Tartalmak létrehozásához (vagy Regisztráció) szükséges.

sport és egyéb önfejlesztő gyakorlatok...

Oldal 1 / 2Következő

drágának találod? :DDD

kinek mi ér meg mennyit. magyar szokás ezt megvitatni...

Éhgyomorra szoktam, nagy ritkán viszont vacsora helyett. 30gr per nap, egyszer egy nap, igy elég sokáig elég. De a Scitec finomabb...

ezt éppen nem ismerem, de figy, azt tudod ugye, h ezek a nagy %-os fehérjék sokkal rosszabbul szívódnak fel tejjel, mint tiszta vízzel? Tudom h kellemesebb, na meg a te dolgod is, de komolyan ront a hatékonyságon! és te most egyszeri 30 gr-ot vagy napi 30 gr-ot írtál? és ha egyszeri, akkor naponta hányszor? 

Meg őszintén szólva, kicsit drágának is találom, legalábbis ahhoz képest, h a noname ám bevizsgált, csak nem annyira divatos 80% feletti proteinek közül 2,4 kg-os 13-14 körül már van (Whey c-6 pl) vagy majdnem ugyanezt kivitelezik zacskós formában is, egy az egyben az az anyag, csak ugye nem teszik műanyag dobozba a design miatt, és így 11 ezer körül már megvehető kisker-áron (Whey 6:3:1, ez is 84 % körüli). 

+ figy, még annyi észrevételem van, aztán persze Te döntesz h ezeket a fehérjeconcentratumokat javasolt éhgyomorra lelöttyinteni, mert akkor baromi jó  a felszívódás hatásfoka. Ugyanígy, lefekvés előtt is, hadd dolgozzon csak a szervezet éjszakára. 

Na okés, köszi, csak kíváncsi voltam, aztán azért írtam ezeket, mert írtad, h "amíg van". Szal ha nem ragaszkodsz nagyon a márkanévhez és a designhez, kapásból 2 ezret spórolsz kb / csomag. (bár az általad mutatott se éppen SCITEC, és persze a SCITEC is elkezdte forgalmazni pár ezerrel olcsóbban a dolgait design nélkül, szal aki ismeri, annak megéri oda figyelni sztem)

nem tudom fejböl hozzá az adatokat, de itt elolvashatod ha akarod:

http://www.egeszsegbolt.hu/406-sportitalok/8032-biotech-iso-whey-zero-csokolades-izu-908g.html?gclid=CJ2i3Puyq7QCFUdZ3god6zMATQ#leiras

Az ajánlott napi egy adaggal iszom, fele viz fele tejjel, 3dl-be másfél kanállal (kb 30g), általában edzés után, reggeli helyett. 

Semmi egyebet nem teszek, mert nem akarok kalamajkát a gyógyszeremmel... Diétázom hozzá, ennyi. De most jönnek az ünnepek és nem szeretnék kimaradni a finomságokból, mert amúgy meg szeretek enni.

ja hogy te nő vagy? hops, ezt tényleg nem gondoltam volna 🙂

na sebaj, amúgy a fehérjekoncentrátumok nagyon de nagyon hasznosak, igen, tapasztalatból is tudom, főleg ha valaki be is tartja mellé amit be kell. jó az is amit írtál (csak a neve cseng ismerősen de közelebbről nem ismerem. hány %-os? és hányszor hány gr-t szedsz? mellé egyéb?)

Fehérjét használok, amig el nem fogy... már nem sok van hátra. BioTechtöl vettem Iso Whey Zero nevü port.

Használ. Már 6kilót fogytam ezekkel és sokkal erösebb vagyok mint régen, lett kondim.

Egyébként még mielött fiúnak néznél, én nö vagyok 😀

Értem. és csak natúrban vagy turbózod is a dolgokat? (steroid, hosszú- és rövidfehérjék, stb??) Ha fehérjekoncentrátumokat használsz, akkor megkérdezhetem, hogy melyeket?

