Tartalmak létrehozásához (vagy Regisztráció) szükséges.

Vércukor problémák, antidepresszánsok és depresszió

Mérném én, ha lenne ilyen gépem... Orvoshoz meg valamiért szégyellek menni...:)

🙁 és én is megkapom a válaszom lassan:

https://en.wikipedia.org/wiki/Idiopathic_postprandial_syndrome

mert nekem nem megy le a cukor ugye

https://en.wikipedia.org/wiki/Whipple%27s_triad

Mérjetek cukrot amikor rosszul vagytok!

Eszter, neked miután eszel el szokott múlni minden bajod gyorsan?

Lehet, hogy neked is érdemes lenne megméretni... A 3,5 elég alacsonynak tűnik.

 

Igen, én is agresszívabb leszek, ingerült, szédülök, fáj a fejem, tehát nagyon hasonlóak a tünetek.

Én nem vagyok cukorbeteg -- nem tudok róla, hogy valaha is magas lett volna a cukrom. A vércukor esése mindig megviselt (és ez családi vonás), de azt, hogy egy specifikus antidepresszáns idézi elő, most vettem észre először, miután az elmúlt hetekben gyógyszert váltottam. 

Meg fogom próbálni, hogy a bevétele előtt eszek, köszönöm a tippet. Esetleg arra is van tipped, hogy mit érdemes enni?

A mamám 3 körüli cukornál bekómált. Olyan volt-ahogy mesélte-,hogy nem tudott mozogni,beszélni,mintha kómában lett volna. Mindent hallott, érzett,észlelt,de nem tudott reagálni. Aztán elvitték kórházba. Sajnos nem sokkal később meghalt:(

Esetleg nézesd meg a cukrodat te is. Nem árt. 

Sajna cukros vagyok. Bizonyos gyógyszerek emelik- csökkentik a szintet. Eszter: ha a bogyó előtt eszel bőségesen nem segít? Ha nekem alacsony a cukrom agresszív leszek,dezorientált,remegek....stb A magasat jobban viselem(látszólag).

Nekem is vannak hasonló tünetek, amit a cukorhoz kötök: általában ilyenkor nagy mértékű éhség, gyomorkorgás jár hozzá, szédülés, remegés, és kicsit talán jobban leszek ha eszek.

De soha nem mértük még meg a cukromat, legalábbis mióta ezek a gondok vannak. 

Legutoljára még a probléma előtt 3,5 volt.

Meg egy másik dolog ami még szokott jelentkezni és az is olyan mintha cukorhoz lenne köze, hogy hirtelen elmegy minden energiám és "bekómázok" és ott azonnal kb le kell feküdnöm. De aludni nem tudok, mert inkább rosszullét, belső idegesség.

Idézet tőle: babarczyeszter

Nincs mérőm, de ha sokáig ez megy, lehet, hogy beszerzek... Elég alacsonyra ahhoz, hogy rosszul legyek.

Na ez viszont érdekes, mert már az előbb is akartam írni, de aztán mégsem, mert nem akartam elterelni a témát a cukorról, viszont én is szoktam olyan tüneteket tapasztalni mintha leesne, viszont én megmértem már többször és mindig 5 körül volt. Remegés, szédülés, gyengeség, idegesség, félelem az ájulástól, ilyesmik szoktak lenni. Páromnál is előfordult neki talán kicsit alacsonyabb volt olyankor a cukra, de nem vészesen és nem mindig. No ez mitől lehet, kíváncsi vagyok nagyon a mért cukrodra.

Nincs mérőm, de ha sokáig ez megy, lehet, hogy beszerzek... Elég alacsonyra ahhoz, hogy rosszul legyek.

Idézet tőle: babarczyeszter

A gyógyszer bevétele után fél-1 órával esik le, és úgy is marad. Az evés nem segít rajta, illetve 10 perc nyugalmat lehet nyerni egy nagy kanál mézzel.

es mennyire alacsonyra esik le nalad? szolocukor nem gyorsabban szivodik fel?

A gyógyszer bevétele után fél-1 órával esik le, és úgy is marad. Az evés nem segít rajta, illetve 10 perc nyugalmat lehet nyerni egy nagy kanál mézzel.

Hogyan tartod szinten a cukrod vagy csak néha esik le?