg kéne nézetni szerintem. Lehet, meg kell műteni, legrosszabb esetben kiszedik a beleidet és a hasadon keresztül kivezetik és sztómás leszel, akkor aztán nem fogod tudni irányitani mikor jöjjön és a bélgázt se és az általában folyékony és lehetnek neki hangjai is, akár a buszon vagy valami csendes váróban. Ezt szeretnéd?

Én elhiszem, nem ezzel volt a baj h nem hiszem el (nem tudom, a többiek hogy vannak ezzel), hanem az hogy meg se próbálsz változtatni rajta, persze, tudom, kipróbáltál már mindent. Emiatt feladtad és beletörődtél hogy igy éled le az életed. A gyógyszerről nem lehetne lejönni, ami ezt okozza? Mire szeded azt pontosan. Mert a gyógyszerfüggőség se jó. 

Hát sztem elég nagy hátrányban indulnál igy a munkaerőpiacon. 3 hónapos próbaidő van, tehát, ha eltitkolod és felvesznek, ki fog derülni és simán kidobhatnak.

No erre még nem reagáltam... Azért csak a "nem-nem" mindenre, mert ez TÉNYLEG úgy van hogy "nem-nem" és nem működik semmi... Ez NEM kényszeres, TÉNYLEG annyit kell törölni, és SEMMI MÁS nem hat, CSAK a Guttalax... De mint írom sokadszorra nem muszáj elhinni, engem az se érdekel ha nem hiszi el senki sem (amúgy a gondozóm elhiszi, talán jelenleg ő az egyetlen)... Azt is már megírtam hogy én arra is képes lennék, hogy felvegyem videóra az egész procedúrát, csak nem tudom kinek lenne hozzá gyomra megnézni... Amúgy holnap megyek a háziorvoshoz és előadom neki (is) ezt a problémámat, kíváncsi vagyok mit fog szólni hozzá... Beszélgettem ma egy leendő pszichológussal, neki az volt a véleménye, hogy ha megbeszélném a főnökkel, hogy nekem ilyen és olyan EÜ-i problémáim vannak, akkor sok helyen biztosan tolerálnák ezt, csak mondjuk érdekes lenne szerintem egy 4-6 órás munkakörben 3x45 percet a WC-n tölteni... indecision

Ja jut eszembe: mostanra már odáig fajult a folyamatos Guttalaxozás, hogy legutóbb már egyszerre volt hasmenésem és szorulásom is... Vagyis már átlátszó víz folyt gyakorlatilag a s.ggemből, ugyanakkor éreztem, hogy szorulásom is van és egy jelentős székletmennyiség be van szorulva és nem jön ki... Ezt is elmondom holnap a háziorvosnak, hogy ez normális e, de van egy olyan sanda gyanúm, hogy megsínylik még ezt a beleim a jövőben, hogy ennyit (már a 11. éve folyamatosan) hashajtózok... indecision Ilyenre még nem (nagyon) volt példa, hogy egyszerre hasmenésem és szorulásom is legyen, legalábbis én nem emlékszem ilyesmire az elmúlt 11 év alatt...

Idézet tőle: Lilla1331

Idézet tőle: Kiscsillag

Idézet tőle: Linzer

Nálam az van h mindig változik az állag, mindennap másmilyen és egy nap csak egyszer megyek és van h kimarad pár nap. 

Én se értem mi lehet ez, én nem szedek gyógyszert. 

Te naponta többször is elmész? 

Én az olanzapinnal jártam úgy, h tripláját ettem a szokott mennyiségnek, de csak a harmada távozott a szokottnak, az is nagyon ritkán. Nem tudom, h hova fért el bennem az a sok étel. Felpuffadtam, de görcsökkel nem járt. Nem foglalkoztam vele. Hashajtót nem mertem bevenni mert fèltem, h akkor a másik véglet lesz.

 

Engem szénhidrát mentes diétára fogtak,mikor felírták az olanzapint, napi fél óra biciklizésre és plusz a napi mozgás. Mondta a doki,hogy el lehet tőle hízni nagyon,ezért fontos az első 2 hónapban.

Az már más tészta, hogy rettegekek az AP-től, 2-szer vettem be,és be is fejeztem vele a pályafutásom. Viszont a mozgást betartom. Szobabicikli napi fél óra minimum, zöldségek,saláták,barna magos zsemle,joghurt. Sajnos nekem  az fajta diéta nem megy. Jelenleg xanaxot és Valdoxant szedek.