és amúgy jót tesz? 

szia,

nem versenyzek vagy ilyesmi, hanem simán heti 4-5x konditerembe járok, kardiózni meg súlyzózni. Nem szeretnék ugyanis sem cukorbeteg lenni, sem elhizott lenni (mindkettö mellékhatása a gyógyszernek egyes esetekben). Szóval "csak" mozgok. Áprilisban kezdtem, most tartok szünetet.

Idézet tőle: Mobid2

ma voltam utoljára edzeni... Legközelebb január közepén megyek, újult erövel, keményebb edzéstervvel.

Ne ehhez gartulálok! és szabad tudni, melyik sportágban edzel? tényleg érdekelne! nem kell beazonosítható dolgot (egyesületet stb) mondani, csak a sportágra lennék kíváncsi! köszi

Idézet tőle: berbar

...

ne haragudj, ez a 3 pont nálad mit jelent? 🙂 sajnos nem tudom megfejteni ...

ma voltam utoljára edzeni... Legközelebb január közepén megyek, újult erövel, keményebb edzéstervvel.

...

Idézet tőle: berbar

Gergely, mi a véleményed a triatlonról? (OFF: Mi történt a korábbi nickeddel?)

az egy nagyon jó sportág! én magam is érintve vagyok, meg eleve ismerem az egész szövetséget is. csak nem triatlonozol? hol merre? 

ezt korábban törölték, most meg mindkettőt akarja ez a pukkancs prof. 

Gergely, mi a véleményed a triatlonról? (OFF: Mi történt a korábbi nickeddel?)

Idézet tőle: kortefa

önuralmat is gyakorolhatsz, én is igyekszek a mai naptól

részletesebben mit szeretnél sportolni? mármint oké, h küzdősport, de melyik? na meg az önmagában nem elég sztem, de erről beszélhetnénk privátban ... ok? De én továbbra is a helyedben nem hanyagolnám az úszást, hát Debrecennek országosan is baxott jó uszodája van, és az úszás meg a legeslegjobb állóképességet adja, és ráadásul nem károsítja semmidet ... Én korábban sportoltam vadabbat is, na aztán eddig 2 komoly műtétem volt, szal nem érdemes, hidd el. 

Na beszéjük meg, ki mit sportol és emnnyire komolyan? korizni pl hova jártok? Városligeti vagy terasz? vagy? 

Na beszéjük meg, ki mit sportol és emnnyire komolyan? korizni pl hova jártok? Városligeti vagy terasz? vagy? 

Korizás az tényleg iylen. Vagy akáűrcsak a sima nekifutás csúszás a jégen 🙂

Na, de hogy a témához is hozzá szóljak: délután a séta közben most beiktatok egy kis futást és egész jól esik. Plusz este tornázom, mondjuk az nem esik jól. Lehet, hogy venni kéne egy aerobik dvd-t és arra aerobikozni. 

...

Ja, az a probléma, hogy a SAJÁT hozzászólásomat kijavítottam? Hát ez tényleg borzasztó... 

...

"nem csinálsz itt hepajt egy betü elirása miatt"

Miről beszélsz?

"élvezetektől való tartózkodás"

Mitől? Szex, finom ételek, meleg takaró, bundás cipő, fürdőzés forró vízben, édesség?

az élvezetektől való tartőkodást, meg hogy nem csinálsz itt hepajt egy betü elirása miatt, bár az inkább már az önmegtartóztatás lenne, a kettő más

Beszéljük meg, hogy mit jelent számodra az önuralom, mert valószínűleg neked mást jelent, és nekem is. 

