Tartalmak létrehozásához (vagy Regisztráció) szükséges.

Te mit teszel azért, hogy jobban érezd magad?

Oldal 1 / 6Következő

Nekem van két jobbkedvre derítő módszerem, amit a moly.hu nak közszönhetek.

A pszichológusok mindig javasolják ugye a hálanplót, hogy minden nap írjunk fel 3 dolgot, amiért hálásak vagyunk. Nekem ez álságos, mert van olyan nap, hogy nem tudok ilyet meglátni, nem őszinte, eznkívül ez lejhet minden nap ugyanaz is. Sokkal jobban bejött a 100 dolog ami boldoggá tett lista. Itt minden évszakban gyűjteni kell 100 dolgot, ami boldoggá tett, ami örömet okozott. Ez lehet bármilyen apróság, vagy nagy dolog. EGy nap írhatsz 10-et is, de az is lehet, hogy 2 hétig nem írsz semmit. 

EZ a szokás rávezet arra, hogy meglásd a jó dolgokat, és kicsit jobbkedvre derít, bár én ezzel együtt is sokat vagyok stresszes, mégis sokat segít ez a gyakorlat.

A másik a hasonló Fogadalom lista, hol minden évszak eljén tenni kell 20 fogadalmat, amit teljesíteni szeretnél, és ebből 10-et teljesíteni. Ez lehet bármilyen kicsi is, de nagyobb is. Pl. elolvasni egy bizonyos könyvet, megnézni egy bizonyos filmet, fogyni 3 kilót stb. Hogy ezeket teljesítem az jó érzéssel tölt el. 

Ünnepi érzések ...

 

Ne törjön titeket magány!

Ne hasson át szomor!

Adjátok meg mi jár,

testnek erő,

léleknek báj.

És a pillanat tietek lesz,

ha rövid időre is,

de ez mindenkinek kijár!

Kellemes ünnepeket!

 

 

 

yesheartlaugh

Tessék inni. Pár pálesz vagy sör segít.  

Minden egyes próbálkozás kudarc mivel már semmitől sem tudom jól érezni magam hiába próbálkozom

Termék hirdetést, pláne ha közvetlen az értékesítés engedély nélkül ne tegyetek be. Köszönjük.

Jó reggelt kívánok! 🙂 Most jó a kedvem! Nálam délután 2 és 3 felé kezdődik a szorongás, nagyon erős szorongás. Télen egyébként is rosszabb. A horror úgy segít, hogy eltereli a figyelmem a sok szörnyűség. Erős hatások érnek, de ez csak annál a horrornál működik, aminél valamilyen szinten elképzelhető, hogy megtörténhet. A zombis horror például csak szórakoztat. 🙂 Na, a Mártírok nagyon elterelte az állapotomról a figyelmet. Szép napot kívánok!

Hogy nem érzed jól magad? Szorongás vagy depi? És hogyan segít a horror?

Nekem is van bepótolni valóm bőven. Mostanában inkább olvastam. 🙂  A Sörgyári capriccio tényleg jó! Ma horrort nézek este. Nem érzem jól magam. 🙂 Az a címe, hogy Démoni doboz. Sokat elárul! 🙂 Jó lesz nagyon!!!

Sok jó film van, az az igazság. Viszont én keveset tudok újra nézni. Amit nagyon sokszor láttam, azok a kedvenceim, a Tarantino filmek, Forest Gump, Alien filmek, A 28 nappal később, 28 héttel később, és van egy franci zombis film, aminek most nem jut eszembe a címe. és a Bergman filmek. De a Mamma Róma és úgy anblokk az olasz neorealista filmek. Szóval, van bőven mit nézni időről időre. 🙂

És hát az olvasás!!! A legjobb!

Nincs semmi bajom az AvP -vel. 🙂 A Becstelen brigantik jó volt, de kissé vontatott, akárcsak a Django. Kiváncsi vagyok a Volt egyszer egy hollywood-ra, ami már megvan, csak meg kellene nézegetni...

