Tartalmak létrehozásához (vagy Regisztráció) szükséges.

Equepin

Ezzel a kérdéssel megfogtál. Szerintem belőlem alapból hiányzik. Sosem ért semmilyen siker, ami megerősíthette volna azt, hogy képes vagyok valamire, hogy meg tudok jól csinálni egy adott feladatot, amivel mások is megelégednének és elismernék. Nem vagyok szerencsés se munkában, se szerelemben, se játékban. Semmiben.

Idézet tőle: M.Kati

Szorongás: emberektől, akikkel beszélnem kell, a főnököktől, ha csak meglátom őket, elfog a félelem, (túl nagy hatalom van a kezükben, és ezzel visszaélnek.) Ha valamit csinálok és tudom, hogy valaki figyel. Vajon mit gondolhat rólam? Jól csinálom a feladatomat? Nálam, gondolom, önbizalomhiányból és kishitsűségből ered.

És az önbizalomhiány miből?

Szorongás: emberektől, akikkel beszélnem kell, a főnököktől, ha csak meglátom őket, elfog a félelem, (túl nagy hatalom van a kezükben, és ezzel visszaélnek.) Ha valamit csinálok és tudom, hogy valaki figyel. Vajon mit gondolhat rólam? Jól csinálom a feladatomat? Nálam, gondolom, önbizalomhiányból és kishitsűségből ered.

Azon gondolkoztatok már, hogy miért szorongtok ezektől?

Nem akarok kiemelni példát, mondjatok ti egyet.

Sugi, ezt egy az egyben leírhattam  volna én is. Pedig csak egy sima depressziós, szocfóbos generalizált szorongó csődtömeg vagyok.

érdekes ez, talán. mármint hogy milyen közel állnak egymáshoz ezek a lelki-agyi nyavalyák, diagnózistól függetlenül.

Nagyon változó, hogy éppen mi miatt szorongok. Nincsen egy jól körülhatárolható oka. Például akkor szorongok, ha számomra kellemetlen képek jelennek meg az agyamban, vagy mielőtt olyan emberrel beszélgetek, akit szeretek, mert félek, hogy elfordul tőlem. Vagy ellenséges gondolatai támadnak velem szemben akárkinek. vagy olyan mindennapi egyszerű dolog, mint pl. megszólítani a főnökömet (akinek hatalma van felettem). Legbelül tudom, hogy ezek csak a betegségem tünetei, de annyira tudnak fájni, mintha elhittem volna, hogy valóságosak. Nem tudom mennyire érthető, így tudtam kifejezni magam.

A szorongásaidnak tudod az okát Sugi?

Szerintem nem hízok, bár nem tudom, nincs mérlegünk. De úgy érzem, hogy nem.

köszi! én nem skizo vagyok, de nálam is a legerősebb tünet a szorongás.

nem hízol tőle? (bár ezt nyilván írtad voltna)