önuralmat is gyakorolhatsz, én is igyekszek a mai naptól

Amúgy rájöttem, hogy mi az, ami nagyon jó lenne: korcsolyázás. A csúszkálásban van valami elemi vidámság és erő. Tudtátok, hogy a vidrák nagyon játékos állatok és órákon keresztül csúszkálnak a hóban? Szánkózni is szeretek, bár baromira féltem a kis csontjaimat. Lehet, hogy elmegyek korcsolyázni. 

hát csak hajrá

Igen! :))))

gyakorolj önmegtartóztatást

K.rva élet... nem lehet szerkeszteni? Nem helyoldal, hanem hegyoldal. 🙂

Esténként meg húszezer fekvőtámasz levezetésnek! :))))

Idézet tőle: berbar

http://www.youtube.com/watch?v=AWgfi466FPU gyere ki a helyoldalba

:)))

Nincs edzéstervem. Nincs kedvem hideg vízbe menni. Nem szeretnék olyan helyen lenni, ahol bezártság érzésem van, márpedig az uszoda ilyen. Várom a jó időt, akkor majd megyek. 

Dehogy! Vannak egész nagy uszodák is! És a víz pedig nem hideg, hiszen előírás szerint 27 és 28 fok között van mindenhol (amelyik versenyuszodának számít). Hajós pl megfelel? Az kellően nagy ... Figy, mondom h felejtds el a bezártság-érzéseidet eg ykicsit, csak atta az 1 órára, amíg szétúszod magad, kimerülésig! na ? ehhez még mondkik napi 2 x 50 km bicózás, + 2 x 10 km futás, és meglátod, tök hamar javulni fogsz. Nos ? Ez így okés kezdő edzéstervnek? Mondjuk 30 napig csak ezt csinálod, aztán majd változtatunk!

http://www.youtube.com/watch?v=AWgfi466FPU gyere ki a helyoldalba

:)))

Nincs edzéstervem. Nincs kedvem hideg vízbe menni. Nem szeretnék olyan helyen lenni, ahol bezártság érzésem van, márpedig az uszoda ilyen. Várom a jó időt, akkor majd megyek. 

Persze h hallottam. A legjobb gyógyszer ellene h felejtsd el egy kicsit, aztán gyere le az uszodába! Első nap csak egy fél órát, második nap már 45 percet és így tovább. Meglátod, jót fog tenni! Van már edzésterved amúgy? 

Itt egy kis olvasnivaló agorafóbia-klausztrofóbia témában. Kíváncsi vagyok, hogy bárki képes-e rajtam kívül elolvasni. 🙂

http://web.axelero.hu/horgasz3/cikkek/fobia.htm

Hallottál már az agorafóbiáról? 

Most nincs időm ezzel kapcsolatban leírni valamit, nézz utána a neten. 

Aztán majd folyt. köv. 🙂

Idézet tőle: berbar

Ez egyáltalán nem ilyen egyszerű. 🙂 De nem baj, életerős fiatalembernek tűnsz, nem valószínű, hogy megérted ezt a problematikát. Majd kitalálom a szárazföldi úszást, jó? 🙂

De mi lenne a problematika? főleg ami szárazföldön nem jelentkezik? 

Ez egyáltalán nem ilyen egyszerű. 🙂 De nem baj, életerős fiatalembernek tűnsz, nem valószínű, hogy megérted ezt a problematikát. Majd kitalálom a szárazföldi úszást, jó? 🙂

Idézet tőle: berbar

Edzésterv? Jól hangzik! Elképzelem magam, ahogy bemászom az ágyba este, na tuti nem szoronganék (annyit). :)))

Gyerek- és kamaszkoromban úsztam, kötelező jelleggel (scheuermann-om van). 

Most a hülye agorafóbia miatt hiába van bérletem, képtelen vagyok rávenni magam, hogy elmenjek az uszodába. 🙁

Továbbra is aerobikban gondolkozom. Jógáztam itthon, magamban, de nekem az nem elég dinamikus.

na ez tök jó! Akkor tedd félre a fóbiát, aztán menj el uszodába, de napi szinten, lehetőleg 2x! meglátod, javul a helyzet!

Edzésterv? Jól hangzik! Elképzelem magam, ahogy bemászom az ágyba este, na tuti nem szoronganék (annyit). :)))

Gyerek- és kamaszkoromban úsztam, kötelező jelleggel (scheuermann-om van). 

Most a hülye agorafóbia miatt hiába van bérletem, képtelen vagyok rávenni magam, hogy elmenjek az uszodába. 🙁

Továbbra is aerobikban gondolkozom. Jógáztam itthon, magamban, de nekem az nem elég dinamikus.