Cseh filmekből hm, a Sörgyári capricchio tetszett, bár fiatalon láttam, meg olvastam is. Horrorból meg ott az Otesánek, igaz, az eredetileg gyerek mese. Vígjáték? A Promenád a gyönyörbe annyira cseh jellegű, pedig nem az. 🙂

Művészfilmekből is annyit a bepótolni való. Madárember, Az egészség ellenszere, akkor a mostani Joker...

Egyet értek veled, de nekem bejött az újvonalas Alien garnítúra is. De kíváncsian várom a folytatást is, amiben állítólag visszatérnek a gyökerekhez. Sőt!!! Olyan elvetemült tudok lenni, hogy nekem az Alien vs Predator is tetszett! 🙂 De a top 3 filmem: Az én kis falum (Menzel), Tükör által homályosan és a Becstelen brigantik. Mondjuk Tarantino minden filmjét szeretem. És Bergmant is nagyon. A csehek pedig nagyon jók az iróniában. 🙂

Sajnos a Mártírok nekem kimaradt, meg még jó pár film, alig nézek valamit egy ideje. A zombi az klasszikus minden téren, az Alienből pedig az 1. és a 2. a kedvenc. A 3 az művészfilm volt, a 4. meg kissé jurassic park-os. A két utolsó meg hm, hát érdekes, de a történetbe nem nagyon illettek bele szerintem. 🙂

Az Alien filmeket nagyon szeretem, még a Prometheus is bejött nekem! 🙂 A Mártírok nagyon erősen hatott rám, durva volt. Imádom a zombis filmeket... 🙂

Nekem a horrorfilmekhez túl magas az ingerküszöböm, de egy jó horror játék éjjel, pláne virtuális valóságban az már valami. 🙂

Mik a kedvenc horrorjaid?

Sziasztok! Új vagyok itt. Bipoláris affektív zavart diagnosztizáltak nálam.  Nagyon szeretek olvasni és filmeket, dokumentum filmeket nézni. Ha nagyon rosszul érzem magam, akkor horrort nézek.

De én csak 1-et használok!!!

Különben volt egy kollégám, több könyve is megjelent stb., és egy mondatot sem ő írt le, csak diktált!

kleócska drága

a könyvet az ember maga írja

hidd el eszternek se törött el egyetlen ujja se XD XD XD

Diktálhatok Walakinek??? Én már attól jobban is lennék. Csak ez a rohadék gépelés ne lenne.

'Te mit teszel azért, hogy jobban érezd magad?' --==>> Írjatok ti is egy könyvet! 😉

Újabb Kellemes Vasárnapot Kívánok!

Hála & Köszönet ezúttal Kleónak! ❤❤❤

Hölgyeim és Uraim, íme a "Vasárnapi újság":

 

https://www.borsodbook.hu/forumtema/az-franya-angol

 

 

Hálás köszönetem Beus! ❤

Skacok! Itt olvashatjátok a cikket:

https://www.borsodbook.hu/forumtema/allatok

Kellemes Hétvégét Kívánok!

 

mindenképp 😀

Na, jah! 🙂

"Te mit teszel azért, hogy jobban érezd magad?" ---===>>>> ÍROK EGY CIKKET AZ ITGOLD BORSOD BOOK RA !!! 😉

 

"Igaz Beus?" 😉

 

Robo? XD

 

 

Idézet tőle: Kleó

Biztosan kialakul. 🙂

A férjed adoptálta a fiadat???! Tök jó! Ja, és a lényeg, hogy a gyerek megtalálta a kis helyét a társaságban.

Igen, a háta mögött már az apukájaként emlegeti; azt mondja, igy teljes a család! És boldog... egyemmeg.

Most épp iszok mint a gép, de kell. Ennyi piára már nem berem vebenni a gyogyszert. Igy meg nem tudok aludni. Ezért iszok. Csak már elfogyot... 

juhuuu

 

Bocs edzeni.Most vettem észre.

 

Rég nem voltam így szétesve mind ezen a héten.Megyek eddzeni és még elviszem a kutyát is valamerre.Jó lenne rendet rakni egy kicsit a fejemben és feltöltődni.

 

Okos gondolat.

Egyszer olvastam valami olyat, hogy mivel értágító, így az agyi ereket is kitágítja, vagyis ott esik a vérnyomás, amit nem mindenki szervezete tud kompenzálni vagy tolerálni, és ezért az álmosság.

