Tartalmak létrehozásához (vagy Regisztráció) szükséges.

Hízás súlyproblémák

Oldal 1 / 6Következő

A franczba, h nem találok meg semmi régebbi hsz.-t. 🙁

Tudom, h itt is írta vki, hogy a nem evés nem igazán jó fogyásra (persze nem többhetiről van szó), és ugyanezt mondta egy régi öreg (fog)orvosom: tudniillik h ilyenkor a szervezet raktároz, úgymond felkészül az éhezésre. Hát lehet benne valami, mert amióta nem 1X egy nap v 1X 2 napban eszem, fogytam!

Szívesen! 🙂

És mégis lement magától. Ez nagyszerű hír, ha ilyen egyszerű lefogyni antipszichó elhagyása után. Köszi a válaszokat! 

Én nem voltam kórházban, nem diétáztam, nem sportoltam. 

Kórházi kajával lehet diétázni rendesen. 🙂 

Idézet tőle: justthewind

Ó, ez csodálatos! Remélem nálam is lemegy ilyen gyorsan. És abban a 3 hónapban nem sportoltál vagy diétáztál? 

Döglöttem gerincsérvvel, nagyrészt kh.-ban. Hát, ha a gyógytorna sport, meg a "nem bírom megenni ezt a vacakot" diéta...

21 Évesen mikor 95 kg voltam, én is simán leadtam 1 hónap alatt 20 kg-ot. 0 étvágyam volt ,párkapcsolati problémák miatt sokat idegeskedtem. A bizonytalanság teljesen kikészített. Aztán elegem volt hogy nehéz vagyok, volt benne harag, így az étvágyam 0 volt. Alig ettem, de a fogyás elég brutál módon jött elő.
 

Nekem ez volt a rekordom, de ahhoz megint nagyon stresszes időszak kéne és kevés étkezés hogy ez újra össze jöjjön.

+ Lerakni az anti depresszánst.

Én ismerek olyat, akinek max 5 kg szaladt fel. 

Ó, ez csodálatos! Remélem nálam is lemegy ilyen gyorsan. És abban a 3 hónapban nem sportoltál vagy diétáztál? 

Idézet tőle: Avana

Diliben azt figyeltem meg, h az emberkék egy része tiszta gizda, antipszichotimummal is, szval genetika is....

Én kórosan sovány voltam egész életemben. Sokszor már tápszert ittam. AP-val mind2x kicsit elhíztam. Most 13 kg-ot szedtem fel. Régebben kb 19 kg-ot.

Nekem is lement magától. Nem sportoltam, nem diétáztam.

Én 10 hónap alatt híztam 32-t, és utána 3 hónap alatt rögtön lement 20.

Tényleg? Abban a tudatban voltam, hogy küszködhetek hosszú hónapokig, amíg lemegy pár kg.

Attól, h befejezed, már önmagában le fog menni vagy 10 kilogramm.

Másik antipszichotikumot nem próbálok már meg, ugyanis hamarosan lejár a kezelésem és már nem kell szednem. 3 hónap alatt 20 kg valóban soknak tűnik.

Diliben azt figyeltem meg, h az emberkék egy része tiszta gizda, antipszichotimummal is, szval genetika is....

Volt sajnos. Lehet, hogy másik AP-t kellene megpróbálnod, de egy kicsit mindegyik hizlal, de egyén- és adagfüggő is.

Az még nem is sok. Olyanról is hallottam aki 3 hónap alatt szedett fel 20 kilót. Az összes AP ilyen, 10ből 8 esetben hízol tőle, mint a disznó sajnos.

Majdnem egy év alatt 15 kg-t sikerült felszednem antipszichotikumtól. 54-55 kg voltam és most 70 vagyok. Nektek van ilyen problémátok?

Köszönöm, a lényeg hogy mozogj is mellé. A fogyás titka hogy több kalóriát égess el mint amennyit beviszel. 
Én a tánc miatt is akarok fogyni, ott a teljesítmény miatt sokat számít a súly/erő arány.
92 kg is sok, még az is nyírja a izületeket extrém mozgásnál. 

 

Kitartást Bartika! Ügyes vagy, h bele tudtál kezdeni! 

Neked is gratulálok Smallville! Én még nem tudok eredményt felmutatni, 5 napja kezdtem fogyózni, gyalogolni.

Idézet tőle: Smallville

Sziasztok, gondolom leírom, úgy látszik 1,5-2 kg fogyást sikerült elérni végre.
Pár hete 94 kg is voltam, ma mértem 92,4 kg szép lassan de haladok. 
Még nyomok 1 óra kerékpározást, és lesz esti torna zárásnak így remélhetőleg azt a 2,5 kg még le kéne adni. 🙂

 

Sziasztok, gondolom leírom, úgy látszik 1,5-2 kg fogyást sikerült elérni végre.
Pár hete 94 kg is voltam, ma mértem 92,4 kg szép lassan de haladok. 
Még nyomok 1 óra kerékpározást, és lesz esti torna zárásnak így remélhetőleg azt a 2,5 kg még le kéne adni. 🙂

Szerintem is ki kellene írtani mindent és visszapótolni. A legvalószínűbb az, h bélflóra problémám van...a SIBO mellett. 

 

Paradicsom és narancslé ivás megy.

Napi 3 szelet pirítós mellett vitamin hiányom lesz...

Szerintem kellene SIBO (kontaminált vékonybél teszt), ha pozitív, akkor kezelni. De nem kapok rá beutalót. 

Normixot házi nem ír fel. Gasztróra is hiába mennék vissza harmadjára.

Hasmenésre házi semmit nem ad, ha 2 hét alatt elmúlik. Addigra el fog múlni. 