A vitakingnek van egy nagyon jó probiotikum készítménye,mióta szedem a gyomrom sem fáj, pedig régen megártott a fokhagyma is például. Nem ég a gyomrom. Nem puffadok stb.

https://vitaminkiraly.hu/termek/acidofilusz/          

Kúraszerűen érdemes szedni.

Utánanézek majd! Nekem szerencsére jól jön a hízás, de a zsírosakat nem javasolják mert a koleszterinem magas és egyszer már volt zsírmàjam is. Soványan! 

Nekem alap problèma a puffadás, ezt fokozta gyszer. 

Idézet tőle: Kiscsillag

Idézet tőle: Linzer

Nálam az van h mindig változik az állag, mindennap másmilyen és egy nap csak egyszer megyek és van h kimarad pár nap. 

Én se értem mi lehet ez, én nem szedek gyógyszert. 

Te naponta többször is elmész? 

Én az olanzapinnal jártam úgy, h tripláját ettem a szokott mennyiségnek, de csak a harmada távozott a szokottnak, az is nagyon ritkán. Nem tudom, h hova fért el bennem az a sok étel. Felpuffadtam, de görcsökkel nem járt. Nem foglalkoztam vele. Hashajtót nem mertem bevenni mert fèltem, h akkor a másik véglet lesz.

 

Engem szénhidrát mentes diétára fogtak,mikor felírták az olanzapint, napi fél óra biciklizésre és plusz a napi mozgás. Mondta a doki,hogy el lehet tőle hízni nagyon,ezért fontos az első 2 hónapban.

Az már más tészta, hogy rettegekek az AP-től, 2-szer vettem be,és be is fejeztem vele a pályafutásom. Viszont a mozgást betartom. Szobabicikli napi fél óra minimum, zöldségek,saláták,barna magos zsemle,joghurt. Sajnos nekem  az fajta diéta nem megy. Jelenleg xanaxot és Valdoxant szedek.

A vitakingnek van egy nagyon jó probiotikum készítménye,mióta szedem a gyomrom sem fáj, pedig régen megártott a fokhagyma is például. Nem ég a gyomrom. Nem puffadok stb.

https://vitaminkiraly.hu/termek/acidofilusz/          

Kúraszerűen érdemes szedni.

Köszi

up

Valahova elsüllyedt. Felhozom.

Reménytelen eset már sztem, semmi akarat erő nincs benne. Senki nem tud így segíteni rajta. Csak a kifogások. Persze tudom h nehéz de akkor is. 

Tudod, nem "véletlenül" tettem be ezeket a "sutkákat". Én itt fönn vagyok több mint 6 éve, azóta (különböző nickeken) kb. harmadszor hozod ezt fel. Itt is, Gyakorin is (nemegyszer), az Indexen is írják, hogy 10 éve is... Sok-sok ember, sokfélét, sokféle módon, jóindulattal tanácsolt már, de mindig csak a nem-nem... Most még írhatnék itt tippeket, de minek? Jönne, hogy az miért nem. Persze, háziorvosnak nem mondod el, mert az még esetleg tudna is segíteni. 

De akarok, csak nem tudok... frown A háziorvosomnak még nem (nagyon) panaszkodtam erről, neki is előadom majd, kíváncsi leszek mit szól hozzá...

Akármit mondunk, semmi se jó, hát akkor törölgess életed végéig, sajnos ha te magadon nem akarsz vagy nem tudsz segiteni, se az orvosod, mi se fogunk tudni. 

Három AP szabad szedni átmenetileg? a ketilept prolongot épitem le orvos utasitása szerint,250 nel kezdtem most 100 nál tartok, azt mondta mikor 50 mg nál járok kezdjem el beszedni az olanzapint de én már tegnap beszedtem,nagy baj?? nem halok meg?? azt azért nem szeretném az orvos sem jós

Szia!

Hát nekem az anafranil a "fő gyógyszerem" (ezt nem 1 pszichiáter mondta már...), és már nem egyszer próbáltuk kiváltani másikra, minden próbálkozás kudarcba fulladt... Szóval erről ennyit... 🙁

Szia mcm!