Az éjféli kv bealtat. De jobb 4-6 söröcske, az a tuti.

A kávétól én álmos leszek. Az a mennyiség ami már ébren tart az nagyon feszültté is tesz.

én se tudok aludni, a délelőttöket meg átalszom

semmit

kv

zsebrádióból zene + kutymuttyal sétálás ....

A zene néha nekem is jót tesz, most erre vagyok egy ideje rákattanva (ez nem szeletelős, Kleó és Krisz). 😀

 

Dettó, ugyanez, plusz iszok egy finom citromfüves teát smiley

Mit teszek? Dolgozok,élvezem az eletet, elfogadom a segítséget és egyáltalán teszek azért,hogy jo legyen.

Biztosan kialakul. 🙂

A férjed adoptálta a fiadat???! Tök jó! Ja, és a lényeg, hogy a gyerek megtalálta a kis helyét a társaságban.

Idézet tőle: Kleó

Érdekes, ez ugyan Pest, de egy csomó helyen rendelik, még a rendelő patikájában is. Itt nálunk a kispatikában minden van, de pl. a múltkor csak az átriai gyszereimet váltottam ki, hátrament összeszedni az asszisztens, oszt hallom, hogy mondja a másiknak: "mind hülye". Szóval: hülyegyógyszerek. 😀
Még a haverom is itt szokta kiváltani (náluk is csak megrendelik), aztán ugye látják, h miket szed. Így a múltkor simán adtak neki ingyen egy 30 forintos szatyrot, csak menjen már... Meg 1x kiesett a vodkásüveg a felsőzsebéből (nem tört össze, még az lett volna nagy szám...), hát egy kukkot sem szóltak. Mondjuk velem sem vitatkoznak. 

Nem tudom, mi lesz itt a visszhang, de amúgy sincsenek itt (sem) barátaim, a szülőire is a férjem ment. Néha beszélek a tanitónénivel telefonon, de már nagyon azt sem kell, gyerek beilleszkedik most már. Gondolom ha valami van, hivnak (mint a múltkor, leesett egy játékról du). Egyébként meg beiratáskor még csak én voltam a fiamért felelős, azóta a férjem is - gyereknek új vezetékneve is van- és el kellett küldenem a határozatom, de nem vettem észre utána sem semmit. Nem tudom, mi lesz itt, de egyébként meg maszkban voltam XD csak a nevet jegyzik meg! Arcot nem hiszem, azt még a háziorvosnak is egyszer mutattam csak meg 🙂

Érdekes, ez ugyan Pest, de egy csomó helyen rendelik, még a rendelő patikájában is. Itt nálunk a kispatikában minden van, de pl. a múltkor csak az átriai gyszereimet váltottam ki, hátrament összeszedni az asszisztens, oszt hallom, hogy mondja a másiknak: "mind hülye". Szóval: hülyegyógyszerek. 😀
Még a haverom is itt szokta kiváltani (náluk is csak megrendelik), aztán ugye látják, h miket szed. Így a múltkor simán adtak neki ingyen egy 30 forintos szatyrot, csak menjen már... Meg 1x kiesett a vodkásüveg a felsőzsebéből (nem tört össze, még az lett volna nagy szám...), hát egy kukkot sem szóltak. Mondjuk velem sem vitatkoznak. 

Nálunk külön rendelni kell, de megcsinálják. Itt csak a kórház közeli gyszertárban van minden, de az benn van a belvárosban, és ha nem muszáj, akkor nem megyek. A faluba járok a kajavásárláson kivül minden mást intézni.

Nyilván, hogy most "meg tudom rendelni" a gyszereket az ideggondozótól telefonon is, ami szintén sokat segit, nem kell abban a kórházban a többi "beteggel" egy légtérben lennem! És nem azért, mert utálom őket, hanem inkább a sajnálat miatt (aztán magamat is elkezdem sajnálni), úgyhogy jót tesz ez is a közérzetemnek.