Idézet tőle: lola

edzéstervet...:) a levezető gyakorlatokat már tudjuk pfff.....

hahahahaa

edzéstervet...:) a levezető gyakorlatokat már tudjuk pfff.....

A futás pont nem a legjobb, na meg nem is a legegészségesebb. Főleg ha gond van alapból is a térdeddel. Tudom ajánlani az úszást, de azt úgy egy esti kimerülésig!!!

Ne meg egész más ám egy munkaszerű fizikai lefáradás, mint egy kifejezetten sportolási céllal végzett fizikai tevékenység, netán még jól meg is tervezve! Mihez adjak neked edzéstervet? 😀 Ahhoz ismernem kellene először is ...

Nem mentegetőzésből írom, de a napi 10 perc torna mellett még végzek egy csomó házimunkát, ami szintén pár óra mozgás, erőfeszítés. Plusz kábé egy fél óra, óra intenzív séta. Azt nem mondanám, hogy egy helyben ülök egész nap. Amúgy igen, elég röhejes. 🙂 Sajna nem vagyok valami fitt fizikailag (ahogy lelkileg sem). 

Volt például olyan, hogy rábeszélt a szomszédom, hogy fussak minden nap, jó lesz a szorongás ellen. Hát futottam is (inkább nem mondom meg, hogy mennyit 🙂 ). Eredmény: baromi sz.rul esett, a végén meg jól megfájdult a térdem. 

Nekem az aerobik pont azért esett olyan jól, mert jóval többet kellett mozogni, mint amennyi alapból jól esett volna, de a zene + társaság, meg a jókedv (kábé végigröhögtem az egészet) hozzásegített ahhoz, hogy meg tudjam csinálni. Ez hetente egyszer volt, sajnos fogalmam sincs, hogy heti hány alkalmat bírnék ideális esetben, lehet, hogy heti hármat, de az is lehet, hogy minden nap is menne. 

Idézet tőle: berbar

Sportoló vagy?

Jól értem, hogy fizikailag elfáradsz ugyan, de pszichésen nem leszel jobban a mozgástól?

Hehe, egész vicces belegondolni, hogy te egész nap sportolsz.

Én sétálok (minden nap), aztán este kábé 10 perc torna és kész, ko (káó) vagyok. 

 

Jaja, az volnék, csak írtam h most miért vagyok ilyen lazán. de tudom, éppen most kaptam meg egy másik fórumtémában h igazából én tök gyanús vagyok 😀  Itt meg vicces a dolog .... na szépen állunk.  Napi 10 perc torna? az igen! XD Jó persze más aki 4-5 éve skorától napi 6-8 órákat edz persze, de ez a 10 perc ez egy tök átlaghoz képest is meredek, nem? És még KO is vagy tőle? huhaaaa

Én kényszeresen minden nap sétálok, hogy legyek kint friss levegőn és érjen természetes fény. Ez a mániám. 

Tény, hogy a természet nagyon megnyugtat és néha szóba elegyedek a kutyásokkal is. 

Én ugyan nem szocfób vagyok, hanem agorafóbiás, de nekem is jól esik "embereket nem látni". 

Sportoló vagy?

Jól értem, hogy fizikailag elfáradsz ugyan, de pszichésen nem leszel jobban a mozgástól?

Hehe, egész vicces belegondolni, hogy te egész nap sportolsz.

Én sétálok (minden nap), aztán este kábé 10 perc torna és kész, ko (káó) vagyok. 

bocs, nem értem, mi van itt ... ez a x@ar hol elküldi amit írok, hol nem, aztán most meg kétszer is ... király 🙂

Idézet tőle: Zsolt2097

Na, ezzel pontosan így vagyok. Ha nagyjából rendben van velem minden, akkor képes vagyok sportolni, ha meg nem, akkor meg úgy sem, vagy csak kényszeredetten, és semmi pozitív hatása nincsen. Az elalavás előtti fizikai aktivitás rosszat tesz, ilyenkor biztosan nem tudok aludni. Szintúgy a nehéz fizikai munka sem javít semmit a hangulatomon.

