Tartalmak létrehozásához (vagy Regisztráció) szükséges.

Depresszió, csalódott topic

Oldal 1 / 6Következő

Gomba a depresszió kezelésére

 

A hallucinogén gombák egy összetevője, a pszilocibin enyhítheti a súlyos depressziót egy kis létszámú brit kutatás szerint, amelyet a Lancet Psychiatry című tudományos folyóiratban ismertettek.

 

Forrás: MTI

Hatástalan a tizenéveseknek adott antidepresszánsok többsége

Hatástalan a súlyosan depressziós gyerekeknek és a tizenéveseknek felírt gyógyszerek többsége, néhány nem biztonságos, a hasznosságuk kutatási bizonyítékai pedig "annyira silányak", hogy a tanulmány készítői szerint nem lehet tudni, hogy van-e köztük olyan, amelyik működik és biztonságos is.

Forrás: MTI

Idézet tőle: Kyra

miér kell engem állandóan baszogatni???

egy ember elvette az önbizalmam

meg akarok halni

segítene vki?

Az aki nem írt vissza?

Idézet tőle: Kyra

.

Szerintem meg pont fordítva!

.

miér kell engem állandóan baszogatni???

egy ember elvette az önbizalmam

meg akarok halni

segítene vki?

De muszáj harcolnod. Senki nem teszi meg érted.  Egyedül kell magad mellé állítani az orvosokat,hogy szimpatizaljanak veled és tegyenek a te érdekedben. Én is a jobb kezelést pártolnám. Miért ilyen ritkán ellenőrzik a stádiumot? Vérből megy vagy biopszia?

A te helyzetedben mindenki megoldást próbálna találni. Karbatett kézzel senki nem robog a halál felé... A jobb kezeléssel a munkaképességed megmaradna? Tehát amellett az egzisztenciátok fenntartható lenne? Értem, hogy a rosszabb mellett erre szinte semmi esély.

Csak poénkodok,hátha jobb lesz a kedved.

Te miről beszélsz? Ez nem szerelem.

A viszonzatlan szerelem már csak ilyen 😀

Barát az aki látja hogy elköszönök tőle és nem viszonozza? Mert sztem nem.

Hát az esélyeket latolgatva, és az általad leírt mellékhatásokat elemezve úgy látom, hogy a rosszabb kezelést annyira nem szeretnés, és majd minden a jobb mellett szól, de még a súlyosabb stádiumot megelőzve.

Tuti nem tudsz olyan pszichiátert levadászni, aki adna olyan szakvéleményt, hogy pszichésen alkalmatlan vagy a rosszabb kezelésre? 

 

Bosszú,

Van arról bármiféle kimutatás, hogy a rosszabb illetve jobb kezelésnek mi a sikeraránya? Tehát a kezelés elkezdők közül mennyi gyógyul meg, vagy válik tünetmentessé?

 

 

huh, ez tényleg komolyan hangzik, bocs, hogy belekotnyeleskedtem, nekem szerencsére nincs szervi bajom mellette, csak a fejem zúg most már iszonyatosan, amit én agyi dolgokra vezetek vissza egyre inkább, nekem az agyamban keletkezett az inbalansz, úgy néz ki

Ezt a jobb kezelést viszont csak akkor kérelmezhetem, ha pszichés alkalmatlanságról viszek papírt.

De a jobb kezelés is okozhat fokozott dühösséget, csak kevésbé(kisebb mértékben), ugye?

Esküszöm, most már felírom ezt magamnak. 😀

minket is azzal fenyegettek, hogy eltilthatnak a kezeléstől, juj de megijedtem, nem mellesleg baromság az egész, mert egy kedves kis skizót kezeletlenül hagyni érdekes lenne, szerintem baromság, de pont teszek már a pszichiátriára magasról, csak annyit mondanék nekik, hogy az kiabál a legjobban, aki fél, me ha sz@rban vagy, ne ugrálj, egyrészt siránkoznak a pszichiátria úgynevezett jóhírének tönkretételén, másrészt meg fenyegetőznek, meg kényszerítgetnek még mindig, a pszichiátria önmaga is súlyosan skizofrén állapotban van, sajnos a zinternet korában a rossz hírek terjedési sebessége felgyorsult, már nem titok többé, amik ott folynak, hiába veszik el a telefonodat, ha lefényképeztél az osztályon egy asztalt két székkel, attól még az emberek beszélnek mindenfélét, sőt leírkálják, ha méltánytalánság történik velük, bárki láthatja

im hasonlóan vélekedik. Én is. Aki a szervi nyavajám kezelné az viszont tart attól, hogy megölök vagy súlyosan bántalmazok mást (akár őt).