Az injekciót meg itt is a háziorvosommal adatom be, adtak az átrián egy kiskönyvem, abba kell pecsételjen minden alkalommal (oltási könyv, ahogy én hivom). Szeretem az itteni háziorvost, nagyon alapos és fájdalommentes a szuri, plusz lsd fentebbi bekezdés. 

A sors iróniája, hogy gyakorlaton sajnos kénytelen leszek mégis megint velük foglalkozni, mert egyedül a Pszichiátriai Érdekvédelmi Fórum (PÉF) vállalt, ami egy sorstársi közösség, mások gyakorlatilag csak levegőnek néztek vagy kedvesen elutasítottak. (Nem, persze, hogy nem a stigma miatt.)

Én nem érzem úgy, hogy torkig lennék az egésszel, csak már meguntam, hogy mindig a rövidebbet húzom, ha szót emelek a bánásmód vagy akármi ellen a pszichiátrián. Megkaptam az ambuláns lapomat: minden negatív rajta, ami csak lehet, megkapom megint a gyámságot. Szóval mindent megtettek, hogy lehúzzanak a vécén. Akkor most rajtam a sor. Mostantól megpróbálom úgy csinálni, hogy minél kevesebb gondom legyen velük. Elviszem a seggemet az injekcióra, de ott is csak seggben leszek jelen, amennyire csak lehet, ignorálom az egész társaságot. Leköt a suli, vannak programozási terveim, egyelőre hobbi szinten JavaScripttel szeretnék szórakozni, mert abban látok fantáziát, illetve abban akarok megvalósítani valamit. Egyébként észrevettem, hogy többen csak seggel fordulnak már a pszichiátria felé, jó szót nem lehet tőlük várni, csak a "betegségtudat" erősítgetését, ami hosszú távon Bukta utca.

Idézet tőle: Vásárhelyi Beus

Én ugyanigy vagyok az egésszel: torkig. Senkinek nem mondom el, ma kiváltottam/megrendeltem a gyógyszereimet, és nem érdekel, hogy a gyógyszertáros mit gondol... Én működöm, és jól!

Nálunk a környéken, ahol lakom, a gyógyszertárban ki se adják a gyógyszert, máshova kell menni. Ugyanis "nem tartanak ilyen gyógyszert", mert "ezen a környéken nincs ilyen beteg." Képmutató rohadékok. Ezektől várjon az ember segítséget. Várni várhat, de nem kap.

Szerintem amúgy, nem a betegségtudat kialakítása húz a mélybe, hanem azok az emberek, akik ezt nem értik meg, nem fogadják el. Mivel egy olyan világban élünk, ahol szinte semmi sincs rendben, lehet mi normálisak vagyunk, vagy normálisabbak mint az emberek többsége, ezért különbözünk tőlük, szóval vagy "velünk van a gond", vagy a többi emberrel. Én nem szeretnék a többséghez tartozni, és nem azért, mert ki akarok mindenáron lógni a sorból, hanem szerintem az emberek többsége nem normális.

Drága Beus, kitartás Neked, és sajnálom, hogy néha rosszabbul vagy. Szerintem minden alakul majd és jobb lesz, ne add fel smileyheart

Idézet tőle: Wildflower

Évekig dolgoztunk a betegségtudat kialakításán, de rájöttem, az csak mélyebbre húz. A vitaminokat szedni kell, az ok, de nem vagyok többé beteg.

Mert amint megtudja valaki, egyből, úristen és a családod hogy bírja?

Hát basszus, dolgozok napi 8 órát, intézem a bevásárlást, vacsoráztatom, fürdetem, altatom a gyereket és mégis én vagyok a főgonosz?

Na ezért nem vagyok többé beteg. Egyébként meg kérdezzék meg a családomat. Szeretnek engem. 

Egy kívülálló meg meghallja, hogy PS és egyből mentőt akar hívni. Na jó nem, de kb ezt hallottam a hangján.

Na szóval eddig tarott nálam a betáplált betegségtudat.

 

 

Én ugyanigy vagyok az egésszel: torkig. Senkinek nem mondom el, ma kiváltottam/megrendeltem a gyógyszereimet, és nem érdekel, hogy a gyógyszertáros mit gondol... Én működöm, és jól!

Oldal 1 / 6Következő