A túra általában jó szokott lenni, ha érzem, hogy közeleg a szürke agyi köd. De érdekes, hogy ha nem vagyok jól, a kirándulás élményei is csak később szoktak eljutni a tudatomig. Általában akkor, mikor letöltök azt a pár képet, amit út közben készítettem. De hát a túra nem is igazán sport, bár jól megmozgatja az embert, de lényegesebb az élmény, amit lát, hall az ember. Viszont olyan szempontból nekem jó, hogy nem kell semmihez alkalmazkodnom, és a szocfóbia sem akadályoz, a madaraktól nem parázok. 🙂

 

Viszont az biztos, hogy a "levegőtlenség" rosszat tesz. Ha bármilyen évszakban, időben a szabad ég alatt bármit csinálok, az mindig oldja kicsit a feszültséget bennem. Egy kis hólapátolás, gereblyézés mindig kell. 🙂 Erre a totál agyhalott állapotok kivételével rá is tudom venni magam.

 

Nos akkor kb egyetértünk. Csak abban nem, h a fizikai aktivitás mikor is tesz jót és mikor nem. Nekünk egésznapos edzések vannak általában, és azért az esti utolsó edzés után bizony éppen csak haza esek, aztán ha netán netezni akarok, hát bizony legtöbbször képes vagyok az asztalra aludni simán. Most mondjuk azért vagyok lazán, mert év végi relax van, de azért nem ez a jellemző, és hiányzik is.

Az a szocfóbia viszont izgalmas, érdekel 🙂 Miért, hogy? És kiktől? Szal az állatok meg egyáltalán nem zavarnak? És az emberek közül mindenki vagy csak bizonyos csoportok?

Idézet tőle: Zsolt2097

Na, ezzel pontosan így vagyok. Ha nagyjából rendben van velem minden, akkor képes vagyok sportolni, ha meg nem, akkor meg úgy sem, vagy csak kényszeredetten, és semmi pozitív hatása nincsen. Az elalavás előtti fizikai aktivitás rosszat tesz, ilyenkor biztosan nem tudok aludni. Szintúgy a nehéz fizikai munka sem javít semmit a hangulatomon.

A túra általában jó szokott lenni, ha érzem, hogy közeleg a szürke agyi köd. De érdekes, hogy ha nem vagyok jól, a kirándulás élményei is csak később szoktak eljutni a tudatomig. Általában akkor, mikor letöltök azt a pár képet, amit út közben készítettem. De hát a túra nem is igazán sport, bár jól megmozgatja az embert, de lényegesebb az élmény, amit lát, hall az ember. Viszont olyan szempontból nekem jó, hogy nem kell semmihez alkalmazkodnom, és a szocfóbia sem akadályoz, a madaraktól nem parázok. 🙂

 

Viszont az biztos, hogy a "levegőtlenség" rosszat tesz. Ha bármilyen évszakban, időben a szabad ég alatt bármit csinálok, az mindig oldja kicsit a feszültséget bennem. Egy kis hólapátolás, gereblyézés mindig kell. 🙂 Erre a totál agyhalott állapotok kivételével rá is tudom venni magam.

 

Nos akkor kb egyetértünk. Csak abban nem, h a fizikai aktivitás mikor is tesz jót és mikor nem. Nekünk egésznapos edzések vannak általában, és azért az esti utolsó edzés után bizony éppen csak haza esek, aztán ha netán netezni akarok, hát bizony legtöbbször képes vagyok az asztalra aludni simán. Most mondjuk azért vagyok lazán, mert év végi relax van, de azért nem ez a jellemző, és hiányzik is.

Az a szocfóbia viszont izgalmas, érdekel 🙂 Miért, hogy? És kiktől? Szal az állatok meg egyáltalán nem zavarnak? És az emberek közül mindenki vagy csak bizonyos csoportok?

Oldal 1 / 2Következő