 

Vajon még sokakról  is ezt feltételezi vagy rendesen előítéletes, mert villog nála a  pszichés beteg vagy billog? nem lehet inkább őt lecserélni? 

..és ilyenkor akkor most mi van? "Forduljál fel" szerinte  vagy tényleg, mi történik majd kezelés nélkül? 

Tavaly én is összegeztem a gyógyszerkészletem(akkoriban még bőven volt mindenféle raktáron), le is küldtem az orvosnak darabra, mondjuk leadni nem volt kedvem, de nem is kérte. Ilyen téren nem vagyok impulzív.

Nem írtál el valamit vagy rosszul értelmezem?

Ha kezelnék a szervi nyavajám,  akkor annak a mellékhatása várhatóan súlyos depressziót és durva dührohamokat fog okozni. 

versus 

Ö IS erősen vitatja, hogy agresszív leszek a kezeléstől.

Tehát utóbbi szerint van rá esély, hogy ez nem jelentkezik nálad? 

 

Szerintem mivel klinikai adagokról van szó, valószínűleg kórházban kell beállítani a mennyiséget, mármint bentfekvés mellett, és majd később a gyógyszerről lejövet, elvonás is bentfekvést fog igényelni.

Értem. De tényleg akkor a felmondás a legkorrektebb. Amíg írásban nem történik meg, addig az érvénytelen. Bármelyik részről.

Nyilván ha nincs kivel pótoljanak el kell fogadniuk, hogy így tudsz csak dolgozni.

Te korrektül állsz a céghez, szerintem ők is azok lesznek.

Idézet tőle: bosszú99

Mivel ma kb 2 órát késtem megvan a jogszerű ok a felmondásra....

Bementél mégis dolgozni?

Idézet tőle: bosszú99

Idézet tőle: CatEye

Idézet tőle: bosszú99

Majdnem 3 éve. 30 nap.

A feléről rendelkezhetsz, nem kell letöltened tudd Kiscsillag. De a táppénzzel meghosszabbíthatod a folyamatot, így tovább van ellátásod.

Csak azt nézd, hogy neked mi a legjobb, a munkáltatóra tegyél. Korábban írtad, hogy nem tudtál elmenni a krónikus betegséged kezelésére, mert nem engedtek. Nem egy humánus lépés volt részükről.

 

Ez új infó nekem (nem kell csak a felét letölteni). Köszönöm a tájékoztatást.

Szívesen. Remélem humánusak lesznek, és minden úgy sikerül ahogy szeretnéd.

Csak siess, mert tavaly én úgy jártam, hogy nem léptem időben és még pont nem írt ki az orvos, már jött a főnököm aláiratni a felmondásomat.

Jó nagy balek voltam, vagy inkább súlyos depressziós.

Ami viszont utána következett az volt az igazán mélyrepülés.

Idézet tőle: bosszú99

Majdnem 3 éve. 30 nap.

A feléről rendelkezhetsz, nem kell letöltened tudd Kiscsillag. De a táppénzzel meghosszabbíthatod a folyamatot, így tovább van ellátásod.

Csak azt nézd, hogy neked mi a legjobb, a munkáltatóra tegyél. Korábban írtad, hogy nem tudtál elmenni a krónikus betegséged kezelésére, mert nem engedtek. Nem egy humánus lépés volt részükről.

 

Hiába szeretnél mindenkinek megfelelni, úgysem fogsz!!!

Mindig lesz valaki, akinek más a véleménye.

Idézet tőle: bosszú99

Igen. De, elmehetek pár hónapra. Felmondással jár utána. Én korrektebbnek tartom, ha elmegyek és akkor fel tudnak valakit venni a helyemre. A kollégákkal sem akarok kiszúrni. 

Ebben a felállásban, jelen helyzetben nem tudom folytatni a munkát. Nem nem akarom. Nem tudom. 

Hát, ez mekkora hülyeség!

Engem nem érdekelne, hogy nem avatnak szentté, de ennyire nem vágnám magam alatt a fát.

Miért teszed?

