Tartalmak létrehozásához (vagy Regisztráció) szükséges.

Neuropátiás fájdalom

Igen, én is tapasztaltam. 🙁 Nekem a bal arcfelem fájt nagyon)--Akkor , amikor at autó "ráz", ha erősebben megsüti a nap(!), plusz akkor, mikor elköltöztem a barátomtól, utána pár napig.. Nekem a pszichoszómatikus tünetek is rásegítenek olykor a fájdalomra.. a fogaimmal nincs különösebb baj, pár gyanúst azért kicsináltattam.. Nekem az Anafranil és a kristálygomba lé (citrommal, cukorral, mazsolával "eteve") jött be. Nagyon nagy fájdalmaim voltak, de ezek rendszeres fogyasztása segített. (korábban állandóan fül-orr gégészetre jártam, fogorvoshoz, de hiába.,neurológiai MR-em is negatív.)

Zsolt nagyon sajnálom.:)D

Csak nagyon távolról, de hasonló betegségem volt. Csak a kezeimre vonatkozott, nem fájdalmat, hanem kellemetlen zsibbadást éreztem, ha valamit megfogtam, de még akkor is, ha letámasztottam valahová. Gyengült is, nem tudtam fogni, szorítani igazán, mindig olyan érzésem volt, mint mikor valakinek a hidegtől nagyon elgémberedett a keze.

Ezt egy egyszerű műtéttel megoldották nálam, felszabadították a beszorult idegeket. El is múlt a baj. Persze míg eljutottam egy normális orvoshoz, aki tudta mi ez, és hogyan tovább, az egy elég kacskaringós történet. 😉

Idézet tőle: Gege

De ezt miért nevezed neuropátiás fájdalomnak? Sztem az valami egészen más, nem? Pl amikor idegi eredetű egy hatalmas fájdalom, de úgy értem az idegit, hogy nem pszichés, hanem keményen IDEGről van szó, pl. trigeminus neuralgia vagy a diabeteses neuropátiás fájdalmak is tudnak brutálisak lenni. Leglábbis én így tudom vagy gondolom.

Meg aztán az egy újabb jelenség sztem, ha kimerülésről van szó, és tehát mindent megcsinálsz, csak éppen az átlagnál sokkal jobban kimerülsz fizikailag. Azaz én itt nagyon sok eltérő dolgot vélek felfedezni az írásodban.

Még mesélnél a Te tüneteidről, érzéseidről, okokról?

Nem nevezem semminek, hanem olvastam. Szerintem azért kimerítő annyi minden, mert ezek miatt az érzések miat alapból terhelve van a szervezetem fizikailag, és ez merít le.

lekileg se vagyok túl jól, az tény, és gondolom, minél rosszabbul vagyok lekileg annál jobban kijön a testemen.

 

Ezt a "fájdalmat" elég régóta ismerem, de valószínűleg volt olyan időszak amikor elmúlt, vagy kevésbé volt feltűnő.... Hmmm, inkébb kevéséb volt feltűnő. Ami azt jelenti, hogy nem volt állandó. Most az. De alkohol fogyasztása után jobb. 😀

A sok eltérő gondolat annak is betudható, hogy igen nehezen fogalmazom meg pontosan mi is történik velem. pedig én ezzel már igen régóta "együtt vagyok élve" úgymond. Azért nehéz, mert semmi más nem okoz ilyen érzést, ezért nincs viszonyítási pont se.

Tegnap volt egy ilyen kirohanásom, mert elegem lett és azért nyitottam belőle témát.

Idézet tőle: Hans

Szia, orvosnál (ideggyógyásznál) voltál már a problémáddal? A wikipédia szerint elég sokféle megjelenése és oka is lehet, tehát az öndiagnózis ennél a betegségnél nem biztos, hogy túl megbízható (persze ettől még utána kell olvasni, főleg ha <gondoljuk ide a rendkívül hiteles praxis.blog.hu tetszőleges posztja vagy kommentjét>)

http://en.wikipedia.org/wiki/Neuropathy

http://en.wikipedia.org/wiki/Neuropathy_%28disambiguation%29

Nem voltam orvosnál. Először is hülyének nézne szerintem,

Gyulladáscsökkentőt kapnék rá, ezt tudom.

Nem állítok fel öndiagnózist, arra voltam kíváncsi hogy mások éreztek e már hasonlót és szerintetek ez mi lehet.

Figy, az úgy volt hogy beírtam a keresőbe hogy "tűszúrásszerű érzés" és a neu. fájdalmat adta ki. De ezt magamnak nem kívánom, csak az zavar hogy ugyanazt írták amit én is mondanék. 🙁

Idézet tőle: Hans

Szia, orvosnál (ideggyógyásznál) voltál már a problémáddal? A wikipédia szerint elég sokféle megjelenése és oka is lehet, tehát az öndiagnózis ennél a betegségnél nem biztos, hogy túl megbízható (persze ettől még utána kell olvasni, főleg ha <gondoljuk ide a rendkívül hiteles praxis.blog.hu tetszőleges posztja vagy kommentjét>)

http://en.wikipedia.org/wiki/Neuropathy

http://en.wikipedia.org/wiki/Neuropathy_%28disambiguation%29

Hát de a leírtak alapján az ideggyógyász elhajtja ilyen tünetekkel egy pszichiáterhez ... Legalábbis ez az én véleményem. 

De ezt miért nevezed neuropátiás fájdalomnak? Sztem az valami egészen más, nem? Pl amikor idegi eredetű egy hatalmas fájdalom, de úgy értem az idegit, hogy nem pszichés, hanem keményen IDEGről van szó, pl. trigeminus neuralgia vagy a diabeteses neuropátiás fájdalmak is tudnak brutálisak lenni. Leglábbis én így tudom vagy gondolom. 

Meg aztán az egy újabb jelenség sztem, ha kimerülésről van szó, és tehát mindent megcsinálsz, csak éppen az átlagnál sokkal jobban kimerülsz fizikailag. Azaz én itt nagyon sok eltérő dolgot vélek felfedezni az írásodban. 

Még mesélnél a Te tüneteidről, érzéseidről, okokról?