Tartalmak létrehozásához (vagy Regisztráció) szükséges.

Állatok, állatgondozás, állatterápia

ElőzőOldal 2 / 2

Nekünk is van egy kutyánk, szerettem elvinni sétálni, sokat foglalkoztam vele. Manapság kevésbé, de nem telik el nap, hogy ne dögönyözném meg 🙂

Nagyon szeretem az állatokat, főleg a macskákat. Sajnos a múlt év telén meghalt a kis fekete cicám, aki 12 évig volt velem, egészen pici korától. Nagyon hiányzik..... vannak aranyhalaim, őket is nagyon szeretem, de őket nem tudom megsimogatni. De ők is nagyon empatikusak, mindig örülnek nekem, ha megyek az akvárium felé, mindig odaúsznak és "tolonganak" a kajáért :-)) 

Most Gerlán ahol anyuék laknak van egy "félig-cicám", mert egyébként a szomszédé, de átjár hozzánk, és mindig foglalkozom vele. Ő is fekete és gyönyörű. Már le is fotóztam. 🙂 Ő nagyon hasonlít a régi cicámhoz, természetben is.  Szeretnék majd ide is egy cicust, ahol most lakom, bár még érlelődik az elhatározás, mert az egy nagy felelősség. 

Ez a topik nagyon jó, az állatok tényleg "gyógyítanak"! 🙂

Idézet tőle: Mária2

http://www.2perc.hu/szomorusag-ellen-kiskacsak/

:)!+ büdösborz-borz? is!

http://www.2perc.hu/szomorusag-ellen-kiskacsak/

AMBIPUR

Igazad van szerintem is okosak csak azért írtam, mert marha dühös voltam és mert pont a macskám viselkedett normálisan. Helyesen úgy kellett volna a macskám érzelmi intelligenciája a legnagyobb az egész családban.

Idézet tőle: resdi

Az állatok sokszor intelligensebben viselkednek mint az emberek. Amit az egész családom nem tud: ha vki láthatóan kurva ideges nem basztatjuk tovább. Ennyi esze még egy macskának is van...

 

A macskának óriási esze van, önnálóan rájön hogyan nyithat ki ajtót, csapokat. Nem értem miért pont ezt az állatot idézted...

De igazad van máskülönben, az állatok még hallgatnak az ösztöneikre, ami a lehető legjobb.

Az állatok sokszor intelligensebben viselkednek mint az emberek. Amit az egész családom nem tud: ha vki láthatóan kurva ideges nem basztatjuk tovább. Ennyi esze még egy macskának is van...

Nekem 2 kutyám van nagyon szeretem őket, többet érnek némely embernél. Ők mindig mellettem vannak, és lesznek is. Minden nap örülök nekik, és ők is nekem:)

Idézet tőle: Aurora-M

Van az a mondás, hogy "hiszem, ha látom". A kutyáknál ez "hiszem, ha érzem" szaglás nekik olyan, mint nekünk látni.

 

Pontosabban az ember legfőbb érzékszerve a tapintás, utána a látás. A kutyák valóban azt hiszik el, amit szagolnak.

MÁS!

Az esztergomi Bogáncsotthon menhely az áradás miatt víz alá fog kerülni, ideiglens befogadókat keresnek néhány napra, míg elvonul a víz. A Facebookon megtalálható, osztható a felhívásuk.

Ja,valahogy ösztönösen okosak 🙂

Van az a mondás, hogy "hiszem, ha látom". A kutyáknál ez "hiszem, ha érzem" szaglás nekik olyan, mint nekünk látni.

 

Én még azt figyeltem meg, hogy az enyém aki 4-5 hónap körüli, ha nagyobbat vagy vele egykorút talál akkor mindig ugrál, ugat mert olyan kis vehemens és izgága, ha viszont még nagyon kicsi kutyát lát akkor olyan gyöngéden, óvatosan viselkedik, hogy el lehet tőle olvadni. 🙂

Én is szeretem az ilyet! Az én kutyum is roppant társasági lény,kicsit mindig lemarad a nagyobbacskáktól,de tök jó azt látni,amikor ott száguldoznak körülötted.Engem mindig lenyűgözött az,hogy egy kutya rögtön felismer egy másik kutyát.Mármint, legyen kicsi,nagy ronda,vörös,fekete,a kutya felismeri a fajtársát.Tudja,hogy nem macska stb.Honnan érzi meg?