Ahogy itt olvasgattam a problémád és a hozzászólásokat, ötleteket az jutott eszembe, hogy gyermekem is Anafranilt szedett kb. 1,5 évig. Az anyagcseréje nagyon lelassult, gyenge, erőtlen, bágyadt volt és nagyon keveset evett, ivott, WC-re is alig ment (pisi napi 1x, otthon). Nem részletezem, borzasztó volt már nézni. Aztán az illetékesek belátták, hogy komolyan kezd veszélyben lenni az egészsége és leállították az Anafranilt. Helyette Stimulotont kap, és szinte rögtön elkezdett jobban enni, erősödni. Hízott 4 kg-ot kb. 3 hét alatt.

Úgy láttam Te is gyanakszol az Anafranil-ra. Lehet ha már csak azt ki lehetne váltani, jó hatással lenne az anyagcserédre és idővel könnyebb lenne.

@ Linzer
"Gyakorira milyen válaszok érkeztek a kérdésedre?"
Belinkelem:
https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__munkahely-kollegak__9774571-tudnek-az-alabbi-problemammal-ld-alabb-dolgozni-ha-igen-hogyan

Amúgy nem csak a hasmenés miatt megy lassan, hanem szilárd esetében is, bár kétségtelen, hogy minél hígabb, általában annál tovább tart a törlés...

@ PhilC
Ezt a guggolós módszert próbáltam már, amit írsz, sajnos ez se segített úgy, ahogy kellene... És tényleg nem OCD ez, hanem valós probléma, de az indexen se akarják nekem elhinni... 🙁
Belinkelem az indexes topikomat is:
https://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9240063

"Próbáld ki, hogy bevonulsz egy sámlival a vécére, viszel magaddal egy könyvet"

A gyerekek az iskolában a valószínűségekről tanulnak. Példákat kell mondaniuk. Egyik: Édesapám reggel felvette a kabátját, és elindult az ajtó felé. Valószínűleg dolgozni ment. Tanárnő: Nagyon jó! Másik: Édesanyám behozott a kamrából a konyhába egy kosár almát. Valószínűleg almás pite készül. Tanárnő: Nagyon jó! És te, Pistike, tudsz nekünk valami valószínűséget mondani? Pistike: Nagyanyám egy újsággal a hóna alatt elindult a kert vége felé. Valószínűleg szarni ment, mert olvasni nem tud!

[quote=PhilC]

"Evolúciósan úgy alakult ki az ember bélrendszere, hogy pl. guggoló pozícióban ürül a leggyorsabban/legkönnyebben. Az ember mint olyan ehhez a guggoló pózhoz sokkal inkább hozzá van szokva, mint pl. a vécén üléshez (lehet, hogy az egyéni életünkben mi többször ültünk vécén, mint ürítettünk guggolva, de az emberiség történelmét tekintve az utóbbi volt gyakoribb).

"

Vannak országok, ahol guggoló wc van, nem ülő. Nem hiába!

 

 

Értem. 🙂

Nincs itthon sámli, a munkahelyen meg kérdeznék, hogy ugye nem a vc-ben akarom magam felkötni, bár ahhoz a sámli túl alacsony. 🙂

A bélnek egyébként ún. perisztaltikus mozgása van, tehát ami elindítja a mozgást, az elsődlegesen a felgyülemlett, távozni kívánó tartalom. A tartalmat lehet növelni azzal, hogyha pl sok rostot viszel be, ezek tkp emészthetetlen részei az ételnek, de felgyűlve kb kisöprik a béltartalmat az általuk növelt nyomás által. Jó megoldás lehet még pl az útifűmaghéj, ha sok vizet iszol, ez sokszorosára megszívja magát, és ugyancsak nagy nyomást gyakorol.

Tehát, ha pl székrekedést okoz az egyik gyszer, és a hashajtó hol hat, hol nem, akkor az is egy fontos kérdés lehet, hogy pl mit és mennyit eszel.

Széklet visszatartását/késleltetését nem javaslom, mert ha x dolgot beviszel, abból x-y (y=felhasznált dolog) mennyiségnek igenis távoznia kell. És x-y az esetek többségében nem = 0. Ha benn marad, az a test egyéb részeire is hatást gyakorol, felboríthat egyéb egyensúlyi állapotokat. 

Pszichoszomatikus hasmenésre sajnos tényleg csak a nyugtató jó, amint kimegy a hatása, a hasmenés folytatódhat, ha a hasmenést eredményező pszichés probléma/stresszes helyzet sem szűnt meg. Segíthet még az autogén tréning, az elméletileg segít jobban kézben tartani a pszichoszomatikus eredetű dolgokat.

