Csak egy kérdés

Nem tudom miért, meg mióta de én általában a dolgok fonákját veszem észre legelső alkalommal, például ha van valami új dolog mindjárt elkezd motoszkálni a gondolat a fejemben hogy az miért is sz@r…emiatt a legtöbb ember nagyon lelombozónak tart engem, pedig nem akarattal teszem. Hűvös dolog a tárgyilagosság de célravezető is lehet. Egyébként túléltem az ünnepeket is, az igaz hogy az ősz hajszálaim száma több lett… Nem elég hogy egyszerűen irtózom a szeretetet ünnepének gúnyolt hacacàrétól de még pluszba rá is dobnak mindig egy lapáttal (inkább többel) hogy esélyem se legyen megkedvelni, picit se.. Sok gondolatom lenne erről de.. Olyan lettem mint a pusztába kiáltónak szava… 

Szerző:

Belépett: 2 év

NoGood

Blog kommentek: 369Blog bejegyzések: 5Regisztráció: 13-08-2019

2 gondolat erről: “Csak egy kérdés”

  1. Nincsen hiba abban, ha megtalálod a dolgok negatív oldalát. Ez jó is lehet, viszont arra kell figyelni, hogy a pozitívumokat is látni kell. Ez amúgy tág fogalmazás, de ha leszűkítem, pl. venni kell egy új telefont, akkor a cél ne az legyen, hogy megtaláld az indokokat, hogy miért nem kell új telefont venni, és ne vegyél, hanem hogy az előnyöket is számításba véve, el tudd dönteni, hogy milyet vegyél, vagy netán ne vegyél. Szerintem.

  2. Azért természetesen ha rólam van szó és valami előny a téma, simán beleállok ha némi áldozatra is van szükség, na meg az új, a jobb, a hatékonyabb mindig is vonzó számomra. Sőt, még a komfortzónám is elhagyom néha már. De a legjobb az hogy már ritkábban tartok értékítéletet. Igen, igaz hogy érdemes többször felülvizsgálni a meglátâsaink

Írj megjegyzést

Csak egy kérdés

” … a borderline egyik legfőbb oka, hogy a személy nem tanulja meg helyesen értelmezni a másik ember szándékait, ebben segít a (mentalizációs) terápia. A mentalizáció tudatolvasást jelent, amely velünk született, de gyermekkorunkban tanuljuk meg alkalmazni. Ha a szülői háttér nem ideális, a tudatolvasás félresiklik. Pedig ez a készség segít  a másik ember szándékainak felismerésében, hogy az egyén a saját érzelmeit, vágyait is helyesen tudja kezelni.”

Na már most. Az érzelmek és nonverbális jelek értelmezését vizsgáló tesztekben először meglepett, hogy mennyire egyértelmű, egyáltalán miért lehet probléma ezek értelmezése. Mivel igen jól teljesítettem ezeket, feltételezem, hogy nem rossz a tudatolvasásom. A lentebbi konkrét helyzetben vagy „félreolvastam”, vagy a másik fél kommunikációja volt rossz. Kíváncsi vagyok a véleményetekre! 

A szituáció a következő volt. 10 éves koromban meghalt a Nagyi (anyám anyja, a „pótanyám”). Hárítással fogadtam a hírt, aztán anyám a lépcsőházban szembejőve azt mondta/kérdezte: ekkor lesz a nagyi temetése. Nem muszáj eljönnöd, de ha akarsz, eljöhetsz, de nem muszáj”. Én értelmeztem X módon, hogy ő mit is szeretne, és aszerint tettem. Nemrég derült ki, hogy ő épp az ellenkezőjét szerette volna.

Most arra vagyok kíváncsi, nektek ebből a szövegből mi jön le? Azt szerette volna, hogy elmenjek, vagy azt hogy ne?

Előre is köszönve várom szíves véleményeteket!

Szerző:

Belépett: 6 óra

Kleó

Blog kommentek: 14835Blog bejegyzések: 69Regisztráció: 29-12-2012

13 gondolat erről: “Csak egy kérdés”

  1. Idézet tőle: Kleó

    Ugye? Kösz.

    Szóval nem mentél el, és most rá x évre megkaptad, hogy pedig el kellett volna?

    Mondjuk én elképzeltelem a szituációt veled és mámmával (meg egyáltalán titeket), aztán behelyettesítettem magamat és az én mámmámat és így jutottam erre a válaszra 🙂 De óvatosan az én értelmezésemmel, mert elvileg az én személyiségem is mutat borderline jegyeket 🙂 

  2. Idézet tőle: Artifical Skizo

    Nekem meg az, hogy „jöhetsz ha úgy érzed bírni fogod, de mivel látom/tudom hogy megviselt, nem kötelező”.

    Így leírva én is pontosan így értelmeztem.

    De tudom mire gondolsz, apám ugyanilyen, és én is azt vettem volna ki belőle, hogy „ne gyere”.

    És igazából csak arról van szó, hogy nem tud kommunikálni.

  3. Szerintem ilyen közeli hozzátartozónál, pláne ha szoros kapcsolat van köztetek ez nem is kéne, hogy kérdés legyen. Megy az egész család, akkor az a 10 éves gyerek miért maradjon otthon…. Szerintem mindenkinek joga van végső búcsút venni a szeretteitől. 

     

  4. Ez olyan struccpolitika, csak akkor b@sznak rá, amikor kiderül, hogy a strucc kifutója betonból van…

    Azt sem mondták meg 5 éves koromban, h Rexi kutya meghalt. Összevissza beszéltek, de kihallgattam a másik szobából, amikor a Nagyi mondta anyámnak, hogy „megmondtam, hogy az én kutyámon nem fognak kísérletezni” stb. Így legalább a bizalmam is megrendült bennük 🙁

  5. Idézet tőle: Kleó

    Ez olyan struccpolitika, csak akkor b@sznak rá, amikor kiderül, hogy a strucc kifutója betonból van…

    Azt sem mondták meg 5 éves koromban, h Rexi kutya meghalt. Összevissza beszéltek, de kihallgattam a másik szobából, amikor a Nagyi mondta anyámnak, hogy „megmondtam, hogy az én kutyámon nem fognak kísérletezni” stb. Így legalább a bizalmam is megrendült bennük 🙁

     

    🙁

Írj megjegyzést

Csak egy kérdés

Ti is éreztétek már, hogy elegetek van a terápiákból meg pszichológusokból?

Ével óta járok terápiákra és már nagyon unom. Már annyira megtanultam „kezelni a problémákat” (mert ugye ez a szöveg…) hogy nem érzek semmit.

Csak én unom már ennyire?

BTW most nem járok.. 

Szerző:

Belépett: 11 év

rose

Blog kommentek: 15Blog bejegyzések: 2Regisztráció: 24-01-2013

Írj megjegyzést