Tartalmak létrehozásához (vagy Regisztráció) szükséges.

Pszichiátria- A halálipar

ElőzőOldal 2 / 2

A művészek nem mániásak, vagy skizók vagy ilyesmi, sokkal jobban a dolgok mögé látnak, pontosabban sokkal érzékenyebbek a környezetükre,mint mi.

De egy valóban súlyos beteg ember nem tud alkotni, mert a fejében káosz van, a környezetét adott esetben torzan érzékeli, a művész nem, ő tisztábban látja a valóságot, mint bámelyik átlagember. Olvasd el Czeizel Endre az oros genetikus szemével c.könyvet. Erről szól.

A pszichiátria, halálipar, több emberen segített,mint pl a szcientológusok átnevelőtáborai,meg vitaminkúrái. Aki a pszichiátria,meg az onkológia mögé összeesküvés elméleteket gyárt, valószínűleg beteg, vagy meg akar gazdagodni más ember kínjából

piris, saját csalódásaink, negatív élményeink nem eredményezhetnek általános kiábrándulást... nem szabad. mert nem jogos. az, hogy te olyan dokival találkoztál, aki kibeszél, meg össze-vissza gyógyszerezne, nem jelenti azt, hogy minden doki ilyen, és hogy nincs olyan, akiben meg lehetne bízni... ahogy az, hogy neked szar volt valamelyik gyógyszer, sem jelenti azt, hogy minden gyógyszer szar, és senkinek sem tesz jót...

Kapkodjátok a bogyokat.....mindenki maga dönti el......én még időbe észhez tértem.....és én nem fogom hagyni hogy elcsesszék a sok szarral az életem......Azért mert reálissan látom a dolgokat....és kiismertem az emberi fajt......ami undorító számomra.....Jópofiznak meg bizzál meg bennem tényleg...mert meg lehet.... fúj...nevetséges....

Ja meg a másik kedvencem amikor a pszichológus mondja hogy köztünk marad amiről beszélünk...meg benne aztán tényleg megbizhatsz.....valoban.......nos én úgy gondolom hogy ha ez így lenne akkor mondjuk a dokival miért beszélnek ki?????mi köze van a dokiknak, meg mondjuk a polgárőrnek, vagy mondjuk anyámnak bármiről amit megosztottam vele......... úgy gondolom hogy amit mondok azt neki mondom.......nem?????

Már itt kétségbe vonható a bizalom kérdés.......

József Attilát és Latinovitsot nagyon sajnálom, sosem elég belőlük, amit adtak nekünk. 
olyan bögréból iszom, amin JA szignója van. A szüleimtől egy dolgot kértem tavaly Karácsonyra, egy JA válogatott kötetet, nem is merték szinte odaadni 🙁
Magamról csak azt tudom, hogy sajnos nem vagyok elég mániás ahhoz, hogy nagyokat alkossak, pedig akár még tehentém is, mert van benne hajtóerő meg egy csomó kép és egyéb terv a fejemben. Gyakran sikerült is megfestenem, megalkotnom, amit terveztem. Vagyis inkább múltidő.
Itt álandó pankrációban van a jó polgár és az anarchista, a művész és a mami, a "magamat megmutatom" és a "ide se nézzetek" között.
Minimalista tévképzetek és túlszocializált mérnök...
Nem gondolom haláliparnak a pszichiátriát. Ahol dolgoztam, ott a lehető legkevesebbet gyógyszereztek, sokat terápiáztak. Rám is leginkább jól hatottak a bogyók, ha olyan adta, aki oda is figyelt rám. A félrekezeléseket dobtam a p..ba és inkább voltam depis, mint leszedált izé.
John Nash-sel mi van amúgy? Ő is elvileg egy pozitív példa. 

Hát nem tudom... nekem ez nevetséges... nem tudom komolyan venni.

http://www.youtube.com/watch?v=fTWX2p0RVH4

 

Azért ha jobban belegondolunk....baromira igazuk van!