A folyamatnak az kedvez, ha pl. a saját térded nyomja a hasadat, plusz húzza le a cuccot a gravitáció, plusz a hasadra egyébként kevés terhelés esik, inkább az egyéb izmok dolgoznak. Tehát ha pl. guggolsz vagy felteszed a lábad valamire, akkor a hasad el tud lazulni, és gyakorlatilag a felhúzott láb által gyakorolt nyomás fogja kipasszíroztatni belőled a dolgokat. A végbélnyílás közeli bélszakasz is olyan ívet vesz fel, hogy könnyebben átzuhan rajta a tartalom, mint egyébként.

Sokan, mikor erőlködnek, nagyban befeszítik az alhasuk izmait stb., azzal próbálnak hatást gyakorolni a bélre, de szerintem ezeknek az izmoknak az elengedése sokkal kedvezőbb eredményre vezet.

Próbáld ki, hogy bevonulsz egy sámlival a vécére, viszel magaddal egy könyvet, és csekkold le, milyen ez ahhoz képest, amikor a) rendesen ülsz, megszokott módon a vécén, b) előredőlve ülsz a vécén. A sámlis-könyves esetben megoldja a dolgokat önmagában a felhúzott láb nyomása a hasra, a gravitáció és az ellazulás.

 

Szerintem elég, ha kellően előre dől az ember. 🙂

Legalábbis a folyamatábra alapján így is megvan az a szög, amivel szemléltetni szokták a székelési metódusokat. Vagy a gravitáció ilyenkor nem segít?

mcm! Ha ilyen sok időnyi törlés után sem tapasztalod, hogy tiszta lenne a papír, az arra is utalhat, hogy nem távozott belőled az a mennyiség, ami valójában távozhatott volna (a "kijárat" közelében marad, megfesti a papírt, de nem távozik). Evolúciósan úgy alakult ki az ember bélrendszere, hogy pl. guggoló pozícióban ürül a leggyorsabban/legkönnyebben. Az ember mint olyan ehhez a guggoló pózhoz sokkal inkább hozzá van szokva, mint pl. a vécén üléshez (lehet, hogy az egyéni életünkben mi többször ültünk vécén, mint ürítettünk guggolva, de az emberiség történelmét tekintve az utóbbi volt gyakoribb). Ezért sokaknak már az is sokat segít a "hatékonyabb" ürítésben, hogyha pl. vécén ülés közben valamire felteszik a lábukat, pl. egy sámlira. Ez a test pozícióját a guggolásszerű pózhoz közelíti. Azt, hogy mennyire magas dologra érdemes feltenned a lábadat, neked kell belőnöd, érezni fogod, hogy hogy kényelmesebb/eredményesebb.

Szerintem a fent általam javasolt dolog egy próbát megér. Ha viszont ennek megvalósítása után is megmarad a problémád, akkor én hajlanék arra, hogy itt valójában inkább OCD-ről van szó.

Konkrét bélproblémák esetén vagy csak általános tájékozódás végett ajánlom egyébként Giulia Enders Bélügyek c. könyvét, szerintem könnyen érthető stílusban ír a testünk témával kapcsolatos működéseiről, sok mindent segít megérteni, esetleg jobban kezelni. https://bookline.hu/product/home.action?_v=_&type=22&id=276387

Én sem hallottam ilyet, ezért javasoltam h kérdezzen meg más hasmenéssel küzdőt, h nekik hogyan megy ez gyorsan.

Idézet tőle: Kiscsillag

Lehet chronost vagy colitis ulcerosast kellene megkérdezni, hogy nekik hasmenés után hogyan megy gyorsan a törlés. 

Erről már nyilatkoztam ugye nekem mindig változik az állaga, ha hasmenéses akkor max az első 2-3 törlés, ami tocsogósabb, aztán egyre halványabb lesz, nem szokott kelleni tonna WC papir. Tehát ezért se értettem. De azért körbe lehet kérdezni, hátha máshol találsz valakit, aki hasonló. Gyakorira milyen válaszok érkeztek a kérdésedre?

Lehet chronost vagy colitis ulcerosast kellene megkérdezni, hogy nekik hasmenés után hogyan megy gyorsan a törlés. 

Több is volt, legalább kiadtad magadból. Megkönnyebbültél kicsit, hogy vannak akik meghallgatnak, még, ha virtuálisan is. 

