Kedves Búralakók!
Egy dokumentumfilmes szeretne beszélgetni olyanokkal, akik önsértéshez, vagdosáshoz folyamodnak vagy folyamodtak időnként. Természetesen név és arc nélkül is lehet. Ha úgy érzi valamelyikőtök, hogy szívesen hozzájárulna egy olyan filmhez, amely az önsértést nem orvosi szemmel, hanem felőletek és a szeretteitek felől nézi, jelentkezzen nálam (emailben, eszter.babarczy@gmail.com).
A rendező így foglalta össze a céljait:
Nagy Dénes filmrendező a Színház- és Filmművészeti Egyetemen négy éve végzett Szász János filmrendező osztályában. Jelenleg a Moholy-Nagy Művészeti Egyetemen végzi a doktori iskolát. Eddig kisjátékfilmeket és dokumentumfilmeket készített. Két éve egy véletlen folytán érdekelni kezdte az önsebzés témája, illetve erről a témáról egy dokumentumfilm forgatása. Egy rövid előzetes anyagot el is készített a témakörben, amely alapján lehetőséget kapott egy 70 perces dokumentumfilm elkészítésére. A rendező az önsebzés jelenségét elsősorban a társadalomban, azon belül is leginkább a családokban jelenlévő elfojtott, meg nem oldott problémákon keresztül szeretné bemutatni. A rendező nagyon fontosnak tartja, hogy egyfajta módon átérezze, és megértse a szereplők lelki fájdalmait. Sokkolás egyaltalán nem célja a filmnek. Vágást nem szeretne bemutatni (esetleg a sebeket adott esetben). A filmben önsebző, vagy valamikor önsebző személyeket, illetve személyes környezetüket szeretné bemutatni. Szakértő, pszichológus, pszichiáter nem szeretné, hogy megszólaljon, mert véleménye szerint ez egyből „más”-nak mutatná meg a szereplőket a nézőtől. A rendező azt szeretné jelezni, hogy az önsebző személyek itt élnek köztünk, csak gyakran nem tudunk róluk.
köszönöm a segítséget
eszter
Szerintem ezt nem látják itt, vagy nem tudom. 😮 (Engem nem érint.) A fórumokon pedig olyan sokan írnak róla.
hmm.. én megmondom neked miért nem látják MERT LUSTA NÉPSÉG NEM NÉZ CÍMLAPOT AHOL HÍREK VANNAK!!
én ezért hagytam abba itteni ténykedésem.. én megcsináltam másnak megköszönték …
Ez veszélyes lehet a mintakövetés miatt, ami visszatérő lehet, és egy ilyen szituáció előhozhatja a régi, fájdalmas viselkedésmotívumokat.