Menj táppénzre, amíg lehet és talpra nem állsz. Aztán utána is kirúghatnak.

Viszont addig gyógyulsz és erőt gyűjtesz.

Idézet tőle: bosszú99

1 éve szeretnék eljönni, nagy küzdelem árán tartottam ki eddig.  Képtelen a folytatásra hétvége óta. Az volt az utolsó csepp.

Hány éve vagy a cégnél? Mennyi a felmondási időd?

Arra figyelj, hogy a TB jogviszonyod megmaradjon, mert ha kórházra szorulsz, esetleg orvosi ellátásra, az elengedhetetlen.

Az jó, hogy ha van egy B terved, tudod, hogy miből fogsz tovább megélni amíg állást találsz.

 

Idézet tőle: holdfény

Szerintem Kiscsillagnak most időre van szüksége, és hogy megnyugodjon.

Azért javasoltam a betegállományt, ha kivitelezhető.

Szia Kiscsillag,

Nem tudnak felmondani, azt indokolni kell. Arra nem tudnak hivatkozni, hogy beteg vagy. A te felmondásod, meg átgondolatlan, légyszíves impulzív döntéseket ne hozzál.

Lehet, hogy megtakarításra itt hiába vársz, de nem halsz éhen. Melyik a rosszabb? Szerintem egyértelmű.

Nem tudod kiíratni magad pár napra?

Köszönöm, holdfény. Aranyos vagy. 

Gondolok majd rád 13-án. 

Hú, de jól hangzik! Nagyon drukkolok! 

Én jelentkeztem egy állásra, választ sem kaptam. Ez persze teljesen természetes, de nekem még új. 

Köszi,vagyok. Készülök a munkába állásra(részmunka rehab.mellett),izgulok,hogy megfeleljek. 15-én kezdek, remélem minden oké lesz. Majd meglátjuk. A kedvem változó.

Mikor lesz meg az eredményed? Szept. közepe rémlik. 

 

Akbar! Te hogy vagy?

Jobbulást neked!!!

Sokat gondoldok rád Holdfény,kitartás. Állítólag jobb lesz egyszer majd...

Nem tudok nagyon kikapcsolni, állandóan aggodalmaskodok és feszült vagyok. Motivációm sincsen...

Lassan egy összetartó csapatot alkotunk egyedülsmiley

Akbar! Akkor már többen vagyunk egyedül.

 

Nagyon jósmiley,köszönöm Holdfény! Iyenkor totál beszűkül a tudatom,félelmetes. Suicid gondolatok,sírógörcs a sarokba bújva a kiskutyám helyén, dühroham,majdnem teljes a paletta.

Nagyon rosszul vagyok,úgy érzem megkattanok.cryingsadcrying. Egyedül vagyok,mint mindig.

Idézet tőle: zomebazam

a relaxáció témához egy aranyos:
https://www.youtube.com/watch?v=F6eFFCi12v8

jó ez a one moment, ismertem:)

a relaxáció témához egy aranyos:
https://www.youtube.com/watch?v=F6eFFCi12v8

Sziasztok!

Huh el sem tudom,mondani mennyire szomoru vagyok,hogy beteg vagyok,három diagnózissal: biporlális affekziv zavar,hebefrénia,rumináció,na meg rádob egy lapáttal az is,hogy hallássérült vagyokl,jelenleg 3db különbözö gyógyszert szedek,ez nem élet hanem vegetálás biológiailag,értsd: csak azért élek,mert eszek-iszok,hogy ne kerüljek kómába,de közben nem is élek semmilyen szociális életet,nem szeretem az embereket,barátaim is nincsenek,suliban mindig egyedül ültem. Csoda,aki fenti emlitett betegséggel képes élni normális életet...

Puszi, szép napot, adjál neki, ne kíméld!:DDDD

de persze van még sok egyéb relax/meditációs módszer a tarsolyomban, ha ez nem jönne be:)

Idézet tőle: holdfény

Szia a videóra gondoltam mert nem néztem meg csak belekukkantottam, de még nem tudok igazán relaxálni meg kell tanulnom, vagy gyakorolnom.:-)

Ezért mondtam a Brandon Bays - Belső Utazást, az erről szól.

Itt van minden ami kell:

https://www.dropbox.com/sh/3kugpheabe33oj2/AAB40FGSJU3a9oW1BNxB4F9Qa?dl=0

 

Oldal 1 / 6Következő