Hát ja!!!!

Milyen igaza van!!!

http://www.youtube.com/watch?v=ZqiG662zDME

Ez így igaz. De manapság egy zsenit könnyen elmebetegnek titulálnak, a sok furcsasága miatt.

Elég megnézbi József Attillát, akiről mai napig nem lehetett ráfogni, hogy elmebeteg, vagy Széchényire sem pontosan(mániás depressziós volt de nem öngyilkos lett).
A festő külön kategória, hiszen Csontváry Tivadar, vagy éppen Dali őrültek voltak, de "kezelve" soha nem alkottak volna ilyen óriásit.

Nem a gyógyszereket kell hibáztatni, mert a gyógyszer csak egy eszköz, nagyon sok múlik az alkalmazó orvoson is.
Hasonló a helyzet a kemoterápiával. Ha szakszerűen alkalmazzák gyógyít, ha kontár módon öl.

Én egyáltalán nem vagyok szedálva. Addig kerestük a nekem való gyógyszert, amíg végül megtaláltuk, és amellett, hogy segít jól lennem mentálisan, nem szenvedek mellékhatásoktól sem. Belém nem magyarázta senki hogy szükségem van gyógyszerre, én magam tapasztaltam meg sok év alatt, hogy nélküle bizony széthullik az elmém és szenvedek a halluktól. De, mint mondtam, sokaknak akiknek gyógyszert írnak föl, valójában inkább csak terápia (egy őszinte, rendes barát) kellene. De van olyan is, hogy tényleg a gyógyszer segít. Nem ördögtől való minden pszichiátriai gyógyszer.

Ez találó hasonlat. Még jó hogy időnként belőlem kijön a "gyógyszer". Szándékosan.

Én csak a legutolsó naplóbejegyzésemet, tudom ismételni. Széchenyi István, Van Gogh, Dalí,József Attila és sok más nagy elme a mai pszichiártiai módszerekkel kezelve szedált,nyálfolyós szerencsétlen lenne.

Régebben néztem ezt a filmet, de már akkor is szörnyű élmény volt látni az igazságot. Persze végignéztem, de a film még jobban erősítette bennem azt, hogy az egész világ egy nagy összeesküvés, ami egyáltalán nem hiányzik nekem, hogy ilyesmikkel stresszeljem magam. 

Jelenleg ott vagyok, hogy nem tudom mi az igazság, hogy segíteni akarnak e a betegeknek, vagy "kiirtani". Sajnos a leginkább azt gondolom, hogy gyilkolnak minket a különböző szerekkel, még akkor is ha teljesen az ellentéte tűnik "logikusnak". Számomra szörnyű az állandó gyanakvás és az hogy azt hiszem, mindenki rosszat akar. Szeretnék már picit a jóban is hinni, mégha nem is igaz, de szükségem lenne egy kis pozitív érzésre. 🙁

egyébként nézzük logikussan a pszichiátereket és a gyógyszereket....

nem hiszek abba hogy ha az embernek valami problémálya van az bekap egy kis bogyot és egy csapásra megoldodik minden.....ez egy kurva nagy átverés.....

Én úgy gondolom hogy minden fejbe döl el.....nyilván a dokiknak az a jó ha minnél tovább írhatja fel ezeket a gyógyszereket, és ha minnél több ember megy el hozzájuk....És belemagyarázzák az emberekbe hogy nekik szükségük van a gyógyszerre...és az ember fejét annyira telenyomják ilyen hülyeségekkel, hogy elhiszik azt hogy igen nekik ez kell, erre szükségük van azért hogy jol érezzék magukat.....és mivel fejben elhiszi az ember....akkor kezdi el jol érezni magukat gyógyszerrel...holott lehet hogy nincs is szükségük rá......

nos nekem ez a véleményem...

ha lemondok erről a helyről és elmegyek onnan...akkor az olyan lenne mint ha beismerném azt hogy hibát követtem el..... De ez nem így van....nem csináltam semmi rosszat.....