Na örülök, hogy legalább ennyi értelme volt ezt megosztani... 🙂

mcm, szeretnék neked köszönetet mondani, hogy megosztottad ezt a problémádat, ugyanis ihletet kaptam a történetemre, hogy beletegyem a hashajtót. Nem lemajmoltam a problémád, csak mindössze annyit tettem bele, hogy Louis hashajtót kever Linzer gyerek italába, hogy nem tud róla és megissza, aztán a WC rendszeres látogatójává válik és még a kirándulásról is haza kell jönnie, mert ott jön rá igazán. Aztán olyan rosszul lesz, hogy kórházba kell vinni és hát természetesen a Bajcsyba viszik (hová máshová?), mivel a Maglódi úti munkásszállón laknak.

Nem mintha most irnék először WC-s és hashajtós történetet, de a mostaniba tényleg nem terveztem beleirni, bár a kórházba kerülést terveztem, hogy beleirhassam a Bajcsyt, de más problémát találtam ki erre, ezzel a hashajtóssal meg csak kiegészitettem. Ja és egyik ilyen történetem se sikerült olyan jól, mint ez. És még nincs befejezve, sok izgalmas dolgot tervezek bele.

Egyáltalán létezik olyan távmunka, ami nem kamu és normális? mert hiába kerestem én is régebben, mindegyik egy nagy szardarab volt illetve kamu. Nem nagyon hiszek már benne. 

A távmunkán/otthon végezhető munkán rajta vagyunk a gondozómmal...

@ Nemadomfel & @ Kiscsillag
Ezt is már írtam, hogy ha 3-4 naponta hashajtózok, akkor is RENGETEG mennyiség távozik, nem merek ennél tovább várni... Arról nem is beszélve, hogy van, hogy egyáltalán nem hat a hashajtó vagy csak alig, akkor újra be kell venni másnapra... Aztán van, hogy másodjára sem hat, akkor megint újra és így tovább... Nem lehet ezt direktbe csak péntekre/hétvégére időzíteni pontosan emiatt, mert mi van, ha nem is hat hétvégén? 10 esetből 3-4 esetben nem hat, és újra be kell vennem a hashajtót...

Amúgy biztosan lehetne javítani a helyzeten valamennyit hosszú távon, de a törlési problémára ez akkor sem lenne megoldás...

Nemadomfellel egyetértek.

Össze kellene gyűjteni egy listára, hogy mik lehetnek a székrekedés kiváltó okai. Pl gyszer, kevés mozgás, kevés rostbevitel. Ha drasztikus változtatást nem tudsz elérni, valszeg azért valamennyit lehetne ezen változtatni. 

Én is érzek vmi kényszerességet vagy túlzott ragaszkodàst a rendszeres széklethez ill teljes kiürüléshez. Lehet ezt kellene elengedni. 

A törlési procedúrád hosszasságáról is írtál. Ezen is lehetne javítani, gyorsítani, ahogy javasoltuk ill a lógus is mondta.

Szerintem egy jó szakemberrel át kellene ezt újra beszélni és keresni rá megoldást. Ehhez viszont nyitottnak kellene lenned a változtatásra. 

Biztos, h nem egyedi dolog ez a székrekedéses probléma és azt gondolom. Ha csak hétvégen hashajtóznál, akkor hetente min 1 nap lenne székleted, esetleg mind2 hétvégi napod. 1 hét alatt nem jutsz el bélcsavaradoság. 

 

Szia!

Szerintem van erre megoldás, csak te nem látod! Ahogy Linzer írta, ez nálad valami kényszeres dolog, amin nehéz változtatni.Én amikor anno 2001-ben bevonultam sorkatonának, 2 hétig ott voltam Szabadszálláson, és nem volt nagy dolgom, csak amikor hazaértem, igaz akkor a mennyiség annyi volt, hogy majdnem eldugult a Wc. 😀   De mégse kaptam bélcsavarodást. Többször volt, hogy több napig nem voltam. Nem lenne érdemes egy esetleges bélcsavarodást megkockáztatni, minthogy így éled le az életed, hogy se munka, se távollét az otthontól, se suli, ser semmi, csak mert a Wc fogja vagy?Én még sose halottam ilyet, hogy valaki bélcsavarodást kapott, mert nem tudott Wc-ni.Már írták, de ha pénteken vennéd be, akkor mi van?  Egész nap filmeket nézel, és élvezed a jó kajálásokat. Ettól lehetne az élet számodra több is. Bocsi, ha megbántottalak, de már rég óta olvaslak, és kikívánkozott amit gondolok, de tudom, nagyon nehéz helyzetben vagy, és nehéz ezen változtatni. Talán egy lógus segíthet...

Oldal 1 / 3Következő