Elmentünk a parkba az én kölykömmel, és úgy tűnik 5 óra felé nem csak én járkálok kutyával egy parban. 😀 Az összes kuty, az enyém is, póráz nékül futkároztak a szabadban és zsöngtek körülöttem, nagyon jó volt. Minden egy falkát alkotott és érezni lehet ilyenkor a falkaszellemet, hogy valahova tartozol, az emberek és a kutyék együtt... kutyák viádmak, boldogok, kedvesek - Felemelő érzés.

Mint amikor lovazol. Ott állsz egy 2 méter magas izommonstrum előtt és te vagy a kontroll. Az is jó érzés.

Még vmi eszembe jutott! Van kép a cicókról? Mert akkor facebook-ra megpróbálhatod feltenni. Hátha!

És drukkolok Neked!

Mi már lemondtunk róla, de mégis hazatalált, pedig már gyakorlatilag haldoklott. De az is lehet, hogy egyszerűen elcsavargott és egyszer előkerül. Tudod a macskáknak 9 élete van!!!! Úgyhogy kitartás! Addig is éltessen a többi "jószág"!

Idézet tőle: resdi

Vpollard!

Sajnos egy macsekot én is elvesztettem. Szegényt bezárták valahová és 3 hét után hazajött meghalni:(! Szegény csont és bőr volt és 3 nap után elpusztult, de engem az vigasztalt, hogy addig is nagyon jó élete volt. És szerintem a tieidnek is az van!!!!!

én is attól tartok, hogy bezárták őket -- teleplakátoltam a környéket, pénzjutalmat igértem, de semmi eredmény. bárcsak az enyémek is visszajönnének, még ha csak meghalni is, de el tudnék búcsúzni tőlük, mert ez így rettenetes.

Vpollard!

Sajnos egy macsekot én is elvesztettem. Szegényt bezárták valahová és 3 hét után hazajött meghalni:(! Szegény csont és bőr volt és 3 nap után elpusztult, de engem az vigasztalt, hogy addig is nagyon jó élete volt. És szerintem a tieidnek is az van!!!!!

de jó téma:)

nálam az állatok olyan mértékben terápiásak, hogy miattuk nem leszek öngyilkos. mert örökbe fogadtam őket, és megtartom a szavamat. ha nem lennének állataim, már rég nem élnék. 5 kutyám és 8 macskám van -- az utóbbi pár hétben elveszett két macskám, bele is rokkantam lelkileg. de a többiek miatt muszáj tovább csinálni.

Régebben volt szó rendszeresen kutyákról, macsekokról, csak külön topik nem volt. De szerintem jó ötlet:)!Én egy helyes cirmossal "terapizálom" magam és igen a terapom kifejezetten támogatta az ötletet, bár annyira azért nem kellett nyomulnia:))!!!!, mert gyerekkoromban is mindig volt nálunk macsek, bár akkor még a nővéremmel kellett "osztoznom" rajtuk. Kutyát is szerettem volna mindig gyerekként, azt viszont anyámék nem akartak. Így maradt a macsek és annyira megszerettem őket,hogy mostmár ragaszkodom hozzájuk(bár egy kisebb fajta kutyát is szívesen tartanék még mindig-pld. egy westie-t).

Macsekban is a legöntörvényübb példányokat fogom ki mindig és ezek nekem mindig bejönnek. Engem szórakoztatnak a szertelenségeikkel együtt, ők meg imádva vannak,tehát ez egy kölcsönösen előnyös "szimbiózis".

Egyébként szerintem született életművészek. Úgyhogy lenne mit tanulnom tőlük...:)!

A 10 kutya sem semmi! Saját vagy babyszittelt kutyusok?

 

 

ElőzőOldal 2 / 2