Nekem esetenként sincs alapjáraton.

Székrekedés van antipszichó mellett. Ha nem szedem, az sincs.

Lehet, hogy kéne egy Normix kúra neked. Az csinál egy format c:-t a belekben, mindent kipusztít, de utána probiotikummal azt már lehet kezelni és az talán helyretenne.

Megpróbáltam rendes kaját enni. Újra görcs, hasmenés. 

A görcsölés magától elmúlt. Múltkor napokig folyamatosan görcsöltem.

Vettem bolus adstrigenst.

Az viszont rossz, h Pregabbal sem tudom, h mi legyen. Nem bírom ki 3 szelet piritióssal egész nap, ha beveszem.

Ennek örülök.

Más kérdés, hogy fogynom sem kellene, ha nem puffadnék. Nem lenne nagy a hasam. Zsírfelesleg is van rajta, de puffadás nélkül attól nem akkora a hasam, hogy fogyni akarjak.

175 cm/65 kg vagyok. Ez elvileg normál súly.

Nézd a jó oldalát, így hogy kevesebbet eszel súlyprobléma esetén könyebben tudsz fogyni. 🙂

Akkor vizsgálnának ki, ha tartós vagy rendszeres hasmenés lenne puffadás mellett.

Allergológushoz nem adott még légúti allergiaval sem.

Gasztróshoz sem adott.

Később (kb 1 év múlva) némi infót szolgáltattam egy gasztrósnak (fizetésekkel kapcsolatban...elirányítottam oda, ahol más orvosok szerződését meg tudja nézni neten). Ekkor mondta, h ad tápszert, kérjek beutalót.

Kaptam beutalót, mivel a gasztróssal meg volt beszélve, h megyek. Tápszert is kaptam.

Kivizsgálni nem hajlandó. 

Allergológus+gasztrós. Adjon a házi beutalót!

Étel intoleranciát és kontaminált vékonybél szindrómát kellene vizagálni hepász szerint. 

 

Lehet, h IBS. Nem tudom, h csak puffadásra adható-e ez a diag. Ezt sem állapították meg, mert nincs se székrekedésem, se hasmenés, se fájdalom. 

Gasztrós semmilyen diagot nem adott a kamun kívül, ami tápszerhez kellett.

Székrekedés akkor van, ha székrekedést okozó gyógyszert szedek. Elhagyásakor el szokott múlni.

Ilyen erős görcsös, hasmenéses betegségem utoljára sok éve volt. Többnyire magas lázam is van ilyenkor. 

Hasmenésem nagyon ritkán van. Stressz, szorongás sem okoz.

Puffadás extrém esetben feszülést is okoz, pláne ha már 10 napja nem volt székletem.

Görcsölni nem szokott.

 

IBS is lehet simán. Nekem attól úgy görcsölt a hasam, hogy kiegyenesedni se tudtam. A probiotikumot lehet folyamatosan szedni, nem muszáj kúraszerűen, én 4 éve szedek minden nap protexin balance-ot+duspatalint a puffadásra/görcsölésre és teljesen tünetmentes lettem.

Ú. maghéj van itthon, azért azzal kezdem.

Útifűmaghéjjal teszek egy próbát. Az is hasonló lehet. Leradírozza a belet. Ha nem válik be, érdeklődik a kiwi ízű felől.

Szerintem nekem több kúra probiotikum kellene. Akár egymás után többféle.

Zabáltató, székrekedést okozó gyógyszert nem veszek be többet. Még az alkalmi Kwentiax is gondot okoz. 

Pregab határeset. Nem annyira zabáltat és nem annyira okoz székrekedést, mint Olanza, Kwenti és társai.

Ez hangzik igazán jól! 😀
Vanessa Carlton - A Thousand Miles (Official Music Video)

Ez jól hangzik. 

 

Nem, a bélfalat tisztítja, így jelentősen csökken a puffadási hajlam. Olyan dörzsölő rostnak mondanám.

Idézet tőle: Kleó

Létezik bélfekély is.

Mondok: próbáld ki a Lactiv-ot pro-nak. Nekem egy kúra sokat használt. Aztán van egy bio bélpucoló, a neve nem jut eszembe, de kiwi ízű, úgy tudni fogják. Nagyon jó.

Bélfekény nem múlik el 3-4 nap alatt. A puffadás maradt meg, ami ezer éve van.  Bélfekélynél szerintem más tünet is van.

Ok, Lactiv ügyben meggyőztél. 

Ez a bio bélpucoló hasat hajt?? Vagy ez milyen? 

 

Áter covid szűrést javasolt, mert ehhez szagláscsökkenés is társult.

Létezik bélfekély is.

Mondok: próbáld ki a Lactiv-ot pro-nak. Nekem egy kúra sokat használt. Aztán van egy bio bélpucoló, a neve nem jut eszembe, de kiwi ízű, úgy tudni fogják. Nagyon jó.

Puffadással voltam régebben orvosnál. Nem tartotta indokoltnak a kivizsgálást. 

Maganban, hepász javasolt kivizsgálást, abból az egyik kész van. Az negatív. A másik kettő túl drága.

Nem a gyomrom fájt. Nem lehet gyomorfekély.

Ha mindentől ilyen rossz nem lehet hogy fekélyed van? Esetleg menj el kivizsgálásra. Az nem normális hogy pár korty víz után is begörcsöl.
Valami komolyabb betegség lehet mögött, lehet a gyógyszerek csináltak fekélyt. Ritka de hallottam már hasonlórol, a te esetedben is valami ilyesmi állhat a háttérben. 🙂
 

Meteospasmylt szedem, hátha idővel főzeléket vagy más főtt ételt is tudok enni. 

Oldal 1 / 6Következő