Mindenki avval tömi a fejem hogy szedjem a gyógyszert mert szükségem van rá...Ez nem így van.... nekem nem gyógyszerekre van szükségem, csak végre egy olyan emberre akibe megbizhatok....

De lassan el kell fogadnom hogy nincs ilyen ember mert mindenki csak átbasz.....és így maradok ujra és ujra egyedül-.....

Tetszik a kitartásod, de vajon tényleg megéri harcolni ezért a munkahelyért? Ilyen ellenséges emberek közé nem biztos, hogy vissza kellene kívánkoznod... Talán nem kellene ennyire ragaszkodnod ehhez a helyhez, hacsak nem azért teszed, mert nem nagyon van más lehetőséged a megélhetésre. De ha választhatsz, akkor inkább válaszd azt, hogy lemondasz ezekről a munkatársakról, erről a munkahelyről...

piris, ez sajnálatos... De biztos, hogy az orvosodnak/kezelésednek/gyógyszereidnek a számlájára írható, hogy rosszabbul vagy? Nem mintha kizártnak tartanám, sőt nagyon gyanús, hogy itt Magyarországon csak rontanak sokak helyzetén a pszichiáterek, elég nehéz olyat találni, aki lelkiismeretesen végzi a munkáját. Nekem szerencsém van a saját dokimmal. És bár abban, hogy jól vagyok, legnagyobb szerepe a megfelelő gyógyszerezésnek van, mielőtt sikerült megtalálni a számomra megfelelő szereket és dózisokat, évekig csak szenvedtem, és a rengeteg gyógyszer, amit kipróbáltak rajtam, sokszor csak rontott az állapotomon. Úgyhogy azt is tudom jól, milyen az, amikor nem nekem való gyógyszarral tömnek. És talán nem is mindenkinek van szüksége valamilyen "gyógy"szerre, aki mentális vagy lelki problémával küzd, vannak sokan, akiknek tényleg inkább csak terápia kellene. Mondjuk én kevésbé hiszek a hagyományos pszichoterápiában, sokkal többre tartom a művészetterápiát, és nagyon fontosak a barátok, vagy legalább egy barát, akivel mindent meg lehet beszélni. És az ÉLET! Megtalálni a helyünket a világban, és élvezni azt, amit csinálunk... Ez nagyon helyrebillenti az embert. Nem kell ám beállni a sorba, és olyannak lenni mint a többség, de attól még lehet élvezni az életet. Csak meg kell találni, mi az, ami örömet okoz nekünk, és azt minél többször beilleszteni a napi programunkba. 

Lehet hogy csupa hülyeséget írtam, ne haragudj, csak szeretnék valahogy segíteni, de én ehhez igen kevés vagyok...

Mikkel tömték a fejed?

Én mindenesetre szarabbul vagyok mint 3 éve amikor elmentem dokihoz...a sok gyógyszer meg a sok hülyeség amivel teletömték a fejem......csak azért mert másképp látom a dolgokat.... olyanná akarnak formálni mint a sok hülye ember.....de én átlátok rajtuk.....

egyébként tényleg vannak benne igazságok, de emlékeim szerint ferdít is, túloz is néhány ponton, úgyhogy összességében nem jó végig bólogatni hozzá

Én nem bírtam végignézni, mert pont egy pszichotikus epizód után voltam, és rosszul voltam, és olyan nyomasztóan hatott rám. Ezt sajnálom, mert mostanában már megnézném szívesen.

valaki így gondolja valaki úgy....szerintem sok igazság van benne.....

Ezt már láttam évekkel ezelőtt... Azért nem minden úgy van ám, ahogy mondják benne. De most nem tudok konkrét példát hozni mert már rég láttam, és nekem annyit nem ér ez a videó hogy mégegyszer végignézzem. 

ElőzőOldal 2 / 2