Rólam: "...a sorsa szenvedéssel sújtja az embert, akkor ebben a szenvedésben is feladatot kell látnia (...). Az embernek a szenvedéssel szemben is át kell küzdenie magát annak tudatáig, hogy ezzel a szenvedésteli sorssal is úgyszólván egyszeri és egyedülálló lesz az egész világmindenségben. Ezt a sorsot senki nem veheti le a válláról, nem szenvedheti el helyette. Abban azonban, ahogyan ezt a szenvedést elviseli, benne rejlik egy kimagasló teljesítmény egyszeri lehetősége is."
Addiktológiai konzultáns, logoterápiai tanácsadó és személyiségfejlesztő vagyok.
Tanulmányaimat az ELTE-n, a Semmelweis Egyetemen és az Apor Vilmos Katolikus Főiskolán végeztem.
Három gyermekem van, egy egyetemista és két óvodáskorú.
"Minden ember élete kísérlet, hogy eljusson önmagához. Minden ember élete egy ösvény sejtése. Senki sem volt még teljesen és maradéktalanul önmaga, mégis mindenki igyekszik önmaga lenni, ki tapogatózva, ki tudatosan, ki ahogy éppen tud. Mindannyiunk eredete közös. Mindannyian ugyanabból a szakadékból jövünk, anyák méhéből, de kirepülve e mélységből mindenki saját egyéni céljai felé halad. Megértjük egymást, de megfejteni mindenki csak önmagát tudja."
Hermann Hesse
"...a sorsa szenvedéssel sújtja az embert, akkor ebben a szenvedésben is feladatot kell látnia (...). Az embernek a szenvedéssel szemben is át kell küzdenie magát annak tudatáig, hogy ezzel a szenvedésteli sorssal is úgyszólván egyszeri és egyedülálló lesz az egész világmindenségben. Ezt a sorsot senki nem veheti le a válláról, nem szenvedheti el helyette. Abban azonban, ahogyan ezt a szenvedést elviseli, benne rejlik egy kimagasló teljesítmény egyszeri lehetősége is."
Viktor E. Frankl
Már régóta próbálkozik az ember azzal, hogy életének bizonyos jelentőséget adjon, és hogy ennek a jelentőségnek egzisztenciális tartalmat tulajdonítson. Az egzisztenciaszükséglet frusztrációja a mai idők jellemző szimptómája lett, az értelmetlenség- és ürességérzéstől való szenvedés (egzisztenciális vákuum) a nyugati fogyasztói társadalomnak már mintegy negyedrészét érinti. A mai időknek erre a betegségére fejlesztette ki V. Frankl a harmincas évek végén a logoterápiát.
A logoterápia (logos = értelem) ott kerül bevetésre, ahol az embernek a lét értelméért való küzdelmében segítségre van szüksége. A bevetés hatósugara attól függ, hogy mivel kell megküzdeni:
•Egyszeri krízisszituációval, mint csalódások, terhek, veszteségek, súlyos betegség, hibás döntések, halál és gyász ;
•Hosszú távú kísérője a pszichózisoknak és a testi fogyatékosságoknak (rehabilitáció és tartós terápia) ;
•A noogenikus neurózis speciális terápiája, mely depresszív, agresszív, szorongásos szimptómákkal járhat, vagy álcázott formában pszichoszomatikus zavarokban, szenvedélybetegségekben nyilvánul meg.
A logoterápia azon a felismerésen alapul, hogy az emberi élet minden körülmények között magában foglalja annak a lehetőségét, hogy értelmet valósítson meg
•élményértékek (természet, művészet, más emberek),
•alkotói értékek (kreativitás, cselekvések, tettek),
•beállítódási értékek formájában (az elkerülhetetlen szenvedéshez való viszonyban).
Miért vagyok itt a Búrán:: Tisztelettel várom a bizalommal hozzám forduló
- szenvedélybetegeket,
- a szenvedélybeteg családtagjait,
- krízishelyzetben lévőket,
- önbizalomhiányban "szenvedőket",
- életút elakadásban lévőket.
Ui. Elnézést kérek azoktól, akiknek az elmúlt 2 hónap alatt nem válaszoltam és nem reagáltam a segítségkérésükre.
Nem teszem többé.