Tartalmak létrehozásához (vagy Regisztráció) szükséges.

Mi lehet ez a betegség? Valaki tud valamit erről?

Kedves harmony, szerintem ez major depresszió lehet, ami egész gyerekkortól provokált megfeleléskényszert hordoz, ami a szülők görcsös "önmegvalósításából" eredhet. Mivel sejtelmeim szerint a koragyerekkor a kulcs, és a személyiségfejlődést károsan befolyásoló szülő, a klinikai kép felállítása azért lehet nehézkes, mert a depressziót a személyiségzavar támogatja.

Ha a remeteség életmód és nem valamiféle változás a hangulati életben, megkaphatja a valamilyen érintettségű skizofréniával kapcsolatos kórképet vagy a pszichotikus depressziót. Ha a személyiségzavar a domináns, nagy használatot tesz a pszichológus, különösen három év után, jobb lesz a kapcsolatteremtő képessége, javul az önelfogadás, tudja magát pozícionálni, helye lesz a társadalomban.

Mivel jó képességű, meg kell próbálni ismertetni  vele a tünetei mögött rejlő problémát, kutassok csak :), továbbá nagy dózisú multivitamin adása, ami lehetőleg rengeteg B,C,E vitamint tartalmazzon. Nem írtad, hány éves a barátod, de jobbulást neki! 🙂

Köszönöm a válaszokat. 🙂 

Érdekes, hogy a betegségek között milyen átfedések vannak... 

http://www.webbeteg.hu Itt pbóbálkozzál érdeklődni! 🙂

Idézet tőle: Loni2

Szia harmony!

Én, mint "régi motoros" úgy vélem, hogy a lelki "diagnózis-kategóriák" tünetei között vannak átfedések. (persze, lehet, hogy tévedek, de eddig így tapasztaltam, láttam különböző diagnózisú betegeket és magamnál is voltak változások a tüneteket illetően.)

Lehet, hogy az óriási megfeleléskényszer alakult ki egy kicsit előbb, akár észrevétlenül is. Persze, jó esetben mindenki igyekszik a maximumot kibontani magából, ez természetes. Viszont azt be kell látni, hogy NINCS olyan ember, aki tökéletes minden vonatkozásban. Igenis, mindenki tévedhet, még a legkiválóbb tudósok is. (lásd: tudománytörténet). Valós lehet, hogy azért nem nyilvánul meg, mert FÉL az esetleges tévedéstől, ami miatt "szégyenkeznie" kellene. Ez tényleg teljes elzárkózáshoz vezethet.

Szerintem úgy lehetne segíteni neki egy kicsit, hogy felébresztjük benne a gondolatot, hogy "tévedni emberi dolog", a tévedéseket nem kell katasztrófának tekinteni, ez csak egy lehetőség arra, hogy "megfejtse", mi volt az oka a tévedésnek - ezzel tanulunk és továbblépünk.

Bizonyára fiatal emberről van szó, az egész élet ott van előtte, de ha bezárkózik, bizony az is lehet, hogy "elvetélnek" a szép és jó gondolatai, érzései is.

Bocs, ha tudálékosnak tűnik ez az üzenet, nem annak szántam, jóindulatból, együttérzésből írtam.

Üdvözlet: Loni2

 

Köszönöm Mindenkinek a segítséget, Loni neked különösen, mert te arról is írtál, esetleg hogyan lehet ezt kezelni és ez számomra fontos hogy úgy viszonyuljak ehhez a baráthoz, ami neki megfelelő, és nem akarom hogy rosszul érezze magát, mert esetleg nem értem meg a problémáit, így köszönöm szépen, hogy leírtad ezeket 🙂 És igen, nagyon szép és jó gondolatai vannak ennek a barátnak, csak nagyon bezárkózik, nem nyilvánul meg sehol, és sajnos én is elzárom magam tőle, meg mindenkitől, ugyanis nem tudok telefonon beszélgetni senkivel. Csak írásban megy. Szeretnék segíteni a barátomnak (baráti barát), és mostmár kicsit közelebb kerültem a "megoldáshoz" 😉 Köszönöm!

[quote=spellbound02]

engem az érdekelne hogy a leendő feleségemnek még van-e menstruációja, sokszor ettől nehezen tudok elszakadni és rengeteget járnak ekörül a gondolataim és a túl sok gondolkozás a szakemberek és takaritók szerint skizofrén tünet amit gyógyszeresen kell kezelni

Ezt hogy érted???

Szia harmony!

Én, mint "régi motoros" úgy vélem, hogy a lelki "diagnózis-kategóriák" tünetei között vannak átfedések. (persze, lehet, hogy tévedek, de eddig így tapasztaltam, láttam különböző diagnózisú betegeket és magamnál is voltak változások a tüneteket illetően.)

Lehet, hogy az óriási megfeleléskényszer alakult ki egy kicsit előbb, akár észrevétlenül is. Persze, jó esetben mindenki igyekszik a maximumot kibontani magából, ez természetes. Viszont azt be kell látni, hogy NINCS olyan ember, aki tökéletes minden vonatkozásban. Igenis, mindenki tévedhet, még a legkiválóbb tudósok is. (lásd: tudománytörténet). Valós lehet, hogy azért nem nyilvánul meg, mert FÉL az esetleges tévedéstől, ami miatt "szégyenkeznie" kellene. Ez tényleg teljes elzárkózáshoz vezethet.

Szerintem úgy lehetne segíteni neki egy kicsit, hogy felébresztjük benne a gondolatot, hogy "tévedni emberi dolog", a tévedéseket nem kell katasztrófának tekinteni, ez csak egy lehetőség arra, hogy "megfejtse", mi volt az oka a tévedésnek - ezzel tanulunk és továbblépünk.

Bizonyára fiatal emberről van szó, az egész élet ott van előtte, de ha bezárkózik, bizony az is lehet, hogy "elvetélnek" a szép és jó gondolatai, érzései is.

Bocs, ha tudálékosnak tűnik ez az üzenet, nem annak szántam, jóindulatból, együttérzésből írtam.

Üdvözlet: Loni2

Koszi Eszter a valaszt, bar ebbol meg igaz hogy nem derult ki milyen betegseg. Azert koszonom.

Hát, szorongásra vagy elkerülésre gondolnék így elsőre. A megfeleléskényszer lehet hozott (családból, környezetből 'örökölt' dolog) az anorexia talán pedig ennek a továbbfűzése.

De ez persze csak egy nagyon kósza ötlet.

Es neked mi a betegseged/diagnozisod?

Ó , ugyanilyen tünetekkel rendelkezem én is.. :SS

kutyaugatást szőrivel

spleen

Nem. Az egyik barátomról.

Nem magadról van szó, harmony?

engem az érdekelne hogy a leendő feleségemnek még van-e menstruációja, sokszor ettől nehezen tudok elszakadni és rengeteget járnak ekörül a gondolataim és a túl sok gondolkozás a szakemberek és takaritók szerint skizofrén tünet amit gyógyszeresen kell kezelni